Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 11

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11530
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 11

Post »

Lucynko pięć dni na działce chyba szybko zleciało. :) U mnie tytonie nie chcą się wysiewać w przeciwieństwie do innych roślin. Twoje pięknie kwitną, bez dodatkowych zabiegów. ;:215
Z nagietkami rośnie ogórecznik o niebieskich kwiatach?
Spokojnej niedzieli. ;:168
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 11

Post »

Lucynko, to może posieję te astry jesienią? ;:oj Skoro wiosną mi się nie udają to spróbujmy odwrotnie.
Z nagietkami to i ja nie mam problemu, te się u mnie wysiewają bez większych "ale".
Od pewnego czasu rozmyślam szkarłaty, ale te o bordowych liściach, codziennie je mijam jak jadę do pracy - zwracają moją uwagę.
Brawa dla Ciebie za takie powodzenia z sianiem dalii. Ja w ogóle lubię rośliny o ciemnych liściach, więc zapewne te ciemne dalie także przypadłyby mi bardzo do gustu, ale niestety nie mam warunków na takie większe wiosenne sianie.
Bardzo miłej niedzieli ;:3
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 11

Post »

Witaj Lucynko,Twój ogród powala ilością kwiatów ,pięknymi zapachami i kolorami,dobrze się wszyscy czują w tak pięknym ogrodzie ,ja też ,a domeczek bardzo ładny i funkcjonalny i masz jak na najlepszych wczasach ,odpoczywaj i napawaj się cudowną naturą ,pozdrawiam i miłej niedzieli życzę ;:196
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16583
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 11

Post »

:wit Witajcie!
Kolejny tydzień działkowania i - niestety - kolejny tydzień lata minął jak z bicza strzelił.
Wczoraj w nocy wróciliśmy na jeden dzień do mieszkania w blokowisku i dzisiaj już wstałam z bólem głowy.
Całe szczęście, że już jutro powrót na łono natury.
Pierwszym, co rzuciło mi się w oczy w poniedziałek, był widok czerwoniutkich pomidorków, które szybciutko zebrałam, by pozwolić dojrzewać następnym owocom.

Obrazek

Dojrzewają szybko i coraz ich więcej. W związku z tym nie czekam powrotu do mieszkania, tylko robię przeciery na działce, zresztą również ogórki kiszę tam na miejscu. Ponieważ od ubiegłego roku spiżarnię mam wypełnioną jeszcze w 2/3, nie robię żadnych innych przetworów. Jedynie przeciery i kwaszeniaki wyszły wszystkie, toteż trzeba uzupełnić braki.

Rabaty nabierają coraz intensywniejszych barw, a zapachy mieszają się, przyprawiając o zawrót głowy, szczególnie o poranku i wieczorami. Nie ma nic piękniejszego niż poranny spacer wśród kolorowego kwiecia.
Wprawdzie ptaki mieszkające w pobliskich drzewach na skarpie już nieco przycichły, ale doskonale zastąpiła je Misia, która drapie w drzwi i głośnym miauczeniem domaga się wypuszczenia na wolność, gdy tylko zrobi się jasno na dworze. Buszuje tak około trzech godzin, po czym przychodzi pojeść i układa się do bardzo długiego snu, tak do około piętnastej. Popołudnie dzieli jeszcze na pół, a na noc wraca około godz.23.

Obrazek

Gołąbki też towarzyszą nam codziennie, niestety, najczęściej broją , ale jak nie wybaczyć takim pięknotkom?

Obrazek

Tyle o nieosobowych mieszkańcach działeczki. Czas na to, co ją najpiękniej zdobi.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Z ostrożności, w obawie przed zniknięciem postu, wysyłam go, a odpowiem Wszystkim Miłym Gościom w następnym. ;:100 ;:100
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 11

Post »

Lucynko piękne zdjęcia nam serwujesz.
Ja bym takich pięknych pomidorków żałowała na przeciery. :lol: ;:oj
Nie wiedziałam,że masz takie piękne jeżówki.Pańskie oko konia tuczy, więc wszystko rośnie jak na drożdżach. ;:138
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16583
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 11

Post »

Majeczko ;:196
Ketmia dość szybko dorasta do kwitnienia. Moje wszystkie o pojedynczych kwiatach wyrosły właśnie z nasion, a mam białą, niebieską i różową. Mam tez ketmie o kwiatach pełnych, ale te zdobyłam jako już dość duże sadzonki od naszej Stasi. Zakwitly mi już w pierwszym roku po posadzeniu.

