Bazylowo

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
TROJA
500p
500p
Posty: 906
Od: 6 kwie 2017, o 09:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Bazylowo

Post »

Oj Beatko dałaś znowu popis pięknymi kwiatami :wink: Coraz bardziej zaczynam chorować na powojniki i zaczynam im szukać miejsc gdzie mogę je upchnąć, a to kiepski objaw u mnie bo oznacza kolejne uzależnienie.... Teraz tylko trzeba deszczu :wink:
Pozdrawiam Ania
Mój ogród http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=100470" onclick="window.open(this.href);return false;
Moje nadwyżki viewtopic.php?f=11&t=117198" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Bazylowo

Post »

Beatko tak podziwiam sobie ten Twój ogródeczek i powiem Ci szczerze, że się zastanawiam gdzie Ty to wszystko mieścisz :) tyle piękności i odmian ;:oj co jedna to ładniejsza. Róże i powojniki mimo wszystko skradły całe show :D
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Bazylowo

Post »

Dzisiaj powoli zaczynam ogarniać forum ale i tak nie zdążę zajrzeć do wszystkich ulubionych wątków.Ostatnio nie wyrabiam się, ale niedługo to sie zmieni. Widzę Beatko ,ze założyłaś mini warzywniczek dobre i to na początek, bo nie ma to jak własne małe co nieco do przekąszenia. Kwieciak połowę pąków na Therese Bugnet mi skasował, na innych też sie wyzywał.Jednak w tym roku nie zaatakować truskawek to sukces .Goldstern pięknie rozłożyła swoje kwiaty, a w połączeniu z powojnikiem wygląda ślicznie. Widzę ,ze też lubisz kontrastowe duety.W przyszłym roku jeszcze ładniej zakwitną Twoje nowe powojnikowe nabytki jestem ciekawa czy zakwitnie Violet Elisabeth przesadzany jesienią, bo na razie ma tylko cieniutkie łodyżki.Udanego weekendu a buziaczki przekazane ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Bazyla
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1193
Od: 15 lut 2017, o 20:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Bazylowo

Post »

Witam Wszystkich bardzo serdecznie ;:196 powiedziałabym nawet, że gorąco, ale zważając na panujące wszem upały, byłoby to z mojej strony trochę nie taktowne :wink:

Tak, tak, upały niemiłosierne. Z czwartku na piątek trochę popadało, ale złudne nadzieje tego, kto spodziewał się poprawy samopoczucia. Parująca wilgoć oraz upał uczyniły piątek dniem jeszcze bardziej nieznośnym.

Dziś u babci spali bliźniacy, więc babcia trochę nieprzytomna, ale było bardzo fajnie. Na działkę więc rano nie mogłam się wybrać, bo chłopcy byli do południa, a teraz to już tylko pod wieczór pojadę podlać rośliny. A te kwitną cudownie, ale w tempie bardzo przyspieszonym. Tak naprawdę nie mogę się dobrze nimi nacieszyć, bo te upały zmuszają mnie do siedzenia w domu, pozostają ranki - a te zajmuje w ciągu tygodnia praca, więc pozostają tylko wieczory. Ale też nie do końca i w pełni bo: "...lato, z komarami lato swędzące, bez przerwy lato z komarami lato - komary i nerwy..." To, co się dzieje wieczorem, to jakaś inwazja. Bez repelentu i odzieży z długimi rękawami/nogawkami ani rusz.

Dziękuję Wszystkim za odwiedziny, pochwały i dobre słowo - bardzo mi jest miło, że mnie odwiedzacie i jeszcze do tego zechcecie zaznaczyć swoją obecność mimo, że ja ostatnio tak bardzo się opuściłam z rewizytami. Nadrabiam sukcesywnie, ale przyznaję uczciwie, że nie idzie mi to jakoś wartko. Może dlatego, że ja lubię nie tylko pooglądać, ale też i poczytać, co tam u moich Zaprzyjaźnionych Forumków słychać i widać.
Wybaczcie proszę - nie wiem, kiedy nadrobię, ale że nadrobię to jestem pewna.

