W moim ogrodzie cz.40

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16500
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

Marysiu, wpadłam na chwilę, by pogratulować wygranej. Gratuluję. ;:138 ;:138
Jutro wybywam na działkę na dzień i noc, a może nawet dwa dni i dwie noce, więc być może pokażę się dopiero we środę.
Słoneczka życzę, ciepełka i miłych wrażeń w ogrodzie. Zdrówka dla Was. ;:97 ;:97 ;:97 ;:cm
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

Rozmaryn sosnowy - no czego się tu człowiek nie dowie... ;:215
Orliki masz super, Marysiu.
No i fajne zakupy ;:333
Bardzo lubie tę Twoją żabcię, zawsze mnie rozwesela ;:168
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

Witaj Marysiu piękne różne nowości u Ciebie ,wilczomlecz z oczkiem bardzo mi się podoba i nie ma takiego w moim ogrodzie i ten prawie czarny chaber też piękny,jak ja Ciebie podziwiam ,że jakoś sobie radzisz ,ja po tych deszczach i zaległościach jakie przez deszcze mam nie wiem co robić ,jakbym nie umiała sie zorganizować ,bo taka to ilość do nadrobienia ,pozdrawiam ;:196

Gratuluję wygranej i niech służy długo i dobrze :heja
Awatar użytkownika
julcia1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2254
Od: 19 maja 2011, o 08:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Leszno w Wielkopolsce

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

Marysiu ile razy znajdę czas na przeglądanie Twojego wątku to znajduję coś dla mnie zupełnie nowego tym razem czerpatka kanadyjska dziwo , nigdy nie widziałam.Śliczne masz irysy mimo plagi ślimaków, moje nie kwitną ale już wiem dlaczego, mam za żyzne piaski, za dużo obornika i kompostu ;:223 a tak próbowałam im dogodzić :;230
Magnolia fajnie już ukształtowana, a ze nie najdroższa to może i lepiej ,w razie straty mniejszy zal ,a wypraktykowałam ze im odmiana jakiejś rośliny droższa to bardziej kapryśna, wiec może tak najlepiej kupować rośliny.
Gratuluję wygranej w comiesięcznym konkursie :tan
Spokojnego tygodnia ;:168
Pozdrawiam Julia
Moje zielone zakręcenie
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

Witam serdecznie!
Na początek chciałam bardzo podziękować Madzi za zgłoszenie mojej kandydatury do konkursu i wszystkim którzy zagłosowali na mnie ...duża buźka ObrazekObrazek
Niedziela wypoczynkowa i jedynie kilka fotek zrobiłam, a dzisiaj lato...kwiaty garną się do życia, ale niektóre niestety mdleją :wink:
Dzisiaj odwiedziłam przybytek ogrodnika czyli targ w Krzeszowicach...oj musiałam się hamować...ale miałam stróża (M) Obrazek
Przykleiły się dwie ciekawostki rozmaryn afrykański i bulbinę. Kupiłam lubczyk, bo mój po paru latach zniknął.
Mogłabym jeszcze długo krążyć między sprzedawcami i wyłuskiwać ciekawostki ale mam co robić w ogrodzie i na razie sadzenia mi nie trzeba.

Agnieszko bardzo dziękuję! tak się fajnie zbiegło i dostałam od Was prezent urodzinowy. A wybrałam coś ciekawego ...mianowicie pianownice :D
Coś mnie na zioła wzięło i dzisiaj też dokupiłam ciekawostki ;:333
Zrobiłam sadzonki w doniczkach orlików tych ciemnych i zimy nie przetrwała żadna sadzonka więc tylko wykop i wysyłka. Mimo że doniczki były w miednicy i ochronione przed mrozem.
Ale sieją się dalej. Gdyby magnolia przetrwała i zakwitła byłabym szczęśliwa :D

Basiu tak to jest że Ci co mają najbliżej są najpóźniej...tak było u mnie w pracy Obrazek Witam Cię serdecznie Obrazek

Kasiu 69 bardzo dziękuję Obrazek Ładna kompozycja kolorystyczna ;:215

Mariuszu teraz robią takie cuda...na patyku!! a Ty masz tyle pięknych roślin, że kto wie może i magnolia będzie. Dziękuję za słoneczko...nareszcie jest i za miłe słowa pod adresem ogrodu ;:168