Obrazek Ta rozwinęła już większość kwiatków,

a ta, dopiero zaczyna. Obrazek

Nasturcje raz tylko zasiałam, by teraz już wysiewały się same. a wybrały sobie dobre miejsca, bo wśród tawułek, które już przekwitły i teraz one zdobią rabatę.
Kwiatowy miszmasz uwielbiam, toteż u mnie zawsze taki "artystyczny bałagan" na rabatach.
Taki, jak np. tutaj. Lilie muszą stoczyć walkę o miejsce z astrami, które same się tam zasiały i to one były pierwsze, a ja nie miałam serca ich stamtąd wyprowadzić.

Obrazek

Madziu - pięknie dziękuję. ;:196
Ketmie syryjskie wydają się łatwe w uprawie, dlatego trudno mi pojąć, dlaczego u Ciebie nie chcą się zadomowić. Może ziemia im się nie podoba.... ;:218
Moje trzy rosną w kupie, tworzą już duże trójkolorowe drzewo i kwitną oraz, szczególnie w tym sezonie, obok nich znajduje się mnóstwo siewek. Niestety, z uwagi na owo ścisłe sąsiedztwo, nie jestem w stanie rozróżnić siewek pod kątem koloru przyszłych kwiatków.

Obrazek Zdjęcie zrobione od strony kwiatków niebieskich.

Biała zakwitła nieco później, a różowa dopiero zaczyna.

Obrazek

Obrazek

Jagusiu - kochana jesteś, dziękuję. ;:196
Za tyle ciepłych słów dla Ciebie moje goździki. Pachnące.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Iguniu - widok z okna mam aktualnie taki.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obie odmiany heliotropu są pachnące, różnią się jedynie wysokością i odcieniem koloru. Peruwiański jest niski i ma ciemniejszy kwiat.

Obrazek Tu rosną obok siebie. Z lewej ogrodowy, z prawej peruwiański.

Kosmos, tytoń, wilczomlecz białobrzegi i dziewanny sieją się same i tylko z bólem serca muszę ograniczać ich ilość.
Roślinka, o którą pytasz, to dalia kołnierzykowa. U mnie z nasion.
Ślicznie dziękuję za słowa uznania. ;:196
Żal obgryzionych przez sarenki Twoich różyczek i floksów. Nie da się zabezpieczyć ogrodu przed tymi sympatycznymi zwierzątkami, które okazują się jednak szkodnikami?
Co do zapachu tytoniu, to mnie on nie kręci, ale lubię jego filigranowe kwiatuszki.
Ze ślimakami walczę wszelkimi dostępnymi metodami, ale najlepsze efekty przynosi zbieranie ich przez M i unicestwianie w solance. Żaden z sąsiadów nie walczy z nimi, toteż ciągle przybywają nowe. Dużą pomoc stanowią niebieskie granulki, którymi podsypuję rośliny szczególnie oblegane przez te bezdomne potwory.
Raz jeszcze serdecznie dziękuję za wszystkie ciepłe słowa. ;:79

Aniu - biała hosta wiosną jest cała biała, potem cała zielenieje, a aktualnie znowu przybywa jej bieli.

Obrazek

Dalie coraz bogatsze w kwiaty, dzięki czemu tworzą już bardzo kolorowy dywan.

Obrazek

Te z ciemnymi liśćmi szczególnie piękne, zwłaszcza biało kwitnąca.

Obrazek

I tak, masz rację. Wszystkie kwitnienia cieszą ogromnie. Dziękuję. ;:196

Dorotko - wydaje mi się, że hibiskusom odpowiada takie podłoże, jakim dysponuje Twój ogród.
Wysadziłabym wszystkie i poczekałabym trochę, by ostatecznie wybrać te najdorodniejsze, a mizeroty na kompost. I już! ;:224
U mnie takich siewek w tym roku mnóstwo.

Obrazek

Wilczomlecza proponuję zasiać w jednym zabezpieczonym przed ptakami miejscu, siewki potem przepikować. Ja zasiałam tylko jeden raz, teraz same sieją się tak, że muszę z nimi walczyć. Samosiewki są dorodniejsze. No i rosną wszędzie, wpychając się między inne roślinki.

