Różana hacjenda Anego

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4306
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Hej :wit

Zajęty byłem bo Bazylę odwiedziłem, a tam ... Jadzię (Jakuch) też zobaczyłem :tan
No i musiałem zagospodarować te dary którymi mnie obdarzono, nawet na noc do domu nie wróciłem, by od samego rana kontynuować prace :)
Dziękujemy Beatko za tak piękne i miłe ugoszczenie, a papierówki mają cudowny smak. Dopiero teraz uzmysłowiłem sobie, że nie jadłem papierówek kilkanaście lat ;:oj
I przyjrzałem się naszej damie serca - też ma poparzone płatki :(

Obrazek

Na początek powiem, że będąc wcześniej u Beaby urwałem sobie trzy gałązki wierzby kwitnącej różowymi baziami, pociąłem na mniejsze kawałki i wsadziłem je do wody.
Efekt widoczny i sadzonki są już w doniczkach ;:224

Obrazek

Teraz czas owoców - akcja śliwki aktualnie i ... zobaczyłem dziwne stwory wgryzające się w owoce.
Com się naszukał, ale już wiem - to są poczwarki biedronki.

Obrazek

Jak już wspomniałem o owocach to powiem, że pierwszy raz zebrałem owoce mahonii i ... dobrze myślicie - nastawiłem nalewkę ;:224
Sam jestem ciekaw smaku.

Obrazek

Jadziu, ja przyciąłem pretty sunrise po kwitnieniu i nie dość, że na wszystkich gałązkach idą nowe pędy, to jeszcze od dołu puszcza nowe. Ależ będzie olbrzymia ilość kwiatów - póki co jeden pierwszy pęd wyrywny już zakwitł.

Obrazek

Joasiu, ogórki nie tylko w doniczkach, ale i oparte o drzewo - pnące łatwiej zrywać :wink:
Za to pomidory zwisają z donicy, by je było łatwiej obrywać :)
Brzoskwinia jest młoda i do tego zaraz po posadzeniu przemarzł jej główny pęd, 30 cm nad ziemią. Myślałem, że to już koniec, ale jedyną boczną gałązkę podwiązałem do góry i ... z oporem ale zamieniła się w drzewko. W ub.r była jedna brzoskwinka, a teraz kilka. Choruje jak wszystkie, na kędzierzawość liści ale robię oprysk jesienią i wiosną miedzianem i tylko sporadycznie niektóre liście się zwijają - zaraz je obrywam.

Obrazek

Zanim będzie różano, pokażę inne rośliny.
Nie! Nie pokażę, bo fotosik szwankuje i zdjęcia po kilka razy muszę wgrywać by były widoczne, a czasu mało.
Jutro dokończę ....
Miłej nocki życzę i dobrego jutrzejszego dnia.

Obrazek
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
ewineko
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 5 paź 2016, o 12:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pforzheim.

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Dzien dobry Any
wpadlam tylko na sekunde :D sie przywitac i ostrzec przed stonoga murowa na sliwce :? Zjadaja i niszcza wszystko co jest do zjedzenia mi w szklarni zrobily straszne spustoszenie ogorki i melony sadzilam 3 razy przez noc zrobily sobie uczte i poobgryzaly mi pedy przy ziemi. Och pieknie u Ciebie tyle cudownych kwitnien, ogrom owocow , i pracy wlozonej w to piekne miejsce. Widac ze kochasz ten kawalek ziemi, jak my wszyscy ktorzy zarazili sie ogrodowaniem :D . Pozdrawiam serdecznie :wit rozgoscilam sie w Twoim ogrodzie juz jakis czas i musze powiedziec ze nie potrafie z niego zrezygnowac :oops: tak pieknie u Ciebie. Super zdjecia naprawde Ciekawie pokazujesz ile radosci daja Ci rosliny, owady i praca wlozona w to wszystko.
Ps. Ja tez z miasta skad Ty. :lol: Milego ogrodowania i nie ufaj temu szkodnikowi. A te gasienice azjatyckie tez przerabialismy w calej mojej miejscowosi pochlonely wszystko co znalazly nic sie nie ostalo, plaga istna mimo pryskania, wiec powodzenia zycze w walce z nimi ;:14 bo my przegralismy niestety.
Pozdrawiam Ewa.
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4306
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Witaj Ewo w moim wątku :wit
Dziękuję za miłe słowa. W sprawie tego robala wgryzającego się w śliwkę muszę wyprowadzić cię z błędu - to nie jest stonoga murowa, bo tę dobrze znam z czasów młodości, gdy podglądałem je w piwnicy oraz pod kamieniami w ogrodzie.
To jest tak jak napisałem - poczwarka biedronki.

Dzisiaj fotosik na razie nie sprawia problemów, więc wspomniane inne rośliny niż róże.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Miłego dnia życzę.
Idę na śliwki :)
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
ewineko
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 5 paź 2016, o 12:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pforzheim.

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Dziekuje Andrzeju za mile powitanie powitanie, musze przyznac ze bylam pewna ze to ta podstepna stonoga wyjada Twoje dobroci :wink:. Jak odwiedzam Twoj ogrod, to takie mam troszke tesknotki za moim rodzinnym miastem. Pozdrawiam serdecznie i zycze przyjemnego zbierania sliweczek.
Pozdrawiam Ewa.
Awatar użytkownika
Bazyla
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1193
Od: 15 lut 2017, o 20:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Dzień dobry Andrzeju.

