Moja działka 8

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Moja działka 8

Post »

A ja musiałam zrezygnować z trojeści amerykańskiej.Jej kłącza zaczęły się rozchodzić prawie po całej działce. :evil:
Tyle ciekawych kwiatków pokazujesz.Mówią,że ma się ochłodzić,więc może będziesz miała lżej.
Lidziu to u Was wcale nie ma wody?
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Moja działka 8

Post »

Lidziu może róże to nie jest Twoja bajka, ale masz je piękne ;:215 , no inne to już całe kolekcje, same cuda. U nas też już deszczu potrzeba, ale jak piszesz, że może dzięki temu, że busz, to trochę osłoni rosliny od palącego słonka. Daszeńka to piękna kocia, moja czarnulka odeszła w tamtym miesiącu w wieku 19 prawie lat, serce boli , no ale taka kolej rzeczy, pozdrawiam :wit
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2298
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Moja działka 8

Post »

Twój ogród ceniłem za ogromną różnorodność roślin. Nie zawiodłem się i tym razem ;:180
Przypominają mi się rośliny, które kiedyś rosły u mnie. Więc trochę sentymentalnie cofam się w czasie, oglądając Twój ogród ;:333
Awatar użytkownika
slila1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6316
Od: 18 maja 2009, o 19:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Moja działka 8

Post »

Iwonko - Iwonka1 dziękuję za pochwałę mojego ogródka, ale on coraz bardziej przypomina wyschnięty step.
Daszeńka od zawsze była strażniczką działki i żadne koty nie miały na nią wstępu.

Danusiu - danuta z moja trojeść amerykańska rosła od kilku lat w jednym miejscu i wcale nie przyrastała. Wiosną tego roku nie znalazłam jej na starym miejscu, wybrała inne, sama przeniosła się na drugą stronę ścieżki i rośnie teraz w rzędzie.
Dzisiaj było apogeum upałów i wprost nie nie można było wytrzymać. Oby do jutra trochę się ochłodziło, bo mam w mieście kilka spraw do załatwienia, łącznie z prawdopodobnie kilkugodzinnym oczekiwaniem na przyjęcie w poradni.
Wodę wodociągową na działce mamy, ale podlewać nią nie wolno. W beczce jeszcze mam odrobinę deszczówki, ale jak nosić konewkę, kiedy zgodnie z zaleceniem lekarza nie mogę podnieść więcej niż 1 kg.

Iwonko - iwona0042 dziękuje za miłe słowa o moich roślinach.
Dzisiejszy dzień był tak gorący, że trudno było przeżyć.
Pamiętam Twoją czarnulkę ze zdjęć, to była piękna kotka.

Florianie - Florian Silesia mój ogród niestety ubożeje. Z jednej strony podtopienia, a z drugiej długotrwałe susze i wysuszające wiatry zniszczyły bezpowrotnie wiele roślin.
Twoim obecnym ogrodem zawładnęły kolekcje i zabrakło miejsca na inne nasadzenia.

Czosnek 'Red Mohican'
Obrazek Obrazek

czosnek słoniowy
Obrazek Obrazek

malwa nn
Obrazek Obrazek

liliowce:
nn
Obrazek Obrazek

'Frans Hals'
Obrazek Obrazek

nn
Obrazek Obrazek

'Buddha'
Obrazek Obrazek

iksiolirion tatarski
Obrazek Obrazek

rożnik przerośnięty
Obrazek Obrazek

prawoślaz lekarski
Obrazek Obrazek

hotensja nn
Obrazek Obrazek

hortensja drzewiasta 'Anabelle'
Obrazek Obrazek

lilia złotogłów
Obrazek Obrazek
Pozdrawiam Lidka "A niebo zostawmy im - aniołom i wróblom". Heinrich Heine
Moje wątki.
Moja działka cz.9
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Moja działka 8

Post »

Lidziu chyba czegoś nie rozumiem,to czym podlewacie?Skąd woda w beczce?Moja znajoma ma ogród prawie w mieście i wodę z wodociągów,ale mają wodę w jakieś dni i oczywiście za nią płacą.
To dobrze,że trojeść "stara się" rosnąć w jednym miejscu,bo niestety moja była bardzo ekspansywna,zaczęła wędrować prawie po całej działce i niestety musiałam zrezygnować,chociaż była fajna.
Współczuję kolejki w poradni.Nie lubię kolejek jeszcze w takim upale.
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Moja działka 8

