W moim ogrodzie cz.40

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
lora
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10603
Od: 25 maja 2010, o 13:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

Maryś wpadam , wypadam i dalej lecę ale dziś muszę ujawnić się.
Urzekły mnie zdjęcia z fruwającymi wróbelkami czy mazurkami nigdy nie mogę ich odróżnić.
Mistrzowskie to są zdjęcia ;:138
Tak jak Tobie naparstnice i mnie zniknęły nie wiem jaka to przyczyn.
Floksy masz piękne moje nie widać, jak Bozia da to muszę zmienić im miejsce. A w tym roku jak wszystkim dokucza susza , choć podlewamy, to nie to. :oops:
Ale i tak kochamy swoje roślinki, to przecież nasz świat.
pozdrawia Misia

Ogrodowe wątki Misi
Awatar użytkownika
duju
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3962
Od: 13 paź 2008, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

Marysiu, masz przepiękne floksy ;:138 Rozejrzyj, może u Ciebie też będę te latawce. Miłego dnia :wit
Pozdrawiam - Justyna
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

Witam w nowym tygodniu!

Pogoda przyzwoita, ranki chłodne ale dnie ciepłe, słoneczne a i od czasu do czasu deszczyk podlewa.
W ogrodzie dzięki deszczom zaczynam przesadzanie, zorganizowałam kolejną grządkę na przekopie wykładając teren tekturą i nawiozłam kilka wózków zrębków. W skrzyni pojawiły się pierwsze ogórki i zebrałam pierwsze czerwone pomidory z grządki w polu. W sumie jakoś widzę marne plony. Tzn do jedzenia będzie pod dostatkiem, ale przetwory trzeba będzie uzupełnić kupnymi. Szczególnie suszone będą z zakupionych, bo ubiegłorocznych przecierów mam pod dostatkiem.
Wczoraj byliśmy pod Krakowem na spotkaniu ogrodowym, na zaproszenie kolegi Mirka. Mieszka w przepięknym miejscu z widokami... kosztem ogrodu na zboczu. W ogrodzie panują brzoskwinie, dynie, arbuzy, melony i ..liliowce Obrazek Ponieważ brzoskwinie bardzo obrodziły wyjechaliśmy wszyscy z bagażnikami wypełnionymi skrzynkami pachnących brzoskwiń ;:215

Martusiu koziorożec nareszcie mam wędzarnię, z której nie ukrywam bardzo się cieszę! W tym tygodniu zaczniemy wypalanie chociaż deszcze trochę pokrzyżowały plany :uszy Ogród odżył i zaczynam w nim działać. Miło było znowu się spotkać. Pozdrawiam Obrazek
Obrazek

Martusiu 64 Ja mam tyle odmian, że kwitną kaskadowo, dwa lub trzy jeszcze w ogóle nie zakwitły, ale pierwsze do obcięcia. W Roku w Ogrodzie pokazali jak obciąć floksa, żeby ponownie zakwitł. Dziękuję za rozpoznanie ptaka, to młode ptaki i jest ich bardzo dużo a są dosłownie wszędzie. Kosów jak piszesz biegających po ziemi mam najwięcej, ale szpaki też są i dlatego je mylę. W ogrodzie teraz młócą aronię, zjadły czarną porzeczką i chyba wrócą na jeżyny, a potem na winogrona. Płyty nie dawały ochrony żadnej bo kiedyś, kiedyś je wieszałam. Musimy zrobić solidniejszą ochronę. Dziękuję za rozpoznanie kwiatka! Miłego dnia ;:168

Dorotko zostawiłam jeden krzaczek i kilka nasion dam na rozmnożenie ;:333 A wczoraj u Ciebie podlało? bo u mnie syn mówił że był deszcz i chyba intensywny bo wypłukał znowu glinę. Przyjdzie czas że i ja kupie jeżówki, a na razie jak je widzę to muszę się bić po rękach Obrazek

Jurku ja lubiłam floksy, bo jakoś nie pamiętam żebym się przed nimi wzbraniała? Pierwsze pamiętam dostałam siewki od koleżanki, ale ostatnio jeżdżę na targ gdzie jest tyle pięknych kolorów ...niestety bez nazw :? Te co posyłają forumki też na ogół nie nazwane, ale cudne!
Wędzarnia powstała dla rybek, a w dolince mam stawy hodowlane i wiele ryb można kupić już złowionych, samemu też można złowić, ale płacić i tak trzeba...a mnie szkoda czasu na siedzenie Obrazek Dziczyzny najbardziej brakuje, bo leśnicy dopóki mnie potrzebowali to byli jakoś bardziej chętni do współpracy. Mam jeszcze w ustach smak szynki z dzika ;:219

Aniu uzbierało się trochę, a dzięki forum ciągle przybywa Obrazek Wyglądają teraz tak radośnie!
Niektóre dopiero rozkwitają.

Iwonko 0042 ze mną jest gorzej, bo jak jadę na targ to wydaje mi się że takiego jeszcze nie mam a po powrocie znajduję prawie identyczny Obrazek Wiatraczka kiedyś dostałam od forumki, ale przepadł a ten z targu ładnie przyrasta ;:333

Iwonko 1 wędzarnia jest spełnionym marzeniem Obrazek Masz rację pasuje jak ulał, a jak się jeszcze okopci. Masz rację u mnie też płyty nie działały, ale może jak pisze Marta na kosy nic nie działa. Ten najciemniejszy jest niesamowity, bo przybiera różne odcienie w zależności od pory dnia. I ja cieszyłam się na deszcz, a nawet przez chwilę miałam go dość Obrazek ale tylko przez chwilę. Dobrego i spokojnego tygodnia Iwonko Obrazek

Małgosiu cieszy mnie, że wędzarnia podoba się tak jak mnie ;:168
W tym roku i u mnie floksy od spodu wysuszone, ale kwitną z wyjątkiem jednego odmianowego, który przez suszę ani nie wyrósł, ani nie zakwitnie.
Budki montuję na sikorki, ale szpaki i kosy dają radę mnożąc się we wszystkich dziurach, krzewach i u sąsiadów, którzy nie mają nic posadzone ale budek kilka ;:124
Masz rację z winogronami, ale rok temu te same winogrona nie miały mączniaka, a w tym makabra i wczoraj u odwiedzanego kolego było to samo! Ja niestety obrywam i pryskam, żeby za rok choroba nie wróciła.

Beatko widziałam w tej szkółce sporo roślin wodnych, na razie rośliny nie wyglądają źle i tylko trójlist jest niewidoczny, ale mam nadzieję że wyjdzie w odpowiednim czasie.
Dziękuję za miłe słowa pochwał! Lobelia jest niezawodna ale jej pilnuj, bo u mnie zaczyna się rozłazić.
Dobrego tygodnia Obrazek

Joasiu dziękuję! floksy stale i u mnie przybywają. Będą nowe, bo przyszły od Pelasi ;:167
Wstążka... to chyba mamut masz na myśli... niestety coś mi podgryzło i padła ;:124 a tak lubię. Ta zielona jest niezawodna, ale niestety nie znam nazwy, bo dostałam od koleżanki z FO.

Lucynko o tak! pachnie i tak ładnie kolorowo! U mnie floksy nie chorują ;:185 niestety jednak w tym roku podsychają na obrzeżach, ale podlewałam i zatrzymałam podsychanie. Mączniaka mam tylko na zwykłych dąbrówkach późnym latem, bo na odmianowych nie! U mnie jeżówki z samego uporu nie chciały być, ale jak przygotowałam podłoże ...to zostały ;:215 Na szczęście podlewa, ale z owocami to i u mnie nieciekawie i nie wiem co zostanie do pełnej dojrzałości. Lucynko skrajne warunki były na kolejnych etapach, a teraz choroby. Najbardziej zaatakowało grusze, rdza i liście lecą jak jesienią ;:222
Ciepłego i dobrego tygodnia, a w nocy i może nie tylko... podlewania życzę Obrazek

Misiu ja też mam mniej czasu na FO, bo dni długie i więcej przebywam na zewnątrz. Dzisiaj postanowiłam odrobić zaległości, ale już mnie sumienie gryzie. Pszenica dalej w polu, ale wyraźnie za długo ...ciemnieje i wróble już tak gromadnie nie przylatują. Zdjęcia dzięki obiektywowi, bo to w sumie kilkanaście metrów od mojego ogrodzenia.
Może floksom sąsiedzi zabrali wilgoć i dlatego urosły niewielkie, a może lepiej przesadzić je w pobliże domu, żeby się nimi cieszyć Obrazek

Justynko jak będę na placu to popytam sprzedawców i może uda się kupić, a poza tym planuję lepsze zabezpieczenie. Dobrego tygodnia i sprawnej przeprowadzki Obrazek


Na ziemi odzyskanej jest lekkie podłoże dzięki igłom świerkowym i dalie to polubiły


