Ptaki - dokarmiamy "nasze" ptaki

Ogólne tematy działkowe, nowości w ogrodnictwie
dziad_Jag
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 1054
Od: 14 paź 2014, o 12:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/północne Mazowsze

Re: Ptaki - Owoce jakich krzewów lubią "nasze" ptaki

Post »

Mam wrażenie, że niektórzy uwielbiają walczyć z chwastami. Taki masochizm mam wrażenie....Koleżanka posadziła czeremchę bo jej się podobała, a teraz przeklina dzień w którym to zrobiła. Całe lato i jesień lata ze szpadlem i niszczy siewki których są co roku tysiące.
Awatar użytkownika
alette
100p
100p
Posty: 179
Od: 11 kwie 2013, o 17:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: opolskie& Niemcy

Re: Ptaki - Owoce jakich krzewów lubią "nasze" ptaki

Post »

seedkris pisze:Czeremcha amerykańska będzie dobrze rosła na i suchej ziemi. Nasz rodzimy gatunek preferuje miejsca żyzne, wilgotne w pobliżu rzek.
To czeremcha zwyczajna jest, taką w szkółce kupiłam, przycinanie odpowiednie powinno zrobić z niej krzew, mam nadzieję :wink:
dziad_Jag pisze:Mam wrażenie, że niektórzy uwielbiają walczyć z chwastami. Taki masochizm mam wrażenie....Koleżanka posadziła czeremchę bo jej się podobała, a teraz przeklina dzień w którym to zrobiła. Całe lato i jesień lata ze szpadlem i niszczy siewki których są co roku tysiące.
"dziad_Jag" ta czeremcha jest wciąż w donicy, najpierw muszę wykopać metrowy dół, o takiej samej średnicy :D I wypełnić go dobrą próchniczą glebą, i na koniec przykryć właściwą korą. A, to nie podobanie chodzi, a o ptaszki, one lubią owoce czeremchy.

Na razie jest tutaj: Obrazek

Jedyny berberys który mi się podoba, to Berberis thunbergii 'Red Chief', nie wiem czy ptaki zjadają jego owoce.
Gdybym nawet wiedział, że jutro świat przestanie istnieć, to jeszcze dziś zasadziłbym drzewko jabłoni.
Marcin Luter
Awatar użytkownika
seedkris
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3683
Od: 1 lut 2009, o 11:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podlasie 5 min > Białystok

Re: Ptaki - Owoce jakich krzewów lubią "nasze" ptaki

Post »

Ptaki chętnie zjadają owoce naszego berberysu.
Pozdrawiam z Podlasia seedkris
dziad_Jag
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 1054
Od: 14 paź 2014, o 12:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/północne Mazowsze

Re: Ptaki - Owoce jakich krzewów lubią "nasze" ptaki

Post »

> ta czeremcha jest wciąż w donicy, najpierw muszę wykopać metrowy dół, o takiej samej średnicy :D I wypełnić go dobrą próchniczą glebą, i na koniec przykryć właściwą korą. A, to nie podobanie chodzi, a o ptaszki, one lubią owoce czeremchy. <
Masz zamiar sadzić palmę daktylową? Czeremcha urośnie byle gdzie i w byle jakiej ziemi. A ptaszki rozniosą nasiona po całej okolicy. Wątpię czy jest jakieś rozróżnienie czeremchy miejscowej i amerykańskiej. Na pewno dawno się już skrzyżowały. Jak chcesz karmić ptaszki to posadź świdośliwę (ptaszki ją uwielbiają!) i nie rozpleniaj tego paskudnego chwasta.
Awatar użytkownika
Ogrodnik88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1427
Od: 17 cze 2010, o 22:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Ptaki - Owoce jakich krzewów lubią "nasze" ptaki

Post »

Zamiast czeremchy chyba lepsza jest świdośliwa.
Awatar użytkownika
alette
100p
100p
Posty: 179
Od: 11 kwie 2013, o 17:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: opolskie& Niemcy

Re: Ptaki - Owoce jakich krzewów lubią "nasze" ptaki

Post »

Czy 70 cm Czeremcha pospolita kupiona w szkółce w donicy, da sobie mimo wszystko radę na zbitej często suchej ziemi? Od kilku tygodni rośnie w pełnym słońcu, na takiej glebie i po deszczach wypuszcza nowe listki. Chciałabym poznać Wasze zdanie. Czy wyrzucić ja, ( tzn. podarować komuś) i posadzić Czeremchę amerykańską? Nie chcę by to było drzewo tylko krzew.
Gdybym nawet wiedział, że jutro świat przestanie istnieć, to jeszcze dziś zasadziłbym drzewko jabłoni.
Marcin Luter
Awatar użytkownika
Ogrodnik88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1427
Od: 17 cze 2010, o 22:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Ptaki - Owoce jakich krzewów lubią "nasze" ptaki

Post »

Żeby był z tego krzew to trzeba by to mocno przyciąć tak żeby wyrosło kilka pni.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI”