Różana hacjenda Anego

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4306
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

My Jadziu wybyliśmy na zwiedzanie familoków Czerwionki.
Byłem pozytywnie zaskoczony ich ilością familoków. Teraz zamiast na Nikiszowiec, będę rodzinę, czy znajomych woził do Czerwionki :)
Potem na kawę na ogrodzie i ... deszcz nas zatrzymał, więc także co nieco innego na rozgrzewkę popijaliśmy :wink:
Obrazek
Obrazek
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Fajne te domy wyczyszczone cegły, a nie to co u nas .Takie familoki to familoki gdzie indziej dbają ,a u nas daremne. Fajna wycieczka dlatego też sporo piosenek powstało o Czerwionce bo urokliwe miejsce
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4306
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Moje wspomnienia, dla przypomnienia - jak było, bo trochę się zmieniło.
I nie wiem jak długo jeszcze będą i czy uratuję je przed tą przybłędą :(

Obrazek

Obrazek

Wczoraj zauważyłem, a dzisiaj walczyłem.
Wytrząsałem i deptałem, potem bukszpany przycinałem.
Chemii użyłem i oprysk zrobiłem.
I choć potraktowałem je karatem a nie na ćmę - to spadały i się zwijały.

Popatrzyłem na inne ogrody - ta ćma bukszpanowa, a raczej już jej gąsienice są wszędzie i żrą bukszpany na potęgę :(
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Andrzeju a dopiero w sobotę mówiliśmy o tych ćmach i Beatka powiedziała ,ze przemieściły się w Twoim kierunku.Oj kurcze nie daj się rozpanoszyć tym wstrętnym ćmom ;:124 ;:134 na ostro je zaatakuj , Zapytaj sie Irenki czym ona swoje bukszpany w ubiegłym roku potraktowała . Muszę przejrzeć swoje czy czasem tam ich nie widać, ale nie mam żadnej chemii w chałupie może im zatkam gęby w razie czego mączką bazaltową .Dobrze Andrzeju ,że trzymasz rękę na pulsie ;:168 to bestie ;:222
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4306
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Jadziu, jest środek na te gąsienice działający przez 3 tyg - truje gąsienice i zatruwa liście, ale ... brakło w sklepach.
Zrobiłem oprysk chemią przeciwko mszycom i gąsienicom (ciut wyższe stężenie dałem)
Podłożyłem kawał tektury i ... radość ma była wielka gdy zobaczyłem że spadają :)
Jeszcze ciekawostka - przeciągnąłem dłonią po tych suchych liściach by zobaczyć czy są gąsienice i ... miałem pełną garść zielonych kuleczek.
Odchody te pokazały, że naprawdę mają duży przerób :(
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Kurcze u Ciebie mają sporo pożywienia, u mnie jest tylko ich parę, ale tęż szkoda by ich było, bo mam przeplatane bukszpany z trzmieliną to gorsze od szarańczy ;:222 ;:214
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Jadziu, chyba to nie tak - skąd bym mogła wiedzieć gdzie są te ćmy. Wg mojej wiedzy są po prostu w Polsce i tyle. A gdzie zaatakują i który bukszpan to już tylko one wiedzą.
Tylko wspomniałam, że u mnie tego już od dawna nie ma, bo w mojej okolicy większość sąsiadów już spaliła swoje bukszpany, tak jak i ja, i to już dawna sprawa.
Jak się u mnie pojawiła ta ćma to jeszcze wtedy nie było na to żadnych specyfików, tylko trzeba było te bukszpany spalić.
To dobrze, że teraz już coś na to działa, oby.

Andrzej - trzymam kciuki za powodzenie i utrzymanie w dobrej kondycji tych Twoich pięknych kompozycji bukszpanowych.
Dziękuje za fotorelację z Czerwionki. ;:215
Awatar użytkownika
jonatanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3254
Od: 4 mar 2012, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Cieszymy się pięknymi krzaczkami ,a tu przyjdzie takie coś zielone i pożera całe krzewy. :( U siebie jeszcze nie zauważyłam ćmy ale pojawia się ona coraz częściej w ogrodach. Mam nadzieje ze, uda Ci się w całości pozbyć szkodników.
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4306
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Na początek powiem, że codziennie potrząsam bukszpanami i gąsienic nie widać, czasem spadają jakieś trupki zasuszone po opryskach.
Jest dobrze, ale dalej będę prowadził opryski.

