Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Ewelinko, byłaś niespełna 20 km ode mnie! ;:196 Ojcowski Park uwielbiam, jest tam naprawdę tak... tak bajkowo. Często tam bywam i w różnych porach roku, cudownie jest jesienią, jak drzewa zmienią barwę.
Twój ogród zachwyca jak zwykle i ciesze się że powstaje ogrodzenie! Będziesz działać!
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Ewelinko, zdecydowaliście się na bardzo fajne ogrodzenie. ;:215
Na pewno idealne do pięknego ogrodu.

W tym roku i ja musiałam sporo odpuścić w ogrodzie. Ale nie widzę by to roślinom nie wyszło na dobre ;:306
Komary u mnie tną niesamowicie, a u Ciebie?
Okolice Ojcowa bardzo lubię, wycieczka na pewno bardzo udana ;:215
Pozdrawiam ;:3
Awatar użytkownika
Zuzia111
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2090
Od: 13 paź 2016, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Ewelino..ogród bardzo ładnie dojrzał, dużo roślin podrosło a ogrodowi wyszło to na dobre..podoba mi się ;:215 . Co do ogrodzenia, super..zamyka piękny ogród w całość ;:333 . U mnie na szczęście bez komarów i oby tak zostało ;:128
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11484
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Ewelinko śliczne trzy dziewczyny na wycieczce. ;:167
Ogrodzenie fantastyczne, piękny kolor drewna. ;:215
Narzekasz na busz, chwastów nie widać, tylko kwiatnące rośliny. Niebieskie ostróżki przecudne, świecą na rabacie. ;:oj
Po siedmiu latach uprawy warzyw już wiem, że tylko dobre przygotowanie gleby i dostarczanie wody gwarantuje przyzwoite plony. Corocznie sypię kompost do warzywnika.
Ogród ważny, ale bycie z dziećmi ważniejsze. Też mam ogród w rozsypce, ale Antoś i Karol nie chcą od nas wyjeżdżać. Wolę miłe chwile z nimi, niż wypielone rabaty. ;:108
Spokojnych, radosnych dni z rodziną. ;:168
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

:wit
Piękny i duży masz ten swój ogród. ;:215
Piękne róże przepiękne powojniki. Ostrozki imponujące.
Na rabatach dużo różnych kwiatów . I ja tak lubię.
Ogrodzenie Bardzo ładne. ;:63 ;:63
Dobrej niedzieli życzę :D
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Ewelinko panele to świetna inwestycja a ogród wygląda doskonale, bo zadbany teraz się odwdzięcza! Byłaś rzut beretem ode mnie! widziałaś w jakich pięknych terenach zamieszkałam.Nie mam co prawda zamku i maczugi (ale mam Dupę Słonia) i skałek mam mnóstwo wokół! :D
Pozdrawiam całą wspaniałą Trójeczkę i życzę miłej niedzieli ;:4

p.s. szkoda że jak już wybrałam się do Ciebie to zdjęcia niewidoczne! :wink:
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16500
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Ewelinko, niestety nie jest mi dane obejrzeć zdjęć, ale z wpisów koleżanek domyślam się, jak u Ciebie pięknie, co widzę oczyma wyobraźni.
Cieszę się, że miałyście wspaniałą wycieczkę ;:138 i pozdrawiam cieplutko całą Waszą Rodzinkę ;:196 . Specjalne buziaki dla dziewczynek. ;:cm ;:cm
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Ewelinko czy ta urocza róża na pierwszym zdjęciu to veilchenblau? Jak ci się sprawuje?
Ogrodzenie wyszło bardzo fajne ;:215 Gdy dojdzie do tego jeszcze kostka będzie super. A jakie pole do popisu ;:224 Już widzę jak zaszalejesz w przyszłym roku :D
Ogród pozostawiony niby sam sobie sprawuje się świetnie, kwitnienia przecudne prezentujesz ;:333
Rodzinka urocza ;:173
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16500
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Wróciłam do Ciebie, Ewelinko , by podziwiać Twój bogaty w cudne kwitnienia ogród. ;:215
Szczególną uwagę zwróciłam na ciekawe ogrodzenie, takie lubię baaardzo, bardzo! ;:138 ;:138 ;:138
Fotki z wycieczki potwierdzają to, co piszesz. Rodzinka szczęśliwa i uśmiechnięta od ucha do ucha. ;:33
Brawo ;:433 Tak trzymaj. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Witajcie :wit .


