Działka ROD Moja radość na emeryturze

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze

Post »

Witaj MARTO! ależ bardzo chętnie zmniejszę te krzaczory.Już martwiłam się co z nimi zrobić a wyrzucić szkoda.
Wczoraj wykopałam irysa i z jednej kępy zrobiło się "kępisko" i znowu szkoda wyrzucać na kompost.Żeby tak warzywa chciały rosnąć.
Wyobraż sobie pod krzakiem albo jeden ziemniak,albo 3 małe,fajny plon prawda?A przecież dawałam obornik granulowany.Buraczki też siałam drugi raz i co? wzeszło parę,czyżby ślimaki opędzlowały?

Miłego dnia. ;:3
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze

Post »

IGO witaj!!
Liliowce cudne tylko już mam ich za dużo i to takich samych.Jeżeli chcesz to proszę bardzo,nie które mogą być Twoje. :D ;:108
Racja surfinia fajna.Taką pokazywała Maja w ogrodzie.Wiatr strasznie nią łomocze,ale mam nadzieję nic jej nie będzie.

Miłej niedzieli. ;:3
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

IWONKO 1 WITAJ!!! :wit
Tak masz rację ten rok dla juk i liliowców idealny,niestety dla warzyw marny,przynajmniej u mnie. ;:145
naprzeciwko mojej działki jest "las" z juk.Pięknie to wygląda.Ja mam w dwóch miejscach kwitnące,a w dwóch innych ani jednego kwiatka.
Różyczki posadzone i przykryte butelkami.Teraz będę czekać na efekty do wiosny.Mam nadzieję,że jeszcze do jesieni będzie coś widać.
Masz rację nie które liliowce mają ogromne kępy,ale też rosną u mnie baaaardzo długo. ;:108 .Otrzymałam je prawie na początku jak dostałam działkę.Jak widzisz rosną i rosną i nic im nie dolega.Co roku piękniej kwitną.Nie trzeba o nie specjalnie dbać.Nie które sprawiły mi
niespodzianki,zakwitły pierwszy raz od kupienia i o których całkiem zapomniałam,że takie kupowałam. ;:124

Miłej niedzieli. ;:3


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2816
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze

Post »

Danusiu, piękne niespodzianki Ci zakwitły! Czasem fajnie tak zapomnieć, a ja już się cieszę na nowe liliowce :tan
Właśnie przygotowuję grządkę, żeby posadzić moje , które rosną w zbyt głębokim cieniu i przestało im się podobać, to zrobię ją większą :heja
Róże kwitną u Ciebie bez przerwy i ciągle cieszą ;:215 Floksy też pachną w słoneczku!
A na czym siedzi biedronka?
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze

Post »

Cześć MARTA!
Biedronka siedzi na kwiatostanie pora.Nie wykopałam kilku porów i zakwitły.U nas leje.Byłam na działce lało,całą noc lało i dziś prawie cały dzień.Po południu trochę deszcz przystopował.Teraz wyszło słońce.Rychło w czas. :evil: Nie wiem kiedy pojadę na działkę .Cały następny tydzień ma lać. ;:174 Masakra jakaś.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16500
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze

Post »

:wit Danusiu!
Lilie, liliowce i różyczki cudownie zdobią Twoją działeczkę. ;:215
Floksy wiechowate roztaczają swój słodki aromat, ;:138 choć nie tylko one.
Sama radość pracować wśród takiego pięknego otoczenia. :tan
Szczególnie pięknie prezentują się duże kępy liliowców z ogromną ilością kwiecia. ;:303 ;:303

U mnie zimno i mokro, toteż po powrocie nie zdecydowałam się pojechać na rekonesans swojej działki i uwierzyłam synowi, który opiekował się nią, że wszystko jest w porządku. ;:108 Wprawdzie nie jest on znawcą, ale wolę wierzyć na słowo, niż martwić się o to, co sama zobaczę. ;:204

Pozdrawiam cieplutko. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2816
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze

Post »

Danusiu, nie narzekaj na deszcz, bo się obrazi i ciężko będzie go przeprosić!
Też zostawiam przynajmniej jednego pora dla tego ogromnego kwiatostanu, na którym owady mają używanie. Mam jeszcze taką cebulę, która zimuje od lat i trzymam ją tylko dla kwitnienia!
Śliczne kosmosy, a jaka wielka kępa rozwaru ;:oj Moje dwa badylki i języczka już mi przekwitła ;:145
Danusiu, ten żółty liliowiec to może być Yellow Stone jeśli pachnie!
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze

Post »

Leje,leje i leje i jeszcze do tego zimno.Już nie wytrzymuję w domu i jutro jadę na działkę.Niech się dzieje co chce.

LUCYNKO!
Widzę,że już wróciłaś.Fajnie.U mnie to samo co u Ciebie,czyli zimno i mokro.
Nie byłam dwa dni i mam nadzieję,że działka jest na miejscu ,nie odpłynęła w nieznane. ;:306


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Miłego dnia LUCYNKO. :wit


MARTO!
O rozwar już się martwiłam,ponieważ coś tam wykopywałam i część korzeni uszkodziłam,a jednak zakwitł.Mam jeszcze biały i taki półpełny.
Ciekawe czy zakwitły.
Kosmosy strasznie się u mnie sieją.Ciekawe czy takie pełne się zasiały.
Liliowca muszę powąchać jak nie zapomnę. ;:306
Już nie mogę się doczekać jutrzejszego dnia.Co tam zastanę po tych deszczach.
Jak długo nie będzie padał to będę mu się kłaniać w pas żeby wrócił. :;230 ;:108


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
nowy!

