Ogród przy domu

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
stefcia
500p
500p
Posty: 672
Od: 2 gru 2012, o 18:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pogórze Sudeckie

Re: Ogród przy domu

Post »

Aniu zauroczyła mnie Twoja kalina angielska ;:215
Awatar użytkownika
Anna11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4538
Od: 1 sty 2009, o 17:24
Lokalizacja: lubelszczyzna

Re: Ogród przy domu

Post »

Witaj!stefciu, kaliną też jestem zachwycona, krzak rośnie już od kilku sezonów...w tym roku po raz pierwszy zakwitło dużo kwiatów...pozytywna strona, zapach rozchodził się na cały ogród. Jest jeszcze negatywna strona tego krzewu...kalina szczepiona jest na innej kalinie, w drugim roku po posadzeniu do gruntu na części gałęzi pokazały się inne kwiaty...kaliny z podkładki. Wszystkie gałęzie zostały wycięte...zostały tylko z kwiatami, kaliny angielskiej. Porównując kwiaty, obydwu odmian od razu widać że coś jest nie tak...trzeba na to zwrócić uwagę...z czasem gałęzie rosną, robią się grube...drewno jest dosyć twarde, trudne do wycięcia sekatorem. Krzew jak najbardziej polecam, potrzebuje tylko dużo miejsca.

Dzisiejsze foto z ogrodu...jest trochę zaniedbany...nastał sezon cukiniowo-ogórkowy-owocowy...produkuję weki na zimę :wit
Obrazek

Galtonia biaława
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
iwwa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2253
Od: 27 sty 2013, o 18:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Ogród przy domu

Post »

Aniu, prześlicznie masz w ogrodzie ! Nie byłam dawno na forum i odrabiam zaległości. Odwiedzam Wasze ogrody.
Jestem zachwycona Twoim ;:oj Rododendron Percy Wiesman zakwitł Ci cudnie ;:167 ;:167 a hostowe kępy do pozazdroszczenia, jak i cała roślinność. Dzięki za tak miłe widoki :wit
wątek aktualny Ogródek Asi- cz 3
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród przy domu

Post »

Aniu :wit
Imponujące hosty ;:108
Przepiękna hortka.co to za pani ??
Lilie też masz śliczne. A i róże. ;:215
do tego floksy, latrie, jeżówki, wszystko pięknie kwitnie i cieszy. :D
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16010
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Ogród przy domu

Post »

Pyszne lipcowe widoki Aniu. Różanecznik Percy W. należy do moich ulubionych. Czy Twój też ma takie charakterystyczne błyszczące liście?
Pysznogłówka wspaniale Ci obrodziła. Świetna bylina, tylko że u mnie pod dębami szybko lapie mączniaka. Pozdrawiam serdecznie. :D
Awatar użytkownika
Anna11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4538
Od: 1 sty 2009, o 17:24
Lokalizacja: lubelszczyzna

Re: Ogród przy domu

Post »

Asiu, Różanecznik polecam, kwiaty są bardzo ozdobne...porównując z trzema pozostałymi -fotki są w wątku-kwiaty większe...po przekwitnięciu obrywane. Szybo się zagęścił i można powiedzieć że ekspresowo rośnie...krzew potrzebuje dużo miejsca. U mnie będzie miał za ciasno.
Hosty żyją swoim życiem, nie są dzielone...najstarsze mają ponad 1,5 m średnicy...są też mniejsze, wysiane z nasion...nasiona kupione tutaj na Forum.

