Familokowego ciąg dalszy

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
jonatanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3255
Od: 4 mar 2012, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Jadziu spróbuj może oprysk z czosnku pomoże na litr wody duży ząbek czosnku, odstawić na dwie godziny i można pryskać. Ja pryskam róże i warzywa. Chryzantemy już kwitną? Zawsze mi się kojarzą z nadchodzącą jesienią. Cebulki kwiatowe zaczęłam traktować jak jednoroczne ,po tym jak posadziłam ponad 100 sztuk a w drugim sezonie pozostało kilka tulipanów.
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2311
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Jadziu, pięknie sfociłaś 'Vuurvogel' ;:108 U mnie jeszcze nie kwitnie ale raczej prezentuje się niepozornie przy wielkokwiatowych daliach.
Popraw sobie proszę nazwę liliowca. To nie bella, czyli piękna ale Bela - węgierskie imię męskie. A Lugosi to nazwisko. Upamiętniono słynnego węgierskiego aktora nazywając liliowca 'Bela Lugosi'.
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4317
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

A ja Jadziu dzisiaj zmokłem i żadnego kropelkowego zdjęcia nie zrobiłem ;:306
Ale już wiem - kropelki są jak deszcz popada, a nie jak pada cały czas ;:224
Będę pilnował - może i mi się uda, bo że ci nie dorównam to pewnik - wystarczy się cofnąć i obejrzeć twoje cudne kropelki ;:333
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
lanceta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3927
Od: 13 wrz 2010, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk-Legnica

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Jadziu, gratuluję umiejętności fotografowania kropli deszczu na roślinach.Zachwyciły mnie,szczególnie,te na liściach.Próbowałam kilka razy, ale bez spodziewanego efektu.
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Jadziu co jak co ale zdjęcia kropelkowe to Ci wychodzą piękne ;:167 ;:215 ;:138
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Pink Peace pewnie nieziemsko pachnie, miałam kiedyś tą róże, i po jakiejś zimie,niestety nie odbiła, może kiedyś znowu ją zapragnę mieć. Jadziu jak to dobrze,że podpisujesz zdjęcia roślinek ;:180 bo już wiem co przywiozłam ze spotkania forumowego, a chodzi o Lobelie niebieską. Piękne kwitnienia i Różyczki zaczynaj powtarzać, oj będzie się znowu działo ;:196
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Witam bardzo serdecznie wszystkich miłych gości ;:196 .Obrabianie fotek trwa zbyt długo, potem brakuje czasu na forum i odwiedziny zaprzyjaźnionych wątków nie mówię juz nawet o swoim bo też nie zawsze zdążę. Dzisiaj super podlało i trochę zagrzmiało, jednak burza przeszła gdzieś obok.Ogródek podlany,mokre fotki też zrobione :wink: , komary tną jak oszalałe, ślimaki również nie pozostają w tyle wciąż mi coś nabroją :evil: Juz zaliczyły 2 pomidory, a tak mam ich mało , a jeszcze muszę sie z nimi dzielić ;:222 Róże się rozkręcają do powtórki ,ale kwiatki szybko więdną .Dzisiaj wykopałam hostę Grandiflorę, a tam Sahara ;:222 Jak wszystko ma rosnąć i kwitnąć wszystkie rosliny tylko wegetują nie pomaga moje podlewanie ;:174 ani to z nieba ,wszystko mało, bo na 1m w głąb susza ;:174 Fresja ledwie zipie nie wiem jak przeżyje zimę ,zresztą w tym roku biedna jest jak mało która róża, to samo Gloria dei też biedota w tym roku i obie są pod znakiem zapytania ;:174 Przecież ich korzenie powinny być głęboko, bo to najstarsze róże od początku mojego ogrodowania . Wszystko rozstrzygnie się wiosną a z najnowszych informacji to taka ,że i moje bukszpany odwiedziła Cma azjatycka i tylko dzięki Amelce ja zobaczyłam ,ale cholera zdążyła sie schować .Widziałam tylko jej gąsienice i to dzięki Amelce która wyczaiła ja na zmurszałym kamieniu .Miałam Confidor nawet nie wiem czy jeszcze miał ważność, ale opryskałam nim wszystkie moje bukszpany, a mam tylko 6 niskich krzewów.Jutro się okaże czy to coś dało bo tylko jeden na razie był zaatakowany

Obrazek

Obrazek

KRYSIU masz rację ona nieziemsko pachnie i ma przecudne kwiaty i wciąż zakwitają nowe okazy .Niebieska lobelia to jedyna z lobelii która gości u mnie już bardzo długo ,reszta lobelii jest bardziej delikatna a szkoda bo są wszystkie cudne szczególnie szkarłatna jednak tylko dwa sezony raczy ła ze mną zostać

Obrazek

Obrazek

IWONKO staram sie jak umiem ale nie zawsze wychodzi tak jakbym sobie tego życzyła bo niektóre kropelki są zamglone i żadnego obrazu z nich nie wykrzesasz

Obrazek

Obrazek

LODZIU trzeba blisko przystawić aparat i porządnie wyostrzyć ,jednak nie każda kropelka wychodzi ładna.Czasem podczas obróbki sporo fotek ląduje w koszu. Cieszy mnie ,ze sie podobają ;:180

Obrazek

Obrazek

ANDRZEJU dzisiaj jak tylko skończyło padać zaraz polazłam do ogródka i niektóre kropelki wyszły śliczne, jednak zbyt mało było tych z odbiciem. :oops: Kurcze zaś mnie tak nie wywyższaj, bo zacznę nos zadzierać do góry :;230

Obrazek

Obrazek

FLORIANIE tylko na jednej fotce miałam przez 2 L bo wczoraj specjalnie zadałam sobie trud i sprawdziłam wszystkie fotki.Dziękuje za zwrócenie uwagi teraz nawet wiem komu jest poświęcony ten cudny liliowiec;:180

Obrazek

Obrazek

JOASIU też każdego roku dokupuję sporo tulipanów, a potem latem wyciągam prawie puste koszyczki.Czasem się zastanawiam czy warto kupować ,ale wiosna bez tulipanów jakaś pusta .Na razie mączniak odpuścił, ale i na podwórku widzę róże zaatakowane białym nalotem.Najbardziej zależało mi na ogorkach i na razie jest spokój ,ale jutro znów opryskam Bioseptem

nie dosyć ,ze dziwak :wink: to jeszcze zainteresowały sie nim ślimory ,jednak w smaku pychotka

Obrazek

Obrazek

BEATKO ;:196 tę wcześniejszą rudbekię mam na rabatkach przed domem ,ale jakoś w tym roku nie widziałam ,żeby kwitła, a może kosiarze ją skosili ,bo jechali równo kosiarką nawet ścieli różę i hortensje przed domem :evil: ;:222 Te które mamy obie też maja już pąki Widzisz życzysz mi miłej niedzieli, a dzisiaj już poniedziałek taki mam poślizg ;:222 Pipi przesadzona do większej doniczki i nawet zrobiłam dwie sadzonki oczywiście z dala od tych oślizłych oby tylko jej nie wyczaiły to samo z jeżówkami

Obrazek

Obrazek

ANIUlilie to juz końcówka, teraz róże coraz bardziej sie rozkręcają i chwała im za to . Oby jak najdłużej kwitły Dziękuję za pochwałę kropelek ;:196

Obrazek

moja piękna Convoitise ;:167

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Życzę wszystkim przemykającym lub podczytującym spokojnej nocki ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Ależ cudowne zdjęcie to ostatnie, po prostu przepiękne, super udało Ci się Jadziu te kropelki uchwycić ;:167 , zaś przedostatnie chyba przez kwiaty Rutewki wygląda tak bajkowo :D
Paskudy te ślimaki, tak pomidorami się zajadywać, ciągle to tałatajstwo wychodzi :twisted: i jeszcze ta ćma, straszne te plagi. Mimo przeciwności miłego dzionka życzę ;:196
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Jadziu, w tym roku wszystkie róże szybko przekwitają, nie masz się co martwić, Garden ma naprawdę trwały kwiat, a w tym roku też nie mam kiedy im zrobić dobrego zdjęcia. Niestety ciągły brak wody i wysokie temperatury tylko potęgują taki stan rzeczy. Miałam nadzieję, że sierpień będzie bardziej przekropny, ale jak widać myliłam się, niby deszcze zapowiadają i na zapowiedziach się kończy. Nadal sucho.
Bardzo lubię żółte i pomarańczowe pomidory, kupiłam nasiona Ożarowskie, są w smaku przepyszne, ziaren mało, sam miąższ i skórka bardzo delikatna.
Hosty mnie też zadziwiają, mimo takiej suszy nie bardzo widać aby cierpiały z tego powodu. Gorzej żurawki, zwłaszcza te jasne i hakonechloe, jedną chyba straciłam ;:131 .
Zdjęcia jak zwykle piękne i lilie na nich cudowne ;:173 .
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
adka321
100p
100p
Posty: 108
Od: 10 wrz 2018, o 12:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Witaj Jadziu zdjecia robisz rewelacyjne. Te krople okrywajace kwiatki cudne. Pomidorek z tym kikutkiem bardzo śmieszny. :D .Widzę dalie u Ciebie.W tym roku posadziłam kilka sztuk ..jak radzisz sobie z przechowywaniem.Ja niestety nie mam piwnicy ciekawa jestem czy w garażu przetrwaja zime,czy nie bedzie im za ciepło?
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Na chwilkę oddaliła sie burza, więc mogę popisać trochę,bo już miałam się wyłączyć z sieci .Wieczorne niebo ne wyglądało zbyt przyjaźnie ;:185 czarne gęste chmury sie zbierały ,no i odpaliły deszczem z przytupem i fleszami. Deszcz przestaje padać ,a padało jakieś 0,5 godziny średnio gęsto ,jednak nigdy nic nie wiadomo może jeszcze powrócić. Nocą też fajnie podlało, a poranne niebo było zamglone ledwie prześwitywało słonko.Duszno było calutki dzień i do pracy dwie lewe ręce ;:306

