Familokowego ciąg dalszy

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2817
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Jadziu, tulipany w tym roku miały trudne warunki do tworzenia cebul, najpierw je przemoczyło, a potem niemal spaliło liście.Praktycznie nie rozmnożyły się wcale, a w lepsze lata wykopywałam z jednej cebuli 4-5.
Twój ogródek pełen kolorów, a Silesia z ciemnymi żyłkami i jasnymj przecinkami - cudo! Jeżówka piękna, chyba spróbuję się z nimi znów zaprzyjaźnić!
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Jadziu deszczyk jest zbawienny dla naszych ogrodów, a w tym roku nie ma go za dużo, dlatego cieszymy się z każdej kropli, mimo to Twój ogród pięknie kwitnie i widać zaangażowanie, które wkładasz w jego pielęgnację ;:108
Awatar użytkownika
Bazyla
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1193
Od: 15 lut 2017, o 20:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Jadzinko Kochana nadrobiła zaległości w Twoim ogrodzie, który niezmiennie mnie czaruje i zachwyca. Ropuszka fantastyczna, też bym chciała mieć taką, mam za to zwinki, które gdzieś tam nomen omen zwinnie przemykają przez mój ogródek.
Exotic sun jak widziałaś i u mnie kwitnie - jest piękna. Pretty sunrise i u mnie otworzyła jednego kwiatuszka, więc sama mogłam podziwić jej urok. Muszę się też zastanowić, gdzie ją wsadzić, skoro mówisz, że ona potrzebuje sporo miejsca ;:131

Jestem fanką Twojego ogrodu ;:215

Jeszcze raz dziękuję za odwiedziny, było mi bardzo miło, że mogłam podjąć na swojej skromnej działeczce tak fantastycznych Gości ;:180 ;:196

U mnie podlało solidnie wczoraj i przedwczoraj tak, że roślinki dostały trochę oddechu.

Pozdrawiam serdecznie ;:196
Życie jest zbyt krótkie, żeby się na nie obrażać
Beata
Bazylowo
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Zawsze podziwiam twój bogaty ogród i cudne róże.
Prześliczny widoczek - https://www.fotosik.pl/zdjecie/b363a26e91b1a31c ;:180
Liliowce piękne.Moj Bella Lugosi jest ciemniejszy ;:108
Dalii przybywa.Ech będzie następny spektakl ;:215
Awatar użytkownika
inka52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2169
Od: 5 lis 2009, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legnica - Dolny śląsk

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Jadziu i u Ciebie widać dobrze popadało , dalie już zaczynają , u mnie jeszcze nie , ale mam ich tylko kilka , Elżbietka się spisuje na 10 jest piękna , Powiedz mi jaka róża Ci się podoba najbardziej , bo każdy z Nas ma tam jakieś marzenia , ja też mam , trudno mi je zrealizować, Czekam na Twoje piękne dalie w pełni rozkwitu ;:168
Awatar użytkownika
lanceta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3927
Od: 13 wrz 2010, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk-Legnica

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Jadziu, ;:180 -wiesz,za co. Twój ogród oglądałam kilkakrotnie, mam jedynie problem z otwieraniem się zdjęć/zbyt wolno/.Ostatnie fot.są zaprzeczeniem trudnych warunków wegetacyjnych.Piękne ,zdrowe rośliny,kwitnące paletą barw.Nie jestem zazdrosna, tylko szczerze podziwiam. ;:108
U mnie hortensje,tak ogrodówki, jak bukietówki - spalone słońcem.Śliwki opadają itd.
Drugi dzień chmurzy się, nawet zagrzmi, ale deszczu z tego nie ma.
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

:wit Jadziu u mnie też wczoraj popadało i to dość porządnie lało, ale jak dzisiaj kopałam to wcale głęboko ten deszczyk nie dotarł, sucho i tak w ziemi jest :( Lilijki masz piękne ;:167 Dalie teraz będą królowały, róże powtarzały, ale i Rudbekie otwierają swoje pierwsze kwiaty, mi one już o jesieni przypominają, ale jeszcze lato trwa i kwitną piękne Floksy, których zapach unosi się w powietrzu. Super obrazek z Perwoską, Floksami i Różyczką ;:167 Pozdrawiam ;:196
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4551
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Cześć Jadziu, u mnie na szczęście popadało przedwczoraj i wczoraj. Zdaje się, że w nocy też padało, chyba dość intensywnie, bo rano pod drzewami wreszcie było mokro. Jest nadzieja, że chociaż sierpień będzie bardziej przekropny, nie poprawi to zbytnio sytuacji, ale na pewno uratuje wiele moich roślin na rabatach i wreszcie pozwoli na posadzenie tych co nadal rosną w donicach.
Garden to moja miłość od pierwszego zakupu ;:333 , Twoja tak samo piękna, zadowolona z niej jesteś?
Jadziu cóż to za piękność https://images89.fotosik.pl/217/5a14d89c945268eb.jpg ? , uwielbiam takie kolorki ;:167 .
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