Zbyszku dziękuję za odwiedziny i miłe słowa, które spływają na moje serce jak miodzik. Idealnie nie jest, ale się staram przede wszystkim dla siebie, ale jak to się podoba innym to też jest mi bardzo miło.

Więc zapraszam częściej do mojej krainy szczęścia przez kwitnącą brameczkę, która była zawsze moim marzeniem:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Aniu - anabuko jak miło Cię gościć. Dziękuję za pochwały - faktycznie Gizelka w tym roku pokazuje potencjał, chociaż robi to w przyspieszonym tempie przez te upały. Solina mnie też zachwyciła obfitością kwitnienia, a skoro Ci się podoba, to jest warta polecenia, bo kwitnie do samej jesieni i jest bardzo mało wymagająca. Jedynie u mnie lubią ją mszyce - ale w tym roku dostały dawkę oprysku.

I tak z przymrużeniem oka: "...pozdrawiam i trochę chodu życzę..." - oj tak, Aniu życzenia w punkt, bo ja co wieczór właśnie z powodu tych wstrętnych komarów robię z działki choduuuuu ;:306

A to moja Gizelka. I tak się cała nie zmieściła na zdjęciu

Obrazek

Powojniki Gipsy Q. i Grunwald w Gizelce.

Obrazek

Obrazek


Obrazek

A to widok z tyłu trejażu - myślę, że sąsiadka nie powinna narzekać

Obrazek

Igo dziękuję, z tymi komarami to dokładnie tak jak i u mnie - Twoje słowa mogłabym przypisać sobie - te potwory nie uszanują żadnej dostępnej części ciała.

Jeżeli chodzi o powojniki, to ja je sadzę osobno, obok róż - bo je trzeba przycinać, a i tak zawsze się podrapię usuwając stare gałązki z krzaczorów różanych oraz z powodu praktyczności w podlewaniu, osobno podlewam/dokarmiam powojniki, osobno róże. Ten Rouge Cardinal rośnie przy pergoli, Goldstern w środku, a z rdugiej strony Arabella.

Obrazek

Obrazek

Marysiu dziękuję za pochwały i miłe słowa ;:196
Powojniki są przecudne i wcale się nie dziwię, że rozpatrujesz alternatywę powiększenia zasobu roślin o ten rodzaj kwiatów. I też się nie dziwię, że chodzisz po necie, wrzucasz kwiatki do koszyczka, a potem nic nie kupujesz ze względów zdroworozsądkowych. Ja często też tak robię. Ale czasami mnie niestety ponosi.
I ja dzień w dzień podlewam bo niemiłosiernie sucho i gorąco, no i te komary ;:202 . Ostróżki to też cudne kwiaty i z pewnością będziesz z nich zadowolona.

Dziękuję za życzenia chłodu i deszczyku, które z serca odwzajemniam ;:196


Obrazek

Obrazek

Obrazek

I specjalnie dla Ciebie, bo wiem, że pająki Ci się podobają mój pierwszy liliowiec:

Obrazek

Aniu- TROJA oj i ja choruję na te powojniki - przecież jest jeszcze tyle różnych, które z chęcią bym zaprosiła do siebie :lol:
Oj deszczyk by się przydał i trochę ochłodzenia, bo bez tego parująca wilgoć tworzy pogodę nie do zniesienia.
Również pogody wedle potrzeb ;:196

Wpadła Arabella do Stelli na plotki

Obrazek

Stella rozpoczęła swój pokaz

Obrazek

Mazury za każdym razem bardziej błękitne

Obrazek

I Julia C. wpuszczona w jeżyny pokazuje coraz więcej kwiatów

Obrazek

Mariuszu dzięki za pochwały, faktycznie teraz róże i powojniki mają swój czas. Jedynie ten upał ewidentnie skracają im żywot kwitnienia. Co do upychania to trochę tu, troche tam, ale z pewnością za kilka lat będę miała sporą zagwozdkę jak to się wszystko rozrośnie.