Obrazek

ADO dziękuję za komplementy lubię sie bawić aparatem, jednak nie zawsze wychodzą mi ładne ,fotki dlatego wciąż eksperymentuję. Moje dalie zimują owinięte w gazety bezpośrednio wyciągnięte z gleby jedna obok drugiej .Temperatura tam też zawsze dodatnia, jednak nie mam pojęcia ile w plusie, z pewnością parę stopni , nigdy nie mierzyłam . Gazety też dają odpowiednie ciepło kłączom, albo zostawiam w donicach jeśli te w nich rosły .Wiosną tylko wymieniam glebę i dodaje obornika

Obrazek

Obrazek

DAYSY u mnie trochę polepszyła sie wilgotność gleby ,ale tylko ociupinkę ,ale i to mnie cieszy. W ubiegłym roku Gardenka też nie miała trwałego kwiatu ,bo na moich piaskach wszystko dłużej trwa .Mnie bardzo smakuje Izumrudnoje jabłoko smak rzeczywiście jabłkowy pychotka skórka ogrzana słońcem sama schodzi ,a drugi to koralik Snow white rosną pod niebo a owoce smakowite .Trzeci to Aurija popularny fiutek też smakowity.U mnie żurawki maja się dobrze niedawno je dzieliłam, a raczej odmładzałam i przy okazji komponowałam z hostą Stiletto i ciemno bordowe z zielonymi .Ciekawe jaki będzie efekt jak sie rozrosną. ;:180 za pochwałę fotek :oops: jest mi niezmiernie miło ;:196

Obrazek

Obrazek

KRYSIU tak to kwiaty rutewki Parfume star zaprzyjaźniają się z Twoją -moją jeżówką Double scoop raspberryBardzo przypadł mi do gustu ten duecik może zadołuje obok niej tę jeżówkę bo na razie doniczka tylko stoi .Wydaje mi się ,ze na razie zażegnałam pożarciu moich paru bukszpanów, bo gdy wczoraj wytrząsałam z krzewiku to żadna gąsienica nie spadła ,bo specjalnie rozłożyłam pod spodem białą szmatkę dla lepszej widoczności. Było tylko mnóstwo czarnych kuleczek czyli odchody gąsienic. Obie z Amelką oglądałyśmy, bo ona też była ciekawa czy są gąsienice.Do rana długi czas ojjj aż mnie ciarki przechodzą ,ze calutka noc będą urzędować te oślizłe bestyjki.Nie wiem dlaczego uwzięły się tylko na jeden krzew pomidora

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Życzę podlewania z nieba jeśli ktoś potrzebuje, a innym słonecznego dzionka ;:196

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16966
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Jadziu, uwielbiam twoje pienne zdjecia ;:63 ;:63
I róże podziwiam, bo u ciebie są takie zdrowe, śliczne, wręcz katalogowe. ;:215 ;:180
Dalie tez bardzo lubię i fajnie,ze u ciebie tez mogę je podziwiać. ;:173
Masz bardzo ładny kolorek budleji. ;:173
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Jadziu, pomidorków przez Ciebie wymienionych nie znam, na pewno są smakowite. Swoje pierwsze już wczoraj przesmażałam, kilka
słoiczków na zimę już jest.
Dalia Convoitise prześliczna, Jadziu Ketmię masz z siewu czy z sadzonek, bardzo ładna i wielka.
Tej panienki żałuję, że nie kupiłam, bardzo ładny kolorek ma, taka morelka https://images90.fotosik.pl/229/f0a55237ee254f89.jpg
Jadziu masz u siebie ćmę bukszpanową ;:202 , muszę i ja zajrzeć do swoich, na razie objawów żadnych nie widzę, ale co tam w środku siedzi :?: Strach się bać ;:224 .
Nie masz za co dziękować, faktów nie zmienisz, masz najpiękniejsze kropelkowe zdjęcia ;:108
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”