Na starym po nowemu. 5.

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42113
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Beatko ;:138 trochę się zgubiłam, ale ostatnio czasu bardzo brak na FO. Dzisiaj postanowiłam poszukać wątków zaprzyjaźnionych i przypomnieć o sobie ;:306 Masz śliczne liliowce ta siewka limonkowa boska. Powoli doceniam siewki i chyba znowu podejdę do zbierania nasion :D
Życzę miłego weekendu i pozdrawiam ;:168
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Paula - u mnie te niebieskie hibiskusy szybko zakwitły. Dłużej czekałam na te amarantowe. Ten z nasionka co maleńkiego dostałam zakwitł w piątym roku. Ale np jak dostałam małego hibiskusa od Karoli to na następny rok i poszalał mocno w górę i pokazał kwiaty. Piszę o hibiskusach na słonecznym stanowisku. Więc i Ty szybko się doczekasz. Absolutnie nie okrywałam nawet małych hibiskusów.
Cieszę się, że popadało wreszcie i u Ciebie. ;:215
Wklejaj zdjęć ile tylko chcesz ;:196

Marysiu - szwankuje mi troszkę internet, ciężko mi ostatnio coś się otwierają strony, poczta, zdjęcia.
Te liliowce mam od Gosi Rosiowej - to właśnie Ona przekonała mnie do tych kwiatów, za co jestem Jej ogromnie wdzięczna. Dostałam wtedy dość sporą kolekcję. Niektóre miały zaledwie 3-6 cm, nawet nie wiedziałam, że takie wielkie się po kilku latach zrobią.
Byłam dzisiaj w kinie na koncercie Andre Rieu - bardzo polecam, wspaniała sprawa, sala pełna po same brzegi.. .

Ale zdążyłam jeszcze przed tym pstryknąć troszkę fotek z ogrodu:

Róże powtarzają kwitnienie ;:167

Obrazek

Mr Lincoln

Obrazek


Papageno

Obrazek


Chopin

Obrazek


Novalis

Obrazek


Prince de Monaco - Andrzeju, Mirko, Jadziu - jakże Wam za nią dziękuję! ;:168

Obrazek


Elfe

Obrazek




Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
PaulaF-Z
500p
500p
Posty: 602
Od: 1 lis 2016, o 20:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Beatko,

śliczne zdjęcia. Wszystkie roślinki są w doskonałej kondycji. Jednak widać, co daje deszczówka :D
Mam nadzieję, że i u nas roślinki odżyją. Dzisiaj też troszkę popadało.
Kochana, na jednym ze zdjęć zauważyłam budleję, to ciemny fiolet, czy black knight? Jestem ciekawa, czy budleję też można jakoś formować. Przycinasz ją na wiosnę?
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Paulinko, tę budleję, o którą pytasz miałam na jednej z moich wcześniejszych działek. Potem jej nie podeszłam. Bardzo ją lubię. Ale teraz mam inne, jaśniejsze, ale chyba jeszcze obficiej kwitnące niż Black Knight. Do tej ciemnej mam po prostu sentyment...
Budleję każdą wiosną przycinam czasami nawet przy samej ziemi, ona i tak kwitnie na tegorocznych. Czasami jak szybciej zaczyna ruszać to zostawiam jej jakieś pół metra nad ziemią, ale to już tak ostatecznie...
Obie pachną obłędnie ;:224
Mam takie dwa kolory:


Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Bufo-bufo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4550
Od: 26 lip 2009, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pomorze Gdańskie

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Piękny, zróżnicowany ogród, do Twojego wątku przyciągnął mnie tytuł, bo mój mógłby mieć podobny.
Pozdrawiam, Sandra

Ogród pod jodłą cz. 4
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Olu - stary dom, stary ogród, a jednak trzeba było prawie wszystko od zera zaczynać....
Szukałam tej aksamitki strzępiastej, ale nie mogę na nią natrafić w moich poprzednich wątkach. Dostałam ją od Iwonki1 - cudna aksamitka, i wielgachna. To Aksamitka Fantastic.
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Witaj Beatko,świetne kwitnienia i piękny ogród,liliowce są cudne i są wielkie pewniaki ,już róże u ciebie powtarzają kwitnienie ,moje jeszcze kwitną jakby z pierwszego razu ,już sie w nich gubię ,ale jakoś nie widziałam żadnej przerwy w kwitnieniu,pozdrawiam i pięknej niedzieli życzę ;:168 ,pelargonia od Ciebie super rośnie i kwitnie :heja
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16556
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Pięknie powtarzają Twoje różyczki, Beatko. ;:138 ;:138
Moje w tym roku wyjątkowo odpoczywały, czego nigdy dotąd nie robiły i kwitły zawsze nieprzerwanie. ;:108
Budleja fantastycznie stołuje motylki, a jeżówki i werbena stanowią dla niej konkurencję. ;:215
Pozdrawiam i dobrego tygodnia życzę. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4317
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Beatko ... kwiat Jubile du Prince de Monaco każdego dnia ma inny kolor - będziesz miała co podziwiać.
Ja też ją bardzo lubię, tym bardziej, że to pierwsza róża od Jadzi :)
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Martuś - bardzo się cieszę, że pelargonia jest ok. Ja tę białą po prostu uwielbiam.
No to masz niesamowite te swoje róże, że kwitną od czerwca ;:215 Widać wszystko im u Ciebie służy.
Mam sporo liliowców, więc w sumie to dość długo cieszą. Bo nawet jak już któryś kończy chwalenie się kwiatami to kolejny zaczyna, a któryś potem jeszcze powtórzy sobie kwitnienie.
Teraz czekam na chryzantemy, zainwestowałam w nie trochę wiosną, niech więc kwitną i cieszą.
Pozdrawiam ;:196

Lucynko, różami w tym roku się zachwycam, choć jak nigdy to niektóre chwyciły trochę plamistości, ale to pewnie przez to, że nie miałam sposobności zasilenia ich. Ale przynajmniej już wiem, że jednak nawożenie to faktycznie ważna dla nich sprawa. Mam ten nawóz długo działający, wiec potem to już nie chciałam ich karmić. Za to kwitną bardzo pięknie bo nie dostały wszystkiego na tacy więc się starają jeszcze bardziej...
W tym roku mam bardzo zróżnicowane odmiany motyli w ogrodzie, jak nigdy wcześniej - niektóre motyle widzę pierwszy raz. Cieszę się, że takie śliczności odnalazły te moje budleje.
No a ta werbena patagońska to wyjątkowo szybko mi w tym roku zakwitła. .
Tydzień będę miała bardzo chyba długi bo to ostatni pełny tydzień przed urlopem, więc pewnie się będzie ciągnął i ciągnął. ;:306
Wybieram się w ten wolny czas do Hortulusa, więc mam nadzieję, że pogoda mi dopisze na taką ogrodową ucztę.
Wszystkiego dobrego! ;:196

Andrzejku - a wiesz, że nie wiedziałam o tej róży, że zmienia kolory :oops: Będę się jej zatem jeszcze baczniej przypatrywać. Cudeńko!
Ja od Jadzi to od razu na dzień dobry dostałam cały pakiet różany ;:215 I ze wszystkich tych odmian jestem bardzo zadowolona. Dostałam wtedy całe krzaczki, ale z patyka to jako pierwszą to mam od Jadzi chyba Elżbietkę.
Pozdrawiam ;:3


Obrazek

Obrazek


To jeden z moich najbardziej trafionych zakupów - kolkwicja. Jej gałązki są ozdobne przez cały czas, ślicznie się przebarwia.

Obrazek
PaulaF-Z
500p
500p
Posty: 602
Od: 1 lis 2016, o 20:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Beatko,

jak piszesz, masz mało czasu na ogrodowanie, a na fotkach wszystko wypielęgnowane. Gratulacje.
Tak się zastanawiam, jak wyglądałaby moja działka po dłuższym czasie nieobecności. Zapewne nie wiedziałabym od czego zacząć :D
U mnie jedna chryzantema już kwitnie- żółta, nie chciałaś jej z powodu koloru.
Wytrwałości do urlopu.

:wit
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42113
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Beatko ja też uwielbiam moją kolkwicję, jest już ogromna i tnę porządnie ale wiosną jest piękniejsza niż niejedna krzewuszka. Dla mnie jej kwiaty jak storczyki ...jedyna wada to że nie pachną ;:306
Pozdrawiam! :wit
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Beatko patyczki wierzby mają już listki :heja tylko zastanawiam sie nad jej miejscem docelowym ;:124 Moja Budleja w tym roku słabo odwiedzana przez motyle wręcz prawie ich nie mam Nawet Pawiki gdzieś zniknęły chyba wszystkie się wysuszyły przez te upały ;:174 Lincoln cudnie kwitnie mój też ,ale gdzie mojemu staruszkowi do Twojego młodziaka ;:215 Koncert Andre Rieu z pewnością cudny też uwielbiam tego skrzypka i jego orkiestrę złożoną w większości z kobiet w cudnych sukniach balowych.U Ciebie z pewnością też podlewało wczoraj ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”