Obrazek

Obrazek

Obrazek

dziwaczki też


Obrazek

i moja ulubienica nn
Obrazek

Hortensje ...ta wyprowadzona na wzór tej od Iwonki
Obrazek

Obrazek

Hortensja od Iwonki

Obrazek


jedyny onętek


Obrazek


driakiew - siałam dużo jest jedna, ale śliczna!
Obrazek


Obrazek

długo czekałam aż jest ...biały przegorzan ;:167 (Agnieszko Pel czy to od Ciebie były nasiona?)
Obrazek

jeszcze lelijki Julciowe i inne
Obrazek


Obrazek

Obrazek

pierwsze chryzantemy
Obrazek

Obrazek

grządka wydarta przekopowi :D

Obrazek

I na dobry tydzień moja pelaśka!


Obrazek
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

Marysiu ani kropelka nie spadła, moje okolice jakieś ubogie w deszcze, wokół kropi a u nas tak rzadko.
Dobrze, że w sobotę porządnie podlało i jeszcze widać mokrości.
Wiesz coś o pektynie.
Nowa rabatka powstaje, do września zmienisz całkowicie ogród, że go nie poznamy.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7889
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

Marysiu
Floksy cudne , zwłaszcza wiatraczek ;:224
Driakiew bardzo oryginalna, kolor bossski. :D
Nie pamiętam ,możliwe ,że przegorzan od nas. :wink:
Fajnie kombinujesz z prowadzeniem horensji :D
Aaaaa widziałam jastrzębie - latawce w Obi w Gdańsku.
Może w innych też są, ceny nie zarejestrowałam bo Z. poganiał.
A co chcesz posadzić na nowej grządce przy płocie :?:
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

Marysiu :wit
Najpierw pochwalę piękne lilie.
Dorodne dalie. U mnie jeszcze nie wszystkie kwitną.
Moje onetki sieją się już w różnych miejscach.
Muszę je korygować.
Piękna hortka. Będziesz ją na pniu prowadziła ?
Ja mam tak 3 hortensje prowadzone.
Drakiew ciekawa.
Ogród masz bardzo bogaty w różne kwitnienia. ;:215
To lubię. ;:173
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

Marysiu piękne te Dalie masz ;:215 , brzoskwinki już dojrzałe?, u nas jescze troszkę, wiatraczek mam bo patrzyłam na przeszły rok, był, ale coś z kwitnieniem długo czekam w tym roku, teraz dawno na działce nie byłam bo zaniemogłam, ale jutro pojadę, to sprawdzę ;:108 drakiew ma śliczny, mocny kolorek. Dobrego nowego tygodnia ;:196
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

Marysiu, a jaki pomysł na nową rabatę?
Onętki u mnie sieją się jak dzikie, muszę uszczuplać towarzystwo. Może zostaw na zimę w jednym miejscu, niech się posieje, a wiosną przesadzisz dzieciaki na inne miejsce? Tylko mi siarkowe zaginęły, ale też szczególnie o nie nie zabiegałam, bo mi nie leżały. :lol:
Awatar użytkownika
semper
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2538
Od: 27 lis 2011, o 10:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: 160km od Pragi

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

Ten wiatraczkowaty floks z poprzednie strony nazywa się"Pepermint Twist"
Pozdrawiam! ,Jurek z górek ;)
Moje górki
Rojnikowisko i nie tylko
Awatar użytkownika
lora
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10603
Od: 25 maja 2010, o 13:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

;:oj dziwaczki są a moje malusieńkie nie zdążą zakwitnąć a wysiałam dwie paczki
Jak ja lubię dalie tylko nie mam gdzie trzymać karp w zimie i zrezygnowałam.
Floks wiatraczek jaki fajniusi :)
pozdrawia Misia

Ogrodowe wątki Misi
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

Witam!

Wczoraj udało się posadzić kilka roślin a na dzisiaj planuje sprzątanie kurnika i po wywiezieniu go w pole nakrycie agrotkaniną pod przyszłoroczne uprawki. Czy się uda ...zobaczymy, nie dzisiaj to jutro. W rękach ciągle nóż i jak nie fasolka to brzoskwinie...przetwarzam! Zbieram plony cebulę, fasolkę, pomidory.
Wczoraj w polu chyba spotkałam winowajcę, bo od jakiegoś czasu mam wyjedzone pomidory i postanowiłam zapalone zebrać... z grządki zmykała zwinka Obrazek :D

Dorotko kropla to nawet wczoraj spadła, właściwie codziennie coś kropi. Dorotko ogród nie powstaje tylko z trudem wraca do stanu poprzedniego, jednak rujnacja dwukrotna jest odczuwalna i długo jeszcze będzie. Wykop na 4 m pracuje stale i wciąż. A wiesz że nie mam pomocy do grządek żadnej!

