Mój ogród wśród łąk część 7

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Mój ogród wśród łąk część 7

Post »

:wit

Dawno nie zaglądałam, ale czerwiec był i nadal jest przecież :) strasznie wymagającym miesiącem. Utknęłam gdzieś pomiędzy inwazją mrówek, komarów, mączlikiem. Po deszczach i upalnych dniach zaczęłam przegrywać w walce z chwastami. Uparte komary przeszkadzały wieczorem, w dzień słońce nie ułatwiało tej syzyfowej pracy. Zaczęłam walkę od mrówek, potem usunęłam wszystkie zainfekowane kapustne, na koniec wykonaliśmy w ogrodzie oprysk na komary i udało się. Wieczorami można posiedzieć na tarasie, biała chmura mączlika nie lata nad warzywnikiem. Jedynie mrówki pozostały nieugięte, ale trudno. Już mi się skończył cynamon ;:136

Igaluś - To z centkami to buk tricolor. A filiżanka stoi pusta, bo kwiatek, który tam posadziłam usechł. Może coś tam jeszcze wymyślę, bo to miejsce jest dla mnie trudne, zawsze zapominam o kwiatach tam posadzonych. :D

Aguś - Mam dwa pieski, ale to panienki :D Nie robią szkód, czasami tylko podkopią siatkę i uciekną sobie na wolne wyjście, ale generalnie nie mam z nimi problemu. Nawet do warzywniaka nie wchodzą, bo tak nauczyłam.
Truskawki już się skończyły, muszę teraz się zebrać do porządkowania krzaczków. ;:218

Violuś - Też lubię cegłę i kamień. I generalnie preferuję naturalne klimaty. Powojnik na zdjęciu to wytrwały zawodnik, bo rósł tam przed różą, ale ja o nim zapomniałam, on chyba nie potrafił się zdecydować, ale w końcu pogodził się z różą i tak sobie razem rosną. Nazwy nie pamiętam ;:131

Aniu Anabuko - Dzięki. Uwielbiam naparstnice, zjawiskowe kwiatki mają. Po kilku latach znacznie się rozrosły i dzięki temu wiosną porozsadzałam w kilka miejsc w ogrodzie, żeby mieć więcej tych cudnych wieżowców.

Marysiu - Miechunka to szalona bylina, jak się zadomowi, to wszędzie zajrzy ;:224

Aniu Pulpa - Dzięki na nazwanie bylinki. Zapominam zawsze jak się nazywa, bo mi tak jakoś ta nazwa do niej nie pasuje. A chętnie wykorzystuję jej kwiatostany do wianków.

_oleander_ - Braku wody nie zazdroszczę, bo sama się z tym problemem corocznie borykam. W ostatnim miesiącu trochę tej wody podlało, ale szału nie było. Cieszę się z każdej kropli.
A z czasem to już tak mamy. Ucieka. I ciągle go nie ma. :lol:


A teraz kilka ujęć ogrodu. W czerwcu promienieje, kwitnie, oszałamia kolorami i zapachem.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


:wit
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Mój ogród wśród łąk część 7

Post »

Pięknie w ogrodzie wśród łąk ;:63 Czuć wysoka temperaturę.
Posadziłam miechunkę, ale coś jej nie widzę ;:oj Może wyjdzie...
Czym unicestwiłaś mączlika?
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Mój ogród wśród łąk część 7

Post »

Nooooo....oszałamia ;:oj I nie tylko kolorem i zapachem. Wysoko się u Ciebie zrobiło, ale z przyjemnością przespacerowałam się z zadartą głową podziwiając wyprostowane jak maszty ostróżki ;:oj Jakbym chciała, żeby moje takie były. Niby rosną, ale albo się pokładają, albo nie ma coś się pokladać, bo ledwo je widać. Ale nie tylko ostróżki mi się spodobały. Równie oszałamiające masz róże, taka moc kwiatów może budzić trylko podziw i może maleńką zazdrość? Żeleźniaka zawsze chciałam mieć, ale nie mam już na niego miejsca. Trudno w małym ogródku pomieścić wszystko, co spodoba się sercu, najwyższa pora nauczyć się z czegoś rezygnować. Pozachwycam się nim u Ciebie, nacieszę oczy ;:oj
I na ząbek też za chwilę coś sie znajdzie. To chyba świdośliwa?
Odpoczynku od upału ;:196
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Mój ogród wśród łąk część 7

