Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4551
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Cześć Irenko wiosną patrzyłam na zapączkowane krzaczki i wyobrażałam sobie prawdziwe morze kwiatów po czym szybko okazało się, że moje nadzieje sprawdziły się tylko połowicznie. Jak poparzone słońcem róże wyglądały wszyscy wiemy, żal było patrzeć. To skłoniło mnie do zastosowania radykalnych środków. Po co mają się prażyć w 30-to stopniowych temperaturach. Żeby jeszcze można było liczyć na opady, niestety te omijają mnie szerokim łukiem. Cała środkowa Polska ma ten problem.
Wychodząc do pracy zdążyłam zrobić zdjęcie Strawberry Hill, po powrocie kwiaty były w opłakanym stanie. Niezwykły kolor ;:167

Obrazek

Obrazekm

Dame Judi Dench póki co nadzwyczaj dobrze radzi sobie w te upały, ale ona rośnie w donicy i wody jej nie brakuje, może to jest powód jej kondycji. Kolorek ma żywy, pod koniec kwitnienia lekko jaśnieje. Wówczas przypomina Grace.
Może gdyby było więcej opadów inne róże też nie byłyby w opłakanym stanie.
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
jonatanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3254
Od: 4 mar 2012, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Daysy mam jedną różyczkę NN którą nie otaczam zbytnią troską. Ale na tych upałach radzi sobie bardzo dobrze i nie jest podlewana. Kwiaty nie są przypieczone i jeszcze na dobre kwitnie. Natomiast na inne chucham, dmucham a słonko przypala. Na pewno zakładając różankę pomyślę o nawadnianiu.
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

:wit Slicznosci, te twoje róże ;:180 ;:180
I takie zdrowiutkie.Takie katalogowe.Moje nie wszystkie takie sa.Ale i tak bardziej w tym roku mnie cieszą. ;:173
pozdrowki zostawiam ;:196
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4551
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Witam miłe koleżanki

W ogrodzie już po pierwszym kwitnieniu róż, wydawało się, że główne cięcie już dawno zrobione, tymczasem w ciągu ostatnich dni, wywiozłam 2 taczki wyciętych pędów, to prawda, że najeżone ale była tego cała masa. Patyczków nawet nie sadzę, bo jest makabrycznie sucho. Może sierpień okaże się dla nas łaskawszy.
Wiecie, co najbardziej mnie dziwi, róże, które wypuściły już młode pędy są zapączkowane bardzo obficie i jak tu zrozumieć przyrodę ;:224
Susza niesamowita, ziemia prawie,że pęka a one wypuszczają masę paków.Nic już z tego nie rozumiem.
Graham Thomas, której pędy tnę systematycznie w trakcie przekwitania, to samo z Pullman Orient Express i Princess Garden powypuszczały piękne nowe pędy. Fakt, rosną przy północno-wschodnim tarasie, zawsze tam troszkę chłodniej, niemniej jednak jestem zaskoczona taką reakcją.
Skoro jestem już przy P.Orient Express, to w tym roku bardzo mnie pozytywnie zaskoczyła, kwiaty jak kwiaty, piękne na początku, później wyglądają troszkę gorzej za to nadrabia pięknymi, wielkimi, skórzastymi ciemnozielonymi liśćmi, dodam, cały czas zdrowymi.
Tak sobie gdybam, że nawet jakby nie kwitła byłaby cudownym krzewem, krzepę to ona ma niewątpliwie. Super róża.
Nie zaglądam ostatnio na forum, gdyż zajęłam się "rękodziełem" ;:306 . Jak wiecie mam w ogrodzie lawendę i teraz właśnie kwitnie.
W tym roku jest jakoś dziwnie wyrośnięta, zupełnie jak nie moja :wink: W zeszłym sporo krzaczków mi wypadło, nie wiedzieć dlaczego.
Te, które zostały, poszalały, powykładały się brzydko więc pościnałam je hurtem, teraz siedzę i plotę wrzecionka ;:215 , troszkę czasu to zabiera a, że czas nie z gumy, forum zaniedbałam :oops: .
Później planuję krótki wypoczynek. Ogród wypielony, nawet chwastów nie widać, pora więc zmienić krajobraz i nie dołować się widokami za oknem. Nic już w tej chwili ode mnie nie zależy, przez kilka dni nabiorę zdrowego dystansu do całej tej chorej sytuacji.
Pamiętam kilkanaście lat temu miałam tak mokro w ogrodzie, że czasem wiosną, jak za wcześnie chciałam poszaleć w ogrodzie to wracałam do altanki bez buta, później mąż po niego wracał. Prace ogrodowe rozpoczynało się pod koniec kwietnia i to przy bezdeszczowej pogodzie. Ale to już było....., teraz trzeba się zmierzyć z nową rzeczywistością.
Może wieczorem uda się wrzucić kilka fotek, żebyście o mnie nie zapomniały na dobre. Teraz szybciutko odpowiem


Aniu bardzo bym chciała, żeby były takie jak piszesz, niestety czarna plamistość szaleje i nic na to nie mogę poradzić, nie chce już pryskać, bo szkoda czasu i pieniędzy. Te opryski jak mówią są- przereklamowane ;:224
Niestety, u mnie odwrotnie, z niewielu jestem zadowolona. Czekam z niecierpliwością Aniu na deszcz, póki co w czerwcu padało chyba tylko jeden dzień, jeszcze wodę w studni mam, ale co będzie za miesiąc, dwa, co będzie za rok, za kilka lat, skoro mówi się, że łódzkie zamieni się w Sacharę.