Agnieszko wyjątkowo szybko floksy przekwitają, chyba przez deszcz. Poszukam w Obi latawców, ceny nie ważna byle działały, a majątku na pewno nie kosztują.
Nie wiem co będzie na nowej grządce, na razie musi się przetrawić. Jeszcze dosypię ziemi i nawozu i dopiero pomyślę. Tam jest jasno, ale tzw półcień :D

Aniu lilie kończą kwitnienie, szkoda że nie sadziłam na wiosnę bo kwitły by pewnie jeszcze jakiś czas. Dalii przetrwało niewiele ale na nowej ziemi ładnie kwitną. Onętki przed laty siały się i rosły w krzewy a od lat nie! Mam wciśnięte różne krzewy w tym miejscu i pasowałoby tak ją prowadzić. Może za rok będzie więcej sadzonek tej driakwi bo jest cudna!

Iwonko brzoskwinie przywiozłam ze spotkania, bo u Mirka połowa wczesnych i niestety kilka drzew mu połamało więc trzeba było zebrać, żeby się nie zmarnowało. Tobie zdrówka bo działka czeka! ;:168

Małgosiu pomysłu jeszcze nie mam ale na pewno się zrodzi ad hoc! ;:306
Jak wyżej pisałam coś u mnie wystraszyło onętki i nie tylko sie n ie sieją ale i siane nie kiełkują ;:202 Zostawiam ale to na nic. Siarkowego lubiłam ale też nie wyszedł, albo ślimaki go załatwiły ;:204

Jurku dziękuję! ten jeden łatwy do rozpoznania ;:306
Tego Starkl nazwał Floks hortensjowy

Obrazek

Misiu nie sieję dziwaczków tylko wykopuję karpy i przechowuję z daliami, wtedy rośliny są większe i szybciej kwitną. Ja też nie bardzo mam gdzie przechowywać dalie dlatego większość przepada, bo dostęp do nich utrudniony i wysychają. Z paru kartonów zostało ledwie parę karp ;:131 Kiedyś na placach panie sprzedawały a jak ja szukałam to teraz nikt ich nie sprzedaje. Te maleńkie skrawki w marketach nie zawsze wykiełkują
Sadźce teraz w pełni uroku!

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

prawoślaz mi się rozszalał!
Obrazek

Cykoria oszczędnie, ale jest!
Obrazek


Obrazek


Obrazek

Obrazek

Wiosenne sadzonki jeszcze nie kwitną, a przywiezione siewki już pokazują kolorek!
Obrazek


Obrazek


Mam od lat taki trwały zatrwian, ale nie kwitł i dopiero po przymusowym przesadzeniu pięknie kwitnie!
Obrazek


Obrazek

rutewki jedna kwitnie, a druga wyższa nie wiem kiedy przekwitła


Obrazek

Obrazek


Obrazek

Maleńki konwalnik
Obrazek


i coś na ząb!
Obrazek


Dziękuję za odwiedziny ...dobrego dnia!
Awatar użytkownika
duju
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3962
Od: 13 paź 2008, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

Mniam, truskaweczki ;:333
Adekwatna nazwa dla tego floksa, hortensjowy.
Zawsze dziwaczki siałam, bo jak piszesz szkoda mi było miejsca, właśnie dla dalii. Teraz nie wiem czy będę miała, moje-teściowej u niej ładnie kwitną i ona ma dużą piwnicę. Zawsze kogę wziąć karpy od niej. Ma wiele moich roślin ;)
Pozdrawiam - Justyna
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

Marysiu dużo czytania i oglądania, a do tego różności których w tym roku nie mam u siebie ... lilie, dalie, zatrwian, sadziec no i te plony u mnie w tym roku bez jabłek, śliwek ani wiśni... Jedynie to malinki, poziomki i truskawki jeszcze owocują bez przerwy.
Piękna i stylowa ta wędzarnia jakby stała tu od wieków ;:333
https://images90.fotosik.pl/229/4e4612710e6440a3.jpg u nas ta roślinka jest pod nazwą Tułacz... właśnie ją przytargałam z przydrożnego rowu. Pozdrawiam i przepraszam że tak nieregularnie wstępuję za twoją furtkę ;:168
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”