Ogród pod wierzbą

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Marto a skąd Ty wytrzasnęłaś taki piękny kwiat?Phygelius coś tam.Opisz go bliżej.On zimuje?
Z tymi żabami to masz rację.Żab i ropuch u mnie dostatek,ale ślimaków jeszcze więcej.Brrr!
Ten różowy floks to tak zakwitł na łodydze z białymi?? Oho dwa razy zagrzmiało.

Miłej niedzieli. ;:138
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Martusiu ;:196 ;:196 wreszcie życzenia sie spełniły ;:180 a wraz z nimi pokazała się jak zwykle przy tej okazji nieodłączna ślimarnia ;:222 .Podlało konkretnie chyba z godzinkę ulewnym deszczem towarzyszyły temu pomruki nieba. Masz nawet storczyka ogrodowego 3 razy robiłam z nimi podejścia miałam nawet Coum tego wiosennego i niestety nic nie pozostało Jeden sezon i koniec.No widzisz udało Ci się sfocić ropuszkę ;:333 moje jakieś wszystkie są prawie czarne .Fajny ten Phygelius capensis skąd go wyczaiłaś ,a ja sobie zamówiłam u koleżanki nasionka Daucus carota 'Dara' fajne ma kwiatostany w kolorze ciemnego lila czy ciemnego bordo, bo tak na fotce trudno bardziej zidentyfikować ten kolor.Super floksik ;:215
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

U mnie tez sporo ptaszków z lasu przylatuje i wyjada owocki.
Lilie piękne ;:173
A ta phygelius capensis,pierwszy raz widze.Ciekawa, inna i śliczna roślinka. ;:215
dobrej niedzieli życzę ;:196
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

:wit Martusiu

Gośćmi trzeba się zająć, wiem jak to jest bo sama ostatnio byłam w nich bogata, więc podziwiam Cię bardzo,że czas na FO znajdujesz, bo ja się ostatnio bardzo zapuściłam w tym temacie :oops: ale jestem i podziwiam piękne Lilie, Floksy,Jezówki, Hortensje i inne śliczne kwiatuszki, oj pewnie zapachy masz nieziemskie, bo i ogród bogaty w różne perełeczki ;:138
Ślimaków współczuję, szerzy się strasznie to paskudztwo i pożera co spotka na drodze, u mnie susza trochę ich zmordowała.
Martusiu dziękuję za życzenia u mnie i piękną Lilijkę ;:196 Dobrej niedzieli :D
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2817
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Danusiu, sama nie wiem skąd to mam! Zabierałam do domu, przekonana, że to fuksja. W internecie napisali, że zimuje pod okryciem w cieplejszych rejonach, to u mnie pewnie będzie kicha, ale jak zrobię sadzonkę to poeksperymentuję! Ładniutkie ma kwiatuszki długości 5cm, tylko niestety zwiesza w dół.
Niestety nie mam jeszcze takiego floksa ;:185 chciałam pokazać różnicę w wielkości kwiatków, (ten biały ma niemal 3cm średnicy) tylko zapomniałam napisać o co mi chodziło!
Przepraszam za wprowadzenie w błąd!

Jadziu, niestety, deszcz=akcja ślimak!
Dobrze, że podlało Ci bez takich szaleństw jak w Katowicach!
Lubię cyklameny, to takie cudne maleństwa kwitnące jesienią! Nie wiem czemu ten dostał takiego przyspieszenia, może pomyślał, że jesień, bo spadły na nie liście z wawrzynka, któremu, mimo podlewania, zżółkły listki i opadły ;:145
Jadziu, to jest żaba, na nią można się zaczaić, a ropucha jak już ją zobaczę, zmyka na tych swoich łapach. Muszę poczytać, czy ropuchy skaczą tak jak żaby, bo jeszcze nie widziałam.
Phygeliusa musiałam przywlec z Anglii jako naszczepkę fuksji i tylko ta jedna mi się ukorzeniła. Dopiero kwiatki mnie zaintrygowały i zaczęłam szukać co to może być.
A ta marchew to super wygląda na obrazkach ;:215 i pasowałaby do mojego ogródka!

