Różyczki u Ewki cz. IV

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Różyczki u Ewki cz. IV

Post »

Sophy?s Rose, Sophia renaissance,Kurfurstin Sophie to same Zosie ,więc Ewuniu masz wybór. Fajne podsumowanie zbiorów ,a zarazem mini encyklopedia różana .Jestem ciekawa jak będzie się zachowywać Kupferkonigin moja w wieku 3 lat padła po zimie oby Twoja dłużej cieszyła Twoje oczy
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Różyczki u Ewki cz. IV

Post »

Dziewczyny - dziękuję za sugestie dotyczące róży o imieniu Zosia ( Sophia), muszę się nad nimi pokłonić i im sieprzyjrzeć. Cieszę się też, że podoba Wam się pomysł alfabetycznego spisu. Postaram się kontynuować i uczciwie opisywać moje róże.
Awatar użytkownika
kasik 69
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3661
Od: 10 maja 2010, o 15:04
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Różyczki u Ewki cz. IV

Post »

Ewka Jazz dopisuję do listy chciejstw, Kronnenburg już na niej jest.
Zapraszam do mnie,
Moje wątki
Nasz Ogród
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Różyczki u Ewki cz. IV

Post »

Kasiu - Jazz polecam, ale pamiętaj, żeby dać ją albo do donicy albo w pierwszym rzędzie, bo jest niziutka.

Kubuszoo - dziękuję i zapraszam do dalszych odwiedzin.

86. L.D. Braithwaite - kwiat ma piękną barwę, ale bardzo słabo się u mnie rozrasta. Mam ją od 2017 r. i nadal jest niziutka, może ma raptem 40-50 cm. Pędów też jej nie przybywa i choć wiem, że do Angielek trzeba mieć anielską cierpliwość, to zupełnie nie wiem, o co jej chodzi. Pachnie i jak na swój maleńki krzaczek miała dużo kwiatów. Teraz czekam, co pokaże w drugiej połowie sezonu.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Różyczki u Ewki cz. IV

Post »

87. Lady Emma Hamilton - posadzona w 2017 r. od początku mi się podobała. Nie zachwyciła mnie tylko rozwojem krzaczka, była zbyt niska. W tym sezonie wypuściła jednak porządny pęd, co dobrze jej wróży. Jeżeli uda jej się wypuścićinne, będę zniej zadowolona.

Obrazek

Obrazek

88.Lady of Megginch mocno pachnie,więc warto dobrze zastanowić się, gdzie ją posadzić,by jej zapach nas uwodził. Ciekawy ma też kolor. Ale jest kapryśna i bardzo wolno się rozrasta. Chyba mnie róża Austina niezbyt lubią. Teraz dostanie nawóz, miejmy nadzieję, żezostanie zmuszona do wzrostu. Największym problemem mojego krzewu są zbyt cienkie pędy. Nie ma siły na utrzymanie ciężkich kwiatów ( zresztą w niewielkiej ilości) i stąd mam wobec niej mieszane uczucia.

Obrazek

89. Lady of Shalott w tym roku aura jej nie sprzyjała, ładniejsza była w ubiegłych latach. Pamiętaj, że stałam przy niej, zachwycając się jej urodą. Na pewno osiągnęła ponad 1m i rozrosła się, ale kwitła słabiej niż w poprzednich sezonach . Muszę jej jednak sprawiedliwie oddać, że gdy niemal wszystkie już przekwitły, ona ciągle cieszy pojedynczymi kwiatami.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Różyczki u Ewki cz. IV

Post »

90. Laguna co za róża! Jeśli ktoś poszukuje pnącej i obficie kwitnącej róży, a do tego doskonale się rozrastającej, to bez wątpienia powinien pomysleć o Lagunie. W pierwszym roku po posadzeniu zastanawiałam się, dlaczego u innych jest cudna, a u mnie nie.,Kiedy jednak ruszyła, to nie mogłaprzestać. Chcę ją poprowadzić wyżej, żeby wyjście z ogrodu było całe w kwiatach. Mój płot przy którym rosnie jest 2m, wierzę, że za rok go bez problemu pokona.Wystarczy, żebym jej pędów nie kładała po skosie a poprowadzę część z nich pionowo.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Różyczki u Ewki cz. IV

Post »

91. Landlust fenomenalna róża, piękna, niezwykleobicie kwitnąca, doskonale się krzewi i rośnie w górę, a to...ubiegłoroczna nowość zakupiona w Rosa Ćwik. Kolejny raz wymieniam tę szkółkę i to dlatego, że wszystkie polecane i zakupione tam róże zachowują się w podobny sposób. Może mieliśmy szczęście, że będąc w szkółce rozmawialiśmy z jej włascicielemi to on doradzał. Warto było go posłuchać. Wiem, że nie wszyscy lubią wielobarwne, przebarwiające siękwiaty, ale ta burza barw jest naprawdę urocza.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

92. Leonardo da Vinci to kolejne arcydzieło! Nie ma wad! Owszem,czasem łapie ją plamistość, choć nie wpływa ona na obfitość kwitnienia i jakość kwiatów. Nie słyszałam , aby u kogoś słabiej rosła, gorzej kwitła czy też krótko. Wiem, że w zależności od cięcia może być wyższa lub niższa, ale 1m zawsze pokonuje i jedyne o czym trzeba pamiętać jest fakt, że to szeroka róża i potrzebuje sporo miejsca. Dodam jeszcze, że długo utrzymuje kwiaty.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16021
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Różyczki u Ewki cz. IV

Post »

