Moja działeczka ROD zielony domek

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Moja działeczka ROD zielony domek

Post »

Nie mam pojęcia skąd wzięłaś deszcz, ale Ci zazdroszczę. W Krakowie z nasłonecznieniem i temperaturą przesadzili.

Bardzo piękny irys ten w ciapki.
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moja działeczka ROD zielony domek

Post »

Witajcie :wit
Kolejny dzień upałów, ale po wczorajszej burzy to woda miejscami na trawniku stoi i obie beczki na wodę napełnione. Z tego co mi sie wydaje to u mnie na działce był grad bo sałatka papryka nawet pomidorki miały liście poprzecinane oraz róże strasznie zbite i oczepane z płatków. Jutro ponownie zapowiadają burze, a ja tam wole słoneczko albo delikatny deszczyk. To mój malutki pomocnik podpatrzył jak babcia przykrywa ogórki i też chce czasami muszę zwracać uwagę czy wnusio nie patrzy bo zaraz tez chce uczestniczyć w każdej pracy.

Obrazek

Obrazek

Kolejna piwonia w rozkwicie

Obrazek

Nostalgia

Obrazek

Augusta Luise

Obrazek

Aphrodite

Obrazek

pnąca Amadeusz

Obrazek

Aniu ja w tym roku jeszcze nie podlewałam z węża choć juz się wydawało że tak będzie bo w beczkach zabrakło wody. Uratował mnie deszcz i napełnił do pełna teraz pada co drugi dzień dość porządnie bo przechodzą burze. Dziś też zapowiadają już się chmurzy jest parno przypuszczam że sprawdzą się prognozy. Pozdrawiam :)

Maju Bielsko od Krakowa nie tak daleko a różnica duża. Pada u mnie tak co drugi dzień i podlewa jak na mój gust za mocno. Pozdrawiam :)


Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Moja działeczka ROD zielony domek

Post »

Alicjo piękne kwitnienia u Ciebie :) róże i piwonie super. Pomysł na przykrywki do ogórków pierwsza klasa ;:333 no tak wnusio chce robić wszystko co babcia hehe, tylko nie rozumie pewnie jeszcze, że w niektóre miejsca wchodzić nie wolno :)
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moja działeczka ROD zielony domek

Post »

Mariuszu masz rację tam gdzie nie wolno wchodzić to dla niego najciekawsze miejsca. Naśladuje we wszystkim pokazałam raz, że można zerwać czerwoną porzeczkę to cały czas za nim biegałam bo tez chciał zrywać. Po całym dniu biegania za maluchem daliśmy prowizoryczny płotek i w końcu był spokój teraz trzeba coś wymyślić na stałe. Pozdrawiam Miłego dnia i weekendu :)

Już piątek ten tydzień strasznie szybko mi przeleciał, ale i dobrze bo jak tylko nie będzie padać to jutro jade na działkę muszę trochu się przygotować gdyż w przyszłym tygodniu spodziewam się gości na działce bo chcę odprawić sobie imieniny na świeżym powietrzu. Pogoda wczoraj zrobiła mnie w konia czekałam na burze wiatry ulewy nie pojechałam na działkę, a tu figa cały dzień słońce świeciło i ani jedna kropla nie spadła dziś już muszę podlać bo przy takich upałach to mi wszystko uschnie Znając mojego pecha jak pojadę podleje to wieczorem przyjdzie burza lub deszcz. Kupiłam sobie lampki takie na czujnik ruchu i zmierzchu bo z tyłu altany nie mam za dużo światła i jak zamykam to jest tam trochu za ciemno. Zostałam dłużej na działce bo chciałam to wypróbować więc czekałam przy okazji zrobiłam trochu zdjęć i posiedziałam odpoczęłam od tych upałów, ale gdyby nie te komary byłoby super muszę coś wymyślić bo nie chcę być pogryziona za każdym razem. Lampka są sprawdziła jest super czujnik ruchu działa i daje sporo światła aż mnie to zaskoczyło nie spodziewałam się takiego efektu. Sąsiadka pytała mi się co to mam bo zaciekawiło ją że lampka posiada dwa kółeczka zapytała mi się czy to przypadkiem nie jest kamerka powiedziałam jej że jak ktoś się zbliża to się zaświeca i filmuje. Myślę że ta lampka tez odstraszy trochu złodziei bo jak się zapali, a ktoś jej nie zna to woli iść do kogoś innego dla świętego spokoju. Mam jeszcze trzy takie lampki myślę o założeniu jednej przy wejściu i po bokach altany. Jak będzie potrzeba to będę używała a jak nie to zawsze mogę wyłączyć.
To zdjęcia z wieczora
Na pergoli mam dane światełka oświetlają wejście na działkę.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wietlica samicza paprotka ozdobna

