W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

ale się zrobiło różano ;:oj Z każdego zdjęcia spoziera na mnie śliczna panienka. Moje na razie kwitną raczej pojedynczo, ale emoże jeszcze się rozbujają, na co liczę ;:108 Kwiat Anahe cudny, szkoda że ona taka oszczędna w ich tworzeniu. Fajnie byłoby się nimi częściej cieszyć :tan Moja Czekoladka też skromniejsza, na razie pokazała jedynie dwa kwiatki, ale za to jak zwykle śliczne. Dla nich jest za gorąco i szybko przeklwitają, ale na to wpływu nie mamy.
Queen of Sweden bardzo elegancka, tak mi się ona czasami po myślach kołacze. Ale gdzie ja ją wsadzę? Szczególne, że myślę o jeszcze jednej, a to już niebezpieczne myśli ;:306
Miłego dzionka ;:196
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11686
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Upał niemiłosierny wykończył niektóre róże, u nas było 38 kresek na plusie ;:124 Wieczorem liczyłam na burze, marzyłam o deszczu, jednak niestety nic takiego nie nastąpiło.Susza okropna nas ostatnio nawiedza ;:202 Kwiaty spieczone od żaru, no po prostu nieciekawie.Wczoraj pojechałam wieczorem w tę spiekotę, do późna podlewanie.
Muszę pochwalić różę Rosarium Uetersen, która najdłużej kwitła umilając mi widoki ;:215
Ostatnio będąc w Leroy M kupiłam sobie piękny, rozrośnięty już egzemplarz RU.Kwiaty są naprawdę ładne i długo kwitną.Jak ją mogłam zostawić w tej spiekocie?
Jestem niekonsekwentna, miałam już żadnych róż nie kupować. Raz na nie narzekam, innym razem podziwiam, niezrozumiała huśtawka nastrojów.

Wczoraj moja mamcia pokazała mi owoce jednych pomidorów.Ale one są śmieszne ;:oj , jeszcze takich nie mieliśmy.Kształt podłużny ,w kształcie gruszki czy coś podobnego.W tym roku nie podpisałam krzaczków.Nie wiem co naprawdę mi rośnie.Mam też trochę koktailówek do kanapek.
Koper to u mnie porażka, nie pojawił się wcale.Moja mamcia wciąż skarży się ,że pietruszkę po raz trzeci coś zjadło.Tylko słyszę jaka jest niezadowolona ze swoich warzyw.

Ewelinko witaj:) Miło, że wpadłaś.Tak ?ten brak czasu dotkliwie odczuwam.Tylko zajrzę na forum to inny obowiązek czeka.I tak w kółko.No ale cóż, jak ma się taką pasję ogrodniczą to trzeba to jakoś pogodzić, nie ma wyjścia.U mnie na szczęście coś się zaczyna.Szpachlowanie, a potem malowanie ścian.Od czegoś trzeba zacząć.Mam nadzieję, że potem już z górki.Już bym chciała tworzyć ogród mój malutki.Posadziłam już Rydala i kilka innych roślin.Nie mogłam się doczekać.
Dokupiłam 4 lawendy, ale na razie siedzą w doniczkach, najpierw zamówię ziemię.Ale to znów musi poczekać na swoją kolejkę :)

Lavender Ice tydzień temu

Obrazek

Justynka dziś jestem w szoku, tylko 18 stopni rano.Niestety, zero deszczu.W niedzielę ma być u nas znów 37 stopni.Lipiec jest bardzo upalny i bezdeszczowy. Róże w tempie expresowym przekwitają, nie zdążyłam się nimi nacieszyć.

Spieczone kwiaty Novalis

Obrazek

Aniu Maria Theresa właśnie jest gotowa do ścięcia kwiatów. Dobrze, że zdążyłam ją sfotografować w jej najlepszym wydaniu ;:333

Jalitah bardzo dobrze znosi upały, polecam...

Obrazek

Irenko Edenki mam trzy i mają już po kilka lat ;:224 Myślałam,że Eden u każdej z nas ładnie rośnie.
Czy Twoja rośnie na słonecznym stanowisku, czy lekko zacienionym? Ona uwielbia słońce ;:3

Lady of Schalott wciąż kwitnie

Obrazek

Małgosiu akurat złapałam je w kadr w dobrym czasie, ale teraz już większość ścięłam.Mam nadzieję, że następne kwitnienie będzie spokojniejsze i nie będzie upałów :uszy

Leonardo da Vinci wspaniała róża

Obrazek

Basiu tak te lilijki to azjatyckie.Dobrze, że wetknęłam wiosną etykietę od woreczka z liliami ;:108
To lilia azjatycka Pink, tylko one mnie nie zawiodły, bardzo ładnie kwitną.Nie pożółkły im pąki.
Kupiłam te cebule naprędce celem uratowania ich od zagłady.Leżały na półce sklepowej Biedrony wciśnięte pomiędzy dwoma regałami.W woreczku kiełkowały, no jak ich można było nie uratować?
I chyba mi się odwdzięczyły:)

Leonardo w innym kadrze

Obrazek

Soniu masz całkowitą rację.Upały wykańczają róże i byliny się męczą.Latam z sekatorem w miarę możliwości ;:65
Schody powstają, dziś jadę wybrać próbnik możliwego koloru.W kółko coś wybieram i to muszą być szybkie decyzje.
Wakacje krótkie, ale bardzo potrzebne.Trzeba oderwać się od tego zgiełku i po prostu poczytać książkę.Nie pamiętam chwili ,kiedy mogłam to uczynić, a bardzo lubię czytać.