Wracam znowu po dłuższej przerwie i coś mi się zdaje, że ten rok taki właśnie będzie ;:131 . Podejrzewam, że więcej czasu będę miała dopiero w listopadzie ;:224 . Póki co cięższe prace stoją w miejscu bo nie chcę za bardzo narażać eMa, który 2 tygodnie temu skręcił i naderwał kostkę. Poza tym u nas jest bardzo sucho i ziemia jest twarda jak skała ;:oj . Mój ogród jakoś sobie radzi mimo, że nie podlewam go w ogóle. Aktualnie królują lilie i jeżówki w związku z czym mam mnóstwo motyli i pszczółek ;:215 . Kwitną też czosnki Ping Pong, które zeszłego roku jakoś mnie nie ruszały . Teraz podobają mi się bardziej bo zauważyłam jak dużo owadów przyciągają te kule. Ostatnio był u nas szwagier i stwierdziłam, że pachnie u mnie jak w kwiaciarni i faktycznie wieczorem można upajać się zapachem lilii . Jedyne czego brakuje to solidnej dawki wody ale nie jakiejś nawałnicy tylko dwóch dni spokojnego deszczu ;:131 . Moja działka jest aktualnie podzielona na takie dwie strefy - jedna całkowicie przypomina pustynię bo jakiś czas temu skorzystałam z chemii i opryskałam chwasty . Do tego ziemia sucha na wiór ;:222 . Normalnie masakra jakaś. Druga strona jest kwitnąca i kolorowa , całkowite przeciwieństwo pierwszej. Z niecierpliwością czekam na prace brukarzy bo później będziemy wreszcie mogli ruszyć z wyznaczaniem rabat i z trawnikami. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem to we wrześniu będziemy mogli wysiać trawę i posadzić część żywopłotów. Potem będę miała całą zimę na plany a wiosną , szaleństwo ;:138 o ile kieszeń pozwoli ;:224 . Pokażę Wam teraz aktualne fotki a odpowiedzi w kolejnym poście ;:196 .



Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Na koniec moja Sahara :

Obrazek


Liczę, że w przyszłym roku widok będzie o niebo lepszy ;:224 .
Awatar użytkownika
kania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3197
Od: 25 maja 2009, o 10:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk i okolice

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

No faktycznie różnica między obiema częściami działki nie do przeoczenia! 8-) Zdecydowanie wolę tę pierwszą :wink: , która jest po prostu zachwycająca bogactwem kwitnień. Czego Ty tam nie masz Ewelinko! Wszystkie chyba rośliny jakie można mieć! ;:63 Róże, hortensje, lilie, liliowce, jeżówki i cała masa innych, które razem tworzą wspaniałą kwietną łąkę. Bardzo podoba mi się pas liliowej rabaty. Cudo!
Krzaczki Kani
Krzaczki Kani(2)
Pozdrawiam :) - Kasia
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Teraz zaległe odpowiedzi ;:196 .


Olu wycieczka była bardzo fajna i dziewczyny dały radę ;:215 . Emilka jak nigdy maszerowała na piechotę i przeszła na prawdę sporą trasę. Odważyła się nawet na powrót trudniejszą trasą, z której ja musiałam zrezygnować ze względu na wózek i wracałam z grupą trasą łatwiejszą i przystosowaną do kół. Emilka poszła z innymi osobami bez mamy przez kamienie, góry ;:oj . Jestem z Niej dumna, że wytrzymała i była na tyle odważna by iść beze mnie . Ponad to muszę przyznać, że pierwszy raz w życiu byłam w prawdziwym teatrze :oops: . Także wspomnienia z wycieczki mam bardzo przyjemne . Pozdrawiam ;:196 .


Iwonko czuję, że cały ten rok będę miała mocno wypchany różnymi sprawami. Pewnie dopiero zimą wrócę na łono forum z większym zaangażowaniem bo póki co czasowo nie wyrabiam. Jeśli chodzi o dechy to na początku chciałam ciemniejsze żeby pasowały do pozostałych drewnianych konstrukcji w ogrodzie ale dwóch speców ( w tym mój eM ) uzmysłowili mi, że słoje ładniej widać przy jasnym kolorze drewna. Wracając do Twojego pytania to tak , na pierwszym zdjęciu jest róża ;:108 . To Vielchenblau - świetny różany potworek ;:215 . Pozdrawiam :wit .


Stasiu ileż to nie rozmawialiśmy o tym ogrodzeniu :;230 . Teraz jestem zadowolona, że ustąpiłam i dałam się namówić na drewno . Ach,dziękuję ;:196 chwasty skutecznie się kamuflują i jakoś ich w tym buszu nie widać :;230 . Wycieczka bardzo udana i miłe wspomnienia mamy. Pozdrawiam .


Olu z tymi poziomami to u mnie nie jest tak łatwo ;:185 . Na początku mam drogą na poziomie działki ale potem część ogrodu mam poniżej drogi żeby był poziom musieliśmy to wyskarpować. Inaczej się nie dało. Tam gdzie jest skarpa to ogrodzenie mam na wysokości głowy , no prawie ale w każdym razie jest dużo wyżej. Liliowy powojnik to Comtesse de Bouchaud. Mam dwa i polecam bo jest niezawodny i nie mam z nim żadnego problemu jak dotąd. Pozdrawiam .