Obrazek

Obrazek

Iwonko0042 - cieszę się, że jesteś zadowolona z wypoczynku, no i z relaksu na działeczce. ;:215
Astry już jesienne klimaty przypominają, a dalie siane w marcu już dawno powinny kwitnąć.

ObrazekTaką wiązkę astrów ścięłam, by lilie miały miejsce na kwiaty.

Obrazek

Dalijki nareszcie obsypane kwieciem Długo kazały na to czekać.
Obrazek

Mamy podobne upodobania, tez kocham taki miszmasz na rabatach. Dziękuję. ;:196

Iwonko1 - dzięki za nazwanie motylka.
Nasiona cytrynówki zbiorę, zresztą - jak mawia M - ja zbieram wszystko," co się rusza."
Nasiona dalii o ciemnych listkach kupiłam w sklepie internetowym, zresztą po raz pierwszy takie wypatrzyłam.
Różowo kwitnącą niziutką też kupiłam sobie i ona ma znacznie ciemniejsze listeczki niż moje z nasion.

ObrazekKupiona.

Wysiana. Obrazek

Nie zakwitł mój-Twój akant, który tak pięknie wyrósł.

Obrazek

Masz rację, Iwonko. Nie ma nic ważniejszego w rodzinie, niż zdrowie jej członków. Serdecznie dziękuję. ;:79

Wysyłam tę część odpowiedzi, boję się bowiem jakiegoś nieprzewidzianego rozłączenia z siecią.W następnym poście będę kontynuować odpowiedzi. ;:100
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16583
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 11

Post »

Tereniu - prawie wszystko mam, co niezbędne w działkowym domku, tylko łazienki mi brakuje, ale i ten problem został rozwiązany przy pomocy prysznica z polewaczki. Tylko wodę trzeba grzać, by się nie przeziębić, ponieważ toaleta dokonywana jest wieczorami.. Wydaje mi się, że dodatkowo się hartujemy, bo żadne z nas póki co ani nie kaszle, ani nie smarcze. ;:333
M zadowolony, lecz wraca zmęczony i żadnego z niego pożytku w pracach działkowych. Wczoraj zagoniłam go do plewienia truskawek, w końcu ja też kiedyś muszę odpocząć. ;:306
Dziękuję i wzajemnie uściski ślę.
Oraz takie kwiatki:

ObrazekCelozja grzebieniasta.

ObrazekGaillardia.

ObrazekKleome.

ObrazekLilie.

Asiu - gdyby jeszcze łazienka była.... Jednak na razie nie jest to możliwe, brak bieżącej wody, którą trzeba donosić spod świetlicy.
Dziękuję za pochwałę mojego skromniutkiego ogródeczka ;:196
Astry kwitną na całego i też się zastanawiam, czy to już jesień u mnie...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pysznogłówka cytrynowa jest rośliną wieloletnią, ale nie u mnie. U mnie, niestety, tylko jednoroczna. A szkoda, bo nie tylko jest dekoracyjna, ale też cytrynowo pachnąca.
Pomidory przerabiam tylko na przeciery. Odrobinę ususzę, ale później. Bardzo dużo przerabiają nasze żołądki, bo są naprawdę pyszne.

Obrazek

Marysiu - my zawsze na opak. ;:306
Bardzo jesteś miła dla moich kwiatuchów, a przecież sama jesteś szczęśliwą posiadaczką pełnej gamy rozmaitych roślinek. ;:303 Niektóre widzę po raz pierwszy i muszę wujka G. pytać, czym to się je.
O nasionkach dalii będę pamiętała, a tych o ciemnych listkach mam kilka.

ObrazekMnie się najbardziej taka podoba.

Obrazek

ObrazekTa ma wyjątkowo duże pełne kwiaty.