Obrazek
Awatar użytkownika
Black Rose
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2882
Od: 5 cze 2017, o 15:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze

Post »

Danusiu, niesamowite masz te liliowce, ogromne kępy, a ile kwiatów ;:oj

Jeśli będziesz dzieliła, to i ja chętnie ustawię się w kolejce (jeżeli można).
Mam ogromny sentyment do tych roślin.
Pozdrawiam, Urszula. * Wady i zalety to często jedno i to samo, tylko z różnych punktów widzenia.
Działka Black Rose - mój sposób na walkę z depresją - cz. 2,
Moje nadwyżki - zapraszam.
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7669
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze

Post »

Danusiu narzekaż na deszcz a ja wyglądam jego jak zbawienia, od końcówki mają susza, spadnie kilka kropel deszczu i na tym koniec.
Moja trawa weszła w stan hibernacji, jak zajrzysz do mojego wątku to zwątpisz co to jest, wygląda jak ścieżka usypana że żwiru a to wysuszone trawa.
Już w czasie tych upałów przestaliśmy podlewać bo parowanie było natychmiastowe, teraz próbujemy ją ratować ale nie wiem co to da.
Twój ogród widać że żyje i rośnie.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2816
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze

Post »

Deszcz bardzo potrzebny, ale jak szybko się znudzi! U Ciebie przy najmniej polało, a u mnie nie pada porządnie tylko co chwilę mży, mocząc liście i kwiatki, a ziemia dalej sucha! Pewnie przydział wylali wiosną ;:306
Liliowce piękne ;:167 floksy, rudbekie, irysek jeszcze kwitnie i róże - pełnia lata, do pełni szczęścia brak tylko umiarkowanego! ciepełka :D
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze

Post »

ULA zapisałam sobie. :D Te liliowce są jakieś wyjątkowo plenne. ;:63
W sumie to dziś nic nowego do obfocenia.Słońce było piękne od rana.Super się pracowało.Nacięłam całą górę gałęzi,a teraz problem co z nimi robić?Na kompost gałęzi już nie daję potem długo się rozkładają.Chyba zacznę po trochę wynosić do pojemników na śmieci.Nie na darmo płacimy 260,.za rok.



Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Cześć MARTO!
Twój przydział deszczu dali dla nas.Pomyśleli sobie a niech popada na Warmii i Mazurach,a co? :;230
Na ciepełko dziś byłoby wstyd narzekać.Było cudownie tylko niestety musiałam pracować,a nie leniuchować. ;:306
Po tych paru dniach musiałam powycinać pędy malin.Nic nie pojadłam a już pozasychały.Pozbierałam agrest i czarne porzeczki .Zbierając czarne porzeczki odkryłam kwitnącą jukę.Kwitły dwa pędy wciśnięte pomiędzy żarnowiec i czarną porzeczkę.
Wiem już dlaczego mój winogron choruje na mączniaka.Winny jest krzew który rozrósł się za bardzo i nie było przewiewu.Wkurzyłam się na niego i ciachnęłam. ;:224 ;:108

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze

Post »

KRYSIU współczuję suszy.Żebym mogła to bym podmuchała w chmurki,żeby do Was popłynęły,niestety nie mam takiej mocy.Ta pogoda jest strasznie nieprzewidywalna.Dziś u nas był piękny dzień.Dużo zrobiłam na działce,a kaktus zrobił mi niespodziankę.Nie wiem skąd go wzięłam,ale początkowo hodowałam jako skoczek.Stał sobie na podwórku zaniedbany,ususzony pod altaną.Niedawno zorientowałam się,że to kaktus więc postawiłam go w altanie przy oknie.Dziś przysiadłam sobie na chwilę na kanapie,patrzę i myślę kto wetknął kwiatek do doniczki.Podeszłam bliżej a on kwitnie.Oczywiście od razu strzeliłam trzy zdiątka.Pierwszy raz zakwitł mi kaktus.Zobacz zdjęcia.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16500
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze

Post »

Danusiu, niesamowita sprawa ten kwitnący kaktus!!! ;:138 ;:138 ;:138
A liliowce w Twoim ogródku nieustająco podziwiam. ;:111 ;:111 ;:111
Kosmosy rzeczywiście rozszalały się i tańczą na wietrze jak baletnice w kolorowych sukienkach. ;:33 Czy Ty masz niskie kosmosy, czy fotografujesz je z drabinki? Moje rosną jak wariaty, a kwiatków mają jak na lekarstwo. ;:7
U mnie dzisiaj pogoda jak na zamówienie, słoneczko i ciepło. ;:333 A ponieważ wczoraj roślinki zostały napojone, to ja dzisiaj miałam wolne. :tan Ale tylko od podlewania. ;:108
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”