Farruca

Obrazek

Chinatown

Obrazek

New Dawn
Obrazek

Winchester C.
Obrazek

Jadziu dzięki, że jesteś ;:196 Warzywniczek zaczyna żyć, więc mam nadzieję, że czegoś się doczekam w postaci plonów.
Kwieciak i u mnie zrobił dużo szkody, ale faktycznie o dziwo na truskawkach i poziomkach jakoś go nie widziałam, a raczej skutków jego bytowania. Za to na jeżynie sporo zebrałam popodcinanych pąków.
Lubię kontrastowe kolory w ogrodzie i wyraziste. Te mniej wyraziste robią za złamanie tej intensywności, żeby też nie było jak na parafialnym odpuście. Życzę, aby Violet E. zaskoczył Cię w przyszłym sezonie obfitością kwitnienia.
Pozdrawiam ;:168

Przetacznik od Ciebie ślicznie kwitnie

Obrazek

Piwonia z OBI

Obrazek

I rzut oka na mój warzywniczek.

Obrazek

I szykują się lilie

Obrazek

Jeszcze raz dziękuję Wszystkim za odwiedziny, serdecznie pozdrawiam i życzę udanej niedzieli :wit

Obrazek
Życie jest zbyt krótkie, żeby się na nie obrażać
Beata
Bazylowo
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Bazylowo

Post »

Witaj Beatko,cudowne kwitnienia w Twoim ogrodzie,powojniki i róże cudowne ,bez końca sie ogląda i ciągle mam mało ,kocham te kwiatuszki wszystkie i nie potrafię wymienić najpiękniejszych ,chociaż mam wielką słabość do piwonii które i u ciebie pięknie sie prezentują ,pozdrawiam i miłej niedzieli ,jutro jadę do Irenki do Sosnowca na forumowe spotkanie ;:196
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Bazylowo

Post »

Twoja ukwiecona bramka, niczym ukryte wejście do Tajemniczego Ogrodu ;:oj I jak ten ogród z powieści, Twój również skrywa wiele niespodzianek. Teraz, jak rośliny dostają wszystko to, czego potrzebują, to odwdzięczają się zapierającymi dech widokami. O powojnikach już nic nie napiszę, nie mogę się już nimi dłużej zachwycać, muszę przenieść wzrok na coś innego, bo jak nie to już na zawsze zostanę z takim wytrzeszczem. Ale za to o innych mogę ;:108
Różyczki zachwycające, kolory, zapachy- wszystko się ze sobą łączy i tworzy cudowne mieszanki. A w duecie z powojnikami podobają mi się najbardziej ;:196
Na sobie wypróbowałam działanie olejku waniliowego na komary i według mnie te wredoty go nie lubią, bo zostawiają mnie w spokoju. Ale u mnie nie ma tylu komarów, to może tylko nie mogą do mnie trafić?
Uwolnienia od komorowego jarzma i jeszcze cudowniejszych kwitnień ;:196
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4306
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Bazylowo

Post »

Marzeniem była kwitnąca brameczka i ... jest brama jak marzenie ;:138
Pięknie ;:333
To widać, że "chorujesz na powojniki" - duża kolekcja, u nas tylko jeden stoi samodzielnie, a pozostałe poplątały się z różami nad ławeczką i tak jak mówisz, będzie problem z przycinaniem :(
Jeszcze warzywnik pochwalę, warzywa urosną ku chwale :)
Miłego dnia życzę.
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
Bazyla
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1193
Od: 15 lut 2017, o 20:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Bazylowo

Post »

Dzień dobry Mili Goście ;:4

Nareszcie troszkę ochłodzenia, wieje wiaterek i niebo się zachmurzyło. Mam tylko nadzieję, że za tym nie przyjdzie jakiś huragan czy gradobicie, ale jeżeli już to ożywczy deszczyk.

