Henryk - moje kaktusy i sukulenty 9

Zablokowany
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Henryk - moje kaktusy i sukulenty 9

Post »

Zaglądam już któryś raz i niestety nic a nic nie widzę, może jutro fotosik zacznie działać prawidłowo.
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20132
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Henryk - moje kaktusy i sukulenty 9

Post »

Hmm... Dalej widzę co drugą fotkę a innych tylko fragmenty - jak czytam Wy również. ;:185
Na upartego można oczywiście wciskać każdą fotkę i pokaże się w Fotosiku ale raz, że jest ich akurat niezwyczajnie dużo i nie jest to poręczne a dwa, że przecież nie o to chodzi. ;:222
Poczekam do jutra, może będzie lepiej, jeśli zaś będzie trzeba to oczywiście wgram fotki jeszcze raz. Przepraszam.

Edit 24.06.2019 godz. 15.56 - Widać wszystko. ;:173
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Henryk - moje kaktusy i sukulenty 9

Post »

Ano widzisz, ja mało domyślna jestem :lol: . Wydawało mi się, że jak nie działa, to nie działa, a tu wystarczy poklikać i prawie wszystkie obrazki można zobaczyć. A jest co oglądać ;:oj . I nie ma co przepraszać, bo na całym forum fotosik szwankuje.
Mediolobivia einsteinii var. gonjianii MN 171a jest niesamowicie urocza ;:oj ;:oj , cudo po prostu, Mediolobivia pygmaea var. albidula VS 277 też przepiękna. Inne równie śliczne i nie ma co pisać, która jest naj, bo wszystkie zasługują na pochwały.
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20132
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Henryk - moje kaktusy i sukulenty 9

Post »

Dziękuję. :)

Właśnie zakwitła mi novinka w kolekcji, sprowadzona wiosną z Niemiec. Kwiat sporo większy niż u innych HDH u mnie bo i pęd dużo grubszy. ;:173

Hildewintera hybr. Hauggs Amethyst
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Henryk - moje kaktusy i sukulenty 9

Post »

Obejrzałam sobie jeszcze raz wszystkie mediolobiwie - przepiękny zestaw ;:138 .
Ale Hildewintera hybr. Hauggs Amethyst to dopiero cudo ;:oj , jak dobrze pamiętam, to masz już pokaźną kolekcję hildewinter. Ja miałam jedną :;230 -H.colademononis i którejś zimy mi padła, a już spora była. Trochę się zraziłam do nich.
mordd
50p
50p
Posty: 76
Od: 8 maja 2016, o 05:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Henryk - moje kaktusy i sukulenty 9

Post »

Ona ma pokrój zwisający? Fajny serdelek, kwiat też urokliwy. Musisz podpowiedzieć czym tyje mobilizujesz. W przypadku medio nie będę ani trochę oryginalny: ostatni będą pierwszymi :)
Awatar użytkownika
Pio1986
500p
500p
Posty: 747
Od: 21 lut 2015, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Urszulin/Lublin

Re: Henryk - moje kaktusy i sukulenty 9

Post »

Kwietne zasoby Twojego balkonu będą mnie zaskakiwać aż do jesieni:) Wspaniała feeria barw:)
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20132
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Henryk - moje kaktusy i sukulenty 9

Post »

Dziękuję. :)
barbra13 napisał(a):
(...) jak dobrze pamiętam, to masz już pokaźną kolekcję hildewinter
Tak, doskonale pamiętasz - ta nie jest jedyna. :D Nie można ich co prawda nazwać "pokaźną kolekcją" ale już jest ich u mnie kilka(naście). I mam ochotę na więcej bo to piękne i oryginalnie kwitnące rośliny! :wink:
mordd napisał(a):
Ona ma pokrój zwisający? Fajny serdelek, kwiat też urokliwy.

