Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 11

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 11

Post »

Lucynko kwiecia wszelakiego mnóstwo, cudownie, kobea piękna, jakoś nie mam w tym roku, a szkoda, nie zadbałam o nasiona, no i widzę masz Gaurę, miałam bordową i biała, niestety obie odeszły, nie wiem czy tylko u mnie czy ogólnie trudne w utrzymaniu są. Pozdrawiam serdecznie i dobrego tygodnia życzę ;:196
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 11

Post »

Lucynko aż mi szczęka opadła i wrócić nie chce! Tyle kwiatów to chyba nikt nie ma, a jakie śliczne kępy. Wcale Ci się nie dziwię że lubisz tam przebywać, b o takiej gamy barw trudno mieć dość...można patrzeć w nieskończoność ;:oj
Ty powiedz swojej pannie, że wraca się przed 22 do domu ;:306 Gołąbeczki kochane i cenne złotko produkują.
Moja gaura w tym roku zmarniała i nie kwitnie jeszcze ;:145
Takiej to nawet kobea zakwitnie ;:306
Życzę jeszcze długiego, ciepłego lata i jak najwięcej kolorowych radości ;:196 ;:196
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 11

Post »

Lucynko - wiedziałam, że szarłaty się rozsiewają ale nie wiedziałam, ze aż tak, dlatego bardzo Ci dziękuje za przestrogę. Zdecydowanie jednak nie mogę sobie na nie pozwolić.
No propozycja od Ciebie jest nie do odrzucenia. ;:180 Oj - piszę się na to, piszę! ;:196
I na astry jednoroczne i na te cudne ciemne dalie / karpy.
Mam ładną Pysznogłówkę, powinna u Ciebie przezimować. I też sprawdźmy to eksperymentalnie - bo jeśli ta nie zostanie u Ciebie na dłużej to znaczy, że faktycznie pysznogłówki będą u Ciebie jednoroczne. Zapach ich liści jest warty zachodu.
Pozdrawiam serdecznie ;:3
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 11

Post »

Lucynko wreszcie doczłapałam do Twojej furtki... i ciesze oko twoim misz maszem ... to moje klimaty.Mnogość kolorów, zapachów to po to moim zdaniem ma się ogród. Co prawda mój musi się przeorganizować na bylinowy i niemal samoobsługowy, ale co zrobić takie życie... piękne te dalie o ciemnych listkach ;:333 Roślinki od ciebie w moim ogrodzie w większości cieszą oko floksy, hibiskusy tawułki wszystko w formie... żeby tylko tego podlewania z nieba było więcej . Drapanko dla Misi widać że gospocha na działce czuje się jak w domu . no i zdrówka wam życzę
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2564
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 11

Post »

Warto było walczyć o taki piękny i apetyczny widok z okna :!: :D
Przepiękne te ketmie z pełnymi kwiatami a gaura ma cudny design. W ogóle to masz sporo ciekawie kwitnących kwiatów.
Dalie masz zachwycające a te z ciemnymi liścmi bardzo niezwykłe i oryginalne; nigdy nie wdziałam takich.
Mam nadzieje że u ciebie tez podlało z góry tak jak i umnie wreszcie dzisiaj. Dzięki za info że można zbierac nasiona sałaty bo myslałam czy sie przypadkiem nie wygłupiłam :) z tym pomysłem. Fajnego i owocnego w przetwory pobytu w naturze ;:167
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
tencia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1493
Od: 26 sty 2013, o 20:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 11

Post »

Lucynko ,ubawiłaś mnie stwierdzeniem ,że też musisz kiedyś odpocząć,przecież Ty nie lubisz bezczynności,chyba że czytając pośród swoich cudownych kwiatków .Bardzo mi sie podoba Twój misz-masz też taki mam na działce ,choć nie tak różnorodny ;:63 ;:63 ;:63 a dilia o ciemnych listkach piekna ,byłam w ogrodniczym i była taka już kwitnąca no super ,czy to objaw nowej choroby ;:306
Pozdrawiam i miłego pobytu na działeczce ;:168
Awatar użytkownika
sauromatum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1697
Od: 18 maja 2010, o 08:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 11

Post »

Już wcześniej u kogoś pisałem, że gorąco polecam kopiowanie całego postu zanim się go wyśle :wink: W ten sposób nawet przy zaniknięciu internetu podczas wysyłania nie tracimy postu - możemy go w całości na nowo wkleić i wysłać. Lub wkleić do notatnika czy worda aby wysłać go gdy problem z internetem minie :wink: Bardzo to ułatwia życie i nie trzeba powtarzać pisania postu - a wiem jak to bardzo może zirytować :wink:

Widocznie zima sprzyjała nasionom ketmii, że tyle się ich wysiało :) ja poluję na niebieskie ketmie bo mam tylko białe i różowe.
Piękne masz te dalie o ciemnych liściach. Wiem, ze większość to siane przez Ciebie - ale nie doczytałem czy to są siane w tym roku? czy zimowałaś je już? Ja w zeszłym roku bardzo późno taki siew wysiałem, tylko 3 osobniki wytworzyły miniaturowe zgrubiałe korzenie, 2 z nich udało się przezimować i teraz są ładnymi roślinami - ale mam tylko pomarańczową i czerwoną - a Ty masz cały wachlarz kolorystyczny plus różne kształty :wink:

Bardzo ładnie wygląda Twoja kwitnąca działka :)
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 11

Post »

Witaj Lucynko :wit . Dziwiłam się Twoim astrom a u mnie już bylinowe rozkwitają ;:oj . Wszak jesień za pasem ;:131 . Doszłam do wniosku, że Ty chyba nocami tą swoją działeczkę rozciągasz w jakiś tajemniczy sposób :lol: . Jak to możliwe, że zmieściłaś tyle roślin ;:oj ??. Jest kolorowo i nie ma u Ciebie nudy ;:215 . Mi czasem też zdarzyło się wysłać posta w kosmos ale teraz staram się kopiować ;:173 . Gorzej z dodawaniem zdjęć bo coś mi się czasem wiesza ;:222 . Susza tego roku jest okropna ale co zrobić ??? Klimat zmienia się i oby tylko nie było gorzej. Pozdrawiam ciepło i nocnych opadów życzę bo to co popadało to nadal za mało ;:196 :wit .
Awatar użytkownika
stasia_ogrod
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5199
Od: 13 mar 2011, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: andrychow

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 11

Post »

Witaj kochana Lucynko ;:196 nadrobiłam zaległości spacerując z wielką przyjemnością po Twoim przecudnym ogródeczku. ;:oj
Kolorystyka, kształty i aromaty przeszły metamorfozę, do tego można jeszcze się wyżywić a wszystko świeże- najwyższej klasy bo ekologiczne. ;:92
A Wy oboje odmłodnieliście w tym Waszym raju, tak właśnie działa gleboterapia i cieszę się że zdrówko nie spędza snu z powiek. ;:167
Weselisko mieliście udane i rodzinka poodwiedzana a syn tymczasem pobierał nauki ogrodnicze, tylko Miśka się boczyła, bo pańcia miękkich kolan do przytulania nie zostawiła a męskie jakieś kościste, za to po powrocie miała je na wyłączność. :;230
W tej altance to masz wypasione apartamenty, nawet Miśka ma swój kącik. I wypatrzyłam mój telewizor, tylko radyjko mamy z magnetofonem. ;:306 Nie chce się człowiekowi wracać z takiego raju do bloku. A tu jesień za pasem, kwitną zawilce i dzielżany a za moment zimowity obwieszczą koniec sezonu i tylko wspominkowe foteczki, będą nam zimową porą ocieplały tęsknotę za wiosną.
Pozdrawiam bardzo, bardzo serdecznie a zdrówko niech nieustająco Wam towarzyszy. ;:167 ;:cm ;:cm
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 11

Post »

Jaki piękny ten pełny hibiskus.Pomidorki obrodziły u Ciebie wyjątkowo.Ja mam parę posadzone do gruntu ponieważ nie zmieściły się pod folią.Marnie rosną. :cry:
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16010
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 11

Post »

Pośród różnorodności barw i zapachów w Twoim ogródeczku dostrzegłam śliczną gaurę. Miałam ja kiedyś i zawsze podziwiałam, jak to jest możliwe, że nie łamią się na wietrze tak wysokie i cieniuteńkie pędy. Po prostu jeden z cudów natury. Na przykład dalie mają o wiele grubsze łodygi, a po deszczu część zawsze zostaje złamana. Tak przynajmniej jest u mnie i strasznie mnie to za każdym razem wnerwia.
Co do hibiskusów, to muszę poważnie się oświecić w ich kwestii, bo coraz bardziej mi się podobają.
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 11

Post »

:wit
Przepiękny ten pełny hisbiskus.I ten kolorek i kształt.
Czy on ma ciemniejsze liście ??
Kobea śliczna. Ja już parę lat jak jej nie sadziłam.
Floksy piękne, czerwonawy wciąż za mną chodzi ;:124
Gaura taka inna, deliktana i piekna.Nigdy nie miałam i mam tej roslinki.
dobrze zimuje ??
Pozdrawiam Lucynko ;:196
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16500
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 11

Post »

:wit Witajcie Kochani moi.
Dopiero dzisiaj wróciłam na trochę dłużej do domciu. No, dłużej jak dłużej, jutro bowiem wyjazd poza Płock.
W sobotę owszem byłam w domku z powodu braku łazienki na działce, ale przyjechaliśmy późną nocą, a w niedzielę bawiliśmy się na "Pikniku Rodzinnym" niedaleko Płocka, skąd pojechaliśmy prosto na działkę. Stąd to nieco dłuższa moja nieobecność na forum. Proszę o usprawiedliwienie.
A działka teraz w pełni rozkwitu, toteż nie chce się jej opuszczać choćby na chwilę. Zresztą zobaczcie sami.


Obrazek Rabata gazaniowa. Pośrodku astry karłowe.
Na ścieżki proszę nie patrzeć. Jeszcze nie były wyplewione.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Muszę przerwać na kilkanaście minut, wobec tego wysyłam tego posta, a odpowiem Wam w następnym.
Dobrego popołudnia.

Obrazek
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”