CDN
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Agnieszko no jasne, przecież nie samym ogrodem człowiek żyje. Teraz są wakacje i trzeba też poświęcić czas dzieciakom, trochę odpocząć . Deski impregnowaliśmy Drewnochronem w kolorze sosny . Pozdrawiam .


Basiu mam dokładnie takie samo wrażenie do co do Parku - bajkowo ;:167 . Powoli działamy ale jeszcze sporo pracy przed nami. Chwilowo mąż ma kontuzję więc zrobiliśmy sobie przerwę od niektórych prac. Jak to mówią praca nie zając :lol: . Pozdrawiam :wit .


Beatko dziękuję ;:196 . Komary u mnie jakoś tak w miarę delikatnie, gorzej u moich Teściów na działce, tam to się wysiedzieć nie da . Tak, zgadza się, wycieczka była udana a te widoki ;:167 cudowne. Pozdrawiam .


Zuza niektóre rośliny porosły wielkie i rozpychają się na rabatach ;:oj . Znowu trzeba będzie przerzedzić niektóre rośliny ale teraz przynajmniej będę miała gdzie przesadzać . Czy ja kiedykolwiek to skończę ;:306 ?? Pozdrawiam ;:196 .


Soniu planujemy jesienią przekopać tą część na warzywa z jakimś porządnym naturalnym nawozem . Może to trochę poprawi sytuację i powoli zacznę mieć lepsze warzywa. Póki co warzywnik straszy, warzywa malutkie, plony raczej będą skąpe . Masz rację, czas spędzony z rodziną , dziećmi jest najważniejszy . Zwłaszcza teraz kiedy są wakacje i dzieci mają dużo wolnego czasu. Weronika jest dzisiaj po raz ostatni w ośrodku i też już będzie miała wakacje. Mamy pewne plany co do wyjazdów , może nie jesteś szalone wakacje bo na razie mamy sporo innych wydatków ale na pewno gdzieś pojedziemy całą rodzinką. Pozdrawiam :wit .


Aniu fakt, mały to on nie jest ale zanim będzie prawdziwym ogrodem to minie jeszcze sporo czasu. Przynajmniej mam czas zorganizowany na najbliższe lata i będzie gdzie chciejstwa sadzić . Musimy tylko uporać się z tymi podstawowymi pracami apotem to już sama przyjemność tworzenia rabat . Pozdrawiam :wit .


Marysiu nie wiem czemu nie widziałaś zdjęć, ja miałam wszystko w porządku. Muszę przyznać, że mieszkasz w cudownej okolicy ;:138 . Nic tylko pozazdrościć . Ach te skały i skałki są zjawiskowe. Pozdrawiam :wit .


Lucynko fajnie, że za drugim podejściem zobaczyłaś fotki ;:196 . Muszę przyznać, że na początku nie bardzo podobał mi się pomysł z deskami bo eM chciał takie inne, pokrzywione deski a mnie bardziej podobają się takie proste. W końcu doszliśmy do kompromisu i jest ogrodzenie. Teraz jestem zadowolona i dobrze, że dałam się namówić. Pozdrawiam ;:196 .


Małgosiu tak, tak to Vielchenblau ;:108 . Niezły potworek mi urósł a przesadzałam ją i długo nie chciała rosnąć . Tego roku świetnie wyglądała tylko trochę wiatry ją pokiereszowały. Muszę mocniej przymocować pędy bo akurat tam od zachodu czasem dmucha na nią . Sprawuje mi się dobrze, chociaż całkiem zdrowa to nie była w zeszłym roku. Pod koniec sezonu złapała plamki i nawet pleśń. Myślę, że to dlatego , że akurat od tej strony pędy ma mocowane do desek bez żadnej przerwy i nie ma przepływu powietrza takiego jak należy. Muszę zrobić jej jakąś konstrukcję bo na razie to tak ją tylko wiążę ;:224 . Na kostkę czekam już jak na szpilkach . Aktualnie bez utwardzenia wszystko zapylone, okna ciągle brudne i tona piachu w domu. Masakra jakaś . Pozdrawiam ;:196 .


Kasiu witaj u mnie :wit . Rzeczywiście sporo u mnie roślin i po tych kilku latach zrobił się niezły busz. No cóż, ja tak po prostu lubię ale i tak nie obędzie się bez pewnych zmian. Niektóre rośliny pójdą na tą drugą część działki ale to wiosną przyszłego roku. Mam co przesadzać i mam co dzielić także będzie sporo pracy. Liliowa rabata to taka chwilowa rabata mojej młodszej córki . Zamówiłam trochę lilii i nie było gdzie je posadzić więc zdarłyśmy trawę i większość poszła w jedno miejsce . Pozdrawiam :wit .



Pozdrawiam i życzę udanego popołudnia .

PS u mnie zaczęło padać ;:138 .
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”