Uprawa pomidorów na zbiór jesienny

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
kogucik123
50p
50p
Posty: 84
Od: 22 lut 2019, o 19:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Uprawa pomidorów na zbiór jesienny

Post »

Dziękuję ślicznie za odpowiedz a powie pan kilka słów o pomidorze vp2 ?
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5083
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Uprawa pomidorów na zbiór jesienny

Post »

Prawie taki sam jak Vp-1, tylko nieco mniejszy owoc, silniejszy system korzeniowy, może jeszcze bardziej wyraźniejszy dobry smak. Można go prowadzić na więcej gron, u mnie jako drugi po Vp-1, ze względu, że jest nieco wcześniejszy (o 3 do 5 dni).
kogucik123
50p
50p
Posty: 84
Od: 22 lut 2019, o 19:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Uprawa pomidorów na zbiór jesienny

Post »

A pan uprawia tylko malinowe ? Nie myślał pan o uprawie towarowej pomidora żółtego lub pomarańczowego ?
logitech55
500p
500p
Posty: 610
Od: 4 mar 2013, o 18:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Uprawa pomidorów na zbiór jesienny

Post »

Zbytu nie będzie
chudziak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2425
Od: 8 maja 2010, o 22:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: gm.Konopiska k/Częstochowy

Re: Uprawa pomidorów na zbiór jesienny

Post »

Ekopom proszę napisz albo podaj link bo nie mogę znaleźć informacji na temat łączenia lub nie ze sobą Polyversum i Bio-Algeenu.
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8625
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Uprawa pomidorów na zbiór jesienny

Post »

Ja zasadniczo nie łączę Polyversum z innymi środkami z wyjątkiem protectora .
To żywy organizm i z ostrożności przed ewentualnym działaniem grzybogójczym
niektórych preparatów .
Są preparaty z alg brunatnic , które stosuje się np na szarą pleśń , ale dość drogie .
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3748
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Uprawa pomidorów na zbiór jesienny

Post »

Powoli kończę logistyczne przygotowania do wysiewu nasiona na zbiór jesienny.Wyzwanie to spore gdyż trzeba przygotować i przepakować prawie 160 odmian do docelowych dilerek.W granicach 100 odmian to będą testowe wysiewane od 1 do 3 nasion w zależności od stanu posiadania.Plan wysiewu to ok.10 maja.póki co trzeci tunel wczoraj odwiedziła glebogryzarka.Sucho jak pieprz i twardo,ale od nocy ziemia nawilżana jest drobnym opadem deszczu.W przyszłym tygodniu rozsypię nawozy uzupełniające po analizie gleby i powtórne mieszanie ziemi maszyną.Pod koniec miesiąca jak wiatr pozwoli planuję założenie folii na tunel.Konstrukcja jako taka prawdopodobnie posłuży mi w tym roku po raz ostatni.W przyszłym...trzeciego tunelu już nie będzie.Potem to już tylko czekanie na dobrze wyrośnięte sadzonki.Oby tylko wschody nasion w różnym wieku i z różnych stron świata przebiegły prawidłowo,szczególnie te w minimalnych ilościach. ;:108


Obrazek
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5083
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Uprawa pomidorów na zbiór jesienny

Post »

Już posadziłem pomidory po wiosennych ogórkach.
Obrazek
A dzisiaj zakończyłem uprawę pomidorów tego tunelu i posadzę w przyszłym tygodniu po raz drugi na zbiór jesienny
Obrazek
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3748
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Uprawa pomidorów na zbiór jesienny

Post »

Klimat zmienia się na naszych oczach i jest to stan nieodwracalny.Oprócz tropikalnych upałów w lecie dochodzić zaczynają gwałtowne zjawiska atmosferyczne w postaci gwałtownych punktowych ulew z huraganowym wiatrem i gradem.Pora więc przewartościować swoje myślenie w temacie terminów sadzenia w przyszłym roku.O ile do tej pory sadziłem na trzy,czyli wczesnowiosenny,wiosenny i jesienny to teraz przestawię się tylko na ten pierwszy i jesienny.Czy przyniesie to jakiś pozytywniejszy efekt zobaczymy.póki co taki jest plan na przyszłość.
Tak to wygląda u mnie z uprawą na zbiór jesienny w tym roku.

11 maja wysiew nasion.

Obrazek

19 maja.

Obrazek

26 maja.

Obrazek

30 maja.

Obrazek

9 czerwca.

Obrazek

22 czerwca.

Obrazek

30 czerwca.


Obrazek


Pierwsze rośliny zaczynają kwitnąć.W przyszłym tygodniu sporo pracy mnie czeka - podwiązywanie,plewienie i i odwilczanie.Trzeba się spieszyć,jak zwykle zresztą.Tylko Pan K się coraz bardziej buntuje i zaczyna odmawiać współpracy.

Jedną z wielu odmian w tym tunelu jest Koprekowy o charakterystycznych fotogenicznych liściach.Ula wie,Ula zna i go ceni. :D ;:333


Obrazek
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3748
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Uprawa pomidorów na zbiór jesienny

Post »

Dwie pierwsze czynności wykonane,czyli podwiązywanie i rwanie wilków,które rosły w oczach.Pozostało plewienie.


Obrazek

Obrazek

Pierwsze grona kwitną i są po dwóch zapylaniach bez których efekty byłyby marne pomimo że ostatnio temperatury są niższe.
Pojawiły się pierwsze owoce mikro.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Rośliny coraz mocniejsze.

Obrazek
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3748
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Uprawa pomidorów na zbiór jesienny

Post »

Tunel praktycznie po plewieniu.Owoce pierwszych gron w pełni kwitnienia i wiązania owoców,drugie zaczyna kwitnąć.Za parę dni powtórne zaplatanie i odwilczanie.I tak na okrągło. Po hamulcu temperaturowym rośliny rosną dobrze - znów.Wiele z nowych odmian zapowiada się bardzo ciekawie. ;:333


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3748
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Uprawa pomidorów na zbiór jesienny

Post »

Tunel czysty,czyli wszystkie zabiegi pielęgnacyjne zakończyłem.Dziś widoczne na pierwszym zdjęciu liście i wilki na ścieżkach zostały posprzątane.Obecnie tylko podlewanie i zapylanie.Ale już niebawem przyjdzie pora na pierwsze zasilenie Kristalonem.Dwa grona zawiązane,kwitnie trzecie a czwarte jest wykształcone.



Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3748
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Uprawa pomidorów na zbiór jesienny

Post »

Riviera. Odmiana sakiewkowa sprawdzona w roku ubiegłym,plenna-smaczna.


Obrazek

Obrazek

Black Pear - sakiewka.W tym sezonie po raz drugi ma szansę większego wykazania się po przygodach z suchą zgnilizną wierzchołkową.


Obrazek

Obrazek

Zapotec. Drugi rok w uprawie.Wyjątkowo plenna odmiana o średniej wielkości owocach.


Obrazek

Obrazek
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”