Rewelacyjne kwitnienia! Ja nigdy nie miałam róż tak obsypanych kwiatami.
Lady Hamilton - miałam kiedyś tę różę, kolor miała przepiekny, ale niestety ciągle była wiotka i wydawała po dwa kwiatki w sezonie. Nie wystarczyło mi cierpliwości jak Tobie i ją pewnego roku wyrzuciłam. Ale wspominam z rozrzewnieniem jej wyjątkową barwę. Cieszę się, że Lady u Ciebie w końcu ruszyła!
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Różyczki u Ewki cz. IV

Post »

Wando - jak widzisz, nie wszystkie róże mają się dobrze, są takie, które kwitną pięknie i takie, które mnie zawodzą. Powinnamtych drugich się pozbyć, ale jakoś ciągle nie potrafię. Kiedyś będę musiała się im przyjrzeć z bliska i podejmę decyzję.

93. Lichtkonigin Lucia przez wiele lat przedstawiałam pod nazwą China Town, jednak teraz jestem niemal pewna,że to Lichtkonigin Lucia. Róża ta zwraca na siebie uwagę tym, że uwielbiają ją pszczoły. Zawsze przylatywały też do niej ogrodnice niszczylistki, ale w tym sezonie ich u mnie nie było. Róża każdego roku obicie kwitnie i długo, bo do 3 tygodni widać na niej mnóstwo kwiatów. Ponieważ2 krzaczki stoją obok siebie kwitnienie wydaje się jeszcze większe. To ta róża sprawia, że zastanawiam się,czy zamiast sadzićpo 1 krzewie,nie powinnam była zawsze sadzić 2 obok siebie. Jest zdrową różą, choć i ją potrai złapać plamistość. Nigdy natomiast nie miala mączniaka. Stanowi zgrabny, dobrze krzewiący się krzaczek.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Różyczki u Ewki cz. IV

Post »

94. Louis Odier kolejna pięknotka o bujnych kształtach. Po tym jak raz obcięłam ją zbyt mocno i widać nie w tym czasie co powinnam,w tym sezonie w końcu, po 2 latach, się odrodziła. Pokazała, że potrafi być duża i wypuściła długaśnie,2,5m pędy. Kwitła dobrze, ale wiem, że kiedyś była obsypana kwiatami, a w tym sezonie jakby tych kwiatów przyoszczędziła. Zrobiłamz nich kiedyś różaną konfiturę,najlepszą jaką jadłam, niezwykle aromatyczną. Potem zgubiłam przepis i gdy w kolejnym roku znów przygotowałam konfitury,nie były takie wspaiałe. Tak czy siak - to najsmaczniejsza róża, jaką mam. Ma nieduże , bardzo pachnące kwiaty, które pokrywają cały krzaczek,bo pędy LO można naginać, zaginać, pokładać, dzięki czemu wypuszcza dużo pędów z tych, które są poziomo. Do wad należy to, że jako jedna z pierwszych łapie każdego roku plamistość i pod koniec sezonu jest niemal pozbawiona liści.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Różyczki u Ewki cz. IV

Post »

95. Lupo maleństwo siedzi w donicy i o ile w ubiegłych sezonach fajnie kwiatła, o tyle w tym kwitnie słabiej, dużo słabiej. Zrobiła też sobie przerwę w kwitnieniu na tyle długą, że zastanawiam się,o co jej chodzi. Tak naprawdę w tym sezonie żadna z moich doniczkowych róż nie zachwyciła mnie, mimo podlewania.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Na niej kończą się różę na literę L. Okazuje się, że to całkiem fajna grupa. Zachwyca obfitością kwitnia Leonardo i Laguna, za lecami depcze im już Landlust, urodą kwiatów zwraca uwagę Lady of Shalott, a Lichtkonigin Lucia nigdy nie zawodzi i jest tzw. terminatorką. Którą wybrać? Na podium stają po burzliwej debacie... Leonardo i Louis i to te zabieram ze sobą na bezludną wyspę.
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Różyczki u Ewki cz. IV

Post »

Witaj Ewo :wit . Dziękuję za tak wspaniały opis każdej róży , za swoje sugestie i spostrzeżenia ;:215 . W przyszłości będę miała trochę miejsca na róże więc wnikliwie czytam co i jak . Najbardziej lubię niskie i rabatowe róże , które można sadzić na przedzie więc Twój opis na pewno się przyda. Jazz zachwycił mnie swoją kolorystyką ( a podobno nie lubię takiej :;230 ) , Laguna świetnie Ci rośnie ;:215 . Nic tylko siedzieć i się zachwycać nad Twoimi zdjęciami ;:224 . Piękności ! Pozdrawiam :wit .
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Różyczki u Ewki cz. IV

Post »

Ewelinko - dziękuję za ciepłe słowa. Zapraszam do lektury, a w tajemnicy Ci powiem, że jużmam pomysł na kolejną prezentację.

G
Troszkę zamieszam, ale zapomniałam o zupełnej swieżynce, którą dostałam w gratisie -to Gartentraume. Tak więc

96.Gartentraume rośnie w donicy od późnej jesieni. Dostałam lichutki korzonek z lichutkimi pedzikami ( no bo pędy to nie były!). Wsadziłam bidulkę do donicy bez jakiejkolwiek nadziei. W lipcu pokazała całkiem ładny kwiat. Tak naprawdę ma 2 pędy, ale tylko jeden zakończony jest kwiatami. W tej chwili tylko tyle o niej wiem. Podoba mi się maleństwo i sadzę, że warto na nią czekać.
Obrazek

Obrazek

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje róże !”