Preparaty i środki polecane na komary

Ogólne tematy działkowe, nowości w ogrodnictwie
Awatar użytkownika
Administrator
---
Posty: 7567
Od: 28 gru 2006, o 10:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Preparaty i środki polecane na komary

Post »

Zapraszam do dyskusji bo w tym roku nie da się funkcjonować :(


Co Państwo polecacie na meszki i komary na taras, ogródek, czym opryskać?

Preparaty i środki polecane na komary

PS. Oczywiście nazwy firm dozwolone w tym wątku :wink:
Awatar użytkownika
Administrator
---
Posty: 7567
Od: 28 gru 2006, o 10:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Preparaty i środki polecane na komary

Post »

Żeby było jeszcze gorzej.. :? ;:222

Plaga komarów w Warszawie: Oprysków nie będzie! ..Może i nieskuteczne, człowiek już nie wie gdzie prawda..
http://warszawa.eska.pl/newsy/plaga-kom ... dio/775690
Awatar użytkownika
Administrator
---
Posty: 7567
Od: 28 gru 2006, o 10:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Preparaty i środki polecane na komary

Post »

Po kilku dniach w temacie zrobimy ankietę środków i nasze głosowanie
malopolanin
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 763
Od: 7 mar 2018, o 10:27
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Preparaty i środki polecane na komary

Post »

Moja żona, którą uwielbiają kleszcze (w tym roku dopadły ją już 4 szt.) meszki i komary, za namową znajomego stosuje opaski odstraszające komary i meszki. Jak na razie z dobrym skutkiem. Wadą jest krótki czas działania - wietrzeją po ok. tygodniu.
Kasia79
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 917
Od: 26 cze 2013, o 19:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Preparaty i środki polecane na komary

Post »

Póki co, na co dzień w ogrodzie radę daje Off Max, zwykły już nie. W cięższych przypadkach Ultrathon 25% DEET, do kupienia np. w Mrówce. Zawartość DEET może niepokoić, ale tak naprawdę tylko to działa. Trzeba tylko uważać, żeby tego nie wciągnąć przypadkiem do płuc w trakcie rozpylania, bo Off przy tym to pikuś. Lżejsze preparaty testowałam w miejscach oblężonych komarami i wiem, że nie działają po prostu. Środki naturalne, typu olejki działają może na najedzone komary, na normalnych wygłodniałych nie robią żadnego wrażenia.
Oprócz tego dość dobrze sprawdza się spirala dymna Raida.
W pomieszczeniach zdecydowanie elektrofumigator Raida.
Awatar użytkownika
Administrator
---
Posty: 7567
Od: 28 gru 2006, o 10:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Preparaty i środki polecane na komary

Post »

malopolanin
A której firmy to opaski działają ? J
Sądziłem, że to jest naciągactwo i nie działają zupełnie.
Widocznie myliłem się...

Kasia79
Głównie przydałoby się wskazanie na jakiś preparat do oprysków, na taras, do ogródka.
malopolanin
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 763
Od: 7 mar 2018, o 10:27
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Preparaty i środki polecane na komary

Post »

Żona kupuje w aptece, firma Mustico.
Awatar użytkownika
Administrator
---
Posty: 7567
Od: 28 gru 2006, o 10:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Preparaty i środki polecane na komary

Post »

Na pierwszy rzut wypróbuję środek Ultra Brutal z dodatkiem utrwalacza /zakupiony, idzie...
Będziemy pryskać taras i przydomowy ogródek bo nie sposób wyjść na taras - żrą jak dzikie...
Zdam relację Państwu jak się sprawdzi w ogrodzie na tą szaloną krwiopijczą zwierzynę. :wink:
Kilka lat temu używałem Hard Killer i działał dobrze. Będzie możliwość porównania.
Awatar użytkownika
vitoldo
500p
500p
Posty: 923
Od: 6 cze 2010, o 23:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Preparaty i środki polecane na komary

Post »

POLECAM preparat Fendona 6 CS do oprysku krzewów, tarasu itp. Liczebność komarów redukuje się kilkakrotnie. Producent zapewnia skuteczność do 12 dni. Jak oceniam, że do ok. tygodnia.
NIE POLECAM najnowszej wersji spray-a Off-a w niskim grubiutkim pojemniku. Skuteczność jest niewielka natomiast spryskane miejsca na ciele są pokryte warstwą białego jakby wosku. Efekt? Upaprana sofa, siedzenia w aucie. Da się to doczyścić ale wrażenie jest koszmarne.
Poprzednie Off-y w wąskim pojemniku były wg mnie bardziej skuteczne no i dawały na ciele neutralną bezbarwną powłokę.

Apropos powyższej wiadomości z Warszawy o pladze komarów i o tym, że oprysków nie będzie. Argument, że opryski niszczą środowisko, m.in. zagrażają pszczołom, jest na pewno słuszny. Argument, że już po pierwszych deszczach preparat jest zmywany, jest głupi. Preparat działa kontaktowo zaraz po oprysku. Jeśli zredukowałby liczebność komarów o połowę to mimo zmycia przez deszcz efekt będzie bardziej niż odczuwalny.


/pięknie dziękuję za b.pożyteczne informacje /Admin.
To mój ogród jest dla mnie, a nie ja dla mojego ogrodu
Oblivia
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 27 cze 2019, o 11:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Preparaty i środki polecane na komary

Post »

Ostatnio na grilla na ogródku koleżanka przyniosła preparat MUGGA (zielona wersja). Sprawdził się świetnie, bo wróciłam do domu bez nowych ukąszeń. Komary krążyły wokół nas, ale nie siadały. Mam zamiar kupić tę mocniejszą wersję (działa też na tropikalne komary i kleszcze - wg zapewnień producenta). Zieloną wersją się zachwyciłam, zobaczymy czy pomarańczowa okaże się jeszcze lepsza. Można ją kupić na allegro, albo w drogerii hebe...
Awatar użytkownika
vitoldo
500p
500p
Posty: 923
Od: 6 cze 2010, o 23:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Preparaty i środki polecane na komary

Post »

Znajomi byli w ub. roku w Gambii i używali tej mocniejszej wersji. Ale uwaga: przewodnik wyraźnie im nakazał pryskać wyłącznie na odzież a nie na skórę. To jest na tyle toksyczny środek, że widocznie może wchłaniać się przez skórę i powopwać problemy. Więc skoro zielona wersja jest skuteczna to może wystarczy ? :wit
To mój ogród jest dla mnie, a nie ja dla mojego ogrodu
Awatar użytkownika
Administrator
---
Posty: 7567
Od: 28 gru 2006, o 10:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Preparaty i środki polecane na komary

Post »

Używałem wczoraj zielonej 9,5% MUGGA i żaden komar nie usiadł na mnie na wieczornym spacerze (odmiana ogromna !)
Ale też odradzam na skórę, nawet wersji słabszej (mimo iż na opakowaniu napisane jest żeby "na skórę aplikować" .
Nie wiem czy z powodu pryskania na skórę wczoraj czy zmiany pogody ale miałem nieprzeciętny ból głowy dziś od rana do południa. Dopiero zbiłem przeciwbólowymi.
Awatar użytkownika
ori17
50p
50p
Posty: 92
Od: 23 mar 2019, o 10:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Preparaty i środki polecane na komary

Post »

To ja polecę coś dla dzieci, bo bardzo mało jest środków, które bezpiecznie można stosować u najmłodszych - Ziaja antyBzzz płyn przeciw insektom dla dzieci. U nas stosuje cała rodzina i sprawdza się bardzo dobrze ;:215
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI”