Polysect z substrala

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
Betix75
50p
50p
Posty: 87
Od: 16 wrz 2007, o 16:34
Lokalizacja: wielkopolska

Polysect z substrala

Post »

Dobry wieczór,


Kilka tygodni temu zaobserowałam chorobowe zmiany na moich kilku moich jałowcach, okazało się że to choróbsko "szkodnik" opanował prawie wszystkie moje iglaki w ogrodzie, tylko tuje brabant tak jakoś mniej. Otóż, przeważnie czubki tych krzewów (ale i poniżej rónież) otoczone są pajęczynką, w którch siedzą takie czarne małe muszki z przezroczystymi skrzydełkami. I teraz nie wiem czy to jest ten szkodnik który zaatakował moje iglaki, czy może ofiara tej zastawionej pajęczynki. Ponadto zauważyłam również opruczy tych uwikłanych w pajęczynie muszek także zielone pajączki. Dodam, że igły stają się brązowe i czubki gałązek po prostu się przechylaja i łamią, tak jakby zostały pozbawione soków a igły oblatują. Czy to może być przędziorek ? Czy może atak mszycy, bo po przeczytaniu jednego z wątków dotyczących berberysu to mój berberys również obsiadły takie żółte larwy, może więc te larwy przeistaczają się w póżniejszej fazie w te czarne muszki ?

Proszę Was najgoręcej jak potrafię, rozstrzygnijcie mój problem na podstawie przedstawionego opisu (nie mam cyfrówki) czy to przędziorek czy mszyca i czy środkek który zastosowałąm (POLYSECT z Substarala) jest skuteczny na to paskudztwo ?

Pozdrawiam
Tego na co za późno, tego szkoda...
Awatar użytkownika
maryann
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4182
Od: 3 wrz 2007, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Czechy k. Krakowa

Post »

Te muszki ze skrzydełkami i te zielone bez- to mszyce. Na nie wystarczy Polysect. Natomiast kto inny zostawił pajęczynki... Na razie użyj to co masz, zobaczymy za kilka dni.
Każda opinia najlepiej opisuje jej autora!
Betix75
50p
50p
Posty: 87
Od: 16 wrz 2007, o 16:34
Lokalizacja: wielkopolska

Post »

Maryann, dziękuje. W sobotę potraktowałam iglaki własnie tym środkiem z Substrala, po ilu dniach znowu zrobić oprysk ? bo taki jednorazowy to raczej nie pomoże. Na ulotce informacyjnej jest napisane, że po 7 dniach, ale może troszkę wczesniej ?
Interesuje mnie jeszcze taka sprawa, po jakim czasie takie środki stają się niezmywalne dla deszczu (biorąc pod uwagę obecnie złudną pogodę) ?
Tego na co za późno, tego szkoda...
Awatar użytkownika
maryann
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4182
Od: 3 wrz 2007, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Czechy k. Krakowa

Post »

Zmywane czy nie, te środki działają bardzo króto- góra kilka godzin. Nie ma też po co (właśnie z tego powdu) kropić na zapas. Trzeba patrzeć i szybko reagować. Mszyce nie odżyją, muszą nowe przylecieć, a to trochę potrwa.
Jeśli te pajęczynki są produktem przędziorków, to nawet w 2-4 dni będą następne się stołować -jak tylko wylęgną się pozostawione jajeczka...
Na razie czekamy. Nie ma co paprać świata na darmo.
Każda opinia najlepiej opisuje jej autora!
Betix75
50p
50p
Posty: 87
Od: 16 wrz 2007, o 16:34
Lokalizacja: wielkopolska

Post »

Czyli to tak trochę "walka z wiatrakami".... :) no nic dziś zobacze jeszcze raz czy moja praca przyniosła jakieś pozytywne efekty
Tego na co za późno, tego szkoda...
Awatar użytkownika
maryann
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4182
Od: 3 wrz 2007, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Czechy k. Krakowa

Post »

Każda opinia najlepiej opisuje jej autora!
Awatar użytkownika
Kama1107
50p
50p
Posty: 51
Od: 30 maja 2017, o 18:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Polysect na mszyce

Post »

Czy można jeść owoce z krzewów owocowych (porzeczki, agrest ) po opryskaniu ich wcześniej preparatem na mszyce - Substral polysect 005 SL długodziałający ? Dopiero się doczytałam, że jest on do roślin ozdobnych :(
x-p-11
---
Posty: 3496
Od: 20 lut 2015, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Polysect na mszyce

Post »

Kama1107 to baaardzo rozcieńczony acetamipryd - związek z grupy pochodnych neonikotynoidów (0,5% masz w ulotce)
Na roślinie działa powierzchniowo, wgłębnie i systemicznie - czyli wchodzi wgłąb rośliny i przemieszcza się z sokami. Przyjmij karencję jak dla tych silniejszych (np Mospilan itp)
Okres od ostatniego zastosowania środka do dnia zbioru rośliny uprawnej (okres karencji):
Rośliny sadownicze i warzywne oraz runo leśne - 14 dni.
kubryn84
100p
100p
Posty: 109
Od: 20 kwie 2018, o 22:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie, okolice Bydgoszczy

Re: Polysect na mszyce

Post »

Podłącze się do tematu, mam mszyce na czereśni (małe drzewko) a ojciec ma jeszcze trochę tego środka czy mogę tym preparatem opryskać czereśnie? I czy można przyjąć takie dawkowanie jak na modrzew (wg zaleceń 10 ml/1l wody)?
Awatar użytkownika
Adrian139
200p
200p
Posty: 219
Od: 30 paź 2018, o 12:01
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Polysect na mszyce

Post »

Możesz tylko 2 tygodnie karencji
Pozdrawiam
Zapraszam do mojego wątku - Owocowy śródziemnomorski i egzotyczny ogród
zapraszam do zakupu moich roślin tanio i dobra jakość https://www.forumogrodnicze.info/viewto ... 34&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
kubryn84
100p
100p
Posty: 109
Od: 20 kwie 2018, o 22:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie, okolice Bydgoszczy

Re: Polysect na mszyce

Post »

Dziękuje za odpowiedź. Czy dawkowanie takie może być jak napisałem, w poprzednim poście? I czy są jakieś ograniczenia odnośnie użycia w określonej temperaturze tego środka?
Awatar użytkownika
Adrian139
200p
200p
Posty: 219
Od: 30 paź 2018, o 12:01
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Polysect na mszyce

Post »

użyj takiej dawki nie ma co oszczędzać polysectu co do temperatury to ja pryskam wieczorem jak pszczoły nie latają większość oprysków działa między 15 a 25 stopni najlepiej a polysect może też w tym przedziale temperatury
Pozdrawiam
Zapraszam do mojego wątku - Owocowy śródziemnomorski i egzotyczny ogród
zapraszam do zakupu moich roślin tanio i dobra jakość https://www.forumogrodnicze.info/viewto ... 34&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Gbr___
100p
100p
Posty: 137
Od: 22 wrz 2011, o 00:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Polysect na mszyce

Post »

Czy Substral polysect 005 SL można spokojnie stosować doglebowo u schlumbergera i sansevierii w dawce ulotkowej?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”