Post »

Cudny masz ten murek.Nie mogę sie na niego napatrzeć. ;:180
I te garnki.suuper pomyśl. ;:63
Przepiękne twoje róże, ostrozki imponujące, jarzmianki, przetaczniki,,wszystko i sie u ciebie podoba. ;:108 ;:108
Pozdrawiam :D
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11484
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Mój ogród wśród łąk część 7

Post »

Małgosiu kocia rodzina była przemiła. Dobrze, że maluchy znalazły nowe domy. ;:215
Łany kocimiętki bardzo podobne do lawendy, cudne. ;:oj
Kaktusy z kołowrotkiem pięknie zestawiłaś. ;:138 Koleżanka nie wiedziała co straciła. :)
Naparstnice i jeżówki są pięknym, smukłym akcentem na rabatach.
Buki wspaniale Ci rosną. Też sobie zafundowałam bordowe drzewko w miejsce wykopanego klona.
Chwastom susza nie straszna, ale warzywnik pewnie u Ciebie jak zwykle wzorcowy. ;:108
Spokojnego ogródkowania i trochę deszczu. ;:168
Awatar użytkownika
Viola K
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2356
Od: 14 mar 2013, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Trzebnicy

Re: Mój ogród wśród łąk część 7

Post »

Małgosiu piękne wszystko, zwierzaki chyba się pochowały, bo tak gorąco :wink: Co zrobisz ze świdośliwy ? ja robię konfitury z cynamonem są wspaniałe.
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Mój ogród wśród łąk część 7

Post »

Małgosiu ogród w pełni kwitnienia, faktycznie czerwiec to taki miesiąc gdzie wszystko ładnie kwitnie i pachnie jeszcze piękniej. Ostróżki i róże to przepiękne połączenie i wyglądają razem bardzo fajnie!
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Mój ogród wśród łąk część 7

Post »

Pomimo mrówek i komarów, Twoj ogród nie stracił na uroku! Jest śliczny! Niebieskości, róże i biel.... miks kolorków ;:167 ;:167 ;:167 Cudownie!
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
kania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3197
Od: 25 maja 2009, o 10:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk i okolice

Re: Mój ogród wśród łąk część 7

Post »

Twój ogród robi niezwykłe wrażenie! ;:180 Co to za cudo tak pięknie zwiesza się białymi kaskadami? Czy ta róża opiera się na bramce czy jest to tylko po prostu kratka? Gimnastykuję głowę rozmyślając nad podporami dla swoich róż a ta, którą pokazałaś prezentuje się bardzo ładnie.
Podziwiam Twoje cudne ostróżkowe łany ;:167 . Ile ich tam rośnie?
Krzaczki Kani
Krzaczki Kani(2)
Pozdrawiam :) - Kasia
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Mój ogród wśród łąk część 7

Post »

:wit

Lipiec zaczął się chłodem, deszczem. Odpoczniemy trochę od upałów, tylko jakby trochę jeszcze popadało ;:224
W ogrodzie kwitną nadal róże, zaczynają floksy, dalie, jeżówki i rudbekie. Kwitną cudnie liliowce, których długo nie doceniałam.
Ostróżki poszły już na kompost, tak samo szałwie. Za jakiś czas znów zakwitną.

Marysiu - Mączlika pryskałam sodą i nic to nie dawało. Wyrwałam najbardziej zainfekowane rośliny ( kalarepy i czerwone kapusty) a zostawiłam tylko białą kapustę. I kilka razy jeszcze popryskałam sodą, czosnkiem i na razie spokój. Nie miałam dotąd tego diabelstwa, ale przestraszyłam się, bo mączlik mógł zarazić sąsiadkę fasolkę i buraczki.
Miechunka jak się zagości....to będzie uciążliwym gościem. ;:173

Iwonko- Tak, to świdośliwa. Ale niewiele jej zostało, szpaki były szybsze. :D Ostróżki, odpukać, rosną u mnie dobrze i w tym roku nie musiałam ich podwiązywać, bo pędy miały sztywne i proste. Do tego zostawiają sporo siewek na rabacie, więc na pewno długo będą u mnie gościć. Ten niebieski kolor ;:108

Aniu - Dziękuję ;:333

Soniu - Warzywnik w tym roku został napadnięty przez mrówki. Takiej inwazji jeszcze nie miałam. Wyżarły prawie pół grządki cebuli, marchwi. A do tego wszystkiego pokusiłam się o nasiona z innej firmy, niż zazwyczaj kupuję. Nie są najlepsze ;:222 Na szczęście coś tam wyrosło, nie będzie tak źle.
Kocimiętka urocza, ale zostawia miliony siewek. Walczę z nadmiarem ;:218

Violka - Cynamonem obsypałam warzywnik, bo walczyłam z mrówkami, a świdośliwę pożarły szpaki. Sama jestem sobie winna, bo zafundowałam kilka budek lęgowych w ogrodzie, a szpaki chętnie skorzystały z tej oferty. Nie zdążyłam się najeść. :shock: Teraz konkurujemy o wiśnie. :lol:

Mariusz - Kocham kwitnące, bujne ogrody. Taki i ja chcę mieć i robię wszystko, żeby tak było. ;:108

Basiu - Dzięki ;:196

Kasiu - Ostróżki są w cały ogrodzie. Tam, gdzie się zasieją, tam zostają. Zazwyczaj, bo czasami nie pasują ze względu na swój wzrost. Nie liczyłam ich, ale jest ich sporo. Róża, która zwiesza się z pergoli to Hela Semiplena. Jest potworem, pięknym i pachnącym do tego. A rośnie przy jednym z boków zwykłej pergoli, którą swoim ciężarem przechyliła. Czekam na wsparcie ze strony Ema, bo miał podeprzeć. A ja jeszcze sobie tak myślę, że drugą pergolę postawię zaraz za tą pierwszą, więc Hela stworzy takie przejście. Muszę pomyśleć.



Zapraszam na spacerek.

Obrazek

Lubię taki widok mokrych kapust ;:108 Nawet chwasty się załapały :lol:

Obrazek

Nowe ozdoby w ogrodzie. M mnie mile zaskoczył, bo wykonuje je samodzielnie. W zeszłym roku widział na żywo w Wojsławicach i postanowił wziąć sprawy w swoje ręce. Zaczyna się nieźle. Reszta na warsztacie w garażu, niedostępna dla moich oczu.Ma być niespodzianka.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Lulcia w letnim wydaniu :lol: na tle moich przezimowanych pelargonii.

Obrazek
Awatar użytkownika
Madziagos
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4351
Od: 10 kwie 2012, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sobącz/Kaszuby

Re: Mój ogród wśród łąk część 7

Post »

Małgosiu,
na żywo ogród i tak ładniejszy ;:167
I jest moja ukochana kiciunia :wink:
Z pozdrowieniami, Magda
Moje wątki Moje drogi... Aktualny
Awatar użytkownika
kasik 69
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3653
Od: 10 maja 2010, o 15:04
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Mój ogród wśród łąk część 7

Post »

Małgosiu pospacerowałam u Ciebie. Cudne kwitnienia róż,ale te ostróżki olbrzymki ;:oj . Zdolnego masz eMa :wink: Ciekawe co jeszcze zrobi.
Kicię wymiziaj, moja przepadła ;:145
Pozdrawiam ;:196
Zapraszam do mnie,
Moje wątki
Nasz Ogród
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Mój ogród wśród łąk część 7

Post »

Witaj :wit . Czerwcowy ogród miałaś bardzo piękny ale i lipiec zapowiada się wspaniale ;:215 . Tak to już jest, że mimo długiego dnia ciężko wyrobić się ze wszystkimi sprawami . Tego roku i ja mocno odczułam co to znaczy nie mieć czasu wolnego ;:oj . Ozdoby wykonane przez Twojego eMa zapowiadają się nie źle. Sama jestem ciekawa co to będzie za niespodzianka :lol: . Pochwal się koniecznie ;:215 . Pozdrawiam ;:196 .
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”