Ogródek doktora Lokiego ? cd...

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
e-genia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 32013
Od: 5 wrz 2008, o 19:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Ogródek doktora Lokiego ? cd...

Post »

Dziękuję LOki
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2873
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogródek doktora Lokiego ? cd...

Post »

Loki, filmiki super! Może jeszcze jakiś podkład muzyczny zamiast tej piły? Jednak wolę zdjęcia, zawsze można sobie coś dooglądać :wink: Zastanawiam się, gdzie Ty wetkniesz swoje zasiewy!
Twoja trzykrotka jest piękna ;:oj
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12091
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Ogródek doktora Lokiego ? cd...

Post »

@ E-Genia ? jakbyś potrzebowała bardziej szczegółowych wyjaśnień, albo miała jakieś pytania, to się nie krępuj i wal jak w dym!

@ Marta ? podkład dźwiękowy jest dokładnie ten, który ja słyszę jak do ogrodu idę, sorry? Skoro mnie wszystko psuje dźwięk jakiejś szlifierki, piły czy co to było, to nie widzę powodów, żebyście wy mieli podziwiać kląskanie ptaszków. :twisted: Co do zdjęć ? mówisz i masz, kwitnienia z ostatniego tygodnia prezentuję poniżej. A co do wysadzania zasiewów ? dużo już wysadziłem, część niestety sczezła po ostatnich nawałnicach, a to co zostało jakoś gdzieś upchnę, choć przyznaję, że miejsca coraz mniej...

Agrostemma githago
Obrazek

Amsonia tabernaemontana
Obrazek

Aquilegia x hybrida
Obrazek

Aquilegia vulgaris
Obrazek

Bignonia capreolata
Obrazek

Bistorta amplexicaulis
Obrazek

Dianthus plumarius
Obrazek

Digitalis purpurea
Obrazek

Glaucium flavum
Obrazek

Hedysarum coronarium
Obrazek
Obrazek

Malva sylvestris
Obrazek

Nigella damascena
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Paeonia officinalis
Obrazek
Obrazek

Papaver orientale
Obrazek
Obrazek

Papaver rhoeas
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Pisum sativum
Obrazek

Phlomis russeliana
Obrazek

Rosa x hybrida
Obrazek

Salvia nemorosa
Obrazek

Salvia transsylvanica
Obrazek

Sisyrinchium montanum
Obrazek

Vicia faba
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Viola cornuta
Obrazek
Obrazek

Wisteria frutescens

Obrazek

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
Madziagos
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4351
Od: 10 kwie 2012, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sobącz/Kaszuby

Re: Ogródek doktora Lokiego ? cd...

Post »

Trwaniem miecznicy bym się nie martwiła, ona jest samoodnawialna i nieśmiertelna.
F :) ajne filmiki
Z pozdrowieniami, Magda
Moje wątki Moje drogi... Aktualny
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7956
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Ogródek doktora Lokiego ? cd...

Post »

Loki
Ależ oryginalne kwiatostany pokazujesz :D
Niektóre pierwszy raz widzę.
Czy odmładzasz jakoś goździki bylinowe :?:
A ślazownik długo żyje u Ciebie :?:
Hmmm... mówisz piła i szlifierka... to zrozumiesz moją irytację na sąsiadów ,którzy psują mi kontemplację ogrodu piaskowaniem metalu itp.
I nie tylko bo życie codzienne również.
A człowiek ma ogród głównie po to ,żeby się w nim wyciszyć i odreagować a nie chodzić z watą w uszach i miotać przekleństwa :;230
A co Ci sczezło :?:
Niestety rzeczywistość pogodowa jest taka, że wszytko musi być przywiązane w trzech miejscach bo inaczej padnie ;:224
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2873
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogródek doktora Lokiego ? cd...

Post »

Ależ masz mnóstwo kwiecia! ;:215
Takie zdjęcie kąkolu dla mnie nie do osiągnięcia ;:145 , a przy tej pladze komarów, jaka nas dotknęła, to jakiekolwiek zdjęcie trudno zrobić!
Siekiernica ;:oj , nigdy też nie myślałam, że rdest ma takie ładne kwiatki! Maki polne u nas tylko czerwone! I bób ma śliczny kwiat, a ten bordowy, to też bób, czy wyka?
Piwonie ;:167
A tych dźwięków po sąsiedzku współczuję! W ogrodzie powinno rozlegać się kląskanie słowika, a przynajmniej świergot wróbli!
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Drako
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1342
Od: 17 lut 2013, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Płd. Wielkopolska

Re: Ogródek doktora Lokiego ? cd...

Post »

Za kąkola szanuję, wczoraj jadąc przy polu rowerem wypatrzyłem coś różowego i niebędącego wyką i musiałem zawrócić, faktycznie rosły dwa zbiedzone kąkole. A nie widziałem ich z kilka dobrych lat. Miejsce zaznaczone z nadzieją, że skubnę za tydzień nasionek, bo te szybko się osypują ponoć.
Ten goździk to nie jakiś przekrzyżowaniec z alpejskim? (hybryda ma przydługawą nazwę na A bodajże, a sama nazwa jak zwykle dała nogę z pamięci.)
Co do bobu, to chyba uprawianymi ilościami się nie najadasz? Lubisz zapach kwiatów? :)
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12091
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Ogródek doktora Lokiego ? cd...

Post »

@ Madziagos ? Dzięki, pocieszyłaś mnie!

@ Pelagia
? Dzięki za uznanie. A powiedz mi, co widzisz po raz pierwszy? Co do goździków bylinowych ? zważywszy na to, że de facto wszystkie są bylinowe, wygląda to tak: goździków pierzastych i goździków kartuzków nie ruszam. Raz wysiane (no, w wypadku kartuzków posadzone, bo nie znalazłem nasion, a trafiłem na sadzonki) zostają na miejscu, rosną sobie i nie wymagają żadnych interwencji oprócz doraźnego nawożenia oraz oczywiście eliminacji zagrażających im chwastów. Jeśli chodzi o goździki ogrodowe, chińskie, brodate i kropkowane ? jak zaczynają mi się mocno przerzedzać, skopuję rabatę i wysiewam od nowa? Jeśli chodzi o ślaz ? jest to krótkotrwała bylina, zazwyczaj ze trzy lata i znika? Ale szczęśliwie sam się rozsiewa, więc zawsze go mam. Piła czy szlifierkia bywa okazjonalnie. To, co mnie naprawdę irytuje, to hałaśliwe psy, które pojawiły się z nowymi właścicielami domku o terenie przylegającym do mojej tylnej części ogrodu. Te niestety są cały czas. Jeśli chodzi o to, co z wysiewów doniczkowych mi sczezło ? między innymi inkarwilea, zaś żagwiny, maki syberyjskie, kobea czy asarina wyglądają tak, jakby od śmierci dzieliło je bardzo niewiele.

@ Marta
? Ale czemu zdjęcia kąkolu są dla Ciebie nie do osiągnięcia? Kąkol wdzięcznie pozuje do zdjęć, nie jest taką wredotą jak choćby kozibród, który otwiera się późnym porankiem, a zamyka już wczesnym popołudniem? Co do siekiernicy ? to najbardziej udany z moich zeszłorocznych eksperymentów. Łatwo kiełkująca, szybko rosnąca, kwitnąca już w pierwszym roku uprawy i do tego posiadająca naprawdę bardzo dekoracyjne kwiaty i kwiatostany? Co do rdestu ? czasem fotka makro ujawnia piękno, którego na co dzień nie dostrzegamy. Jeśli chodzi o maki ? jest to już drugie pokolenie samosiejek, więc aż zaskoczony jestem, że pojawia się coś innego niż klasyczna czerwień. Co do bordowego bobu ? jest to jak najbardziej bób, odmiana ?Crimson Flowered? z Thompsona i Morgana. Na dźwięki sąsiedzkie niestety nic nie poradzę?