Na mojej działce deszcz pada tylko wówczas, gdy ja tańczę z wężem. :tan Susza przeogromna.
Dzisiaj spadło trochę wody z nieba, jednak trwało to króciutko i natychmiast wyparowało w słońcu.
Zdrówko przytulam, dziękuję ;:196 A od jutra znowu mieszkanie na działeczce. ;:33

Soniu - w ogóle ten letni czas zbyt szybko mija, a dni spędzane na działce jeszcze szybciej.
Tytonie u mnie nie zawsze się pokazują. W tym roku dużo ich jest w różnych miejscach, w ubiegłym wyrósł tylko jeden egzemplarz. Może nasiona dłużej muszą w ziemi posiedzieć? ;:218
Ogórecznik też sieje się wszędzie i - tak, nawet wśród nagietków się rozpycha. Nic nie mówię, bo w sumie tworzą przyjemny duecik.
Dziękuję za niedzielę, ;:196 która mija zgodnie z Twoim życzeniem, za co mam dla Ciebie dalijki oraz maczka w takim subtelnym kolorze.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Beatko - to ja mam dla Ciebie taką oto propozycję: zbiorę nasiona z moich samosiewek, wyślę Ci , a Ty je sobie rozsypiesz jesienią w ogródku. Warto spróbować, traktując to eksperymentalnie. ;:108
Szarłat ma to do siebie, że raz wysiany, zostaje na zawsze. Moje mają ciemne liście, ale ja ich nigdy nie siałam. Przed laty zasiał je sobie sąsiad i od tej pory u niego, u mnie i u innych sąsiadów wiosną wyrastają setki siewek, które niemiłosiernie tępimy, a one z uporem godnym lepszej sprawy wyskakują z ziemi jak filip z konopi. Zawsze ze dwie roślinki zostawiam, a ile wynoszę na kompost, to nawet nie liczę. ;:306
Dalie z nasion możesz spokojnie uprawiać z wczesnowiosennego siewu na rabacie. Tylko później Ci zaczną kwitnąć. Jedyne, czego wymagają, by nabrać wigoru, to pikowanie. Poza tym ja karpy tych dalii wyrzucam, ponieważ nie mam dobrych warunków na ich przechowywanie, więc jeśli takie warunki posiadasz, to chętnie Ci je wyślę. ;:303
Za bardzo miłą niedzielę ślicznie dziękuję, taka bowiem jest. ;:196
Za to dobre życzenie różyczki, które ponownie się już obudziły.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Martusiu - świetnie to określiłaś: "najlepsze wczasy". ;:138 Tak właśnie się czuję na mojej działeczce. Przede wszystkim bardzo swobodnie i niezależnie od nikogo ani niczego, a wśród barw i aromatów.

Obrazek

Niedziela nader miła, tym bardziej że mam nareszcie możliwość spotkania z forumowymi Przyjaciółmi. Dziękuję pięknie. ;:196

Obrazek

Obrazek

Danusiu - zdjęcia jak zdjęcia, ale za miłe słowa śliczne dzięki. ;:196 I taki duecik.

Obrazek

Kochana, pomidorów jest tyle, że dwie rodziny mają ich do oporu, a i na przecier bardzo dużo zostaje. ;:333
Jeżówek dużo nie mam, ale te, które są, wabią rzesze bzykaczy i motylków, a i działkę zdobią.
Zresztą podobnie jak wiele innych, a w szczególności moje ukochane lelijki.

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Miłego niedzielnego wieczoru Wszystkim. ;:114
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 11

Post »

Lucynko :wit
Ależ pięknego kwiecia .Tak i ja lubię. Różnorodność wielką. Tak jak to widzę i u Ciebie. ;:215
Piękne hibiskus. Ten różowy jest przesliczny .
Lilie różne i przepiekne . Już sobie wyobrażam jaki cudny zapach tam w ogrodzie się roznosi. ;:167
I chyba floksy ciekawe, piekne.
Podziwiam no takich nie mam.
I smakowite pomidorki . I u mnie już są i zajadamy ;:173
Pozdrawiam :wink:
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11289
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 11

Post »

Pomidorowo się zrobiło ostatnio we wątkach..pomidorowy zawrót głowy ;:138 ..różne kształty,kolory,wybarwienia... ;:333
Do śniadanka działkowego w sam raz! :D Kwiatuchy dopisują u Ciebie aż miło kolorowo i pachnąco a także różnorodnie! ;:138
Miłego pobytu na działkowym łonie Lucynko ! ;:196

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 11

Post »

Lucynko muszę Ci pogratulować pięknych kwiatków. Cudowne lilie,dalie,hibiskusy,pomidorki,róże. ;:oj ;:108

