Na starym po nowemu. 5.

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Basiu - to na pewno wpływ Andrzeja na nas. ;:215 Jak widać nie tylko tu "ogrodujemy" ale i rymujemy ;:215
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4325
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Bo jak jest ładnie, to i pisać składnie ;:306
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Jadziu, Aniu, Paula - przepraszam Was. ;:196 ;:196 ;:196 Jasne, że wiem co to za lilia.
Jak dałam na "odpowiedz" to mi się jako ostatnia wyświetliła ta żółta nakrapiana, a przecież ostatnia to ta różowa.
To Altari, bardzo polecam.
Właśnie chciałam odpisać, że jednak nie znalazłam nazwy i mnie olśniło z tą kolejnością zdjęć.... :oops:

Widzisz, Andrzeju, tak to ze mną jest, że jak człowiek rymuje to czasami nazw nie zapamiętuje :oops:
Już prawie koniec lipca a u mnie nadal ciężko z wolnym czasem ;:222

Pogodnego i bardzo miłego weekendu wszystkim życzę. ;:168 ;:3
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Słońce nam przygrzało i pewnie dlatego rymować nam się zachciało ;:306
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Cudna Altari też ja kiedyś chyba miałam ale u mnie sporo lilii jest jedno-ewentualnie dwurocznych .U mnie super podlało myślę Beatko,że i Twojego ogrodu deszczyk nie ominął .Udanego tygodnia i szybciutkiego urlopu ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Jadziu, a u mnie rzekomo nie padało, pytałam sąsiadki - bo byłam na wyjeździe.
Tę lilię Altari mam oczywiście w donicy, bo też by nie przetrwała do drugiego sezonu, a tak to jest u mnie już od dość dawna.
Oj tak, oj tak - szybciutkiego urlopu mi się chce ;:108

Basieńko - dobrze, że w tę stronę nam przygrzało a nie w inną ;:306
Jak tam Twoje róże? Moje już zaczynają drugie kwitnienie. No może oprócz Therese Bugnet, która kwitnie wciąż i wciąż. ;:167

Troszkę aktualnych zdjęć:

Róża Alinka w objęciach hibiskusa

Obrazek


Aniu - minnie - to te śliczności od Ciebie ;:196

Obrazek


Kolejny hibiskus / pełny

Obrazek


I z samosiejek / od znajomych

Obrazek


Lewizje ;:167

Obrazek


Rutewka

Obrazek

Obrazek


Ostatnie z lilii

Obrazek


I kawałek cudnej róży Eyes for You / drugie jej kwitnienie

Obrazek
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Witaj Beatko :wit . Masz cierpliwość kobieto! 4 lata czekać na kwiatka ;:oj ?? Jednak opłacało się czekać ;:138 . Właśnie sobie przypomniałam, że ja mam takiego liliowca co mi nigdy nie kwitł ale dziwna sprawa bo on wypuszcza pędy kwiatowe i pąki ale potem te pąki się nie otwierają i zasychają :shock: . Może powinnam go przesadzić ?? Ładne masz hibiskusy a moje na razie strajkują . Pozdrawiam :wit .
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Oj nieraz to trzeba naszej wielkiej miłości do tych kwiotków, aby się doczekać na ich kwiat, piękny ten pajączek ;:138
Beatko Hibiskusy u mnie jeszcze w pąkach a u Ciebie takie śliczne, pełny ;:167 a czy Lewizje to tegoroczne nabytki czy przezimowały, bo mojej się nie udało? Umiarkowanej pogody życzę w nocy deszczyku, a w dzień ;:3 Pozdrawiam ;:196
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Ewelinko, a i ja odwiedziłam wczoraj Twój ogród, ale wpis zostawiłam sobie na dzisiaj. ;:168
Z tą moją cierpliwością to jest np. tak, że nie sadzę piwonii, bo czasami trzeba czekać i ze cztery lata aż zakwitnie. A liliowca kupiłam, bo nie przypuszczałam, że aż tyle na niego czekać trzeba będzie.... ;:oj
Na te, co dostałam siane z nasionek przez koleżankę to wiedziałam, że tyle trzeba będzie czekać no i też w tym roku mi ślicznie zakwitł.
Zakwitł mi też jeden hibiskus, który dostałam jak miał nawet nie całe 5 cm - no prawie pięć lat czekałam - i w tym roku już wiem jaki ma kolorek. ;:215
Ja w tym roku nie cięłam żadnego hibiskusa to może dlatego mi szybciej zakwitły.
Z tym Twoim liliowcem to może jest tak, że on zakwita tylko tego nie widzisz...?? Niektóre trzymają kwiatek nawet tylko kilka godzin. Jak wracam wieczorem z pracy to tego mojego ślicznego pająka też już nie mogę chwalić za piękny kwiat, mogę go chwalić tylko jak mam wolne.... ;:172 Raczej nie są wymagające co do miejsca, więc nie wiem czy przesadzanie ma sens. Ja swoich w ogóle nie nawożę, to sie starają a nie obijają.
Pozdrawiam ;:3