Joasiu zastanawiam się czy właśnie tak nie trzeba, może za bardzo je pieścimy, może im trzeba troszkę swobody.
W tym roku zdecydowanie lepiej mają się róże rosnące w półcieniu. Kluczową sprawą w przypadku moich róż jest brak wody, jeszcze tak sucho nie było, nie dość, że afrykańskie upały to jeszcze brak jakichkolwiek opadów.
Ziemia jak skorupa, tylko trawy mają się dobrze, Red Baron opanował cała rabatę, rozplenica podwoiła swoja objętość, Bambus pięknie przyrasta czarnymi łodygami, to samo miskanty nic tylko przerzucić się na bezproblemowe trawy, jak step to na całego ;:131 . Słońce im nie przeszkadza.
Jeśli tylko masz taką możliwość zakładaj system nawadniający,na pewno rośliny będą Ci wdzięczne.

Tymczasem pa
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4551
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Zgodnie z obietnicą zostawiam kilka zdjęć
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

To na dzisiaj wszystko, nie podpisuję zdjęć, mam nadzieję, że nie będziecie się nudzić do mojego powrotu.
Na wszystkie ewentualne pytania odpowiem po powrocie. Wam też życzę miłego wypoczynku.

PS u mnie dzisiaj troszkę popadało, czego i Wam życzę. Mam nadzieję, że jeszcze popada w nocy.
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
kania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3197
Od: 25 maja 2009, o 10:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk i okolice

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Liliowce, cudne róże i nawet hortensje! Nie widać skutków suszy! ;:224 Róże masz prześliczne, przepiękne, wspaniałe. Uwielbiam oglądać takie krzewy. Dorotko, o stepowieniu środkowej Polski słyszałam i ja. W Twoim ogrodzie nie widać żadnych symptomów.
Mam pytanie, jak nazywa się fioletowo-biała róża w paski?
Miłego wypoczynku! Ogród sobie poradzi :D
Krzaczki Kani
Krzaczki Kani(2)
Pozdrawiam :) - Kasia
Awatar użytkownika
jonatanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3254
Od: 4 mar 2012, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Róże wyglądają rewelacyjnie , liście błyszczące i zdrowe . Nie widać skutków upałów.

Miłego wypoczynku.

Jak ma na imię ta panienka
Obrazek
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Daysy, Twoje Novalisy jak zawsze wzorcowe ;:138 Pięknie się prezentują i są niesamowicie fotogeniczne. Z moich dwóch krzaczków, pozostał tylko jeden. Na dodatek posadzony w półcieniu i nie kwitnie tak obficie. Ale coś za coś. Albo dużo przypalonych słońcem kwiatów, albo mniej, a za to w lepszej kondycji.
Piękna ta kępa pomarańczowych liliowców ;:215
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Daysy no to wypoczywaj sporo sie napracowałaś w ogrodzie i widać tego efekty ;:196 .Po Twoich różach nie widać ,ze rosną na pustyni .Moje róże mają tylko liście kwiatów ani pąków niet .Mój Novalis w tym roku zastanawia sie czy kwitnąć, albo jeszcze buduje system korzeniowy ,a Princesce zaschły wszystkie pąki jak mnie nie było ;:222 .Zastanawiam sie też nad systemem kropelkowym, bo nie nadążam z podlewaniem, a i tak nie wszystko uda mi sie porządnie podlać wężem, bo niestety noszenie odpada ;:222
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
adka321
100p
100p
Posty: 108
Od: 10 wrz 2018, o 12:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Daysy novalis piękna, ja bardzo lubię fiolety.Sadziłam ją na wiosnę i na razie mały krzaczek z niej.Róże u Ciebie wszystkie zresztą cudowne.
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Daysy, pomimo Twojego niezadowolenia ślicznie masz/miałaś rozkwitnięte róże. Wiem co czujesz, ale wyjazd na pewno dobrze zrobił i Tobie i Twojemu ogrodowi. Natura sobie potrafi poradzić... ;:196
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

:wit
Pozachwycałam się takimi pięknymi różanymi widokami ;:333
I liliowce tez mas piękne, ;:167
Dobrego wypoczynku życzę ;:196
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Daysy Wypoczywaj w realu, a ja pobuszuję wśród twoich róż i innych piękności ... bez skutków ubocznych (pokłucia) ;:306 Fotki piękne, kolorki jak w realu nic tylko podziwiać ;:215
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje róże !”