W moim ogrodzie cz.40

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2580
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

Cudna ta rutewka a truskawki takie apetyczne :D To te póżne czy powtarzające?
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16960
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

Śliczne floksy i ten Floks hortensjowy.Bardzo ciekawy.Zresztą ty masz duzo piennych i ciekawych floksów. ;:215
Pod budleja masz przepiękna fuksja. ;:167
Rutewki, róże, ;:167
I jeszcze takie smaczne teraz :shock: truskawki ;:180
tencia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1493
Od: 26 sty 2013, o 20:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

Marysiu ale mi narobiłaś chęci na truskawki ;:152 ,floksy cudowne a ten landrynkowy to już ;:215 ;:215 ;:215 ,u mnie też deszcz wyręcza mnie w podlewaniu ,zresztą na działkę jadę tylko po ogórki i podlać pomidory w szklarni ,bo aktualnie jestem na zwolnieniu więc się byczę i już wiem ,że takie byczenie nie jest dla mnie.Jak pracowałam to narzekałam ,że boli a teraz ,że się nudzę no nie dogodzisz ;:124 ,muszę iść do ortopedy i zrobić rezonans.
Pozdrawiam i miłej pracy w ogrodzie życzę ;:168
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7930
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

Marysiu
Powtarzam za poprzedniczką - floksy przecudne :D
Jak zdobyłaś ten srebrny , bylinowy zatrwian :?:
Marysiu ,jak będę chciała zrobić sadzonkę z Twojej pelargonii - tej białej, strzępiastej, którą niedawno pokazałaś to szczepki od razu do ziemi czy do wody :?:
U mnie też już pierwsze chryzatemki kwitną. :wink:
Dziwaczki lubię, ale ta zaskakująca zmienność barw jest trudna do skomponowania.
W przedszkolu ,gdzie kiedyś moje dzieci chadzały babka miała wielkie kępy, bardzo długo kwitnące i właśnie przechowywała je przez zimę, jak dalie.
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42112
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

Witam!

Dzisiaj dokończyłam założone prace i mam dwie spore grządki pod przyszłoroczne uprawy oraz skoszoną trawę. Wczoraj oczywiście kurnik opróżniłam i wywiozłam kurzeniec na nowe grządki, posypałam wapnem ...w nocy podlało, a dzisiaj nakryłam agrotkaniną niech się przegryza. Jeszcze wysprzątałam altanę, bo ostatnio nie dbałam zanadto o porządek. Teraz luz że można tańczyć ;:306 Niestety myszy już szukają lokum i kilka natrafiło na rozsypane przysmaki...jesień idzie.
Kupując agro w Casto znalazłam przeceniony wysoki głóg dwuszyjkowy, był taki samotny, że wzięłam biedaka do domu :D

Justynko kiedy siałam musiałam długo czekać na kwitnienie i raz wykopałam, a ponieważ przechowują się dużo łatwiej niż dalie to mam je już parę lat.
Rok temu trafiłam na szkółkę gdzie były sadzonki truskawek bardzo tanie w doniczkach i założyłam grządkę z różnymi odmianami. Po raz pierwszy natrafiłam na dobre sadzonki ;:215

Ewuniu znam przyczynę Twojego rzadkiego wpisywania...trzymaj się zdrowo!
Taki sezon, straciliśmy trochę roślin, część rośnie ale wygląda nieciekawie a za rok okaże się jak wytrzymały te ekstremalne warunki. Moje owoce niby są... a albo zjadają je ptaki, albo chorują i spadają zgniłe.
Jedynie porzeczek, agrestu i jeżyn jest sporo, ale jak na razie... bo były borówki i aronia, które wyrywałam ptakom wręcz. Czarną porzeczkę M zbierał na wyścigi z ptaszorami i co dalej okaże się.
Cykoria podróżnik przesadzana z rowu nie chciała rosnąć dopiero jak dostałam od Lidzi została. Ona jest dwuletnia i wysiewa się w coraz innym miejscu. Znam jej rozety i nie mylę np. z mniszkiem :D

Igalo mam podpisane odmianami truskawki, ale nie kojarzę które teraz owocują. Niektóre chyba powtarzają, bo pamiętam że tam już zbierałam :D

Aniu tak szybko floksy mi przekwitły, że zbieram się przyciąć żeby powtórzyły, ale teraz jest sporo różnych czynności i jakoś mi umyka.
Fuksja jest trwała, dostałam ją od Martusi i jest co mnie ogromnie cieszy ;:215
Truskawki są pyszne, bo kiedyś te drugie jakoś mi mniej smakowały ;:333