Aniu, dziękuję w imieniu lilii ;:196
Wyobraź sobie moje zdziwienie, jak oczekiwałam kwiatków w stylu fuksji magellańskiej, a tu takie coś zakwitło!
Do mnie nie przylatują, u mnie mieszkają na stałe ze trzy rodziny kosów! Przeganiają szpaki, wilgi i paszkoty, ale same wyżerają wszystkie owoce jagodowe ;:124

Krysiu, dziękuję za pochwały kwiatków! Zapach lilii i floksów naprawdę jest nieziemski!
Też wydawało mi się, że upały wykończyły ślimacze tałatajstwo, ale wystarczyło trochę podlać trawnik i natychmiast wylazły z rabat ;:14 a po deszczu to pojawiły się wszędzie!
A goście najbardziej absorbują na początku dopóki się nie zadomowią, a potem już leci, no i sypiają, to wtedy mam czas :tan

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Och te szpaki :roll:
Kolejne przepiekane lilie ;:215
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Jak dobrze, że doczytałam, bo już myślałam, że masz tak oryginalnego dwukolorowego floksa :lol:
To zjawisko kwiatowe jest ładniejsze od fuksji.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11253
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Zapach lilii wyczuwam i owszem ale floksy jakoś u mnie niezbyt pachnące.. :roll: Czyżby powonienie mi szwankowało ;:131 ... ;:7
Szkoda,że lilie i liliowce już przekwitają...wraz z nimi i lato powolutku zbliża się ku jesieni... ;:145 O śniedku mi przypomniałaś... ;:oj ;:138 gdzieś i ja je mam... :oops: ale gdzie??? ;:7

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2817
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Aniu, niestety, to już jest końcówka kwitnienia lilii i ich pachnienia ;:145

Dorotko, przepraszam! Nie chciałam nikogo wprowadzić w błąd, tylko zapomniałam dołączyć komentarz ;:223
No nie wiem, czy phygelius ładniejszy, fuksje są obsypane kwiatami, a toto ma kwiatki tylko na szczycie pędu. Co prawda ja go maltretowałam do tej pory, bo chciałam mieć fuksjowe drzewko ;:306 a on woli być krzaczkiem!

Maryniu, u mnie zapach lilii przechodzi już do historii, niestety ;:174 i zostaje tylko zapach floksów! Mam ich naprawdę dużo i pachną już od bramki!
Nawet nie pomyślałabym, że mogą nie pachnieć! Musisz się mocniej zaciągnąć, a z pewnością poczujesz floksowy aromat ;:108 Gdyby jednak Twoje nie pachniały, to chętnie podzielę się pachnącymi!

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Z pozdrowieniami spod wierzby :wit
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Śliczne hortensje, piękne wszystkie bogate wszystkie letnie kwitnienia. ;:63 ;:63

Ladna, wielka wierzba.Tak mogłaby być , rosnąc nad moim stawem :)
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Fajny schowek pod wierzbą tam z pewnością nikt Ci nie przeszkodzi, bo najpierw musiałby Cię odszukać :;230 Rzeczywiście koniec liliowego i liliowcowego pachnienia :wink: Lato rzeczywiście idzie ku schyłkowi ale zapachy ratują floksy ,które po deszczu wyglądają jak zmokłe kury i szybko stracą urok ;:174 .Dzisiaj znów miałam pół dnia podlewania z nieba i bardzo się z tego cieszę.Miłego wieczoru Martusiu ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Hej Marto masz masę przeróżnych kwitnień :) Ogród pięknie wygląda. Nawet już hortensje Ci kwitną, moje coś w tym roku słabo :)
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2817
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Aniu, dziękuję za uznanie dla hortensji ;:196 zasłużyły, bo ładnie zakwitły w tym roku, mimo, że nieokrywane i ogólnie zaniedbane, bo rzadko kwitną ;:131
Wierzba jak najbardziej pięknie wyglądałaby nad Twoim stawem ;:138

Witaj, Mariuszu! Dziękuję za przychylne spojrzenie na mój ogród ;:180
Hortensje już zaczynają się przebarwiać jesiennie, upały im mocno dokuczyły!

Jadziu, już dawno wykombinowałam, że deszcz powinien padać od dołu, a nie z góry w czasie kiedy kwitną kwiatki :;230
A floksom przytniemy przekwitłe kwiatostany i jeszcze długo będą cieszyć :tan
A pod wierzbą naprawdę można się schować! Kocham ją i nienawidzę, bo to cudo śmieci cały rok, a w tym sezonie robi jesień od wiosny!

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Coś w tym moim raju nie poszło, bo rajskie jabłuszka kiepsko wyglądają ;:185

Obrazek

Miał być głowaczek, a wyrósł sadziec!

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Mam i pomidorki ;:138

Obrazek

Pyszne! Miłego popołudnia :wit
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”