Jeszcze raz życzę udanego tygodnia. ;:215
Awatar użytkownika
julcia1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2256
Od: 19 maja 2011, o 08:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Leszno w Wielkopolsce

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 11

Post »

Lucynko cudnie u Ciebie i bardzo znajomo też mam taką plątaninę kształtów i kolorów. Susza u mnie okrutna, niby lekko popadało ale podobnie jak u Ciebie schło wszystko w oczach.
Nie mam w tym roku kleome, wysiane wiosną nie skiełkowały a kilka samosiewek nie przetrwało suszy, szkoda ale co my możemy, jedynie poprawić w następnym sezonie.
Zaskoczona jestem astrami ze juz tak kwitną, są dla mnie zwiastunem końca lata.
Pobytu na działce nieustannie zazdroszczę, moze kiedyś na emeryturze swój domek dostosuję do noclegów teraz ciągle brak czasu lub środków ;:223 .
Gołąbek pięknie pozuje, kicia chodzi własnymi drogami, więc wszystko w porządeczku.
Zdrowia Wam życzę i działkowej pogody z ciepłymi nocami ;:304
Pozdrawiam Julia
Moje zielone zakręcenie
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16583
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 11

Post »

:wit Witajcie!
Poniedziałkowe przedpołudnie zwyczajowo już spędzam w domu. Cieszę się, bo za oknami widzę deszczyk. Taki delikatny, najlepszy dla nawilżenia ziemi. Ponieważ ten tydzień ma być mocno ciepły z równie ciepłymi nocami, z radością spędzę go na działeczce, gdzie już od wczesnego ranka mogę cieszyć oczy widokiem swoich kwiatuszków.

Mój tegoroczny nabytek. Gaura. Jest śliczna, taka wiotka, delikatna. Trudno jej fotkę cyknąć, bo nieustannie buja się na wietrze.
Obrazek

Obrazek


Aniu - u mnie miszmasz, choć w tym roku nieco bardziej uporządkowany, ale tak: właśnie taką różnorodność lubię. ;:303
Zapachów mi też nie brakuje, a floksy pachną tak subtelnie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Aniu, mam na wydanie takie floksy, jak na powyższych fotkach, więc gdybyś chciała, to tylko daj znać.
Pozdrawiam wzajemnie. ;:196

Obrazek


Maryniu - u mnie pomidorki w jednym kolorze, tylko czerwioniutkie, bo M innych nie uznaje, a jest głównym ich pożeraczem. ;:306
Kolorów ci u mnie nie brakuje, aromatów też mnóstwo krąży w powietrzu. Mieszają się w jeden piękny bukiet zapachowy.
A ja bawię się w fotografa, tylko nie bardzo mi to wychodzi, ale co tam.... Ważna sama zabawa.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Danusiu - aż się zarumieniłam, pięknie dziękuję. Za wszystko. ;:180 ;:196


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Juleczko - dziękuję, kochana. ;:196
Ta susza dokucza naszym roślinkom już drugi sezon. Czyżby tak już miało pozostać? Jeśli zabraknie wody w rzeczce, to moje rośliny będą kolejno umierały stojąc. ;:174
Astry sieją się u mnie namiętnie i same decydują, kiedy chcą kwitnąć ;:7 , ale siane przeze mnie astry karłowe też im dotrzymują kroku, co mnie już dziwi. ;:204
Przebywanie wśród kolorowego kwiecia to rzeczywiście sama radość, której życzę wszystkim kochającym naturę, a nie mającym szczęścia mieszkać we własnym domu z ogrodem. Mam nadzieję, że i do Ciebie się kiedyś takie szczęście uśmiechnie, czego najserdeczniej Ci życzę. ;:167
Za Twoje dobre życzenia pięknie dziękuję. ;:196

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dobrego tygodnia życzę wszystkim Przyjaciołom i Gościom. Do miłego! :wit :wit :wit

Obrazek
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 11

Post »

Lucynko z hibiskusami zrobię tak jak piszesz, przesadzę większe siewki w zacieniony zakątek, co przetrwa zimę to będę się cieszyła i wtedy myślała gdzie znaleźć docelówkę.
Nie ma jak przetwory z własnych zbiorów robione na działce ;:215
Śliczne kwitnienia.
Misia to bardzo mądry kotek, od wczesnych godzin porannych do wieczornych organizuje Pańci dzień ;:7
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”