Tereniu serdecznie dziękuję Obrazek zdrówko potrzebne, bo ogród wysysa z nas siły Obrazek

Aniu poidełko było moim marzeniem, bo wystawiałam podstawki i stary talerz, a tu ptaszki mają wizytówkę że to dla nich Obrazek
Skalniak dopiero będę tworzyć i rozbierać stary a to robota ;:oj i już wiem że na jego miejscu będzie można coś posadzić, bo ogród pęka w szwach ;:oj

Lucynko masz racje że ogród coraz bardziej kolorowy, ale ja czekam na róże, bo mają tyle pączków ;:167 Wszystko żyje tylko część dzwonków zjadły ślimaki już w jesieni ale jeden jest. Długo wschodził jeden szczawik, ale już jest na wierzchu. Chabra czarnego miałam, ale przepadł i chyba znalazłam dwie siewki jednak nie wiem czy uchowają się przed nagusami.
Za wspaniałe życzenia bardzo Ci dziękuję! Przeczytasz je pewnie za parę dni więc niech Ci pogoda dopisuje na działeczce Obrazek

Krysiu bardzo dziękuję ObrazekObrazek cudna róża ;:167
Azalia nie pachnie, ale u mnie to nawet pontyjska nie zawsze pachnie. Magnolia jest wyższa ode mnie więc może przetrwa zimą i zakwitnie na wiosnę, chociaż pani powiedziała że może jeszcze w tym roku zakwitnie bo powtarza :uszy
Orliki bardzo lubię i jestem dla nich pobłażliwa pozwalając się wysiewać, sama też wysiewam zdobyte nasiona, Nad Czerpatką jest Wilczomlecz Ascot Rainbow tegoroczny nabytek który mam nadzieje się rozsieje. Czerpatka ma ukryty i skromny kwiat. Tydzień zapowiada się upalny, ale i burzowy więc życzmy sobie żeby burze nie wyrządziły żadnych szkód Obrazek

Iwonko 0042 ja zamawiałam u Konieczki jeszcze zimą i w marcu rozesłali informacje o wysyłkach, ale jak już pisała miałam przygodę, bo już wykupiłam rośliny...posadziłam a tu dostaje info że paczka w drodze! Na szczęście wcześniej telefonowali i zapisałam numer ...i wszystko wstrzymałam Obrazek
Nie wiem, który orlik ma mazajki ;:oj

Dorotko nie jesteś spóźniona...dziękuję Obrazek
Tak to jest Wilczomlecz Ascot Rainbow nowy zakup od Joli ;:215

Kasiu 74 Bardzo dziękuję na dobre życzenia nigdy nie jest za późno Obrazek
Ja dzisiaj też o mało nie kupiłam nowego orlika ale nie byłam pewna czy takiego nie mam :D
Dzięki i niech życzenia dla magnolii się spełnią ;:168

Lucynko ObrazekObrazek bardzo, bardzo dziękuję!

Bea taaak! i wiesz że pachnie delikatnie sosenką, a dzisiaj kupiłam afrykański ;:215 Jeden i drugi niestety trzeba będzie zimować w domu i zobaczymy jak to się skończy dla nich :uszy
Żabciów Ci u mnie sporo Obrazek

Martusiu wilczomlecz to nowość od wiosny ale mam nadzieję, że jak inne powiększy swój stan Obrazekbo wzbudził sensację.
Chaber już u mnie był, ale przepadł i Lucynka przysłała więc może też się rozrośnie. Zawsze przestrzegasz, że trzeba dzielić rośliny ale jak jest ich tyle...
Martusiu jakoś sobie radzę i to pewnie dzięki kurom, bo one każą mi wyjść do ogrodu, a jak się już wyjdzie to trudno zaraz wrócić ObrazekDziękuję i pozdrawiam Obrazek