@ Drako ? Wygląda mi na to, że jeśli chodzi o kąkol, będę musiał się zadowolić tymi samosiejkami? Siałem też na rabacie, ale uwaliła się na niego jakaś samosiejka maku i zanim zareagowałem, zgnił po tych ulewach, które miałem w ostatnim tygodniu? Co do goździka pierzastego ? ja już nic nie wiem? Wikipedia mówi, że ogrodowe odmiany goździka pierzastego to tak naprawdę krzyżówki z goździkiem sinym oraz ogrodowym? Ktoś z kolei kiedyś na forum sugerował mi, że to krzyżówka pierzastego z wspaniałym? Ty piszesz o krzyżówce z alpejskim? A ja, jak porównuję do dzikiego typu, wcale nie widzę jakiejś wielkiej różnicy. :-P A jeśli chodzi o bób ? jak zapewne już się domyśliłeś, uprawiam go dla pięknych, dekoracyjnych kwiatów. Aczkolwiek nigdy ich nie wąchałem?

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7956
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Ogródek doktora Lokiego ? cd...

Post »

Jurku
Szałwia transylwańska, hedysarum coronarium, glaucium flavium, bistorta amplex. i bignonia uffff.
Tego nie znałam wcześniej.
A siekiernica to która :?:
Z mojego doświadczenia to np. goździk chiński czy chabaud , nawet ,jak przezimują w domu to kiepsko się prezentują.
Kiedyś pozyskałam z opuszczonych działek fajne odmiany goździków ogrodowych, niestety padły już a mi nie przyszło do głowy nasionka zebrać.
W tej chwili mam z 10 odmian goździków. U nas ciężko dostać stare odmiany np. pierzaste.
Ślazownik u mnie pierwszy raz przezimował, ale sam się sieje.
Nie wiem ,czy człowiek z wiekiem się robi przewrażliwiony, ale mnie psy obok naszej posesji też wkurzają , na dodatek ostatnio co noc jest ogólnowsiowy koncert. :roll: A pewien Owczarek Podhalański doprowadzi mnie kiedyś do kupna urządzenia z tłumikiem i skończy ,jak kogut znajomego w Australii :;230
Szkoda tych ledwożywych roślinek.
Aż wierzyć się nie che ,żeby mak syberyjski w kwiacieństwie taki cherlawy był.
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
Drako
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1342
Od: 17 lut 2013, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Płd. Wielkopolska

Re: Ogródek doktora Lokiego ? cd...

Post »

Oj ja się wcale nie dziwię z tym goździkowym nazewnictwem, rodowody roślin ogrodowych nie raz biją wenezuelskie telenowele jeśli chodzi o to kto z kim się krzyżował. :;230
Także polecam "sztachnąć się" kwieciem bobu, przy poletku wystarczy stanąć obok. :)
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12091
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Ogródek doktora Lokiego ? cd...

Post »