No to niech pięknie patyczki Silesii się przyjmują Jadziu ;:215 u nas co nockę troszkę popaduje, roślinki odżywają pomału, no i niech tak będzie, tylko nocki coraz chłodniejsze się robią i ogórki słabo u mnie rosną ;:185 różyczki zaczynają na nowo, u mnie widzę, że też na nowo się rozwijają ;:215
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Jadziu, pozwolę sobie skorzystać z przepisu na oprysk z drożdży. U mnie mączniak szaleje i zaczyna mnie to przerażać. Mam wrażenie, że winne są floksy. Mam takie jeszcze babcine, mocno różowe, i to od nich wszystko się zaczyna. Większość ścięłam tuż przy ziemi, ale chyba całkiem z nich zrezygnuję, bo mi choróbsko roznoszą.
U Ciebie popadało, a u nas nadal nic - zero opadów, tylko pochmurno :( A z tych chmur deszczu raczej nie będzie :roll:
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Witam serdecznie wszystkich milutkich gości ;:196 .Wczoraj już nie miałam siły dotrzeć do swojego wątku .Nie pomógł oprysk drożdżowy ,mlekowy ,Bioseptem, a dzisiaj pryskałam ogórki nierozcieńczonym Astvitem .Oczywiście mocno nie szaleje mączniak, bo po mleku jakby trochę przystopował na RU ,ale chłodne noce,w dzień upał, wilgoć, brak przewiewu robią swoje . Ogórków z pewnością nie będę pryskać chemią .W poniedziałek spróbuję jeszcze raz mlekiem o mocniejszym stężeniu, jednak nie wiem czy to coś da liście nie wygladają groźnie mają po parę plamek, ale w sekundzie rozejdzie sie na całą roslinę . Chyba szybki wynik byłby z ekologicznym środkiem POLYVERSUM WP50 jednak musiałabym go dopiero kupić.Do poniedziałku obadam jak to będzie bo szkoda mi tych ogórków, chociażby nie do słoików ,ale tak podjeść, bo Amelka uwielbia ogórki .
No to tyle wstępu szczawik szaleje, ślimaki również juz skasowały mi 2 pomidory jednego całkowicie, drugiego w części uratowałam i skonsumowałam pychotka mniam mniam


Obrazek

Obrazek

DOROTKO nie wiem czy to od floksów, bo moje na razie nie maja mączniaka, a RU i tak go złapała tak jak w ubiegłym roku. Tak samo złapały go ogórki ,ale na razie walczę z tym ekologicznie .Jedynie ścięłam zamączniakowane jednoroczne ostróżki ,ale to już jakiś czas temu .U mnie po mimo podlania przez niebo dalej sucho, bo wszystko przelatuje jak przez durszlak . Mogę dziennie lać hektolitry wody i tak jest sucho .Po majowych opadach ogródek odżył, widać to było po różach i nie tylko ,ale tak, dziennie mogłoby padać, wtedy może widać byłoby jakieś efekty .

Obrazek

Obrazek

IWONKO no to masz radość jak dziennie po trochu podlewa też bym tak chciała. Nocki rzeczywiście coraz chłodniejsze. Nie wiem jak będzie z tą Silesią ,oby wreszcie zaczęła współpracować ze mną, bo na razie opiera się jak osioł :wink: a że piękna jest to niejedna chciałaby ją mieć u siebie. ;:108 Ja również czekam aż zrobi się dorodnym ukwieconym krzewem

Obrazek

Obrazek

DAYSY moja Gardenka nie trzyma długo kwiatów, może to wina mojej gleby .Jednak ma cudne kwiaty, oby tylko można sie dłużej nimi cieszyć .Jednak daję jej jeszcze czas, bo to dopiero drugi sezon u mnie to jeszcze nie rozbudowała porządnie korzeni .Ta piękność to Hansestadt Rostock ma cudowny kolor i jest z tych róż które później zaczynają kwitnąć .U mnie dopiero zawsze zaczynała w czerwcu i kwitła do przymrozków. Jednak w tym roku szybciej sie zebrała, wiec jestem ciekawa jak długo będzie kwitła. Masz fajnie ,że porządnie u Ciebie podlało