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam Życzę udanego weekendu :) ;:196
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16576
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Moja działeczka ROD zielony domek

Post »

Alu, ależ masz pięknie wypielęgnowaną działeczkę! ;:138 ;:138
Pięknie kwitną piwonie i różyczki ;:333 , podziwiam wspaniałą kolekcję irysów ;:215 i najważniejsze: jednak Kwiatuszek na dwóch nóżkach króluje wśród rabatek. ;:23
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Moja działeczka ROD zielony domek

Post »

Pięknie Alu u Ciebie, Kwiatuszek na dwóch nóżkach wspaniale babci pomaga ;:138 , Alu gdzie kupiłaś takie fajne czapeczki do ogórków/ roślin?
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moja działeczka ROD zielony domek

Post »

Witam cieplutko :wit
Dzień za dniem leci i mamy już nie długo kalendarzowe lato. wszystko byłoby fajnie gdyby nie te paskudne komary jestem cała pogryziona i działki unikam po godzinie 19. U mnie zaczynają kwitnąć liliowce i kończą piwonie to ostatnie w tym roku jaka dopiero zakwitła

Obrazek

Chciałam tez wam się pochwalić mam na działce sikorki w tej budce co kupiliśmy na wiosnę miło było patrzeć jak sikoreczka karmiła swoje małe. Pod tym drzewem mam swój kącik wypoczynku leżę sobie na hamaku i odpoczywałam.

Obrazek

to kącik wypoczynku w cieniu pod drzewkiem :) w końcu tez się należy wypoczynek.

Obrazek

w ten weekend zabieram się za czereśnie czekam tylko na drylownice i do roboty.

Obrazek

to kilka zdjęć zrobionych wczoraj
papryka

Obrazek

Pomidor hlebosolnye

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pierwsze lilie w tym roku

Obrazek

Obrazek

Iwonko witaj serdecznie ja te czapeczki kupiłam na alegroo wszystko kupuje u niego ma nie drogo i fajny ciekawy asortyment.
Pozdrawiam :)

Lucynko dziękuję pozdrawiam. ;:196
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Moja działeczka ROD zielony domek

Post »

U kogo Alu, możesz podać namiary?, śliczna róża i gożdziczki super ;:215 , no a kącik, ach poleżeć na hamaku, bajka ;:215
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Moja działeczka ROD zielony domek

Post »

Alicjo jak wspaniale masz domowników w swojej budce, też bym tak chciał, moja wisi nie zamieszkana hihi. Ogród pięknie kwitnie róże, goździki niesamowite no i pierwsze lilie. Czereśnie czerwoniutkie będzie co robić, a na takim hamaczku sam bym poleżał :)
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16576
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Moja działeczka ROD zielony domek

Post »

Alu, wpisuję się, byś wiedziała, że nie przeszłam obok, że wstąpiłam do Twego ogródka ;:65 , ale niestety żadne zdjęcie mi się pokazać nie zechciało. ;:223 Za tydzień pewnie już dadzą się obejrzeć. ;:108
Życzę Ci dobrego tygodnia i do miłego. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moja działeczka ROD zielony domek

Post »

Witajcie kochani :wit
U mnie czas zbiorów rozpoczęty czereśnie zerwane, zaprawione, kompociki porobione teraz czas na agresty bo widzę, że zaczynają być miękkie.
U mnie upały i przelotne burze wszystko rośnie i oby tak dalej. Od wtorku zapowiadają jeszcze cieplej upały, że ho ho wiec znikam na działkę bo w domu to na pewno nie dam rady. Mieszkam na ostatnim pietrze gorąco w domu, że wytrzymać się nie da, a na działce w cieniu pod czereśnia z zimnym napojem w ręku super. Pisałam wam ostatnio, że ostatnie irysy mi zakwitły, a to nie prawda zaskoczona byłam jak zobaczyłam że jeden jeszcze zakwitł, a kolejny ma pąki. Trochu tego posadziłam i pogubiłam się gdzie co jest, ale juz sie odnalazłam.
Iris Louisiana Black Gamecock

Obrazek

ponadto ładnie kwitną liliowce co mnie cieszy bo robi się ładnie i kolorowo.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

to tylko kilka liliowców reszta w pąkach niektóre zakwitną mi po raz pierwszy juz sie nie mogę doczekać.
W tym roku po raz pierwszy posiałam i posadziłam arbuzy żółty i czerwony z odmian Janosik i Rosario muszę wam powiedzieć, że nie liczyłam nawet na kwiaty a dziś zobaczyłam, że mają malutkie arbuziki :heja bardzo ciekawa jestem czy urosną.

