Storczyki Moni

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Monnia445
200p
200p
Posty: 283
Od: 8 gru 2017, o 22:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: sandomierz

Re: Storczyki Moni

Post »

;:196 Kasiu, dziękuję za miłe słowa. Przede wszystkim chodzi o dekorację, ale nie powiem, że fajnie tez wchłania wodę :wink:
Szczególnie sprawdza się to latem, gdy je spryskuję... i korzenie tak nie usychają.
Pozdrawiam Monia :)
Storczyki Moni
mpkw
50p
50p
Posty: 66
Od: 23 sty 2019, o 11:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczyki Moni

Post »

Dzień dobry i dzięki za odwiedziny u mnie :)
Piękne te Twoje storczyki, a Golden Beauty faktycznie WOW ;:oj
Będę zaglądać, poczytam więcej w wolnej chwili :) pozdrawiam imienniczkę! :lol:
Awatar użytkownika
yteiraV
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 33
Od: 14 wrz 2018, o 15:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Storczyki Moni

Post »

Storczyki jak zaczarowane... Chcę tu częściej zaglądać! <3
Awatar użytkownika
Monnia445
200p
200p
Posty: 283
Od: 8 gru 2017, o 22:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: sandomierz

Re: Storczyki Moni

Post »

Witam wszystkich po długiej przerwie! :wit
Od kiedy zaczęła się wiosna nie mogłam znaleźć czasu, by tu zaglądać. Wiosenne porządki w domu, ogrodzie, życiu. A potem przyszło lato i było jeszcze więcej porządków i pracy, tym razem najwięcej w ogrodzie... Uwielbiam lato, gdy kwitną kwiaty w ogrodzie, gdy owoce na drzewach dojrzewają. Ale najbardziej uwielbiam, gdy kwitną wtedy storczyki. Chociaż, wciąż nie wszystkie potrafię zmusić aby to robiły. No, ale dobra nie przyszłam tutaj pisać całej, długaśnej listy odnośnie lata. Przyszłam pokazać, co aktualnie kwitnie lub już przekwitło.

Zapraszam do oglądania!

Obrazek Obrazek

Obrazek

Liu's Triprince "Yellow Lip"
Jestem zakochana w jego malutkich kwiatuszkach ;:167

Obrazek Obrazek

Jest też i Biała Katlejka
Obrazek

Phal. Equestris "Blue Lip"
Od kiedy ją przesadziłam do większej doniczki, nie chciała kwitnąć. Dopiero teraz mogę cieszyć się jej pięknem :lol:
Ma takie tycie kwiatki, że zawsze gdy przechodzę koło niej to muszę aż schylać się i przysuwać jak najbliżej jeśli chcę zobaczyć kolor i kształt płatków.

Obrazek

A tutaj jest Liu's Berry 'Chin Yo'.
Kiedy ją dostałam była w strasznym stanie... jej liście, korzenie. Bardzo było mi jej szkoda :cry:
Przesadziłam ją do hydro i oto efekty! Nawet nie wiecie jak jestem z niej dumna
Szaleje jak nie wiem, uhhhh za niedługo będę musiała znów przesadzać ;:167

Obrazek Obrazek

Kleopatra
Jej kształt płatków jest tak inny od reszty phalaenopsisów
Obrazek

Obrazek

Phal. Stuartiana

Obrazek

Obrazek

Phal. Schilleriana
Jedna z moich najbardziej ulubionych
Coraz więcej kwiatków i listków. Pamiętam jak bardzo nie mogłam się doczekać aż rozkwitnie
Jestem zła tylko na nią za to że nie mogę jej ładnie ukręcić... no ale cóż i tak jest piękna

Obrazek

Obrazek

Phal Piccolo Red
Na zakończenie. Taka wisienka na torcie ;:167
Musiałam zabrać go do słoneczka bo nie mogłam złapać jego koloru. Teraz myślę że jest w porządku, chociaż to nie do końca tak wyglada

Obrazek

Obrazek

Poza storczykami i laleczkami jestem też artystką, przynajmniej staram się nią być...
Gdy zakwitną wrzucę zdjęcia :D

Obrazek Obrazek
Pozdrawiam Monia :)
Storczyki Moni
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18600
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Storczyki Moni

Post »

Dałaś po oczach. :wink: ;:215
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
Awatar użytkownika
dorela
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1110
Od: 25 lut 2007, o 15:26
Lokalizacja: wlkp

Re: Storczyki Moni

Post »

Cudnie tu u Ciebie :D można się poczuć jak w XIXw. oranżerii :wit
pozdr Dorota
Moje storczyki
Awatar użytkownika
duju
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3962
Od: 13 paź 2008, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Storczyki Moni

Post »

Piękne kwitnienia ;:138
Pozdrawiam - Justyna
MirkaS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1484
Od: 25 mar 2009, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: 30 km od Kołobrzegu

Re: Storczyki Moni

Post »

Oprócz cudownie kwitnących storczyków zachwycił mnie klimat u Ciebie wszystko artystycznie pokazane chcę więcej.
Piccolo Red zawsze będzie nr 1.
Pozdrawiam Mirka
Moje wątki
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Re: Storczyki Moni

Post »

Moniu, piękne kwitnienia bez wyjątku i jak zwykle klimatyczne zdjęcia ;:177
Gratulacje za uratowanie Phal.Liu's Berry 'Chin Yo' ;:333 Pokaż koniecznie jak zakwitnie.
Zastanawiam się, czy u niej jest normą taka duża ilość korzeni powietrznych ? Ja w hydro dopiero raczkuję :wink:

Phal. schilleriana jest pewnie krzyżówką. Wiesz może z czym ? (ma nakrapiane płatki)

Super zestawiłaś kolorystycznie Phal. Liu's Triprince "Yellow Lip" z białą hybrydą - kwiaty mini i maxi ;:215
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Storczyki Moni

Post »

Moniu jak zawsze po Twoich zdjęciach czuje się zakompleksiona :shock: Twoje zdjęcia są piękna a cała oprawa fotograficzna jest cudowna. Faktycznie jesteś prawdziwą artystką. Oglądanie Twoich zdjęć to czysta przyjemność. Pewnie jakbyś w takim klimacie sfotografowała pokrzywe, to też byśmy się zachwycali ;:215

Wracając do roślin to wszystkie kwitnienia piękne, ale serce moje podbił equestris blue lip . Masz też cudownie wybarwioną Phalaenopsis stuartiana a Phalaenopsis schilleriana i jej liście to jest cud natury. No i Piccolo Red w słońcu jak zawsze piękny.

Ostatnie dwa zdjęcia cudowne. Czy to może Ty malowałaś Sabotki?
x-r-7
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 974
Od: 19 wrz 2016, o 18:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczyki Moni

Post »

Piękne kwitnienia ;:138 Zdjęcia artystyczne! Gratuluję ;:138
Awatar użytkownika
Monnia445
200p
200p
Posty: 283
Od: 8 gru 2017, o 22:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: sandomierz

Re: Storczyki Moni

Post »

Norbert, dorela, duju, rena dziękuje za miłe słowa, które bardzo motywują ;:167

MirkaS, zgadzam się z Tobą, Piccolo Red zawsze bedzie wyjatkowy

Asiu, powiem Ci, że sama nie wiem do końca jak to jest z Phal. Liu's Berry. Może to u niej norma, a może tak bardzo podoba jej się w hydro . Wiekszość moich storczyków aż takiej ilości korzeni powietrznych nie ma. Jeżeli chodzi o Schilleriane, to na plakietce ma Phal. Schilleriana "Pink Butterfly. Nakrapiane płatki chyba wyszły tak w słoneczku, bo nie ma ich aż tak dużo gdy patrzę na nią w normalnym świetle.
Te zestawienie też bardzo mi się podoba. Róznica między nimi trochę jest :wink:

Martuś, nie chcę żebyś czuła się zakompleksiona, bo nie masz powodu żeby się tak czuć. Twoję ostatnie zdjęcia były cudowne i naturalne, a ja zawsze uwielbiam oglądac storczyki na tle natury, bo wygląda to tak jakby naprawdę tam rosły ;:196 A z tą pokrzywą to trochę przesadziłaś, tak dobra raczej nie jestem :lol:
Stuartiana nie zawsze miała takie wybarwienie... tym razem jej wyszło i oby następne też takie było. Schilleriana już troche u mnie jest i parę lat ma. Myślę że tu chodzi o wiek, im starsza tym i liście większe, ładniejsze.
A te Sabotki to faktycznie ja namalowałam :wink: Jeszcze mi nie zakwitły, a mi już się wydaję ze będą właśnie takie :tan Mam nadzięje że się na mnie nie pogniewają za to, że nie pozowały do portretów.

Do Wszystkich, którzy wspominali o zdjęciach
Zdjęcia zawsze staram się robić najlepiej jak potrafię. Dla mnie każdy storczyk jest śliczny i wyjątkowy i niezależnie od kwitnienia zasługuję na łądne zdjęcie i oprawę ;:167 One są trochę jak ludzie, też lubią ładnie wychodzić na zdjęciach... Przynajmniej ja tak czuję
Pozdrawiam Monia :)
Storczyki Moni
Awatar użytkownika
*Kasia
500p
500p
Posty: 710
Od: 27 sie 2009, o 09:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Storczyki Moni

Post »

Moniko, jak już to wiele osób stwierdziło Twój wątek zachwyca. Piękne storczyki cudnie pokazane. Jak na prawdziwą artystkę przystało. ;:167
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”