W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Aniu, ale się u Ciebie dzieje :D Tyle nowych zakupów. Ja staram się unikać szkółek i w ogóle sklepów ogrodniczych. W tym roku skusiłam się na kilka jednorocznych, jedną Austinkę w donicy i jednego rododendrona. Miejsca brakuje i ciasno się zrobiło okropnie, więc już nie szaleję z zakupami :roll:
PS. Śliczne te garnuszki w kropeczki ;:333
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5991
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Aniu, zazdroszczę Ci, że w pobliżu masz tak fajną i dobrze zaopatrzoną szkółkę. RAz na jakiś czas wspaniale odwiedzić takie miejsce. Człowiek lata jak na skrzydłach i zapomina o wszelkich troskach. Lepszej terapii nie trzeba.
Ale urocze dzbanuszki zdobyłaś ;:167 Koszyczek po lekkiej metamorfozie jak nowy .
Widok azalii odbiera mowę :shock: :D
Awatar użytkownika
Shire
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2653
Od: 3 kwie 2016, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Aniu jakoś dawno Cię chyba nie odwiedzałam, nie wiem dlaczego, wybacz proszę. :oops:
Czytam, że masz już swój własny kawałek gruntu do tworzenia swojego świata i bardzo Ci gratuluję.
Widoczki roślinne jak zawsze przepiękne, dzbanuszki pięknie wpisują się w trend niebieskich impresji. Jestem ciekawa, jak je zaaranżowałaś. Może lobelię w nich trzymaj?

Pozdrawiam serdecznie! :wit
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Piękne rodki i azalie ;:215 Glicynia jest przecudna, taka jakby pełna?... Nowe ozdoby jak zawsze fajne wypatrzyłaś, przypomniałaś mi tym samym, że u mnie kilka tego typu nabytków czeka na swoje miejsce w ogrodzie kurząc się póki co w szopie ;:224
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11686
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Nadeszły gorące dni i codziennie temperatura wskazuje w południe 29 stopni ;:3 .Dzisiaj koniecznie po pracy muszę pojechać podlać pomidory i inne roślinki, bo padną i nic nie będzie do pojedzenia ;:224

Kilka dni temu pojechałam na działkę i mogę stwierdzić, że taki skok ciepła pobudził maksymalnie róże i sporo zaczyna już kwitnąć.Nie wiem, czy to dobrze.Oby tylko szybko nie przekwitły.
Trawa też szybko rośnie po zaserwowanym nawozie ,ale z tego to się cieszę ;:333

Ola tak bardzo słonka wyczekiwałam, a teraz aż go za dużo jest.Ciężko dogodzić?
Teraz z kolei na deszcz czekam i tak w kółko ;:108

Obrazek

Iga garnuszek jeden pęknięty, nie wiem co się stało? Ale najwyżej go skleję :uszy
Ostatnio z moją kochaną mamcią wyplewiłyśmy resztę przyszłego ogrodu.Kupiłam wory ziemi dla różaneczników i iglaków i posadziłam Novą Zemblę oraz Władysława Łokietka. Rydal znalazł swoje miejsce pod płotem na reprezentacyjnym miejscu :uszy

Lady of Schalott

Obrazek

Iwonko dziewanna zakwitła na różowo, śliczna jest, ma takie małe, drobne kwiatuszki ;:215
Push jeszcze siedzi w donicy, na niego też przyjdzie pora, bo Rydal już rośnie w docelowym miejscu.
Część roślin wyjechało z balkonu, strasznie się męczyły w donicach, jak wyjęłam z donic to korzenie miały takie ściśnięte.
Nie lubię wiśni ,no nie smakują mi,ale moja mamcia uwielbia.Pamiętam na stołówce szkolnej wiśniową z kluseczkami.Rabarbarowa wygrywa, bo nie trzeba pestek wypluwać ;:oj

Gertrude Jekyll

Obrazek

Krysiu poidełko jest chyba dziurawe, bo woda ucieka i ciągle jest suche ,najwyżej zalepię dziurę jakimś gipsem.Uwielbiam wyszukiwać ciekawe, stare przedmioty z duszą.Nie lubię w ogrodzie świecidełek i w domu też nie :uszy

Obrazek


Anetko glicynia nie jest wcale taka straszna, skuś się, jak masz podporę to nie zastanawiaj się ;:333
I tak trzymać, trzeba cieszyć się życiem i spełniać swoje marzenia.
Anetko jak się cieszę, że jedziesz do Chorwacji.Kochamy ten kraj ;:167 i tęsknimy.Może uda nam się w lipcu na tydzień pojechać?myślimy nad tym.My rejony Zadar,Pag?Będziecie na wyspach? Hvar cudo? ;:167

Princesse Anna

Obrazek

Dorotko długo trwałam w postanowieniu ,że nie kupuję roślin, ale jak tu wytrzymać? ;:303 Wiosna, wszędzie buchają kolory, kuszą w każdym sklepie.Mam jeszcze w planie klona szczepionego .Ostatnio w LM byłam i wystawili partię róż z licencją takie jak Novalis i inne.Jedną sobie odłożyłam i posadzę w donicy.Marzy mi się Emily Bronte?.zachciewajka i gdzie ją kupić? Chyba jeszcze w naszych szkółkach nie mają?

Therese Bugnet

Obrazek

Wiolu dokładnie takie miejsce jak szkółka potrafi wyleczyć z bólu głowy.Człowiek czuje, że lata heh ;:170
Odczuwam to w pewien sposób, że to miejsce jest dla wybranych, typowych ogrodomaniaków?Tam nie ma roślin jednorocznych.
Dzbanuszki są urocze i jak widzę takie skarby to cieszę się jak dziecko.Najczęściej kosztuje to kilka złociszy.

Goździki

Obrazek

Monika wybaczam no przecież ja mam to samo, nie nadążam za własnym ogonem:) Nie mam czasu wpisać się do każdej z Was i z góry przepraszam?Fajnie, że znalazłaś chwilkę dla mnie;)
Garnuszki stoją jako ozdoba na podeście od huśtawki...

Obrazek

Gosiu glicynia jest pełna, kupując nie wiedziałam o tym.Oby za rok zakwitła większą ilością kwiatostanów.
Ciekawa jestem jakie ozdoby zakurzone posiadasz, pochwal się koniecznie w swoim wątku ;:oj

Obrazek

Dziewanna bylinowa wieloletnia(podobno) ;:173

Obrazek

Mydlnica...

Obrazek

Bukiet do wazonu naprędce zebrany...

Obrazek

LO przy oczku

Obrazek

Mój nowy nabytek z kwiaciarni...

Obrazek

Miłego dnia :wit
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16028
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Bardzo jestem ciekawa tej hortensji na ostatnim zdjęciu. Intrygujący ma kolor.Czy zamierzasz ją kiedyś przesadzić do gruntu? Ona jest z tych, które kwitną na pędach zarówno tegorocznych, jak i zeszłorocznych? Już kilka razy popatrywałam na nie w marketach, nawet dzisiaj w Lidlu też zwróciły moją uwagę, ale się w koncu nie skusiłam. Miałaś Aniu już kiedyś wczesniej takie u siebie?
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Hortensja mieni się kilkoma kolorami ;:oj, będzie pięknie się prezentować na działeczce :tan
Ostatnio zachwyciłam się hortensją w ogrodniczym, były dwie i obie sprzedane. Mam na nią ogromną chrapkę i chyba kupię, nie patrząc, że trzeba ją na zimę chować. Zaryzykuję, bo jest tego warta ;:108
Śliczny widoczek http://img1.garnek.pl/a.garnek.pl/035/1 ... _800.0.jpg
Bukiecik zrobiłaś sobie uroczy ;:63 Bardzo rzadko zabieram kwiaty z działki do domu, jazda rowerem im nie służy :;230
Pashmina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1658
Od: 1 sty 2016, o 15:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Witaj Aniu. Roślinki pięknie Ci kwitną. Bardzo podoba mi się poidełko dla ptaszków. Wydaje mi sie,że wewnątrz gips nie jest niczym zabezpieczony. Zapewne dlatego przemaka.
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Witaj piękna jest ta hortensja też kupiłam ją w zeszłym roku posadziłam na jesieni owinięta przezimowała dobrze teraz rośnie, ale na razie same liście ciekawe czy zakwitnie. Pozdrawiam :)
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11530
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Aniu zazdroszczę zakupów, piękne rośliny w nowym i działkowym miejscu zagoszczą. Dobrze, że masz pomoc mamy, pracy masę w ogrodach. Mama perfekcjonistka, to chwaścika już pewnie nie uświadczy. :)
Tawuła i rozchodnik to żelazne rośliny, mam takie same. Będą cieszyć bez szczególnego doglądania. ;:215
Świerk Push, piękny, kupiłaś szczepiony?
Róże znowu zaczynają czarować. ;:oj
Uwielbiam zupy owocowe, ale rabarbarowej nie jadłam.
Pewnie już prace wewnątrz domu się zaczęły. Życzę spokoju, bo to wyjątkowo trudny czas, fachowcy to temat rzeka. :roll:
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Aniu, z tego co się orientuję, to Emily Bronte tylko u Austina...Chociaż tak szybko wszystko się zmienia, że trudno nadążyć ;:65 Może jesienią sprowadzi ją do nas któraś z rodzimych szkółek?
Awatar użytkownika
Bazyla
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1193
Od: 15 lut 2017, o 20:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Aniu super zakupy, dziewanna urocza, pozostałe roślinki też pięknie kwitną, a wszystko to uwiecznione na świetnie wykadrowanych zdjęciach, na których każda roślinka wygląda wyjątkowo.
U nas dziś od południa przyszło przyjemne ochłodzenie, które ma potrwać do wtorku. Jest nadzieja, że przez te dni troszkę odetchniemy od tych tropikalnych upałów, zarówno my jak i rośliny.

A i ten bukiet wspaniały - widać, że Masz zdolności florystyczne oraz duże poczucie estetyki - ;:108 ;:215

Umiarkowanej pogody i dobrego tygodnia ;:196
Życie jest zbyt krótkie, żeby się na nie obrażać
Beata
Bazylowo
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11686
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

No i mamy upragnione, gorące dni, które powodują szybkie zakwitanie róż ;:108 W tym roku kwitną dosłownie naraz.Nie nadążam z podziwianiem ich.Musiałabym mieć je pod nosem, a tak zajeżdżam je oglądać co dwa albo trzy dni.Sporo zdjęć pstrykam jak już jestem jakbym chciała na zapas zatrzymać kadry.Tej wiosny słabo przycięłam swoje róże, nawiozłam je granulowanym obornikiem.Może nie są to kwitnienia tak bujne jak u naszej kochanej mistrzyni Dorotki ;:180 , ale i tak się cieszę ,że w ogóle kwitną po zmasowanym ataku mszyc i innych latających stworzeń.
Zostałam zaostróżkowana dosłownie jeśli można tak to nazwać.Bardzo się cieszę, że dobrze czują się u mnie te byliny.Wszelakie kolory się potworzyły.Liliowce mają pąki, niektóre w donicach wywiezione na ogród też będą kwitły.Jestem ciekawa jakie wykopałam, bo nie dawałam znaczników.
Stałam się również posiadaczką nowej róży, a mianowicie Sangerhauser Jubilaumrose z serii Marchen Rosen.Na razie rośnie sobie w nowej donicy.Piękny ma zapach.

Co trzy dni nawiedza nas burza i porządnie podlewa działkę, także nie muszę latać z wężem.
Znów mają być upały od środy.Na razie lekkie ochłodzenie.

Wandziu tak to zwykła hortensja ogrodowa.Mam kilka u siebie i niestety majowe przymrozki zmroziły młode pędy.Mimo tego hortensje na nowo wypuszczają liście także dadzą radę.Na razie mam ją w donicy, ale na pewno niedługo ją przesadzę, zaobserwowałam, że tworzy nowe przyrosty liściowe ;:108

Obrazek

Iwonko ja mam kilka hortensji ogrodowych i wszystkie pięknie kwitną co roku, nie okrywam ich w ogóle.
Bukieciki rzadko tworzę, bo lubię kiedy są kwiaty na działce, jednak czasem pozwalam sobie na stworzenie kompozycji do bukietu ;:224

Obrazek

Ewa no właśnie muszę czymś zabezpieczyć poidełko?.coś wymyślę? :uszy

Obrazek

Alu na pewno zakwitnie, trzymam kciuki ;:215

Obrazek

Soniu jak dobrze Cię widzieć:)Moja mama to rzeczywiście perfekcjonistka, jej warzywniczek jest wzorcowy.Musi być zagrabione zawsze i nie wolno podeptać?.
Push niestety nie jest szczepiony, tylko ten niski.
Remont stoi dalej i czeka?siedzę jak na szpilkach, zbieram kolejne kontakty, ale jak przychodzi do ustaleń i konkretów to cisza ech? ;:124 na początku lipca wyruszamy na kilka dni tam gdzie resetujemy się całkowicie.Tego nam potrzeba.Po powrocie mam nadzieję ,że wszystko przyspieszy.Na szczęście jedyny stolarz nie robi sobie żartów i pod koniec czerwca montaż schodów będzie?hurra ;:138

Obrazek

Dorotko Emily Bronte u Austina ech ;:226 ?no ale może jakaś szkółka się postara o nowy nabytek? Sporo ludzi ją na pewno zakupi, także jak czyta to ktoś ze szkółki to proszę się zastanowić?

Obrazek

Beatko miło czytać, że podoba się innym to co robisz?tworzysz?kocham ogród ;:167 i ozdoby,to moja pasja odnaleziona po trzydziestce?i niech tak będzie:)
U nas też nastąpiło ochłodzenie i tak ma być do wtorku ,a ja mam w środę wolne i ma być 30 stopni.
Bukiety rzadko tworzę, zawsze szkoda mi ściętych kwiatów.Dzięki za odwiedziny:)

Obrazek

Princesse Anna ;:167

ObrazekPrzepraszam wszystkich za brak wpisów w waszych wątkach.Odwiedzam w miarę możliwości.

The Weddgwood Rose

Obrazek

Geoff Hamilton
Obrazek

Anna S z Czech
Obrazek

Agness Schilinger cudne ma te koronki...
Obrazek

Maria Theresa jak zawsze cudna...

Obrazek

Leonardo z Eden ;:303
Obrazek

Gertrude Jekyll

Obrazek

LO tydzień temu przy oczku
Obrazek

Hot Chocolate

Obrazek

Queen of Sweden

Obrazek

Eden kochany bardzo się stara i ma ogromne kwiaty...
Obrazek

Pompadoure ma ogromne, ciężkie kwiaty...

Obrazek

Obrazek

Veichenblau ;:303
Obrazek

RU na pniu
Obrazek

Chippendale ten kolorek...
Obrazek

Novalis
Obrazek

Leonardo da Vinci

Obrazek

Miłego tygodnia ;:215
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”