Dziękuję Jadziu, Beatko, Joasiu za kibicowanie w walce z tą bukszpanową plagą. Nie pozwolę im zeżreć moich bukszpanów ;:333

Z lepszych wiadomości ... część róż kwitnie ponownie, a pozostałe tworzą nowe pędy i też będą kwitły :)

'Twiggy's'
Obrazek

Obrazek

'Händel'
Obrazek

Obrazek

Obrazek

'Jubilee du Prince de Monaco'
Obrazek

Obrazek

Powojnik Jan Paweł II rośnie przy podporze ponad 2 m - miał pióropusz kwiatów na wierzchołku skłaniając się do sąsiada (w stronę słońca) W tym roku przewalił się w naszą stronę i ... zszedł do samej ziemi, po czym zakręcił do góry, więc całkowita długość pędów ok 5m.
No i jest ładnie, gdyby nie to, że tam posadziłem nowy szpaler liliowców i ... są one zakryte i zacienione, bo słońce z prawej strony :(
Obrazek

Obrazek

W końcu trochę popadało i Horpyna z radością spacerowała po trawie, której prawie wcale nie było przez ostatni miesiąc z powodu suszy :wink:
Obrazek

Na do widzenia, brzoskwinki jak malinki :wit
Obrazek
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Smakowite owoce wiszą już prawie dojrzale a Horpyna pilnuje ,żeby nikt nieproszony nie podebrał tych smakowitości.Andrzeju moja królowa działki jest dużo ciemniejsza taka górnicza :;230 Mam nadzieję ,ze udało Ci się powstrzymać tę zarazę i ochroniłeś swoje bukszpany bo u mnie na razie cisza ale dziennie robię ich przegląd.Podobno można zauważyć już pierwsze oznaki ,że gąsienica sie pojawiła jak na bukszpanach pokazuje sie pajęczyna dlatego zwracam szczególna uwagę
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4306
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Jadziu, moja ropuszka często się kąpie, dlatego taka czysta, do tego po deszczu wytarła się w zielonej trawie ;:306
Przy okazji powiem jaka jest duża - ma wielkość pięści.
Po trzech kolejnych dniach, gdy potrząsałem bukszpanami i nic nie spadało, dałem sobie spokój. Ale jeszcze w tym tyg. ponowię oprysk.
Masz rację - po rozchyleniu gałązek widać pajęczynkę - to po tym poznałem, że grasują.
Przy okazji tej inwazji w końcu przyciąłem ogromną kulę bukszpanową, bo już wózkiem się nie mieściłem obok niej :wink:

Obrazek

dalej jest różano :)
pretty sunrise
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Późno posiane pomidory w donicy zaczęły się piąć po patykach na drzewo ;:224
Obrazek

Jabłuszka też nabierają rumieńców.
Obrazek

A jeżyn za chwilę będzie bogaty zbiór :)
Obrazek

Z pozdrowieniami dla wszystkich odwiedzających :wit
Obrazek
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Andrzeju dobrze ,ze zadziałałeś szybko to udało się uratować bukszpany ;:303 .Kurcze chyba widziałam pnące się po drzewie ogórki ;:202 zamiast pomidorów ;:306 .Bukszpany przycięte ,a teraz zając nie ma sie gdzie schować i co teraz bedzie chyba upolowany :;230 Moja Pretty oszalała od dołu wypuściła sporo młodych pędów bocznych czy ona zamierza zająć calutkie miejsce przeznaczone nie tylko dla niej .Chce chyba być okrywówką zszokowała mnie tym, to samo Bright as a button obie oszalały ;:202
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
jonatanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3254
Od: 4 mar 2012, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Ogórki w doniczkach? Fajny pomysł na mały ogródek, albo zaoszczędzanie powierzchni. Owocki apetyczne .Moja jeżyna bezkolcowa jeszcze malutka i w tym roku nie nacieszę się owocami. Brzoskwinia to bardzo wrażliwe drzewko ,jak sobie z nią radzisz?
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”