Jagoda kamczacka cz. 3

Drzewa owocowe
Zablokowany
Awatar użytkownika
Andrzejsson
100p
100p
Posty: 127
Od: 4 mar 2018, o 23:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pogórze karpackie

Re: Jagoda kamczacka cz. 3

Post »

Witam, posadzona na jesień w zeszłym roku jagoda od kilku tygodni prezentuje się tak


Obrazek

Nie wiem czy to efekt suszy czy niedoborów pokarmowych. Ziemia na której rosną jest gliniasto piaszczysta na podłożu czysto gliniastym. Sadzonki są 3 i 4 letnie. Ziemi nie nawozilem przed i po posadzeniu nawozami mineralnymi, natomiast sadzilem poplony na przyoranie. Jeśli to objawy niedoboru jakiegoś składnika to proszę o diagnozę. Dodam,że krzaków nie podlewałem.
"Artificem commendat opus"
Awatar użytkownika
Grigor
500p
500p
Posty: 566
Od: 31 sie 2017, o 21:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Jagoda kamczacka cz. 3

Post »

Ciężko stwierdzić bo różne choroby dają takie objawy. Może to być nadmiar wody, plamistość liści.
Jarzab
100p
100p
Posty: 140
Od: 11 cze 2016, o 13:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jagoda kamczacka cz. 3

Post »

Nie wiem czy niektóre jagody tak nie maja po prostu.
Mam cos podobnego na jednym czy dwóch sztukach.
--julian--
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3069
Od: 3 gru 2017, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Leszna,wielkopolskie

Re: Jagoda kamczacka cz. 3

Post »

Rok temu u mnie tak samo było na Czelabince, liście zrobiły się jak na zdjęciu i zaczęły opadać. Myślałem, że krzew uschnie, ale na wiosnę pięknie się obudził i zaowocował :D
Jarzab
100p
100p
Posty: 140
Od: 11 cze 2016, o 13:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jagoda kamczacka cz. 3

Post »

Też tak mam, niektóre dużo szybciej tracą liście przed zima. Myślałem, że krzaki wypadły.
gienia2000
200p
200p
Posty: 394
Od: 29 lip 2018, o 16:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Augustów

Re: Jagoda kamczacka cz. 3

Post »

Mam jagody kamczackie Atut, Wojtek, Tola i Ruben (w kolejności dojrzewania). Kiedy dojrzewają jagody kamczackie Jugana oraz Vostorg? Tak jak Atut, czy może Wojtek? Jak wynika z Waszego doświadczenia?
mikroklimat
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 20
Od: 13 maja 2019, o 12:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jagoda kamczacka cz. 3

Post »

Witam zrobiły mi się podobne liście jak parę postów wcześniej, mam odmianę boreal Blizzard, jest to normalne że tak wyglądają liście? Sadzonka była sadzona w tym roku latem.
Obrazek

I jeszcze mam jedno pytanie, jeżeli zamówię w tym tygodniu sadzonki Kamczatki w pojemnikach p11 to mogę je sadzić do gruntu w tym tygodniu?
Awatar użytkownika
massur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1412
Od: 22 maja 2012, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów (Załęże)
Kontakt:

Re: Jagoda kamczacka cz. 3

Post »

W doniczkach można cały rok sadzić.
Pozdrawiam,
Tomek
wlodekj
50p
50p
Posty: 69
Od: 12 cze 2017, o 12:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jagoda kamczacka cz. 3

Post »

Liście brązowieją. Jest to naturalne i zależy od odmiany. Część z nich jeszcze się obudzi jesienią.
Wysadzanie teraz? Jeżeli to jest uprawa przydomowa można wysadzać. Ja mam ok 25 km do działki. Susza taka, że nawet winorośl zaczyna ją odczuwać. Nie byłbym w stanie podlewać codziennie.
gienia2000
200p
200p
Posty: 394
Od: 29 lip 2018, o 16:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Augustów

Re: Jagoda kamczacka cz. 3

Post »

Szukam jagody kamczackiej o dużych owocach. Raczej bardziej kwaśnej niż słodkiej. Nawet z goryczką. Czy jest taka odmiana? Pewnie Jolanta, ale coś o większych owocach?
wlodekj
50p
50p
Posty: 69
Od: 12 cze 2017, o 12:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jagoda kamczacka cz. 3

Post »

Masz już jakieś jagody? Do czego chcesz użyć tych owoców: soki, dżemy, wino, nalewka czy bezpośrednia konsumpcja? A może chcesz kogoś zniechęcić do tych owoców?
To nie jest borówka amerykańska. Przekrój smaku, wielkości i zastosowań zależy od odmiany. Podobnie jak z jabłkami. Papierówka, Antonówka, Tytówka, Kosztel. Niby jabłko - a każde inne.
Jolanta posiada goryczkę i to taką specyficzną. Wyłazi we wszystkich rodzajach zastosowań. Ja osobiście wolę Chen-Ye. Goryczka konkretna. Nie taka udawana.
W zeszłym roku na forum zamieszczałem zdjęcia z porównaniem wielkości jagód. Jeżeli to wystarczy to polecam. Jeżeli nie to czekam na pytania.
gienia2000
200p
200p
Posty: 394
Od: 29 lip 2018, o 16:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Augustów

Re: Jagoda kamczacka cz. 3

Post »

Mam borówki, porzeczki, agresty i 30 drzew owocowych. Z jagód mam Boreal Beauty, Boreal Beast, Boreal Blizard, Streżewczanka, Aurora, Honeybee, Jugana, Vostorg, Bakczarskij Velikan, Wojtek, Tola, Ruben i Atut. Zastosowanie? Jak rodzina zapcha się słodkimi jagodami czasami chcą czegoś kwaśniejszego, gorzkiego, innego .... Urozmaicenia.
wlodekj
50p
50p
Posty: 69
Od: 12 cze 2017, o 12:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jagoda kamczacka cz. 3

Post »

Trochę tego zgromadziłaś. Nie mam tylko 3 pierwszych.
Duże owoce ma jeszcze Gordost, Jubiliejna, Czulimska. Kwaśna jest Tundra. Trudno ją oderwać od krzewu. Podobnie jest z Borealis. Moja Docz Velikana ma stosunkowo małe owoce. Podobne wielkością do Vostorga. Otrząsa się tak samo. Problemem jest tylko wielkość krzewu. Mam ją z jednego źródła ale jeden z krzaków ma wysokość 40 cm. Pozostałe 9 są ładne i wysokie.
Wracając do tematu. Duże owoce ma Czarna, Zielona i Brązowa, Dlinoplodna i Nimfa. Nimfa ma niewiele owoców, ale słodkie.
Zablokowany

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”