Aniu Hosty rosną nie podpisane, w zeszycie jest tylko kilka nazw. Z podpisywaniem dałam sobie spokój, pies rozgryzał znaczniki...szkoda było wszystko podpisywać :wink:
Lilii wiosną posadziłam 10 nowych cebul, nie wszystkie rosną...sama jestem sobie winna. Podczas odchwaszczania, jedną złamałam. Dwie nie zakwitną, górna część zbrązowiała i uschła...nie mam pojęcia dlaczego. Cebule od czasu do czasu podlewałam...dla roślin znowu był ciężki sezon z powodu suszy. Wodą nie można podlewać ogrodów, zakaz wydany przez gminę... jak złapią to kara ;:14
Pozytywna rzecz, lilie maja prawidłowe nazwy ;:333
Inne wymienione rośliny to bardzo skromny temat...jedna dwie odmiany.
Aniu, wiosną przyjechała Funkia 'Snake Eyes'-liście zaczynają podsychać, grad uszkodził liście.
Obrazek

Wandziu różanecznik jest młody, w pierwszych dwu sezonach prawie nie było kwiatów...w tym roku nadrobił....cały krzak obsypany był kwiatami. Liśćmi Cię nie pocieszę są jaśniejsze, porównując kwasolóby rosnące obok. Dziwne że w ogóle rosną i mają się dobrze. Rosną w ziemi gliniastej, wymieszanej z ziemią do różaneczników. Okryte igliwiem, korą sosnową, szyszkami.
Pysznogłówki są dwie odmiany, też chorują...widocznie czekają na kilkudniowy deszcz, wtedy zachorują. Od razu zostaną wycięte.

Jeszcze kilka fotek, Wandziu różyczka którą kiedyś poleciłaś ślicznie w tym roku kwitła...teraz odpoczywa....
Róża Concerto 94
Obrazek


Monarda 'Cambridge Scarlet'?
Obrazek

Liliowce
Liliowiec 'Bela Lugosi' zakwitł po trzech sezonach....
Obrazek

Hemerocallis 'Spacecoast Freaky Tiki'
Obrazek

Liliowiec 'Helix' Hemerocallis -sadzonka wiosenna.

Obrazek
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16010
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Ogród przy domu

Post »

Ten Helix jest fantastyczny. Kiedyś gdy oglądalam zdjęcia, pająki w ogóle mi się nie podobaly, ale odkąd mam pierwszego u siebie, którego otrzymałam w gratisie (podobny zresztą do Twojego), jestem nimi zachwycona.
Aniu, miło mi bardzo, że Cocerto przypadła Ci do gustu. To naprawdę zdrowa, solidna odmiana. :D
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11484
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród przy domu

Post »

Aniu pysznogłówka czerwona piękna. ;:215 Nie choruje na mączniaka? Liliowiec Helix też popodziwiam, ;:oj ma do towarzystwa ładną żurawkę. ;:108
Podziwiam wysiew nasion hostowych, ;:180 to żmudne zajęcie z pikowaniem takich maluszków. :roll:
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród przy domu

Post »

Aniu :wit , ja żywokostu nie mam.Nawet taki zwykły kolo mnie nie rośnie. :(
Piękna ta hosta .Takiej nie mam.
A i Liliowce bardzo ładne.
Pająk bardzo 'Helix' Hemerocallis bardzo ciekawy. a jak na wiosenna sadzonkę to już sporo mam kwiatów.Moje m
nie wszystkie nowe w tym samum roku kwitły. ;:215

Aniu troszkę spóźnione ale z serca płynące życzenia imieninowe składam. Zdrowia, uśmiechu i spełnienia marzeń - nie tylko tych ogrodowych. ;:196
Obrazek
Awatar użytkownika
Anna11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4538
Od: 1 sty 2009, o 17:24
Lokalizacja: lubelszczyzna

Re: Ogród przy domu

Post »

Wandziu, liliowiec Masz rację jest niesamowity, kupiłam go przypadkiem...na fotografiach wychodzi tak sobie, w rzeczywistości płatki kwiatów są długie i bardzo duże. Zresztą liliowce wszystkie są piękne, każdy czymś zachwyca. Wielkością, kolorem. Tylko na efekty trzeba poczekać, jeden kwitnący pęd pokazuje wiaty. Kilkanaście pędów kwiatowych, dopiero przyciągają wzrok. W ogrodzie rośnie trzy solidne kępy, widok jest obłędny jak kwitną. Jeden liliowiec w tym roku podzieliłam, miał stanowczo za mało miejsca.