Sweet Juliet z ostróżkami

Obrazek

Dorotko Emily Bronte pewnie u mnie zawita jak tylko pojawi się w polskich szkółkach.Ciekawe kto ją pierwszy sprowadzi? Kwitnie cały czas? Takie egzemplarze są u mnie pożądane ;:167 Masz ją od samego Austina? Z Batsheby jestem bardzo zadowolona.Takiego upakowanego kwiatu dawno nie widziałam.No na bogato ma tych płatków.No i ten kolorek ma niesamowity, Jak tęcza się mieni.No cudna jest:)

Celebrating Life

Obrazek

Olu na Edenkę warto poczekać, dać jej papu i spokojnie, mam nadzieję, że pokaże się z dobrej strony.Słonko kocha i potrafi się odwdzięczyć ;:215

Hot Chocolate w upalny dzień...

Obrazek


Iwonko rozhulały się tego lata róże, mało je przycięłam ,dość oszczędnie.Teraz za to mam więcej cięcia.Wczoraj trzy wory powstały.Hot Chocolate bardzo szybko zawiązuje nowe pąki.Moja po raz drugi już zakwitła, no szalona bestia.A o jakiej jeszcze róży myślisz? ;:303

Obrazek

pierwszy liliowiec

Obrazek

Lions Rose zdominowany przez ostróżki ;:303

ObrazekMiłego i mniej upalnego dnia :wit
Anielanna
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 34
Od: 17 cze 2019, o 12:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Pięknie tu jest u Ciebie, cieszą się oczy, widząć tyle zieleni i kwiatowych kompozycji.
Przekazuję nowicjuszowe życzenia urodzaju :)
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16968
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Cuudne róże Aniu :wit
.Ale ty zawsze miałaś i masz dobra rękę do nich. ;:180
Ostrozki, naparstnice śliczne.
Bardzo podoba mi sie ten widoczek Lionsa Rose z ostróżkami. ;:215
Awatar użytkownika
Ignis05
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8312
Od: 16 gru 2009, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Niedaleko Gdańska

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Aniu ;:196
Przez te upał to róże dosłownie w oczach rozwijają pąki.
To jest fajne, szkoda tylko , że jeszcze tego samego dnia te kwiaty marnieją.
Tak miałam wczoraj na róży Graham Thomas.
Ale widzę, że u Ciebie niektóre róże wcale się upałem nie przejęły i wyglądają wspaniale.
Ciekawe, co napisałaś o pietruszce.
Może to jest właśnie powód, że cena korzenia pietruszki za kilogram wynosi prawie 20 zł. ?
Za marchewkę , dla porównania, płacimy około 3 zł.
Miłego dnia i trochę deszczu :wit
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Aniu mimo upałów róże prezentują się pięknie ;:63 a połączenie z ostróżkami jeszcze dodaje uroku :) Oby nam jakiś deszcz spadł...
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Aniu, Emily Bronte przyszła prosto od Austina. Kwitła nieprzerwanie prawie miesiąc ;:oj Dopiero w ubiegłym tygodniu ścięłam ostatnie kwiaty. Ciekawa jestem jak szybko zbierze się do powtórki, bo nie pamiętam jak było w ubiegłym roku?
Jesteś zadowolona z Lions Rose?
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Aniu piękne róże ;:63 szkoda tylko, że przez te upały część musiała szybciej odejść w zapomnienie. Teraz znów chłody i u mnie też nie za bardzo chcą pokazać na co je stać :) Szkoda, że sami sobie nie możemy planować pogody hihi.
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5993
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Działeczka czerwcowa cudna i pełna kolorowych kwitnień. Susza i u mnie daje się we znaki. Od maja nie było porządnego deszczu. Coś tam parę razy próbowało skapnąć z nieba, ale nawet ziemi porządnie nie zmoczyło.
Ciężki to sezon i dla roślin ozdobnych i warzyw. O trawniku nawet nie wspomnę, bo go w tej chwili nie ma. Mały plusik jest taki, że odpada koszenie trawy :roll:
Z róż nie jestem zadowolona. Ładniej kwitły mi rok temu. Trafiły z kwitnieniem w największe upały i się dosłownie upiekły a potem nastała susza i słabo zbierają się do powtórki :roll:
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16968
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Aniu, wszystkiego najlepszego z okazji wczorajszych imienin.
Dużo zdrówka i radości!!

Obrazek
JagiS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5044
Od: 8 kwie 2012, o 14:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Aniu!
Jak dawno niczego u Ciebie nie napisałam, aż wstyd :oops:!
A przecież tak bardzo lubię Twój ogród.
Ciągle się też rozglądam za niebieskimi impresjami, które najbardziej ze wszystkiego na świecie przyciągają mój wzrok. Na razie wciąż trafiam na cudowne ostróżki, które z jasnymi różami wyglądają zjawiskowo.
Ciekawe co będzie, kiedy ostróżki przekwitną... ;:224.
Czytam, że na dobre wsiąkłaś w budowlankę. To wspaniałe, choć pracochłonne zajęcie szykować sobie wymarzone miejsce do życia.

Powodzenia i buziaki - Jagi
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11686
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Miesiąc wstecz pisałam na forum, szmat czasu, ale w końcu wypadałoby coś napisać. :oops: Wciąż tkwię w remoncie, wykańczaniu i bałaganie. Praca na etacie i dosłowny brak czasu ;:oj .Na działkę jadę rzadko, a jak wpadnę to nie wiem w co ręce włożyć.Jednak zdaję sobie sprawę ,że to tylko kwestia czasu.
Na działce rośliny sobie radzą ,ale niektóre róże mają brzydkie listki.Poobrywam jak tylko mogę.
Róże ponownie mają pąki, więc czekam na kwiaty.No i hortensje w tym roku mają ładne, duże kwiatostany, na wiosnę zasiliłam je nawozem i widać teraz efekty.Ukorzeniłam sobie na nowe miejsce hortensję Annabelle.
Ostatnio spontanicznie pojechałam do szkółki po klona jakiegokolwiek i kupiłam.Jeszcze na razie siedzi w doniczce, ponieważ wciąż obrzeża mamy nie zrobione.

Kilka dni temu przeczytałam artykuł o żywopłocie z pęcherznicy ;:307 .Czy ktoś z Was ma doświadczenie w tym temacie? Jedną już posadziłam. Temat thuje?.to temat rzeka.Moja sąsiadka chce posadzić przed naszym płotem. ;:124 Zasugerowałam, że lepszą alternatywą są cisy, ale raczej na to nie przystanie.
Czy mam się obawiać, że korzenie przejdą pod płot i zdominują część mojej działki? ;:218

Anielanna witaj w moim ogrodzie:) Dziękuję za życzenia i dobre słowo.

Obrazek

Aniu bo ja kocham te moje kolczatki ,tylko mi żal, że mam dla nich w tym roku tak mało czasu.
Ostróżki pościnane i nowe liście już puszczają. Aniu dziękuję za życzenia:)

Obrazek

Krysiu przez upały nie zdążyłam się nacieszyć kwiatami róż ;:303 Łapałam w pośpiechu te chwile, niektórych w ogóle nie widziałam jak zakwitły, ponieważ byłam z rodzinką na tygodniowym urlopie.
Pietruszka 20zł, ceny niebotyczne.Koper i buraki też u nas nie rosną.Kilka dni temu będąc na działce posiałam nasiona buraka, nie wiem który to raz już z nimi próbuję. Ja uwielbiam buraki, chciałabym własne, może te urosną.Nasiona pochodzą z Lidla.

Cynia przeze mnie wysiana ;:108

Obrazek

Mariusz właśnie w nocy spadł deszcz, jestem happy ;:138 , nareszcie raz nie muszę z wężem i konewkami tańczyć.

Obrazek

Dorotko Emily Bronte z tego co piszesz to wytrzymała kobietka:) Lions Rose super róża, zdrowa, nie choruje, ma grube skórzaste liście.Polecam z czystym sumieniem.Ja swoją zakupiłam w niemieckiej szkółce kilka lat temu.

Obrazek

Wiolu na szczęście u nas po męczącej suszy dziś w nocy popadało, ale nie wiem, czy to wystarczy tak sucha ziemia była. Ostatnio chciałam sobie popielić, ale piach po oczach mi leciał jak wyciągałam kolejne kłącza.Dałam sobie spokój.
Róże mają w tym roku ciężkie warunki ,u mnie też słabo to wygląda. Ja się pocieszam, że hortensje i liliowce dają radę ;:215

Obrazek

Jagi jak miło, że się odezwałaś i znalazłaś chwilkę na wpis. ;:108 Nie ma się czego wstydzić, to ja powinnam okryć się rumieńcem ,bo wiesz, że i ja vice versa lubię Twój ogród i u Ciebie znalazłam w gęstwinie niebieskie inspiracje:)
Ostróżki zniknęły, ale po przycięciu znów odbiją.Pewnie już tak bujnie nie zakwitną, ale to nic ?
Wykończeniowe prace ech?i walka z fachowcami ;:222 ?.no nic trzeba to przejść.Najpierw się denerwowałam, ale nareszcie spasowałam.Zdrowie ważniejsze ;:224

Piano zawsze czaruje:)

Obrazek

Miłego tygodnia:)
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16968
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Aniu podziwiam twoje piękne , zdrowe róże ;:180
Czu jeszcze je czymś zasilasz ?? Piano faktycznie zachwyca. ;:215
cynie tez podziwiam, bo ja ich nie mam. :)
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”