Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
kasik 69
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3653
Od: 10 maja 2010, o 15:04
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

Wandzu dziękuję, myślę, że to ona .Faktycznie w różnym świetle wygląda różnie.
Liliowce to Ty masz cudeńka.Dalie i u mnie się ociągają .
Jadę właśnie do Poznani,w planach mam Ogród Botaniczny, będę robić zdjęcia.
Zapraszam do mnie,
Moje wątki
Nasz Ogród
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

Przetaczniki są cudowne Wandziu, mam trzy kolorki (biały, różowy i niebieski), też nie wiem skąd niebieski się wziął, bo nie przypominam sobie, jest najmniejszy ze wszystkich, ale zbiera się. Dobrze je przyciąć po przekwitnięciu - zrobi powtórkę.
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16495
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

Ja przetaczniki bardzo lubię jako niewymagające wypełniacze, a mam cztery odmiany w trzech kolorach: niebieskim, białym i różowym.
Pięknie masz zaaranżowany ogród, Wandziu! ;:138 ;:138
Szczególnie zainspirowała mnie rabata z fuksjami. ;:333 Właśnie przygotowuję się do stworzenia czegoś podobnego przed domkiem, gdzie jest dużo cienia i słońce zagląda tam na jakieś pół godzinki tylko.
Śliczne liliowce i tak dużo soczystej zieleni też robią wrażenie. ;:215 Jednym słowem: pięknie! ;:433
Dobrego tygodnia, Wandziu. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Anna11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4538
Od: 1 sty 2009, o 17:24
Lokalizacja: lubelszczyzna

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

Wandziu ;:167 pomyszkowałam u Ciebie na rabatach ;:215 nie wiem jakim cudem rośliny mieszczą się w ogrodzie. Ciągle coś nowego dokupujesz. Liliowcom też się nie mogę oprzeć :D mam zaledwie kilka, nowy jest tylko jeden. Zakwitł też ciekawy, trzy sezony czekałam na kwiaty. Fotki wrzucę w wątku to zobaczysz ;:108 Dalie już Ci kwitną, moje późno posadziłam do gruntu...dopiero zaczynają rozchylać kwiaty.
Awatar użytkownika
fiskomp
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1426
Od: 1 wrz 2010, o 21:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpackie 6a

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

:wit
Hosta Colar Festival śliczna, w gruncie powinna się szybko zadomowić. Masz sporo odmian host Wandziu, zresztą u Ciebie jest bogactwo bylin i krzewów, a wszystko w małym ogródku ;:63 . Moja ulubiona hosta (burza kolorów) to June, jeśli nie masz polecam kupić
Zieloni podopieczni u Fiskomp'a
Pozdrawiam - Baśka :)
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16010
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

Kasik69, byłam Kasiu kiedyś w Poznaniu w Ogrodzie Botanicznym. Warto zobaczyć, jak zresztą inne takie ogrody w całym kraju. ;:108 Jeszcze nie wszystkie pozwiedzałam, ale może to nadrobię.

apus, kiedyś miałam różne odmianowe przetaczniki, ale jakoś wyginęły, tylko ta samosiejka się ostała. Zrobię, jak mówisz. Przytnę i niech powtarza kwitnienie. Szkoda tylko, że wysiał się w trawie molinii, bo kompletnie ją przydusił.

plocczanka, dziękuję Ci za wizytę! Piszesz o fuksjach,ale ja nie ma ich wcale. Chyba myślałaś jednak o funkiach, prawda. Są idealne do cienistych miejsc i wytrzymują suszę.

Anna11, w ogrodzie mieści się kilka razy więcej roślin, niż na początku przypuszczamy. Ja ostatnio zrezygnowałam z drobnicy i właściwie sadzę tylko wybrane grupy roślin, bo i efekty są lepsze, i mniej to wymaga pracy. Chyba za dużo mam róż i tychto już na pewno nie dokupię. Hortensje robią się coraz większe, co bardzo mnie cieszy, hosty rosną sobie same, tylko z daliami jest trochę kłopotu, ale da się wytrzymać.

fiskomp, ta hosta June jest super. Kupiłam dawno temu jedną sztukę, a potem rozmnożyłam i mam teraz sześć, po trzy w szpalerkach na obrzeżach. Fajnie rośnie i w cieniu, i na słońcu. Ale widać, że inaczej się wybarwia. W cieniu jest bardziej zielona.

