Kosa spalinowa - jaka, dobór,montaż żyłki i inne sprawy

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
boru
50p
50p
Posty: 92
Od: 28 lut 2015, o 16:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosa spalinowa - jaka ?

Post »

a co sądzicie o Makita EM2510LH - czterosuw ?

-- 16 cze 2019, o 14:58 --
raxon pisze:Ehh szkoda. Raczej bym nie liczył że wyślą. Sam ostatnio kupiłem na amazonie laptopa wartego ok 6000zł za 800zł i jedyne co wysłali to maila że zaszła pomyłka. Ale widziałem że na aledrogo można kupić te modele w niewiele wyższej cenie. A jak nie olka to makity też są warte polecenia.
ja tam widzę tylko powyżej 1000pln
wernyhora
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 10 lip 2019, o 23:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosa spalinowa - jaka ?

Post »

Ja kupiłam rodzicom ryobi OLT183, bardzo fajnie działa, lekka, i funkcjonalna. Działa na akumulator dzięki czemu jest bardziej eco. No i nie czuć specyficznego zapachu spalinówki. Sama trochę pokosiłam w weekend, dużo lepiej mi się nią kosi niz podkaszarka jaką mieli dotychczas, rodzice mają ogród warzywny połączony z sadem i szklarnią, dużo tam zaułków gdzie kosiarką nie podejdzie a kosą rach ciach i zrobione
Reposit-11
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 1788
Od: 2 lut 2013, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosa spalinowa - jaka ?

Post »

Akumulatory są eko? Od litu do prądu z węgla....
Memciu
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 11 lip 2019, o 09:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

HORTMASZ HKS 446 NL WARTO? Co innego do 1200zl?

Post »

Witam.
Poszukuję kosiarki spalinowej i w oko rzuciła mi się taka.
Moje priorytety:
-dobry silnik (ponoć ten warto wziąć) silnik loncin
- szerokość koszenia max 46m jak przy tej
- napęd.
- przeze wszystkim bezawaryjność
-szukam aukcji na allegro gdzie są możliwe "raty zero"
-kwota max jaką mogę to w okolicy 1200zl
Co myślicie o tym modelu w nazwie tematu?
Jest szansa coś lepszego w tej kwocie?
Memciu
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 11 lip 2019, o 09:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosiarka spalinowa

Post »

Dorzucę do mojego poprzedniego posta, chodzi o kosiarkę
HORTMASZ HKS 446 NL
Jakieś opinie o tym sprzęcie?
WanGrod
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 13 lip 2019, o 08:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosiarka spalinowa

Post »

Witam wszystkich,

zaznaczam, że nie miałem nigdy do czynienia z kosiarkami spalinowymi, a zostałem poproszony o rozeznanie się w temacie, także prosiłbym o rzeczowe konkretne porady, a słów krytyki jak najmniej :)

działka 1000m2, powierzchnia w miarę równa, ale z licznymi krzaczkami i teren często pochyły.
Założenia:
silnik min 160cm3, z napędem, wyrzut boczny ? (nie wiem czy to potrzebne), mulczowanie, phi koszenia min 46cm, waga max 35kg (dla dziadka, a teren na dwóch kondygnacjach, więc trzeba w trakcie koszenia wnieść po schodach kosiarkę) i co też jest warunkiem raty 0% na alle...

Wziąłem pod uwagę 3 firmy (Stiga,Oleo-mac,Makita) i wyskoczyły 3 poniższe modele

Makita 4621N 1675pln (z kosą elektryczną zestaw)
Oleo-Mac GV53TK - 1599pln (zestaw xxl)
Stiga 53SQ - 1695pln

Czy możecie po krótce opisać wady i zalety tych kosiarek ? Sam jestem za Makitą, ponieważ mam zaufanie do tej firmy, ale mało coś w sieci na jej temat. Oleo widzę dobre opinie ma, ale silnikni nie B&G (nie wiem czy to źle tak do końca). Stiga też widzę w większości opinie ok.
Prośba o porady
dziękuję
miachlbyk
100p
100p
Posty: 186
Od: 7 lis 2015, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosiarka spalinowa

Post »

Makita i Stiga to jeden producent czyli Castelgaden (chyba że coś się zmieniło nie dawno),kosiarki nie są wysokich lotów i takich maszyn tej klasy jest mnóstwo na rynku,nie są też słabe jak typowe marketowe chińskie wynalazki,silnik w Makicie masz B&S a w pozostałych chińskie,na mulczowanie nie zwracaj uwagi bo duża większość tego nie używa i jest to zbędna funkcja,z tych trzech raczej skłaniał bym się ku Oleo lub jak chcesz coś lepszego to kosiarki WORLD GRL 460S,GRL 530S lub GRB 530S,
miachlbyk
100p
100p
Posty: 186
Od: 7 lis 2015, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosa spalinowa - jaka ?

Post »

wernyhora pisze:Ja kupiłam rodzicom ryobi OLT183, bardzo fajnie działa, lekka, i funkcjonalna. Działa na akumulator dzięki czemu jest bardziej eco. No i nie czuć specyficznego zapachu spalinówki. Sama trochę pokosiłam w weekend, dużo lepiej mi się nią kosi niz podkaszarka jaką mieli dotychczas, rodzice mają ogród warzywny połączony z sadem i szklarnią, dużo tam zaułków gdzie kosiarką nie podejdzie a kosą rach ciach i zrobione
No no ciekawe....rach ciach ale po tygodniu tą podkaszareczką
bub538
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 14 lip 2019, o 19:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosiarka spalinowa

Post »

Witam,
Po 11 latach moja kosiarka Daye, zaczęła się w ostatnim czasie bardzo psuć, i teraz napęd mi znowu pada i myślę że to czas powoli zmienić kosiarkę. Moc ma 2,9 kw z pojemności 139cc, z napędem i szerokość koszenia 46 cm. Nie wspomnę już o gaźniku nad którym ręce sam mechanik rozkłada, bo tak obroty falują, że strzela z tłumika, ale jeszcze dzielnie działa i kosi. No ale pomyśleć trzeba już o nowej. Słyszałem że silniki B&S są dobre, ale nie są już tak trwałe jak kiedyś, i są po prostu przereklamowane. W oko mi wpadła kosiarka z silnikiem Loncina, z napędem, full bajery, szmery firmy Harder. Silnik też 139 cc tyle że troszkę słabsza 2,5 kw. Czy coś takiego będzie mi służyć jak stara kosiarka, czy może lepiej rozglądać się za kosiarką bez napędu. Bo teren mam taki, że dużo mam placu pustego, czyli włączałem sobie napęd i jechałem, ale koło krzewów itp. już jest problem bo kosiarka strasznie ciężka jest i koła tylne ma niewiele większe od przednich. Jakie inne możecie polecić do 1000 zł. max? Ta kosiarka na sprzedaż jest obecnie w Leroy Merlin, także można sobie sprawdzić.
boru
50p
50p
Posty: 92
Od: 28 lut 2015, o 16:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosa spalinowa - jaka ?

Post »

Jeszcze raz podbije kilka typów.. Co sądzicie na temat poniższcyh modeli:
1. Alko BC 225 (na wyposażeniu szelki)
2. Oleo-Mac Sparta 250 TR
3. Makita ER2600L
4. Dolmar MS-20U (na wyposażeniu pas barkowy)
5. Makita EM2510LH 4-suw
bub538
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 14 lip 2019, o 19:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosiarka spalinowa

Post »

Podbiję jeszcze. Mam do obkoszenia ok. 700 m2, teren taki trochę nierówny i mam w niektórych miejscach do obręcenia się, i nie wiem czy lepsza nie będzie bez napędu. Proszę o rozsądne propozycję do max. 1000 zł.
raxon
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 23
Od: 11 kwie 2019, o 11:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosiarka spalinowa

Post »

Jest juz lipiec i koszenia coraz mniej. Jak masz czym kosic to kup cos na przelomie jesiec/zima. Ja kupilem tak makite plm 4817 za 599zl nowa oczywiscie. Do takiego ogrodka 700m w sam raz. Kola lozyskowane wiec pchanie nie wymaga sily a wykonanie kosiarki na dobrym poziomie :D
Zbyszek T
200p
200p
Posty: 350
Od: 22 wrz 2011, o 21:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kosiarka spalinowa

Post »

Im większy ogród
lub pochyły teren
lub nierówności
tym lepiej się sprawuje kosiarka z napędem.
Napęd pomaga dużo, a większe koła mniej "kolebią" kosiarkę na nierównościach.

Im większa średnica koszenia i większy kosz - tym szybciej idzie.
Przy działce 10 arów i żyznej ziemi, jak trawa dobrze rośnie, to trzeba kosić co 5 dni. Na kosiarce spalinowej, fi koło 50 cm, na koszenie schodzi 1-2 godziny. I 70 litrowych koszów z trawą uzbiera się koło 20.
Wiadomo, na piachu mniej rośnie.

Co do firmy - najpierw trzeba znaleźć serwis w pobliżu, zapytać co będą serwisować - i to kupić.
Każda kosiarka w końcu się zepsuje, i to w połowie koszenia :-)
I wtedy liczy się bliskość i sprawność serwisu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”