Julciu wiesz, że w moim ogrodzie wszędzie coś rośnie i zawsze znajdę coś nowego Obrazek Czerpatkę mam już trzy lata...rozrasta się, ale ozdobą są głównie liście bo kwiaty są niepozorne. Ja też nie miałam sukcesów z irysami, ale przesadziłam na grządkę po ziołach (z piaskiem) i doczekałam się ;:215 Gliny też nie lubią Obrazek
Julciu druga większa piękna, bo żółta magnolia kosztowała pięciokrotnie więc nie zastanawiałam się i jak się uda to może kiedyś kupię i żółtą, bo kawał ziemi jeszcze zyskam...na razie jest jeszcze gliną, ale się zrekultywuje ;:215
Bardzo dziękuję za gratulacje i życzenia Obrazek

Parę kwiatuszków
Obrazek

Moja ślicznotka ma kilkanaście pąków!
Obrazek



Obrazek

Obrazek
pączkowa dzisiaj jest cała w różu!

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Miłego dnia!
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7889
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

Marysiu
Piękne widoczki z ogrodu :D
Piwonie cudne :D Pastelowo - różowa bossska :!:
Ciekawa jestem tego nowego rozmarynu i bulbiny.
Dobrze ,że u nas nie ma takich targów ;:224
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

Agnieszko Bulbine uśmierzyła swędzące miejsce po ukąszeniu przez komara :uszy


Obrazek

to rozmaryn afrykański
Obrazek

tu kwitnąca Bulbine


Obrazek

Dzisiaj walczyłam ;:124 z jakimiś robalami, które łączyły się w dwójki i czwórki wokół dorodnych pączków jednej róży. Jakby kopulowały i znosiły jaja w tenże pąk róży...makabra co wracałam to nowe egzemplarze.
Awatar użytkownika
duju
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3962
Od: 13 paź 2008, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

Marysiu, ślicznie masz w ogrodzie ;:138 Spóźnione, ale z serducha najszczersze życzenia ;:167
Pozdrawiam - Justyna
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7889
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

Marysiu
Ciekawe te roślinki, pierwszy raz widzę. :D
Co do robali to chyba już wiem o jakie chodzi.
Takie delikatne z przewagą czerni :?:
Ale żeby jaja składały, bezczelne :!:
W nocy wczoraj pryskałam róże na mszyce, najgorzej stare odmiany wyglądają.
Żywopłot z Kardynała cały obklejony i jeszcze ogrodnica niszczylistka i zwójki.
Wcześniej profilaktycznie wszystkie pryskałam.
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
Awatar użytkownika
julcia1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2254
Od: 19 maja 2011, o 08:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Leszno w Wielkopolsce

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

Marysiu podziwiam corocznie Twoją żółciutką piwonię jest cudowna.
W ubiegłym roku kupiłam ale nie przetrwała . Tez jeszcze popróbuję przy okazji z piwoniami drzewiastymi.
Rozmaryn afrykański taki inny z tymi powykręcanymi listkami jeszcze nie widziałam ciekawy, a zapach ma podobny do klasycznego.Może bedzie łatwiejszy do przechowania zimą.
Spokojnego o chłodnego popołudnia ;:196
Pozdrawiam Julia
Moje zielone zakręcenie
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

O tego https://www.fotosik.pl/zdjecie/899d837f428aa72b orlika mi chodzi, wygląda jak by był cieniowany, kolorek prześliczny, to siewka jak piszesz?, no a Twoja ślicznotka ma śliczny kolorek również ;:167
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

Marysiu :wit
Ogród piękny jak zawsze :)
rozmaryn afrykański i bulbine ... jakieś nowosci, ciekawości ,pierwszy raz i takie widzę i słyszę o nich. ;:173
Awatar użytkownika
Zuzia111
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2090
Od: 13 paź 2016, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

Marysiu..takie piękne kolorowe widoczki z ogrodu lubię najbardziej , masz chyba wszystkie najpiękniejsze kwiatki ;:138 . Pogoda dopisuje nie tylko roślinkom ale i robalom :wink: . Co prawda u mnie takich nie ma,,na razie ;:oj . Walczę za to z czarną plamistością na różach ale to walka z wiatrakami :evil: . Zadomowiłam się na dobre na działce, nie chce się nawet siadać do kompa. Pozdrawiam i wygranej z robalami życzę :uszy
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”