Obrazek

Obrazek

KRYSIU moje Rudbekie też powoli otwierają kwiaty i rzeczywiście przypominają o jesieni ,bo zaraz też zakwitną jesienne astry i to już całkowicie będzie jesiennie,ale kolorowo. Gęsto ale cudownie w tym miejscu gdzie Perowskią z Princem de Monaco, ale uwielbiam to zestawienie, każdego roku mi sie podoba niezmiennie ;:167

Obrazek

Obrazek

LODZIU miło Cię gościć w moim zrobiłam to z przyjemnością .Nie wiem dlaczego fotki się nie otwierają wysyłam przez Fotosika możliwe że przeglądarka nie ma zamiaru współpracować.Kiedyś też miałam takie problemy z przeglądarką.W moim ogródku o 16 jest juz tylko cień, a popołudniowe słońce bardziej daje się we znaki roślinom.Współczuje suszy to samo jak u Dorotki u mnie chociaż trochę popadało zawsze to lepsze od wężowego aerobiku .

Obrazek

Obrazek

TERENIU gdybym zaczęła wyliczać które róże mi sie podobają nie byłoby końca :;230 nie mówiąc już gdzie bym je posadziła :;230 Z gruntowych dalii pierwsza zakwitnie Convoitise do Cafe au lait dobrały mi się konkretnie slimory i mocno mi ja poturbowały .Biedna nie umie sie podźwignąć z tego łomotu jaki dostała, bo najpierw majowe deszcze, a potem ślimory .Gdybym wiedziała zaraz poszłaby do donicy

Obrazek

Obrazek

ANIU wysokie drzewa owocowe sąsiada dają zieleń, a u mnie kolory zamiast zieleni :) Może fotka wyszła zbyt jasna ,ale rzeczywiście jest ciemniejszy Bela Lugosi Dokupiłam tylko jedną dalię i w dodatku dostałam pomyłkową ;:222 Parę dalii mi nie zakwitnie dostały popalić od majowego deszczu i nie umieją się pozbierać ;:174

Obrazek

Obrazek

BEATKO ;:196 wreszcie trochę się obrobiłaś ;:196 .Myślę ,że dałaś do wiwatu tym wstrętnym ćmom i je zniszczyłaś w zarodku, zanim nie zniszczyły mocno bukszpanów. Też chciałabym mieć u siebie Zwinki bo kamieni mam pod dostatkiem, więc maja się gdzie chować.U Ciebie parę Exotic sun u mnie tylko jeden i jestem ciekawa czy raczy sie rozmnożyć czy zaniknie jak wiele moich lilii ;:174 Niestety musisz zostawić dla Pretty sporo miejsca. To ja sie bardzo ciesze ,że mogłam obejrzeć Twoje królestwo i znów spotkać się z Wami i poznać pana M ;:196

Obrazek

kwitną już chryzantemy od Tereni[Terdob]

Obrazek

Obrazek

MARIUSZU w tym roku natura nas obdarowała suszą i jak tak będzie każdego roku to zaczniemy hodować kaktusy :wink: Myślę ,ze jednak do tego nie dojdzie i dalej będziemy mogli sie cieszyć naszą rodzima florą gorzej jak wodociągi zabronią nam podlewania ;:174 ;:180

Obrazek

Obrazek

MARTUSIU ja z jeżówkami wciąż próbuję się zaprzyjaźnić, ale marna ta nasza przyjaźń raczej platoniczna :wink: Muszę jeszcze wykopać następny koszyczek ,żeby potem wiosną znów nie przeżyć szoku pustych miejsc .Mnie jeszcze nie zdarzyło się ,żeby tak rozmnożyły mi się cebulki obojętnie czyje w mojej glebie to raczej nemożne ;:222 ,dlatego pozostaje mi coroczne kupowanie nowych cebul

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Życzę wszystkim kolorowych snów ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Wpadłam jeszcze przed spankiem,ale nacieszyć oczęta pięknymi obrazami. ;:173
a u ciebie ich nie brakuje.
Róże jak zawsze piękne.I lilie, bogate w kwitnieniu, pienne odmiany.wygladaja elegancko, majestatycznie.
Kropelkowe, śliczności ;:63 ;:63
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Jadziu, mam taką rudbekię, która kwitnie już w czerwcu. Wg mnie jest ładniejsza niż np ta błyskotliwa. Szepnij tylko słówko a zakwitnie u Ciebie ;:196
Chryzantemy już zaczynają, moje też. Ale na dalie to długo w tym roku czekam.
Miłej niedzieli. ;:196
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”