Tereniu nie masz dość truskawek ;:306 Moi młodzi jak zbierali truskawki w Szkocji to po powrocie długo nie mogli patrzeć na nie ;:306 Który landrynkowy floks Ci się podoba, bo nie wiem.
Zaniedbuje moje pomidory w tunelu i podlewam je dość rzadko, częściej paprykę bo ona lubi mniej a częściej. Masz problem z kręgosłupem? to nie lekceważ i zrób rezonans i rehabilitację. Lepiej wcześniej zadziałać niż pogłębiać schorzenie.
Dziękuję ;:196 dzisiaj chyba trochę za dużo popracowałam z głową w dół ;:222

Agnieszko i Ciebie zapytam, o którym floksie piszesz?
Mam ten zatrwian bardzo długo i powiem szczerze że nie wiem skąd, a jedynie chodzę z nim po ogrodzie, bo nie wszędzie kwitnie. Teraz trafił na skutek wykopów kanalizacyjnych i wreszcie widać że mu dobrze. Ma parę kwiatostanów. Miałam dwie rośliny, ale widzę tylko tą.
Agnieszko pelargonię rozmnażam tak i tak! ale kupiłam teraz kilka odmian i ktoś rozmnażał tylko w ziemi. Powiem szczerze, że wszystko zależy kiedy robisz sadzonkę.
Ta chryzantema kiedyś kwitła nawet w lipcu.
Jak przechowujesz karpę to nie masz niespodzianek kolorystycznych ;:108


Muszę się pochwalić moją pracą


Obrazek

Druga jest trochę mniejsza.
Łąka tzw pole! W tle borówki pod firankami :D

Obrazek

Późnoletni ogród

Obrazek


Obrazek

Ten floks o każdej porze ma inny kolor :shock:

Obrazek

Hortensja jak sztuczna, ale piękna jest!


Obrazek

A pracowałam do zachodu słońca



Obrazek

Dobrej nocy!
Awatar użytkownika
semper
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2538
Od: 27 lis 2011, o 10:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: 160km od Pragi

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

Ten floks hortensjowy nazywa się"Bold and Beautiful" czyli odważny i piękny.
Jak kiedyś będę w okolicy to skubnę kawałek ;:224
Pozdrawiam! ,Jurek z górek ;)
Moje górki
Rojnikowisko i nie tylko
tencia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1493
Od: 26 sty 2013, o 20:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

Marysiu floks to ten dwu-kolorowy ,kiedyś kupiłam takie właśnie landrynki ,wyglądały identycznie biało różowe i tak jakoś mi się skojarzyło :D .Pracy wykonałaś dużo ,żeby to się nie odbiło na Twoim zdrowiu ;:168 ,kłopoty z kręgosłupem mam od dawna ,mam przepukliny i inne takie ale teraz to już poszłam na zwolnienie ,lekarz zaleca sanatorium ale poczekam na rezonans do połowy grudnia ;:223 .Pozdrawiam cieplutko i nie forsuj się za bardzo ;:196
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2854
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

Marysiu, floksy i hortensje śliczne ;:138
ale te truskawki... ;:oj Przed laty miałam takie super truskawki sierpniowe, ale po czasie wyrodziły się i nie trafiłam już na takie.Niby są, ale owoce mizerne i niewiele. Czy swoje kupiłaś naocznie czy wysyłkowo?
Piękne zdjęcia nieba nieuchronnie zwiastują nadchodzącą jesień!
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
duju
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3962
Od: 13 paź 2008, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

Marysiu, ciągle praca ;:138 Posadziłam na razie wszystko w jednym kąciku - Marysinym :wink:
Obrazek
Pozdrawiam - Justyna
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

Witaj Marysiu :wit . Musiałaś się bardzo dobrze zregenerować na ławeczce skoro tak szalejesz w ogrodzie :lol: . U mnie mimo ostatnich deszczy jakoś nie bardzo jest jak cokolwiek podzielić ;:185 . Przyznam , że nawet nie bardzo mi się chce ruszyć z jakąkolwiek pracą przy dziewczynach. Zaraz jest "Mamo!" i muszę się odrywać ;:224 . Spokojnie czekam na wrzesień i będę mogła wykorzystać każdą chwilkę gdy dziewczyny będą się edukować :lol: . Twoje floksy robią wrażenie ;:215 a zielona łąka cudowna ;:oj . Pozdrawiam i powodzenia w dalszych pracach życzę ;:196 .
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42112
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

Witam!

