Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
irpam
500p
500p
Posty: 541
Od: 10 lip 2017, o 17:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opole

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

O jejku ;:oj ;:oj ;:oj pąków niesamowicie dużo na Jenny Duval. Jak to wszytko zakwitnie, to kolorowy zawrót głowy.
Róże już wspaniale kwitną.
U mnie pierwsza pokazała kwiaty Blue for You, a z angielek w tym roku Princess Anna.
Świece łubinów z czosnkami fajnie wyglądają. ;:63 ;:63 ;:63
Pozdrawiam i zapraszam, Irena
Ogród i róże Ireny
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Daysy ale dałaś czadu a raczej twoje przecudne wielkoludy Po mimo ,że jesteśmy od nich podrapane, ale jak zakwitną taką ilością pąków to aż serce nam mocniej bije ;:167 ;:167 .Odczuwam to to nawet patrząc na te fotki ,a co dopiero jak zakwitną. Ojjjj będzie festiwal różany po mimo ,że tak długo wyczekiwany .Fajnie ukorzeniają się patyczki Postiliona już pokazują sie młode listki a dzisiaj pościnałam ślepaki Aphrodite i zaraz poszły do doniczki bo wiosenne niestety nie dotrwały i sama jestem ciekawa jak bedzie sie ukorzeniać ta róża bo jeszcze nie robiłam próby .Parę razy ukorzeniałam różę od brata i niestety za każdym razem gdy juz zaczęła puszczać listki padała to samo u brata .Możliwe ,ze są takie róże których nie da sie ukorzenić, jednak oczy już ukorzeniałam z powodzeniem nie raz Nie wiem dlaczego nie chcą u mnie zadomowić sie łubiny czy zawilce japońskie z tymi dwoma roślinami mam wieczny kłopot .Calutka noc znów padało a dzisiaj trochę sie ochłodziło oby wreszcie pogoda się ustabilizowała jako tako bo jak przyjdą upały to grzyb zacznie szaleć ;:222
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
jonatanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3255
Od: 4 mar 2012, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Jenny Duval cudny , ależ będzie kwiatów ;:oj . Nevada i M.Hilling bardzo ładnie się prezentuje, to mój ulubiony duecik. :)
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Witam wszystkich serdecznie

Czerwiec przywitał nas piękną pogodą ;:209 . Dzisiaj prawdziwie letni dzień, po krótkotrwałej burzy i niewielkim deszczu wyszło słonko i na termometrze mam 26 stopni.
Różyczki pomalutku otwierają coraz więcej kwiatów a to dla nas mód na serce. Niestety zauważyłam na niektórych listkach czarną plamistość ;:131 .

Jadziu :uszy też mam wrażenie, że nie wszystkie róże są chętne do ukorzeniania się patyczków, próbować jednak można a nóż za którymś razem się uda, w końcu i tak je wyrzucamy.
Jeśli pogoda się utrzyma to już niedługo będziemy mieć ogrom kwiatów w ogrodzie, na razie rozwijają się pojedyncze pąki.
Jako pierwsza z Austinek rozkwitła Wollerton old Hall

Obrazek

Obrazek

Zawilcami chętnie się podzielę, rozsiewają się jak głupie a łubiny mam z siewu. Mogę zebrać nasiona i Ci wysłać.

Irenko mam wrażenie, że w tym roku róże zawiązały masę pąków, teraz tylko wypada czekać na efekt u mnie jako pierwsza z Austinek była wyżej pokazana Wollerton i Princess Alexsanda of Kent, Munstead Wood i William Shakespeare, oto one
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Następne to Winchester Cathedral i Mary Rose na jednym krzaczku, czyli 2w1 ;:131 i Charles Austin

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I jak na królową przystało Queen of Sweden
Obrazek

Obrazek

Kasiu, Joasiu, Jenny Duval potrafi zachwycić, szkoda, że kwitnie tylko raz ;:145 jednak w pierwszym daje z siebie wszystko na 100%

Obrazek

Obrazek

Joasiu dla Ciebie nadal czarujący duecik :)
Obrazek

Obrazek

Nie tylko angielki już kwitną, poza nimi

Garden of Roses i w kolejce już następne pączuszki
Obrazek

Obrazek

Graden Princess
Obrazek

Obrazek

Bajazzo



Obrazek

Obrazek

Obrazek

a wokół tak jak przy Nevadzie i M.Hilling pełno pszczół
Obrazek

Louis Odier
Obrazek

Obrazek

Souvenir du dr Jamain, Tuscany ;:224 , trudno je odróżnić
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Rhapsody in Blue