W pierwszych słowach chcę Wam jeszcze raz bardzo podziękować za miłe odwiedziny ;:180 i NIE dziękuję (żeby nie zapeszyć) za wspaniałe dary.

Odrobiłam zaległości w Twoim ogrodzie - super kwitnienia, a bramka wejściowa obłędna.

Jak widziałeś i u mnie ćma bukszpanowa zaczęła się panoszyć, ale potraktowałam ją Mospilanem - mam nadzieję, że pomoże.

Lecę dalej, może mi się uda dojść do swojego ogródeczka :wink:

Pozdrawiam serdecznie ;:168
Życie jest zbyt krótkie, żeby się na nie obrażać
Beata
Bazylowo
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Wczoraj też po parę razy wrzucałam fotki sporo mi zniknęło aż się wkurzałam, ale powoli ,powoli wrzuciłam .Nie uważasz ,ze jakoś śmiesznie się zachowują w tym roku te serbki.Jutro jadę do Basi na śliwki a jabłuszka od Beatki bardzo smaczne zrobiłam dźemik z minimalną ilością cukru, a i tak jest słodki.No no to nawet larwy biedronek uwielbiają śliwki nie wiedziałam Andrzeju cudna Cantadeskie jakoś jeszcze nie dojrzałam do nich trochę sie boję ,że zniszczę
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Pienne kwitnienia.
Działeczka, ogród w idealnym porządeczku ;:215
co to jest za rozwarem ??
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Andrzeju bardzo współczuję ćmy na bukszpanach :( obyś tą walkę wygrał ;:168
Róże masz o pięknych żywych kolorkach, ślicznie kwitną ;:138 Rabatki idealnie wypielęgnowane ;:138 ja się w końcu u mnie odrobiłam, ale mam urlop to więcej czasu spędzam w ogrodzie na pielęgnacji roślin :) Owocki i warzywka do podjadania czego chcieć więcej, u mnie w tym roku ani jabłek, ani śliwek, za to dużo borówek amerykańskich i agrestu miałam. Pozdrawiam :wit
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4306
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Ewo, śliwki niemal wszystkie zebrane - napełniłem 7 dużych wiader z czego 5 rozdaliśmy ;:224
Kilka 'lelujek', bo już kończą kwitnienie.
Obrazek

Dziękujemy Beatko - mospilan pomoże, mi pomógł oprysk karate - codziennie potrząsam i oglądam bukszpany i na razie spokój, ale u sąsiadów tak wyglądają ich bukszpany. Mówię im "zróbcie oprysk" a oni, a czy to pomoże? Nawet nie próbują usunąć tego paskudztwa. Potem gąsienice zamienią się w poczwarki, a następnie w ćmy i .... hej naprzeciwko, bo tam jeszcze są bukszpany :(
Obrazek

Jadziu, dzisiaj przy zbiorze śliwek przyjrzałem się dokładnie - to nie są nawet poczwarki, ale pancerzyki po nich, a śliwka nie jest pogryziona lecz ugryziona, czy raczej nakłuta. Larwa przykleiła się przed przepoczwarzeniem i dojrzewała do wylęgu.
Ja cantadeskie wcześniej zniszczyłem, więc teraz o nie dbam :wink:
A owoce opuncji zaczynają już dojrzewać :)
Obrazek

Aniu, pewnie za rozwarem zauważyłaś dwa kolory krwawnika - różowy i czerwony, chociaż na zdjęciach widać że już tracą kolor :wink:
Może malinkę?
Obrazek

Krysiu, pilnuję bukszpanów i walczę z tym robactwem, ale jak już wspomniałem - za chwilę nadlecą tabuny nowych ciem - kilku sąsiadów walczy i opryskuje, co najmniej czworo w bliskiej odległości ma to w nosie :(
Jabłka spadają z powodu suszy, pozostała nam tylko węgierka z owoców, no i maliny, jeżyny i winogron, choć tego też jakiś mączniak, czy grzyb zaczął łapać. Taka to dola ogrodnika.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Na dobranoc ... różane kolorki, by sny były kolorowe :)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Podziwiam piękne lilie, kolekcje pięknych róż ;:333
Smakowite malinki.U mnie tylko , gdzieniegdzie sucho.a one teraz daleko pod lasem i praktycznie ich nie podlewam :roll:
Hortensje śliczne.
Ladna donice na kwiaty widzę.Sam może robi les ??
Awatar użytkownika
sauromatum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1697
Od: 18 maja 2010, o 08:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Skoro piszesz, że co najmniej 4 sąsiadów nie walczy z ćmą to co prawda u nich powstanie nowe pokolenie ciem - ale zginą też bukszpany więc nie będą wieczną wylęgarnią. Mospilan rzeczywiście też super działa na gąsienice - ja nim walczę z owrzódką konwaliową. Karate już dawno nie używałem.

Opuncję zimujesz w pomieszczeniu czy na działce?
ŁAdnie u Ciebie wszystko rośnie - i wygląda na zadbane :)
Awatar użytkownika
jonatanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3254
Od: 4 mar 2012, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Bardzo ładne obwódki z bukszpanów. Drzewka owocowe ładnie obrodziły u mnie papierówka z niewiadomych przyczyn zastrajkowała i w tym roku ani jednego jabłuszka. Ładna kolekcja lilii.
Awatar użytkownika
ed04
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 1011
Od: 5 mar 2017, o 14:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Bardzo mi się podoba kolekcja róż, można wiedzieć co to za odmiana o białych płatkach z różowymi obwódkami?. Cudowna.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”