Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Madziagos
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4351
Od: 10 kwie 2012, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sobącz/Kaszuby

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Ewelino,
zupełnie nie jestem w stanie zrozumieć co Ty o tym starzeniu się :roll:
Nie przeginaj :wink:
Myślałaś o katalpie, najlepiej wielkokwiatowej (Catalpa speciosa)?
Z pozdrowieniami, Magda
Moje wątki Moje drogi... Aktualny
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Ewelinko, a ja z kolei floksy / płomyki specjalnie sadzę na najbardziej suchych stanowiskach, bo tam sobie świetnie radzą i mączniaka tak szybko nie łapią. Ale chyba to zależy od ogrodu co to znaczy "suche stanowisko".
Też uważam,. że nie masz na co narzekać - ogród wygląda bardzo ładnie, jest kwitnąco, kolorowo, jest super!
Pozdrawiam bardzo milutko ;:168
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11253
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Ewelko Twój ogród tchnie lekkością mimo ogromu bogato i obficie kwitnących roślin! ;:138 Przestrzeń daje nieskończone możliwości aranżacji i tworzenia... ;:108 Nowe włości powolutku zagospodarujesz również z rozmysłem i polotem! :D ;:108

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Ewelinko widzę, że stoisz przed podobnym dylematem co i ja, czyli w jakim stylu urządzić nową działkę. U mnie jeszcze dochodzi taki problem, że we mnie samej ścierają się dwa zupełne odmienne cechy, więc jednego dnia skłaniam się ku uporządkowanym rabatom, by następnego znów czarować się wizją kolorowych rabat w stylu angielskim ;:223 Dlatego również coraz częściej myślę nad podziałem na zakątki, bo wtedy cała działka nie musiałaby być w jednym stylu :wink:
Marudzimy na te nasze ogrody, a one tak mocno się dla nas starają ;:173
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Witajcie :wit .


Sierpień w moim ogródku to czas stonowanych barw . Dominuje głównie zieleń a towarzyszy jej biel, odrobina bordowego i różowego . Swój czas mają teraz hortensje bukietowe oraz trawy . Niestety z powodu suszy hortensje mają małe kwiaty ale mimo to wyglądają znakomicie. Aranżując kolejne ary mojej działki na pewno posadzę jeszcze sporo hortensji . Do tego obowiązkowo jeżówki i trawy ;:224 . Ach , już nie mogę się doczekać ;:224 .


Obrazek


JagiS miło, że wpadłaś i podzieliłaś się swoimi pomysłami ;:196 . Oj tak, ławeczki mi się marzą a na razie nie mam ani jednej :;230 . Na pewno spieszyć się nie będę bo jednak ten rok wyczerpał nasze oszczędności a wiadomo, że zagospodarowanie ogrodu też kosztuje ;:131 . Powoli byle do przodu . Co do wieku, faktycznie jestem jeszcze młoda ale czasami dopadają mnie takie chwile . Z Weroniką nie jest wcale łatwo i z roku na rok będzie coraz trudniej. Gdybym miała dwie zdrowe córki na pewne sprawy patrzyłabym inaczej a tak wolę nie robić sobie pracochłonnego ogrodu z uwagi na niepełnosprawne dziecko, które będzie ze mną do końca życia. Dziękuję, że trzymałaś kciuki za ogrodzenie, do końca nie byliśmy pewnie co wybrać . Pozdrawiam serdecznie :wit .


Obrazek


Kasiu muszę przyznać, że masz jednak odrobinę łatwiejsze zadanie przed sobą. W Twoim ogrodzie jest sporo starych drzew a one dużo dają by osiągnąć takie efekt . Damy radę , pozdrawiam ;:196 .