Jak zaplanowałam wczoraj, tak dziś zrobiłam. Z samego rana zebrałam się na działeczkę, żeby dobrze podlać rośliny nie tylko z konewki, ale też z węża. W te upały staram się nie lać na liście zimnej wody wieczorem, ale rano to już co innego. Zajęło mi to dobre ponad dwie godziny. A jeszcze jakby teraz dopadał deszczyk, to już całkiem byłoby dobrze.
Jednak plany miałam bardziej ambitne, nie tylko podlewanie, ale i śniadanko, herbatka a i jakby się dało to i drobne roboty na działce. Niestety, nie dane mi było aż tak się zrelaksować, ponieważ musiałam wracać do domu. Wczoraj najmłodsza córka wlazła w jakąś dziurę i zrobiła sobie coś z kostką. Bolało ją, ale jakoś nie wyglądało to strasznie poważnie. Zrobiłam okłady, założyłam maść na stłuczenia i opaskę elastyczną. Niestety, nie za wiele to dało, a może dało, ale nie w wystarczającym stopniu, bo dzisiaj zmuszone byłyśmy jechać do lekarza. Rtg na szczęście nie uwidoczniło żadnych złamań czy naderwań, a jedynie skręcenie. Ale i to się skończyło założeniem szyny gipsowej na przynajmniej dwa tygodnie. Na szczęście na Izbie Przyjęć spędziłyśmy zaledwie niecałe półtora godziny, więc i tak dobrze. Ale i tak muszę z młodą siedzieć w domu, bo dopiero jutro dostanie kule oraz musi wyschnąć dobrze gips. No i tak to widzicie jest, jak to mówią: " Jak ubogim w taniec, to muzyka...". Ale przynajmniej nadrobię więcej wizyt w Waszych pięknych ogrodach.

Oj, zaczyna grzmieć - chyba nadciąga burza.

Martusiu oj tak, wszystkie roślinki są piękne, czy to powojnik, róża, piwonia, czy drobniutka czarnuszka, fiołek, bratek - wszystkie mają swój urok i czar. Ale jednak do niektórych pyszczki nam się szczególnie uśmiechają.
Moje piwonie w porównaniu z Twoimi to mały pikuś. Fakt, ślicznie zakwitły, aczkolwiek niezbyt obficie-ale są młode, niestety też szybko przekwitły w tym niemiłosiernym skwarze. Bartzella ma jedynie liście, ciekawe, czy w tym roku wyda chociaż jeden kwiat - chociaż tak poglądowo mogłaby mnie nim obdarować. Na jesień powinna się moja piwoniowa rodzinka powiększyć o kolejne 6 krzaczków (3 odmiany - dwie białe i jedna czerwona).
Życzę dobrej pogody na spotkanie, bo że będzie udane, to jestem przekonana. ;:196

Powojnik mandżurski zaczyna kwitnąć, oprócz prześlicznych kwiatuszków, które tworzą białe chmurki, to jeszcze przeslicznie, subtelnie pachnie troszkę między lekką wanilią a maciejką. Pan sąsiad nie może się go nachwalić i jest bardzo zadowolony, że akurat rośnie na pograniczu naszych działek.

Obrazek

Nie wiem, jak Wam, ale mi się bardzo podoba ten liliowiec - te jego urocze wąsy, no i kolory jakie lubię

Obrazek

Iwonko dziękuję za pochwały. Porównanie bramki do wejścia do Tajemniczego Ogrodu bardzo mi odpowiada - to było moje najpierwsze marzenie po kupieniu działki i nareszcie w tym roku mogę powiedzieć, że jestem zadowolona.
Szkoda tylko, że te upały ewidentnie skracają czas kwitnienia.
Co do komarów, to u mnie są tak perfidne, że nawet jak się wypsikałam repelentem, to gryzły w miejsca nieposmarowane .

Ale coraz bardziej grzmi, a ja i tak dzisiaj w domku, więc chociaż dziś mi nie grożą ich ukłucia.

Również ponadstandardowych kwitnień i umiarkowanej pogody życzę ;:196

I jeszcze raz moja bramka, tym razem w porannym słońcu. Jak na ten moment Flammentanz i Solina prowadzą uzupełniane przez Sympatię i białego Princa Ch.

Obrazek

Obrazek

Andrzejku "...Marzeniem była kwitnąca brameczka i ... jest brama jak marzenie..." dziękuję ;:180
Za pozostałe pochwały również - mam z kogo brać dobre przykłady ;:108
U Ciebie to dopiero różano ;:oj
Również miłego popołudnia i może troszkę umiarkowanegfo ochłodzenia życzę :wit

Len pięknie kwitnie

Obrazek

Czupurkowy przetacznik
Obrazek

I moja brzydula zaczęła kwitnąć. W tej fazie kwiatu nie jest nawet źle.

Obrazek

Obrazek

Tymczasem jeszcze raz dziękuję Wszystkim, że zaglądacie do mnie, życzę dobrego popołudnia i pozdrawiam.
Obrazek
Życie jest zbyt krótkie, żeby się na nie obrażać
Beata
Bazylowo
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Bazylowo

Post »

Beatko duża buźka za pajączka, pamiętałaś o mojej sympatii do nich ;:196 U mnie dopiero jeden liliowiec zaszczycił mnie kwiatem, a zasadnicza kępa dopiero puszcza pąki :D
Róże przecudnie kwitną do tego powojniki tworząc cudowne duety ;:63 Takie brzydule każdy chciałby mieć ;:306 Śliczna ta Gizelka, ale ona kwitnie raz? To ja mam w zamian Semiplenę i Lykkefund takie jednorazówki, a do tego jeszcze Marie Viaud, która już zaczyna kwitnienie. Jejku jak w ogrodzie teraz cudnie pachnie ;:224 ;:224
Dobrze że założyli córce szynę, bo skręcenie nie leczone potem ciągle wraca...zalecają wręcz rehabilitację po wyleczeniu.
Pozdrawiam serdecznie i życzę łagodniejszego tygodnia Obrazek
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Bazylowo

Post »

Beatko wejście na działkę wymiata! no coś niesamowitego ;:oj aż się chce wejść :) Ilość róż jaką posiadasz robi wrażenie, a zapaszek pewnie jeszcze piękniejszy :)
Warzywnik widzę idzie do góry, będzie co zajadać :)
Lilie już momencik i będą zachwycać, bo liliowce widzę już kwitną u Ciebie w najlepsze :)
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Bazylowo

Post »

Beatko wejście na ogródek imponująco ukwiecone piękna ta brzydula dlaczego tak o niej piszesz ma cudny kolor i kwiat .Szybkiego wydobrzenia dla córci biedna tak skręcić nogę. Cudne gwaizdeczki powojnika mandżurskiego i cudny pajączek .Masz cudne powojniki i tak samo cudownie kwitną .Ciekawe czy u Ciebie popadało, bo u mnie zaledwie ksiądz pokropił
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Bazylowo

Post »

Witaj Beatko :wit . Urzekła mnie pergola obrośnięta różami ;:215 . Boski widok ;:167 . Wszystko ślicznie Ci kwitnie mimo upalnej pogody. U mnie od pewnego czasu codziennie przechodzą burze i ulewy. Strasznie niesprawiedliwa jest ta pogoda ale co zrobić :roll: . Oj , biedna Twoja córka :( . Mój eM też dwa dni temu skręcił i naderwał kostkę także łatwo nie jest. Chodzi o kulach i nosi ortezę. Obowiązkowe L4 i odpoczynek bez obciążania stopy co w praktyce oznacza, że mam trzecie dziecko w domu ;:224 . Przy robocie nie pomoże a jest jej akurat teraz sporo. No cóż, takie życie. Szybkiego powrotu do zdrowia dla córki i cudnych kwitnień w ogrodzie, pozdrawiam :wit .
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Bazylowo

Post »

Ślicznego masz tego liliowca pająka.
Stella jak co roku - neisamowita.
Wejście do ogrodu ukwiecone, że ho ho, albo i bardziej ;:215
Radości z ogrodowania życzę ;:168
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”