Post »

Co wejdę do ogrodu na forum to widzę kwitnące lilie, liliowce, a moje uparcie tkwią w pączkach i zamiaru nie mają się rozwinąć i nawet ten upał co był ostatnio nie ruszył ich ;:185
Awatar użytkownika
slila1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6316
Od: 18 maja 2009, o 19:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Moja działka 8

Post »

Danusiu - danuta z każdy z działkowców ma obowiązek zbierać deszczówkę i używać jej do podlewania. Poza tym na każdej działce znajduje się kran i licznik wody wodociągowej, ale podczas suszy jest zakaz używania jej do podlewania roślin, a poza tym mało kogo stać na podlewanie nią działki. Jest jeszcze studnia, ale w porze suszy zwykle nie ma w niej wody.

Iwonko - iwona0042 u mnie liliowce kwitną już od jakiegoś czasu, ale kwiatów jest jak na lekarstwo, a lilie dopiero zaczynają.


Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek
Pozdrawiam Lidka "A niebo zostawmy im - aniołom i wróblom". Heinrich Heine
Moje wątki.
Moja działka cz.9
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12027
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Moja działka 8

Post »

Ten ciemiężyk mnie naprawdę absolutnie zachwycił? A w ekspansywność uwierzę jak zobaczę? Wszyscy piszą, jak strasznie ekspansywny jest milin, a u mnie spokojnie rośnie w jednym miejscu i nawet go trochę inne rośliny już zagłuszyły?

Fajne ślazy, piękne dziewanny, penstemony godne pozazdroszczenia (u mnie się nie udają ? gleba im ewidentnie nie odpowiada? Siałem kilkakrotnie, kupowałem też sadzonki i te wysiane nie zakwitły nigdy, a sadzonki choć kwitły, bardzo szybko niestety znikały)?

Goździk piaskowy u mnie znikł po paru sezonach? U Ciebie się trzyma?

Piękna malwa, cudne lilie?

Uwielbiam Twój ogród!

Pozdrawiam!
LOKI
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Moja działka 8

Post »

Lidziu no to współczuję,bo jak nie pada tylko suszy to problem z wodą. :evil:
Kwiatki pokazujesz bardzo ładne.Liliowce zaczynają pięknie kwitnąć.Frans Hals u mnie dopiero w pąkach.
Awatar użytkownika
slila1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6316
Od: 18 maja 2009, o 19:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Moja działka 8

Post »

Jurku - Locutus ślazy, nie wiadomo skąd, nasiały się same, dziewanny dostałam w prezencie, a penstemony staram się kolekcjonować, bo bezproblemowo u mnie rosną. Goździk piaskowy kupiłam jakieś 30 lat temu i rośnie sobie do dzisiaj kilkakrotnie dzielony i przesadzany, bo w ogromne poduchy porósł. Malwa to samosiejka, a ma rzeczywiście śliczne kwiaty. Lilie dopiero zaczynają, chociaż przy tej suchej i upalnej aurze ich kwiaty szybko opadną.
A z ekspansywnością roślin jest różnie. Większość roślin uznanych za ekspansywne na mojej działce wcale nie chce rosnąc. Najlepszym przykładem mogą być tułacz pstry i słoneczniczek szorstki.

Danusiu - danuta z u mnie znów dzisiaj okropny upał i dalej ani kropli deszczu.
Porozkładałam na działce jeszcze dodatkowe poidła dla ptaków, jeży i owadów.
Liliowce kwitną dość słabo, a wiele, szczególnie z tych sadzonych w ubiegłym roku nie zakwitnie.
Dzisiaj rano Daszeńka znów wszczęła awanturę z jakimś kotem, a potem zwiała do altany i schowała się za tapczanem.

Rozkwitają następne liliowce
Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Ruszyły rudbekie

trójklapowa
Obrazek Obrazek

owłosione
Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek


złocień maruna
Obrazek Obrazek

złocień żółty
Obrazek Obrazek

kupidynek błękitny 'Alba'
Obrazek Obrazek

jukka karolińska
Obrazek Obrazek

werbena oszczepowata
Obrazek Obrazek

werbena oszczepowata 'Alba'
Obrazek Obrazek

żmijowiec zwyczajny
Obrazek Obrazek

Lilie:

azjatycka 'Brunello'
Obrazek Obrazek

mieszaniec 'Lankon'
Obrazek Obrazek

trąbkowa Regale Album
Obrazek Obrazek

mieszaniec 'Eyeliner'
Obrazek Obrazek

LA 'Serengeti'
Obrazek Obrazek
Pozdrawiam Lidka "A niebo zostawmy im - aniołom i wróblom". Heinrich Heine
Moje wątki.
Moja działka cz.9
Awatar użytkownika
mar33
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6331
Od: 13 mar 2012, o 16:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Moja działka 8

Post »

Lidziu podziwiam Cię, że w te upały dajesz jeszcze radę funkcjonować na 'full' ;:202
Padam na pysk taki upał a przy mnie wszystko co w ogrodzie ;:110
Podopieczne działkowe piękne :heja
Pozdrawiam Maria "Przyroda jest lekarstwem w każdej chorobie" Hipokrates
Moje wątki- zapraszam. Ogrodowy - aktualny cz.8
Mój wątek personalny
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Moja działka 8

Post »

No widzisz jaka awanturnica?Ja dziś słyszałam miauczenie kota a potem widziałam takiego wyliniałego kocura.Byłam na działce podlać.
Podobno jutro ma lać wszędzie,ale od przybytku głowa nie boli.Fajny ten pierwszy liliowiec w prążki?Kiedyś miałam kupidynka niebieskiego ale już nie ma.Lankon śliczny nakrapiany.
Awatar użytkownika
slila1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6316
Od: 18 maja 2009, o 19:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Moja działka 8

Post »

Marysiu - mar33 w czasie upałów nie jestem w stanie funkcjonować na ful ani nawet na pół gwizdka. Wczoraj było wprost nie do wytrzymania, a dzisiaj jest jeszcze gorzej.
Na najbliższe dwa tygodnie prognozy nie przewidują nawet słabego deszczu. Jeżeli to się sprawdzi rośliny nie mają szans na przetrwanie.

Danusiu - danuta z kupidynka niebieskiego też mam, ale już trzeci rok nie kwitnie i ledwie zipie. Natomiast biały, który rośnie tylko półtora metra dalej, ładnie kwitnie. Zależy mi na nich, bo to jedne z moich ulubionych roślin.
Mój liliowiec raczej nie ma prążków tylko takie jakby lekko karbowane rowki na płatkach.
U nas nic nie wskazuje na to, że miałby dzisiaj padać utęskniony deszcz.
Zwierzętom upały też dają się we znaki. Dzisiaj rano Daszeńka pijąc wodę z poidełka dla jeży stała w nim, mocząc sobie przednie łapki. Ostatnio po śniadaniu na cały dzień znika z pola widzenia. Byłam ciekawa gdzie uwiła sobie gniazdko na czas największych upałów. Okazało się, że całe dnie przesypia w najgłębszym cieniu piwonii i wysokich floksów. A dowiedziałam się o tym przypadkiem, gdy wieczorem wróciła na kolację w futerku udekorowanym nasionami przytulii czepnej, która rośnie właśnie w tamtym miejscu.

Próbują kwitnąć następne liliowce
Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

i lilie:

'Night Flyer'
Obrazek Obrazek

'Ercolano'
Obrazek Obrazek

"Tiger Babies'
Obrazek Obrazek

'Golden Stone'
Obrazek Obrazek

kołotocznik wierzbolistny
Obrazek Obrazek

koniczyny bylinowe:

długokłosowa
Obrazek Obrazek

biała
Obrazek Obrazek

czosnek główkowaty
Obrazek Obrazek

Dzisiaj otworzyły się pierwsze kwiaty floksów wiechowatych

'Ferris Wheel'
Obrazek Obrazek

nn
Obrazek Obrazek
Pozdrawiam Lidka "A niebo zostawmy im - aniołom i wróblom". Heinrich Heine
Moje wątki.
Moja działka cz.9
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”