Alien's Eye
Obrazek

Always Afternoon
Obrazek

Antique
Obrazek

Arctic Snow
Obrazek
JagiS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5044
Od: 8 kwie 2012, o 14:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

O to to, Wandeczko, rezygnacja z drobnicy.
Lubię drobne roślinki, kiedyś zbierałam je namiętnie i mam tego sporo, ale już mi się nieco znudziły, poza tym kwitną tak króciutko i to w porze, kiedy jeszcze ogród na wpół śpi, co najwyżej siedzi w szlafroku.
Jednak najwięcej czasu w ogrodzie spędza się późną wiosną, latem i jesienią, więc wybieram rośliny, które bujnie i długo kwitną w tych porach roku. Teraz np. mam całą burzę kwiecia, którą przy kawie, drinku, samotnie czy w towarzystwie można się spokojnie i długo cieszyć.
Swoim gościom zawsze daję możliwość wyboru gdzie chcą siedzieć i na które rabaty mają ochotę patrzeć.
Liliowce masz bardzo ładne, nie powydziwiane, takie najbardziej lubię. A Twoje w dodatku są pięknie wkomponowane. Cudnie!

;:196 Jagi
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

Wandziu, wydaje mi się że roślinki odmianowe to często są słabsze, to bardziej pospolite, jednak lepiej sobie dają radę.
Rudbekia jest cudowna, gdy już wszystko zawodzi, ona zawsze daje radę. U mnie też wędruje, ale kiedyś miałam plan żeby zrobić rudbekiową rabatę, nawet ją zrealizowałam, ale w kolejnym roku nie chciały być znowu w tym miejscu, poszły swoją drogą... :roll: ;:306
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16010
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

Jagulko, mam także takie "powydziwiane" liliowce, bo tak mnie ostatnio wzięło na te byliny, że chciałabym nimi zasadzić niemal wszystko. A głównie dlatego, że ponoć przeznaczone są dla leniwych.No i fakt, rosną sobie spokojnie, kwitną, a jak już wykwitną, to robią za trawę ozdobną. Tak więc obok hortensji idealnie nadają się dla mnie.

apus, te odmianowe rośliny to zawsze takie delikatne, że aż przykro. No i nie za długo goszczą w ogrodzie. Ja byłam najbardziej rozczarowana jeżówkami, bo nakupiłam takich pięknych, a zostały tylko wspomnieniem. Chociaż u niektórych osób jednak rosną.
Mnie już się teraz nie chce eksperymentować. Chcę tylko utrzymać w dobrej kondycji to co mam.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11484
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

Wandziu cudny duet. ;:oj

Obrazek

Też zabrałam się za przesadzanie kwitnących jeżówek. ;:306 Drobnicę ograniczasz, ale ona czasem sama wpada do koszyka, albo ktoś życzliwy podrzuci. ;:173
Hortensje się rozrastają, ale pracy przy nich niewiele. Tylko susza zmusza do podlewania. ;:108 Miałam dziś gościa i oczy wybałuszył ile tego u mnie rośnie. :shock: Policzyłam 26 sztuk. :roll:
Miłego ogródkowania. ;:168
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

Wandziu, masz rację. Lepiej polegać na sprawdzonych odmianach niż eksperymentować z nowymi i być rozczarowanym.
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25116
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

Widzę że dyskusja na temat zawartości naszych ogrodów jest bardzo bardzo aktualna
Mam ten sam problem
Napisałaś mi Wandziu, żę dojrzałaś do tego, że Twój ogród wolą kwasoluby
Ja chyba też zaczynam dojrzewać do pewnych rzeczy
Czyli historii ciąg dalszy
Znowu zmiany ;:306
Awatar użytkownika
Madziagos
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4351
Od: 10 kwie 2012, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sobącz/Kaszuby

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

Nowe odmiany nie dość, że delikatne, bywają mało stabilne genetycznie.
Mija sezon, albo dwa i wracają do formy wyjściowej.
Dawno dałam sobie spokój z większością takich wynalazków.
Staram się wybierać stare odmiany i formy botaniczne.
Musze przyznać, że dzięki temu można zaoszczędzić sporo czasu, gotówki i uniknąć wielu rozczarowań.
Z pozdrowieniami, Magda
Moje wątki Moje drogi... Aktualny
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”