Obrazek


Soniu na pewno znasz takie powiedzenie, że apetyt rośnie w miarę jedzenia . Przyznaję, że coś w tym jest bo ja zamiast cieszyć się z nowego areału i możliwości jego zagospodarowania to ja chciałabym jeszcze więcej na sad i prawdziwy warzywnik . No ale jak to mówią marzenia trzeba mieć . Susza nie ułatwia sprawy i rośliny mają ciężkie warunki . Jednak jakoś dają radę. Nawadnianie to bardzo fajna sprawa i trzeba się nad tym zastanowić , dzięki za informacje na ten temat ;:196 . Pozdrawiam .

Obrazek


Lucynko pomysłów to ja mam nawet za dużo :;230 . Faktem jest jednak to, że będę rezygnowała z wielkiej ilości bylin. Oczywiście będę je sadziła ale porozrzucane po całej działce a nie w jednym miejscu jak do tej pory. Każdy rok przynosi nam inną pogodę , jak nie susza to ulewy ;:185 . Nic na to nie poradzimy i musimy się dostosować. Trzymanie kciuków na pewno się przyda, pozdrawiam ;:196 .


Obrazek


Marysiu święta racja ;:215 . Całe życie tworzymy nasze ogrody i ciągle coś zmieniamy. Z czasem zmieniają się też nasze preferencje . Jakiś tam pomysł w głowie już mi się klaruje ale jeszcze sporo rozmyśleń przede mną. Na pewno będą też spontany bo bez nich się nie da :;230 . Pozdrawiam :wit.


Obrazek


Madziu to nie tak o tym starzeniu się. Mój wpis to było raczej rozmyślanie nad inną istotną dla mnie sprawą. Po prostu za kilka lat będę miała mniej czasu na ogród ze względu na niepełnosprawną Weronikę :( . Prawda jest taka, że córka będzie z nami do końca życia jako duże dziecko więc ogród nie może być za bardzo wymagający. Nie chcę się tu żalić bo wiem, że nie tylko ja jestem w takiej sytuacji ale czasem mam po prostu chwile słabości i mocno to przerabiam w głowie. Oj, miałam taką chwilę zwątpienia ale już mi przeszło . Tak czy siak nie ma sensu sadzić samych bylin skoro jest tak dużo pięknych roślin ;:224 . Niestety nie znam tej katalpy także czeka mnie lektura. Pozdrawiam .


Obrazek


Beatko właśnie tak to już jest, że te same rośliny w różnych ogrodach mogą zachowywać się inaczej. Miałam też problem z pysznogłówkami, które po prostu zjadał mączniak bez względu na stanowisko ;:222 . Dziękuję i pozdrawiam .


Obrazek


Maryniu dziękuję, faktycznie będzie nad czym pracować i już nie mogę się doczekać tego etapu tworzenia . Oby tylko wszystko fajnie chciało rosnąć. Pozdrawiam :wit .


Obrazek


Małgosiu na pewno sobie poradzisz bo masz już praktykę i doświadczenie. Ja wiem też jakie błędy najczęściej popełniałam i będę starała się ich unikać. Ogród podzielony na strefy i zakątki ma sens i tego się trzymajmy . Doskonale wiem o czym piszesz z tymi swoimi cechami bo mam podobnie. Podobają mi się ogrody od linijki z uporządkowanymi rabatami ale druga część mnie chce takiego kontrolowanego chaosu i bądź tu człowieku mądrym :lol: . Pozdrawiam i powodzenia życzę .


Obrazek


Pozdrawiam i udanego wieczoru życzę .
Awatar użytkownika
Ignis05
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8312
Od: 16 gru 2009, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Niedaleko Gdańska