Obrazek

To jeszcze kilka innych kwiatów małe i niepozorne.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

to moja papryka zabrakło miejsca w warzywniaku posadziłam do doniczek i rośnie w dodatku lepiej niż w gruncie i sie nie zmarnuje.

Obrazek

Obrazek


Witaj Lucynko tak to nie raz bywa i nie mamy na to żadnego wpływu zapraszam Cię zawsze w wolnej chwili przesyłam ;:3 ;:196
Mariuszu witaj u mnie na dwóch drzewach się osiedliły ćwierkają aż miło myślę na wiosnę znów chcę wymienić stare domki na nowe żeby miały lepiej. Hamaczek za bardzo przyciąga i staje się leniwa oj tak a czasami trzeba trochu porobić.
Iwonko dziękuje pozdrawiam ;:196

Kończę i uciekam do łóżeczka jutro zaraz rano przyjeżdża wnusia córcia ma sporo spraw do załatwienia trzeba pomóc. Przesyłam wszystkim pozdrowienia życzę miłego tygodnia i przyjemnej pracy.
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moja działeczka ROD zielony domek

Post »

Witam was serdecznie. Dawno mnie tu nie było, ale do was zaglądam nie zapomniałam i widzę te wasze piękne lato na działce i w ogrodzie. U mnie na działce choć rośnie wszystko mam małe ogóreczki, rośnie arbuzik, cukinia dynia i pomidorki też są tak duże, że zaś musiałam je podwiązywać to dopadła mnie zmora z jaką muszę się zmierzyć. Jak już pisałam wcześniej wymieniają prąd na działkach i w końcu doszli do mnie ;:145 no cóż trzeba kopać. Działki zryte jakby wężoidy ( to takie zwierze z filmu może ktoś oglądał) go dopadły. Fajnie dziś wyglądało na działkach bo jak nigdy do tez pory byli wszyscy, każdy na swojej działce i każdy kopał u siebie. Temat na działce był jeden kopanie: komu dali mało kabla, komu w złym miejscu założyli kabel, czym przykrywają, na ile kopią i takie tam więcej gadania niż roboty, ale miło było pogadać. Jeśli chodzi o mnie to latałam dzisiaj z kablem po całej działce i mierzyłam jak kopać by starczyło kabla niestety jakbym nie dała to i tak będzie za mało. Nie mogłam go założyć i zasypać muszę czekać na inny kabel. Dzwoniłam do elektryka przyszedł pomierzył i jutro przyniesie mam nadzieje, że dotrzyma słowa bo chcę dać kabel i zasypać dziury oraz wsadzić wykopane kwiaty. Straty też są małe drzewko musiałam wykopać nie dałam rady go obejść no, ale lepiej poświęcić drzewko niź tuje na całej długości działki.

Dojście do działki tragiczne
Obrazek

Obrazek

to nowa skrzynka na bezpieczniki zanajduje sie na chodniku

Obrazek

To chodnik koło mojej działki

Obrazek

To już moja działka trawnik pierwsza klasa nikt takiego nie ma hahaha

Obrazek

Obrazek

Obrazek

To jeszcze nie koniec jutro ciąg dalszy kopania. Na drodze stanęła piwonia będzie wykopana aż serce boli jak się na to patrzy, ale trzeba.

A to moja hortensja nie znam nazwy bo dostałam ja dwa lata temu od znajomej może ktoś z was ja zna :)

Obrazek

Tak to jest u mnie na działce jest sporo pracy nie wiadomo w co ręce włożyć w dodatku jeszcze rozpoczęte malowanie altany.
Pozdrawiam wszystkich odezwie się u was i u tez jak tylko trochu się odrobię. ;:196
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
Zuzia111
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2090
Od: 13 paź 2016, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Moja działeczka ROD zielony domek

Post »

Alu..współczuję wykopów, nie wyobrażam sobie teraz latem tak rozkopanej działki, ale właściwie kiedy takie prace zrobić jak zimą się nie da :wink: . Hortensja..czy to nie będzie anabel , nie jestem pewna ;:224 . Pozdrawiam i życzę szybkiego zakończenia prac związanych z wykopami ;:168
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”