Działka ROD Moja radość na emeryturze

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze

Post »

ANIU.!!
Dzięki za pochwały.Myślę,że moja ziemia sprzyja niektórym roślinom.Bo naprawdę są takie co się sieją na potęgę.Ta piwonia co ma dwa kwiaty też się zasiała.Jest też taka bardziej różowa to też samosiejka.Miałam fajnego irysa.Zapylił się i miał dużą torebkę nasienną.Niestety nie powinnam była dopuścić do zawiązania nasion bo po zimie już go nie ma. ;:223
Ostróżki sama siałam w tamtym roku.Kupiłam mieszankę pełnych.Niestety nie są takie pełne jak myślałam.
Twój irys odchruje,ale na pewno na przyszły rok zakwitnie.Ten mój pełny w tamtym roku posadziłam u synowej . W tym roku zakwitł kilkoma kwiatami.Piwonia którą jej zawiozłam miała tylko dwa kwiatki.Kawałek został u mnie i sobie rośnie.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2817
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze

Post »

Danusiu, piwonie masz piękne ;:oj Tyle roślinek kwitnących, że nie wiadomo gdzie patrzeć! Róże śliczne, trytoma już kwitnie i pentsemon! Muszę poszukać swojego! Pokaż proszę parzydło z ciemnymi liśćmi, jeszcze takiego nie widziałam! Też mam kilka siewek piwonii, ale są takie jak mateczne. Czy Twoje siewki dają nowe odmiany?
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16500
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze

Post »

Danusiu, co ja widzę :shock: Trytomy już u Ciebie zakwitły. ;:303 Ja wprawdzie nie mam ich wcale, bo one mnie nie kochają, ale na działkach są, jednak kwitnących jeszcze nie widziałam. ;:185
Cudnie rozkwitły Twoje róże ;:138 , a piwonie swoim słodkim zapachem umilają Ci prace działkowe. ;:333
Ostróżki z własnego wysiewu ;:63 A tak na marginesie: ostróżki kochają mnie inaczej, tzn. rosną niemal pod niebo, po czym zaraz kładą się na płask i cały efekt pryska jak bańka mydlana. ;:223 Pożegnałam się z nimi na zawsze i mam tylko jednoroczne, które grzecznie sieją się same. ;:333
Pozdrawiam i lekkiego ochłodzenia życzę. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze

Post »

MARTO!
Nie wiem czy nowe odmiany.Tamta co miała dwa kwiaty to była jakaś cała biała ale była podobna do różowej tylko różniła się kolorem.
Jak zapylałam liliowce to brałam pyłek z jednego liliowca i przenosiłam na innego i wtedy były inne kwiaty,ale teraz mam już tyle tych liliowców,że nie wiem które to które.Niektóre wyrastają mi na ścieżkach.
Martuś jak zrobię zdjęcie tego ciemnego to wstawię. :D
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2817
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze

Post »

Danusiu, busz kwitnie wszystkimi kolorami! Śliczny bodziszek o fioletowych kwiatkach , moje tylko w różowościach :( Na ostatnim zdjęciu jest jakaś nawłoć czy coś ?
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze

Post »

Lucynko trytoma zakwitła i już zaczyna przekwitać. :evil:
W tamtym roku poczułam miętę do ostróżek więc kupiłam nasiona pełnych,niestety nie są takie pełne jak myślałam,ale i tak mi się podobają.
W nocy była burza,błyskało się i lało.Dziś jest pochmurno i chłodnawo.W dzień znowu spadł deszcz,ale padał spokojnie.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze

Post »

MARTO!
Na 4 zdjęciu do kąkol,a na pierwszym bodziszek.Na ostatnim zdjęciu jakaś roślina skalna.Dawno temu otrzymałam ale nie znam nazwy.
Masz rację tworzy się busz.Do kompostownika ciężko dojść ponieważ parzydło strasznie się rozrosło,a z drugiej strony atakują mrówki.
Muszę sprawdzić gdzie one tam siedzą bo są strasznie agresywne już trzy razy wlazły mi na nogę i od razu gryzły.Szok. ;:108


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze

Post »

Piwonie zaiste piękne ;:oj
Ostróżek z siewu również nie udało mi się wyhodować, chociaż może tak nie do końca. Bo u mnie się nie zachowały, ale u mojej mamy z moich siewek już jak najbardziej ;:108 Te pojedyncze też są śliczne, a kolory jakie Ci wyrosły? Z tego co widzę, to chyba różne, bo u mojej mamy same jasnoniebieskie.
Bardzo obficie kwitną Ci różyczki, przy takich okazach nie można przejść obojętnie :heja
W nocy była potężna burza, z mnóstwem niesamowitych efektów. W dzień ledwo, ledwo popadało.
Pozdrawiam ;:196
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze

Post »

IWONKO!
Kupiłam mieszankę ostróżek.Do tego miały być pełne.Niestety tylko jedna wyszła prawie pełna.Wyrosły szybko.W tym samym roku zakwitły.
Są niebieskie i taki róż nie róż ,sama nie wiem co to za kolor.
Róże pnące (moje) kwitną obficie jeden raz a potem już pojedyńczo.Mam też dwie jakieś stare odmiany są pachnące ale niestety puszczają odrosty i muszę ciągle wycinać bo te odrosty rosną dalej od krzewu matecznego. ;:223
U nas też w nocy była burza.Błyskało się raz po raz.Deszcz lał jak z cebra.Cały dzień był pochmurny i jeszcze trochę padało.
Jadę jutro na działkę i mam nadzieję wysłać paczuszkę. :D
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2817
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze

Post »

Danusiu, u mnie tak mało różanie w ogrodzie to podziwiam wirtualnie ;:108
Tego bodziszka wypatrzyłam na zdjęciu z parzydłem, a kąkol znam. Wychowałam się na wsi i zbierałam jeszcze kąkol na polach, tylko wydaje mi się, że ten ze wspomnień, był bardziej liliowy niż ogródkowy.
Piwonia śliczna! W ogrodzie kwitnących
różności mnóstwo masz i pachnąco ;:oj
Dobrego tygodnia ;:196
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze

Post »

Witaj MARTO!
Właśnie odkryłam,że ta żółta roślina skalna to rozchodnik Maksymowicza. :cry:
Najbardziej mi dziś pachniało koło altany jak czyściłam tulipany.Z dwóch skrzynek wyszła mi jedna nie pełna.Jeszcze mam trochę tulipanów do wykopania i hiacynty.Jutro mam zamiar jechać na działkę na dłużej.Roboty mam huk.Przede wszystkim muszę zebrać poziomki bo już
czerwono się zrobiło.Pogoda sprzyja a na działce mokro po deszczach.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze

Post »

Zachwyciłam sie ta cudna piwonia.
Wiesz moze co to za jedna ??
Powojnik i róże śliczności i same radości. ;:215
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze

Post »

Wczoraj na działce miałam niespodziewanego gościa.Zobaczyłam jak liście kwiatków się ruszają.Myślę co to?jakiś potwór? Podchodzę a to
jeżyk.Poszłam po aparat,wracam o jego nie ma.Stanęłam i rozglądam się a on zdążył wejść w ziemniaki.Rozchyliłam liście,a jak ,siedzi.
Pstryknęłam mu dwa zdjęcia,powiedziałam,żeby się nie bał i odeszłam.

Aniu ta piwonia to imię aktorki,albo Sara Bernard a prędzej Schirlej mac coś tam. :lol: Kupiłam ją w Biedr.Jak będę na działce to poszukam opakowanie.Dziś nie byłam na działce ponieważ straszny ukrop u nas.Pojadę chyba po święcie.Wystarczy że wczoraj się naharowałam do 16tej.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”