Krysiu - te Lewizje już trochę czasu są u mnie, ale zimują tak jak dalie, po prostu w donicy wnoszę je na ganeczek. Natomiast Jadzia ma sprawdzony patent, że na zimę wystarczy szybka nad nimi i dobrze zimują nawet w gruncie. Po prostu nie lubią wilgoci, ale w nóżkach lubią kamyczki.
No czekać cztery lata to i tak w sumie nie jest zbyt długo, przecież niektóre rośliny zakwitają nawet i po 10 latach. No jasne, że myślałam, że ów mój liliowiec pająk zakwitnie od razu, ale w sumie to teraz wynagradza mi to moje długie oczekiwanie, oj wynagradza. ;:167
Hibiskusy w tym roku nie przycinane to i kwitną szybko. Ale w przyszłym roku to już im się tak nie upiecze, pójdą pod sekator na pewno, co zdecydowanie opóźni czas ich kwitnienia. Ale muszę je trzymać w ryzach.
Pozdrawiam. ;:3


Jadziu / JAKUCH - kojarzysz tę różę? Znowu zakwitła.

Obrazek


Pachnąca Pysznogłówka
Obrazek

Mr Lincoln
Obrazek


Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Piękne lilie.ciekawe hibiskusy ;:215
Rutewka zachwyca.I ja nią się ciesze.
Ostatniego liliowca i ja mam.Wiesz może co to za odmiana ??
Róże śliczne , Podziwiam ta cudna róże Eyes for You ;:173
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Beatko witaj :wit
A gdybym mogła poprosić Ciebie o patyczek tej Budlei i nasionka tej cudnej rutewki ;:196
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Aniu - anabuko1 - Oj, nie mam pojęcia jaka to odmiana. Dostałam w pakiecie kilka liliowców od koleżanki z FO. Siała je. Liście mają limonkowy kolor i bardzo gruby płatek. Jak zbytnio nie przepadam za żółtym u mnie, to ten liliowiec bardzo mi się podoba.
Różę Eyes for You mam od Jadzi. Ta róża jest niesamowita jeżeli chodzi o kwiat i wigor. Wspaniała jest!
Bardzo pogodnego weekendu życzę ;:168

Iwonko0042 - bardzo się cieszę, że podoba Ci się ta rutewka i ta budleja. Mnie także zachwycają co roku ;:168

Any57 - Andrzejku, zakwitła mi ta śliczność Prince de Monaco - no cudny ma kwiat. To wspaniale, że i ja mam wreszcie tę różę. ;:215

Jadziu - floksy i chryzantemy, które przywiozłam od Ciebie ubiegłej jesieni - są wspaniałe! ;:196


Obrazek

Obrazek
PaulaF-Z
500p
500p
Posty: 602
Od: 1 lis 2016, o 20:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Beatko,

wyczytałam u ciebie w statnich wpisach o malutkich sadzonkach hibiskusów. Co sądzisz: kiedy doczekam się kwiatków, jeśli sadzoneczka ma ok. 30 cm? Teściowa ma przed domem ogromny, już kilkunastoletni hibiskus, w ogóle nie cięty. Z niego właśnie ta sadzoneczka. Jak były małe, okrywałaś na zimę?
U nas wreszcie konkretnie popadało, ulga ogromna, nie trzeba podlewać. Pozwól że załączę jedno zdjęcie, w oddali po prawej stronie trawa, zupełnie wyschła.
Obrazek

pozdrawiam, miłego weekendu
:wit
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”