Tak, ta akurat jest zwisająca chociaż właściwie to pół-zwisa bo gruba.
Musisz podpowiedzieć czym ty je mobilizujesz.
Dobrym słowem, Kolego, dobrym słowem. ;:170
Rynio2
500p
500p
Posty: 701
Od: 11 cze 2013, o 21:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Toszek

Re: Henryk - moje kaktusy i sukulenty 9

Post »

Nieustająco śledzę Twój wątek i podziwiam twoje pięknie kwitnące kaktusy, doskonały sposób w jaki je portretujesz., i nazywasz pełną nazwą. Jak się Tobie to wszystko udaję jesteś niesamowicie zaangażowanym perfekcjonistą.
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20132
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Henryk - moje kaktusy i sukulenty 9

Post »

Dziękuję.
Mocno mnie zawstydzasz. Nie jestem jakimś nadzwyczajnymi hodowcą bo raz, że nie mam dużej ilości roślin - co najwyżej średnia to ilość - a dwa, że moja kolekcja jest tylko kolekcją balkonową która to nigdy nie dorówna tym w szklarni czy foliaku. Moje rośliny przez mniejszą ilość światła nie wyglądają tak dobrze i nie tak obficie kwitną.
Inna spawa to zaangażowanie. Fakt, obecnie poświęcam na hobby nieco więcej niż kiedyś czasu bo po prostu ubyło mi obowiązków z racji dawno już dorosłych dzieci. Nie przekłada się to na dbałość o rośliny bo wciąż pracując zawodowo nie mam na to czasu ale przynajmniej częściej do nich zaglądam i dużo więcej fotografuję. Tu zresztą pomaga mi żona, bez niej było by może 1/3 zdjęć roślin których kwiaty otwierają się rano.
Co do nazw roślin i ich podpisywania to wystarczy się nieco zorganizować, założyć roślinom metryczki z nazwami, numerami polowymi etc. Wtedy działamy po prostu metodą "kopiuj/wklej" i nazwa już pod zdjęciem figuruje. :wink:
Są tutaj naprawdę wielcy hodowcy jak np. Tomek B. którzy mając tysiące roślin i numerów polowych świecą nam przykładem. Ja po prostu staram się ich naśladować.
Awatar użytkownika
PR22
50p
50p
Posty: 87
Od: 6 paź 2018, o 00:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Toszka

Re: Henryk - moje kaktusy i sukulenty 9

Post »

Dobry wieczór,
hen_s pisze: Inna sprawa to zaangażowanie. Fakt, obecnie poświęcam na hobby nieco więcej niż kiedyś czasu
No i to jest to. Skoro zwiększyłeś zaangażowanie to masz efekty.

Na poważniej to powiem, że masz super fotografie. Takie zdjęcia świadczą o wiedzy, o ostatecznym wyniku hodowli i o całości włożonej w nią pracy. Piękne.


hen_s pisze: Udało mi bowiem się ponownie odwiedzić w Stalowej Woli mojego Przyjaciela Janusza D. i Jego piękną kolekcję.
Kolekcja Twojego Kolegi jest również wspaniała. Na mnie zwłaszcza mammillarie robią wrażenie, niesamowite stadko.
Pozdrawiam,
Przemek
Kaktusy PR22
wisnia897
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2795
Od: 23 sie 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Henryk - moje kaktusy i sukulenty 9

Post »

Cały pokaz mediolobiwek bardzo mi się podoba, ta Hildewintera też niczego sobie ;:333
Monika
U Wiśni (roślinkowy mix)
Zbieranina Wiśni (kaktusy)
Awatar użytkownika
Akwelan_2009
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7587
Od: 10 sty 2009, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom

Re: Henryk - moje kaktusy i sukulenty 9

Post »

Kilka dni nie miałem możliwości zajrzenia na Forum i do tego wątku, a tu tyle ciekawych roślin, kwitnących przepięknymi kwiatami. Nie podejmuję próby wybrania tego najładniejszego kwiatu, bo mógłbym sprawić "przykrość" pozostałym pokazanym roślinom. Wszystkie kwiatuszki zasługują na wyróżnienie, oczywiście dla Fotografa ;:180 za jakość fotek ;:138 .
Pamiętaj o bliskich, jeśli chcesz by oni pamiętali o tobie !!!
Mieczysław
Sukulenty, ale nie kaktusy cz. I. cz. II. cz. III. cz. IV. cz.V
Zablokowany

Wróć do „Moje kaktusy i inne sukulenty !”