cyma2704 Soniu, sprawdziłam pysznogłówki na razie nie chorują...prawdopodobnie letnie opryskanie Miedzianem pomogło...to, tak przy okazji...,,pryskałem róże, nie chronione łapały różne choroby grzybowe''. Ręka z lancą sama skierowała się na pysznogłówkę...w poprzednich sezonach, zaczynało się kwitnienie...na liściach pokazywał się biały nalot. Jakoś nie za bardzo wierzę, że nie za chorują...przekwitną, w razie szarego nalotu na liściach...wytnę wszystko do samego gruntu.
Kochana żurawka to jedna z pierwszych sztuk posadzonych w ogrodzie...rozmnażana z łysiejących pędów, od dołu z czasem liście usychają...patrzeć na taką żurawkę- nie zdobiła..tylko szpeciła. Pędy zostały przycięte, posadzone w mokrą ziemię...od razu do gruntu...w przeciągu sezonu wypuściły korzenie , rosną i zdobią. Teraz nie za bardzo polecam taki sposób, jest za sucho.
Liliowce z tej grupy polecam jak najbardziej, na jednym nie poprzestanę...dokupię jeszcze inne...kilka iglaków posadzonych wiosną uschło...miejsce się znalazło. Nad zachwaszczonym skalniakiem też się zastanawiam, liliowce fajnie w tym miejscu fajnie by wyglądały.
Rozetki rojników mogą rosnąć w doniczkach :roll:

Aniu :D dziękuję za pamięć i życzenia ;:196 Żywokost się szybko rozrasta i rozsiewa, sadzonką mogę się podzielić. Zostawiłam tylko jeden z pstrokatymi liśćmi...pozostałe wykopałam...widziałam że siewki pokazują się w różnych miejscach. Z wariegaty, produkuję gnojówkę, do podlewania roślin...liście się odnawiają i szybko odrastają...roślina nie do zdarcia.

W tym roku Dalia szaleje, w poprzednim sezonie był tylko jeden pęd kwiatowy 20 cm....
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Trzykrotka
Obrazek

Liliowiec 'Bela Lugosi'
Obrazek

Liliowiec 'Helix' Hemerocallis
Obrazek

Lilia Azjatycka 'Tribal Kiss'
Obrazek

Lilia Pełna 'Lotus Queen'
Obrazek
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16010
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Ogród przy domu

Post »

Bardzo obficie Ci kwitną hortensje, to chyba dobry dla nich rok, a i dalie choć nieco opóźnione ze względu na suszę (przynajmniej u mnie) wytwarzają mnóstwo pąków. Oby tylko wszystkie zdążyły rozkwitnąć przed zimą.
Twój ogród, dzięki hortensjom, teraz tak jaby głównie na biało kwitnie. Pięknie to wygląda.
Awatar użytkownika
iwwa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2253
Od: 27 sty 2013, o 18:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Ogród przy domu

Post »

Aniu, ale śliczności pokazujesz ! Liliowiec 'Helix' Hemerocallis cudeńko ;:oj że też go sobie nie zakupiłam na wiosnę ;:14
Jakoś wydawał mi się "taki sobie", w ogóle te pająkowe mnie nie przyciągały. Twój jest cudny ! I już wiem jakie chciejstwo zapiszę sobie na listę na przyszły sezon :uszy
Dalia i hortensję pięknie Ci kwitną. Ja lubię białe kwiaty. Chociaż pysznogłówka przyciąga wzrok, jest niesamowita !
W jakim stanowisku Ci rośnie ?
wątek aktualny Ogródek Asi- cz 3
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród przy domu

Post »

Aniu :wit
Przepiękne linie i liliowce.
Helix mnie zachwycił. Nie jestem pewna czy Bella Lugosi nim jest. On nie na falbanki. Mój jest inny.
Biała dalie prześliczna ;:333
Aniu dziękuję za chęć podzielenia się zywokostem.
Ale nie chce sprawiać kłopotu. Będę szukać co gdzieś bliżej.
Hortki pieknieja. ;:167
Dobrej niedzieli. :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”