Ostatnie dni mam bardzo pracowite. Niestety po dwóch latach przegrałam walkę z ćmą bukszpanową i wielkie bukszpany są już wspomnieniem. Przez dwa lata podcinane straciły kształt, a ostatni zmasowany atak ćmy pokonał chyba wszystkie bukszpany u mnie i w okolicy ...z wyjątkiem jednego! Jak do tej pory nie zauważyłam ćmy na bukszpanie variegata. Co prawda on bardzo powoli przyrasta, ale jak się okaże że ćma nie zmieni diety to go rozmnożę. Będziemy znowu zapraszać firmę od cięcia drzew i wczoraj był pan do wyceny, ale termin wyznaczył na 3 września więc M chwycił na piłę i połowa boju za nami...połowa, bo została mi jeszcze cała galeria małych bukszpanów.
Poza tym zrobiłam porządek z pelargoniami w doniczkach tzn. wyczyściłam starsze rośliny, porobiłam sadzonki, a zakupione niedawno pelargonie odmianowe dostały nowe doniczki i pójdą do domu.
Winorośle przy ścianie domu zaatakował mączniak więc jedna została mocno przycięta i zaatakowane grona zdjęte, a druga która już rok temu okazała się niesmaczna poszła w zapomnienie. Za nią będzie wsadzona winorośl bezpestkowa.
Dzisiaj była dostawa słomy w dużej ilości, więc z pomocą syna zrobiliśmy porządek i zapakowaliśmy wszytko pod dach. Młody narzucił tempo...chyba nie zauważył że mu się matka zestarzała ;:oj i po pracy padłam jak norka. Dopiero po południu odżyłam i poszłam robić dalsze porządki. Zabrałam większość zapalonych pomidorów z pola, bo wszystko co żyje to je próbuje!

Jurku może też być 'Sherbet Blend'. Starkl ma zwyczaj nadawać własne nazwy :wink: i to nie tylko odmian ;:306 Ile to już lat jedziesz przez B. ;:224


Obrazek

Tereniu mam nadzieję, że organizm wytrzyma, zresztą jak nie mam chęci to nie pracuję, a jak mam do mogę góry przenosić...no na moją miarę ;:306 Jeżeli masz poważne schorzenia to bez rezonansu nie jedź do sanatorium...tyle się ostatnio nasłuchałam... Najlepiej jak lekarz przepisze konkretne zabiegi.
Ja też mam czasem oznaki nadwyrężonego kręgosłupa i muszę kiedyś zrobić rezonans, bo do tej pory jedynie rtg robiłam. Pozdrawiam i życzę zdrówka ;:196

Martusiu natrafiłam jesienią na szkółkę gdzie w donicach były śliczne sadzonki różnych odmian truskawek. Więc wybrałam rozrośnięte (które podzieliłam) i owocują w różnych terminach. Dodatkowo kupiłam nową odmianę (sadzonki frigo) u Starkla i też teraz owocują. Ich truskawki owocują dwa lata, a potem trzeba wymienić. Nadciągającą jesień wiele oznak zapowiada ;:131

Justynko hibiskusy posadziłaś w kupce czy pojedynczo? bo jak rozsadzisz to one szybko nabiorą ciała.
Skalnica lubi lekką glebę. Malutki ten kącik...muszę się lepiej postarać ;:306

Ewelinko A widziałaś to wszystko zależy od ławeczki...moja widać czyni cuda ;:306 Doskonale rozumiem co to praca z dziećmi z takim wieku...miałam ich troje, poczekaj faktycznie do jesieni i wtedy pójdziesz jak burza z pracą...znam ja Twoje możliwości ;:215 Dziękuję za pochwały i pozdrowienia!
Nie martw się zdążysz wszystko zrobić w ogrodzie, a czas poświęcony dzieciom jest bezcenny.
Pozdrawiam ;:196

Moja marketowa róża kwitnie cały czas, uwielbiam ją :D

Obrazek

Mam sentyment do tych dalii jak byłam mała i bawiłyśmy się w dom to te dalie były ozdobnymi poduszkami w domkach lalek :D


Obrazek


Ta z kolei ma duże kwiaty, a jest niziutka na jakieś 30 cm.


Obrazek

tegoroczny prezent ;:180
Obrazek



Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Chociaż jedna kulka melona będzie ale arbuza ;:185


Obrazek

Śliczny zatrwian

Obrazek


...i przed zachodem słońca :D


Obrazek

Dobrej nocy!
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

Marysiu ćma bukszpanowa zaatakowała na całego, ostatnio przeniosła się na nasze tereny, w tym tygodniu sąsiadka swoje mocno przycinała, moje w środku już zasuszone, po rozłożeniu gałązek w środku mnóstwo pajęczyn. Myślę, że w najbliższych tygodniach trzeba będzie wykopywać krzaki.
Pamiętam, że Twoje rosły w bliskości obecnej wędzarni, czy teraz planujesz tam czymś obsadzić.
Przy pracy z moim synem i ja wysiadam, już nie ten pesel, a jeszcze niedawno wydawało się, że góry mogłabym przenosić ;:306
Floksy masz cudownej urody.
Truskawki mnie zaskoczyły, wiem że masz dużo odmian o różnej porze owocowania. Moje susza zdziesiątkowała, u nas jedynie sprawdzają się najwcześniejsze odmiany. Zamówiłam nowe sadzonki u jednej z forumowiczek.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
duju
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3962
Od: 13 paź 2008, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

Marysiu, teraz malutki, ale jak się rozrośnie. Będą jeszcze przesadzane. A te siewki ketmii to jeden kolor?
Pozdrawiam - Justyna
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”