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Witaj Ewelinko :wit
Dawno tu nie zaglądałam i nie pisałam. :oops:
A tu już tyle zmian. Ogrodzenie wyszło bardzo ładnie i stylowo. ;:63 ;:63 ;:63
Zaraz będzie kostka i już będziesz mogła spokojnie planować nowy kawałek ogrodu.
I chociaż jesteś bardzo młodą 0sobą, to masz rację , ogród powinien sprawiać nam przyjemność,
dawać wytchnienie a nie nas zaorać.
I o tym trzeba myśleć już na etapie jego zakładania.
A chwasty i tak rosną cały czas i nie ma co się zabijać , by się ich pozbyć koniecznie i natychmiast.
W końcu mamy trend na bioróżnorodność, czyż nie ? :uszy
Buziaczki dla Ciebie i dziewczynek ;:cm ;:cm ;:cm
:wit
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Ewelinko :wit
Piękne widoczki ogrodowe.:)
A hortki wydatkowe śliczności.Jeżówka Green Jewel okazała.Ile tam sztuk jej posadziłaś ??
Awatar użytkownika
Maciek13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1395
Od: 9 cze 2017, o 21:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zofianka Górna

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

:wit U Ciebie nadal bardzo kolorowo. U mnie na dniach będą remonty (nowy taras, kosta) więc i nowe rośliny.
Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11484
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Ewelinko cudny biały hibiskus. ;:oj Green Jewel pięknie Ci kwitnie, nie tylko ja ją kocham. :) Czerwony klon już ładnie się prezentuje. ;:215
Też mam pomyłkową hortensję, której nie identyfikuję, jest ładna to mi wystarczy. :roll: Pięknie hortensje kwitną i nie trzeba się przy nich napracować. Poza wodą niewiele potrzebują.
Bez chwil słabości, nie byłybyśmy takie mocne. ;:108
Spokojnego weekendu. ;:168
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Ewelinko nie narzekaj na hortensje, bo mają dużo i wielkich kwiatów, u mnie jedna ma drobne kwiatostany, ale to może dlatego że rośnie na nóżce. Kwiatuszek po hortensją też się nią zachwyca ;:167
Ładny kwiat hibiskusa taki czysto biały, czy znasz nazwę? Śliczna kępa jeżówek ;:215
Miłego wypoczynku w ogrodzie i pozdrawiam serdecznie ;:168
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Ewelinko - jeśli mam coś czym mogłabym się z Tobą podzielić z roślinek - to daj znać.
Piękne hortensje.
U mnie w tym roku tylko Limeliggt ma małe kwiatostany ze względu na te upały, ale reszta sobie świetnie jakoś radzi.
Zazdroszczę, że możesz marzyć o jeżówkach i planować je na swoich rabatach. ;:215
Ignis05 - no to ja mam w takim razie bardzo trendy ogród ;:306 Jakże Ci dziękuje za wsparcie i podtrzymanie na duchu, że się nie muszę do końca ze wstydu spalić za te moje tegoroczne chwasty! Z drugiej strony te chwasty to troszkę jednak pomagają przetrwać niektórym roślinkom w to upalne lato. Tyle na pocieszenie.
Bardzo miłego tygodnia Wam życzę ;:3
Awatar użytkownika
iwwa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2253
Od: 27 sty 2013, o 18:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Ewelikno ogród niesamowity masz ! Wiem jakie to uczucie, że chciałoby się to w ogrodzie i tamto i może jeszcze coś więcej. Nie tak, to inaczej, pod linijkę i bez na pełny luz!Ech! bardzo ciężko to sobie zrealizować.
Hortensje masz prześliczne. Ja też coraz częściej spoglądam w ich stronę ;:173 W zeszłym roku kupiłam 2 krzewy hortensji Limelight. Ciekawa jestem jaki kwiatostan pokaże w moim ogródku ?
Czy u Ciebie te zielone kule to Anabell ? potężny krzaczor !
Biały hibiskus cudo ;:oj
Pozdrawiam Twoje córcie, niech się dobrze chowają i dużo zdrówka im życzę. Współczuję Ci, że jedno dziecko masz chore, to duża rana na sercu rodzica...
Dużo słonka i uśmiechu oraz miłego tygodnia Wam życzę :wit
wątek aktualny Ogródek Asi- cz 3
Pashmina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1658
Od: 1 sty 2016, o 15:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Ewelinko, odpowiedziałam u mnie na Twoje pytanie i wkleiłam zdjęcia.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”