Oaza Spokoju

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Oaza Spokoju

Post »

Krysiu wszystkiego najlepszego ,chociaż spóźnione te powinszowania ;:196 .U nas imienin się nie obchodzi dlatego nigdy na to nie zwracam uwagi.Dzisiaj jeżówka jest jeszcze ładniejsza niż ta na fotce .Z upływem czasu pięknieje zresztą jak my :wink: Bellę Lugosi też mam od Floriana i jednego z tych Twoich liliowców też mam.Moje liliowce już powoli dogorywają ,ale też szybciej zaczęły kwitnąć.Miłego wieczoru ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11515
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Oaza Spokoju

Post »

Krysiu liliowce piękne, a ten z tawułkami świetnie zestawiony. ;:oj
Wielu dobrych dni i radości każdego dnia. ;:196
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Oaza Spokoju

Post »

Nie wiedziałam, że się tak super wstrzyknęłam z paczką, to mi miło że niespodziewany prezencik sprawił Ci tyle radości.
Twoje liliowce przecudnej urody. Jak Ty robisz, że tawułki masz takie śliczne, moje były piękne przez dwa lata po zakupie, przesadziłam w inne miejsce, cieniste myślałam że im dogodzę, a one zasychają, podlewanie nie pomagało. Teraz myślę, czy na wiosnę nie dać je do donic.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2865
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Oaza Spokoju

Post »

Krysiu, przyjmij trochę spóźnione najlepsze życzenia imieninowe ;:196

Obrazek

Liliowce piękne i hortensje trochę już widać ;:215
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16966
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Oaza Spokoju

Post »

Krysiu :wit
Przecudnej urody są twoje liliowce.
Wybacz gapa ze mnie.. Ale przyjmij z serca płynące życzenia imieninowe. Dużo radości i z kwiatków i z życia i wszystkiego najlepszego!!
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Oaza Spokoju

Post »

WITAJCIE KOCHANI :wit

Lato trwa, w ogrodzie dużo się dzieje, jest bardzo kolorowo :D tak jak lubię totalni misz-masz. Jezówki mają teraz swoje pięć minut,ale zauważyłam że nie są tak wysokie i dorodne jak w tamtym roku, susza jednak swoje uczyniła ;:131 Floksy też mniej dorodne. Hortensje bukietowe mają również mniej kwiatów,za to pierwszy raz zakwitła u mnie Hortensja ogrodowa, którą mam już bardzo długo i jeszcze nigdy nie pokazała swoich kwiatów, choć wiem jak wyglądają bo M kupił ją kwitnącą na jakieś moje święto. Liliowce dalej rozwijają swoje pąki co bardzo mnie cieszy, to fajne roślinki ;:108

Hortensja ogrodowa w/w

Obrazek



Obrazek

Aniu anabuko1 bardzo dziękuję za życzenia ;:196 oj gdyby nie ta paczka od Dorotki, to pewnie nawet bym nie wspomniała o imieninach, ale to był taki chyba fajny zbieg okoliczności. Liliowce coraz bardziej mnie kręcą, są urocze choć kwiat żyje tylko jeden dzień.

Martusiu przecudną Lilię mi podarowałaś ;:196 ja ich nie sadzę, bo nornice, ale kto wie czy i ich nie zapragnę mieć w ogrodzie, pewnie kiedyś i ta choroba mnie dopadnie :;230 Pozdrawiam

Dorotko ta paczuszka to była przemiła niespodzianka ;:196 Liliowce coraz bardziej mnie kręcą. W sumie to Tawułki mam mniej dorodne niż we wcześniejszych latach, bo sucho, ale widocznie moja ziemia im służy bo ja kompletnie o nie nie dbam, jedynie co jakiś czas rozsadzę, większość rośnie w pełnym słońcu i też mają się dobrze, tylko krócej kwitły tego lata, ta co teraz widnieje jeszcze na zdjęciach jest najpóźniej kwitnąca, niestety każda jest NN bo nabyta przypadkowo parę lat temu, kiedy nazwy nie były dla mnie ważne. Pozdrawiam

Soniu dziękuję bardzo ;:196 te zestawienia to zwykle przypadkowe nasadzenia, a później się okazuje że super ze sobą te rośliny pasują :D Tam jeszcze jest Hortensja Pinky Winky tylko się ociąga z kwitnieniem, to do niej był dosadzony ten Liliowiec, a dziś znalazłam jego nazwę; Matriarch.

Jadziu O imieninkach wspomniałam tylko dlatego,że Dorotka tak fajnie się wstrzeliła z paczuszką, dziękuję za życzenia ;:196 Double Scoop Raspbery wraz z rozwojem jest coraz piękniejsza i ten jej zabójczy kolor, u mnie taki piękny bukiecik kwitnie, a przed nią róża Garden of Roses cudowny widoczek ;:167 Miłego tygodnia, choć myślę,ze w tym tygodniu częściej będę tutaj gościć :D

Iwonko na fotkach Cherry fluff jest urocza, ciągle ;:65 na jej kwiat. Oj na punkcie Liliowców dostałam fioła i gdyby nie to że remont kotłowni pochłania pieniądze to pewnie mój ogród wzbogacił by się o kolejne, ale wszystko przede mną. Za życzenia bardzo dziękuję ;:196 najbardziej za spełnienie zachcianek ogrodowych :D Pozdrawiam

Double Scoop Raspbery

Obrazek

Swan Wihte

Obrazek

Bubble Gum

Obrazek

Aloha
Obrazek

Pink Bonbon
Obrazek

Hope


Obrazek

Jeżówka purpurowa


Obrazek

Dalia Smokey


Obrazek

Dalia Edinburgh

Obrazek

Pozdrawiam odwiedzających :wit
PaulaF-Z
500p
500p
Posty: 602
Od: 1 lis 2016, o 20:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Oaza Spokoju

Post »

Krysiu,

masz śliczne dalie. Bardzo podobają mi się ich kolory.
Czy znasz odmianę liliowca na zdjęciu z jeżówką Pink Bonbon? Mam taki sam, ale niestety został mi sprzedany pod inną nazwą.
Rzeczywiście, w tym roku i u mnie floksy cierpią z powodu suszy. Jest tragicznie. Gdyby nie podlewanaie, wszystko już dawno by uschło.
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Oaza Spokoju

Post »

Moje floksy szaleją po mimo suszy ,więc nie wiem od czego to zależy. Wyrosły nawet ponad miarę niż inne lata i mają cudne kwiatostany oczywiście te starsze babcine bo nowsze również zaszalały sobie. Krysiu ;:196 u Ciebie natomiast jeżówki górą u mnie nawet ta najzwyklejsza sie nie namnaża .Dalie przecudnej urody i brawa dla ogrodówki cudna w kolorze blue . Kochanie Twoja Rasbery przecudnej urody u mnie też jest ładna ,ale Twoja wygląda przecuuuuudna Aloha również i ten cukiereczek czyli Pink bonbon ;:333 Miłego tygodnia ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Oaza Spokoju

Post »

Jadzieńko jak tylko przetrwa u Ciebie Raspbery, to na wiosnę wyślę Ci Pink Bonbon i Alohę która ładnie się rozrasta, ta druga jest taka fajna stonowana, ten żółty w ogóle nie razi, jest taki bardzo przyjemny dla oka :) Może ja te moje Floksy trochę po macoszemu traktowałam, bo różyczkom bardziej lałam wodę niż im :oops: , ale mam trzy nowości i czekam na ich kwiatuszki, najbardziej jestem ciekawa Aureoli. Pozdrawiam ;:196

Paulinko czyżbyś nie miała tutaj swojego wątku bo chciałam odwiedzić, a tu nie ma stopki aby wejść? Liliowiec nazywa się Bluberry Candy, mam go od 2017, ładnie narasta :D Pozdrawiam ;:196

Troszkę widoczków ogólnych ;:167


Obrazek



Obrazek


Obrazek

Fortuna ;:167
Obrazek


Obrazek


Obrazek



Obrazek


Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek


Obrazek


Garden of roses ;:167
Obrazek


Obrazek



Obrazek


Bela Lugosi ;:167
Obrazek

Limelight z patyczka :D
Obrazek


Obrazek :wit
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16021
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Oaza Spokoju

Post »

Dalie, liliowce, floksy i hortensje - bogata, kolorowa pora roku. Wszystko Krysiu wabi u Ciebie kolorem i zapachem.
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Oaza Spokoju

Post »

;:303 Krysiu dla patyczkowej Limelight ja jestem ciekawa czy moja ukorzeniana od ubiegłego roku Bobo zakwitnie.Moja Limelight ,Anabella, Grandiflora, Hayes starburst, Bluebird to wszystko z patyczków, tylko Pinky Winky jest kupiona .Lubię mieć własnoręcznie wyhodowane roślinki i patrzyć jak mężnieją i stają się wielkimi kwitnącymi krzewami ;:167 .Rasbery mam w dwóch doniczkach jedną zabiorę na korytarz dla pewności, to samo dostałam teraz od Beatki [Beaby ]cudna chryzantemkę Pipi tę też zabiorę na korytarz. Dzisiaj już zrobiłam parę sadzonek pelargonii z każdego koloru po jednej oczywiście tych stojących ,które też pójdą na korytarz .Nie wiem gdzie ja to wszystko ulokuję ,ale każdej roslinki szkoda więc warto mieć coś w zapasie.Krysiu masz hosty Stiletto bo robiłam porządki i sporo mam do wydania czy wywalenia bo zbytnio się rozrosły. Cudnie kolorowo masz na rabatkach u mnie tylko kosmiczny :wink: żółty liliowiec [Citronella] kwitnie i oczywiście w tym roku niezmordowany Bela lugosi od Floriana.Moja Gardenka jakoś mało różowa szybko przekwita jest tylko ładna jak rozwinie kwit i za chwilkę blednie.Miłego wieczoru
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11515
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Oaza Spokoju

Post »

Krysiu śliczna bordowa dalia przy ławce. ;:oj Podglądam ciągle goździki, stale jakieś ładne wypatrzę, Twoje różowe niskie piękne. Jakoś nie mogę się dochować, co kupię, to po roku już nie ma po nich śladu. ;:174
Hortensja ogrodowa nareszcie zaszczyciła Cię ładnym kwiatem. ;:215
Z wodą mamy podobne dylematy, jedne fragmenty ogrodu podlewamy, a na inne już czasu albo wody mało.
Pozdrawiam ciepło. ;:168
Awatar użytkownika
Eli_ogrod
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 18 lip 2019, o 12:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Kontakt:

Re: Oaza Spokoju

Post »

Kurcze po tych zdjęciach aż czuć zapach kwiatów, a mówią, że nie da się wyczuć zapachu ze zdjęć :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”