@ Pelagia ? Szałwia transylwańska ? do zeszłego roku nie wiedziałem jaki to gatunek szałwii, wyrosła z mieszanki nasion od Legutki? Myślałem, że to omszona, ale jednak nie (wyrosła prawdziwa omszona, posiana rok temu i widzę, że to nie to)? Stawiam na transylwańską, ale pewności nie mam? Co do siekiernicy włoskiej (Hedysarum coronarium) ? szczególnie mnie urzekła. Niesamowicie szybko rosnąca (ale nie za duża) bylina kwitnąca bardzo wdzięcznie już w pierwszym roku uprawy? Siwiec żółty towarzyszy mi od początku i w zasadzie nie wyobrażam sobie ogrodu bez tej pięknej makowatej rośliny. Jeśli chodzi o goździki ? moje nie zimują w domu, moje zimują w gruncie. Historia z kogutem, jak już napisałem w Twoim wątku, inspirująca, oj inspirująca? :twisted: Chociaż muszę przyznać, że i tak najbardziej denerwują mnie koty? Psy hałasują, owszem, ale przynajmniej mi ogródka nie demolują? Cherlawe roślinki się jeszcze bardziej cherlawe zrobiły, bo cały tydzień były burze i ulewne deszcze? Nawet z chabrów bławatków niewiele mi zostało? Co do maku syberyjskiego ? nigdy mi się jeszcze nie udał. Co roku sieję. Raz nawet sadzonki kupiłem. NIGDY nie doczekałem się kwiatów. Nigdy. No i wielki kciuk w górę za neologizm ?kwiacieństwo?? Chociaż nie powinno to być czasem ?kwiaciństwo? (bez tego ?e?)? :;230

@ Drako ? Masz rację z tymi rodowodami? A jak do tego dorzucić nieogarnięcie botaniczne producentów nasion, to już w ogóle czasami dojście do tego, co się kupiło i co tak ładnie rośnie bywa niemożliwe?

Pozdrawiam!
LOKI

PS. Fotki będą jutro...
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7956
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Ogródek doktora Lokiego ? cd...

Post »

Jurku
Ciekawe opowieści o egzotycznych roślinkach. :)
Aż dziw bierze ,że tak pospolity kwiat , choć chyba nie modny, jak mak syberyjski się Tobie nie udaje.
Ja po prostu wykopałam z opuszczonych działek i kwitnie co roku, zwykły pomarańczowy.
Żeby było zabawnie kiedyś kupiliśmy kilka sadzonek jako ... przegorzany, potem dałam Córce a po chyba 7 latach jeden odbił z korzenia i zakwitł.
Faktycznie kwiaciństwo ;:306 Zainspirowałam się ''kaczeństwem'' z Kaczora Donalda :;230
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12091
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Ogródek doktora Lokiego ? cd...

Post »

@ Pelagia ? jeszcze wracając do Twojego poprzedniego posta ? jeśli chodzi o rdest himalajski (Bistorta amplexicaulis), to jest to gratis, który się przyplątał bodajże z sadzonką jakiegoś dzwonka? Dzwonek wypadł (jak wszystkie dzwonki w moim ogrodzie), a rdest został? A co do bignonii ? ta krewna milinu niestety chyba nie jest zimotrwała w polskich warunkach?

Jeśli chodzi o mak syberyjski ? no nie wychodzi mi i koniec. W końcu będę musiał się poddać, choć jest to dla mnie trudne, bo maki naprawdę lubię? A co do neologizmu ? może nawet ?kwieciństwo? byłoby lepsze. :;230

A teraz czas na obiecane fotki...

Achillea millefolium
Obrazek

Alcea rosea
Obrazek

Anthyllis coccinea
Obrazek

Calendula officinalis
Obrazek

Cistus incanus
Obrazek

Clematis sp.
Obrazek
Obrazek

Dianthus barbatus
Obrazek

Dianthus carthusianorum
Obrazek

Dianthus plumarius
Obrazek

Drymosiphon grandiflorus
Obrazek

Eschscholzia californica
Obrazek

Lathyrus latifolius
Obrazek
Obrazek

Linaria purpurea
Obrazek

Lonicera periclymenum
Obrazek

Papaver rhoeas
Obrazek

Petunia x hybrida
Obrazek
Obrazek

Viola tricolor
Obrazek

Viola x williamsiana
Obrazek
Obrazek

Wisteria frutescens

Obrazek

I na koniec parę zapylaczy:

Bombus terrestris
Obrazek
Obrazek

Xylocopa violacea

Obrazek
Obrazek

Jak widać mają używanie na żeleźniaku...

Pozdrawiam!
LOKI
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”