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Natasha Richardson
Obrazek
Obrazek

Geisha
Obrazek

W kolejce już Variegata di Bologne
Obrazek

Nadal kwitnie Harrison's Yellow
Obrazek

Obrazek

Obrazek

I na koniec mój bukiecik i nowy nabytek
Obrazek

Obrazek


Miłego wieczoru :D :wit
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
adka321
100p
100p
Posty: 108
Od: 10 wrz 2018, o 12:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Daysy piękne zdjęcia królowych ..mam pytanie czy twoja munstead wood tez pokłada kwiaty na ziemi ?.Ja musiałam swojej zrobić podpórki w tym roku ma pąk przy pąku i wyrzuciła dwa długie baty. Wollerton old Hall piękna wpisze do swojego kajetu na listę chciejstw ;:108 .Hortensja również śliczna ;:138
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16966
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

A wielka , naprawdę wielka przyjemnością obejrzałam twoje cudne, wielkie okazy różane.
Piękne odmiany i kwitnienia, ;:180 ;:180 ;:180
Bardzo m ładny twój bukiecik orlikowy. ;:215
A nowy nabytek to jakas hortensja ??
Jeszcze takiej nie widzialam. :)
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Harrison's Yellow ma cudne kwiaty zresztą każda jest cudna w swoim rodzaju .Na reszcie znalazłam chwilkę dla siebie i posiedzenia na forum ,bo Amelka zasnęła.Wieczorem padam jak kawka nawet nie zaglądam co słychać u forumowiczów.Dzisiaj jednak nadrobię zaległości ;:196 . Masz racje czy wyrzucę zaraz patyczki czy po jakimś czasie, co za różnica, ale próbować warto .Cudny ten nowy nabytek
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
irpam
500p
500p
Posty: 541
Od: 10 lip 2017, o 17:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opole

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

U Ciebie już mnóstwo róż kwitnie. Moje angielki dopiero zaczynają się otwierać. Może to mocniejsze cięcie wpłynęło na późniejsze kwitnienie. Chociaż Munstead Wood przecięte I ta słabiej kwitną w tym samym czasie.
Czerwiec to ich czas. Czekamy z utęsknieniem a ich piękne widoki.
W zeszłym roku kwitły wcześniej około 2 tygodnie.
A czarujący duecik to sam miód na oczy.
Hortensja piękna. Takie inne kwiatki.
Piękności same u Ciebie.
Pozdrawiam :wit
Pozdrawiam i zapraszam, Irena
Ogród i róże Ireny
x-ja-a

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Ale będziesz miała piękny sezon różany, tyle pąków! ;:oj Zazdroszczę tylu kwiatów na Munstead Wood, moje dwa krzaczki posadziłam w półcieniu, bo ponoć dla nich lepiej, ale widzę, że one tak nie uważają, brakuje im chyba słońca, bo nadal mizerne. Czekam na Twoją Queen of Sweden, na pewno da popis w tym roku ;:167 No fakt, róże kwitnące raz dają z siebie wszystko, niesamowity widok :shock:
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Daysy, jakie cudowności pokazałaś! ;:167 Ten rok faktycznie będzie dobry dla róż, też jestem zachwycona ilością zawiązanych pąków i tym, jak one porozrastały się ;:167 Twoje kwitnienia zachwycają...a bukiecik? Mistrzostwo! ;:196
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
jonatanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3255
Od: 4 mar 2012, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Daysy dziękuję. Ogrom pąków wskazuje na dobry rok dla różyczek. Nacieszyłam oczy, oj nacieszyłam widokami. Bukiecik ;:oj Sliczna ogrodówka, jaka odmiana?
Awatar użytkownika
inka52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2169
Od: 5 lis 2009, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legnica - Dolny śląsk

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Daysy -wreszcie doczekałyśmy się takich pięknych widoków Austinki zawsze wyrywne , bardzo mi się podoba Twój duecik , widziałam już w kilku ogrodach i marzę o nim , może coś na jesieni wykombinuję , ale jest cudny jak reszta księżniczek pozdrawiam ;:167
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Daysy, Nevada i M. Hilling to chyba najpiękniejszy, różany duet jaki do tej pory widziałam ;:167 A Twoje olbrzymy razem, to strzał w dziesiątkę. Szkoda, że mój ogród zbyt mały, bo pewnie bym ten pomysł od Ciebie ściągnęła...
Też masz taką plagę szkodników? U mnie to jakaś masakra w tym roku. Nie nadążam zbierać tego świństwa, a opryski pomagają na kilka dni. Potem polka zaczyna się od nowa :twisted:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje róże !”