Nasze 1500m2 - cz. 3

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Nasze 1500m2 - cz. 3

Post »

adka321 witam serdecznie :D Dziękuję w imieniu roślinek ;:196 Też się obawiałam zakątka pod brzozami, bo nawet trawa tam kiepsko rosła :wink: Jednak okazało się, że nie taki diabeł straszny, choć faktycznie jest tam dość sucho, to jednak niektóre rośliny świetnie dają sobie radę. Hosty, serduszki i żurawki rosną, ale nie tak szybko jak w innych bardziej mokrych częściach ogrodu. Dobrze tam się czują: bodziszek kantabryjski, barwinek, oczywiście konwalie i fiołki, tawułki, czerpatka kanadyjska, jasnota plamista, miodunka pstra, epimedium. Sporym zaskoczeniem było dla mnie to, że spodobało się nawet takim mniej oczywistym roślinkom jak oregano i kocimiętka, które niby lubią bardziej nasłonecznione miejsca, czy świecznice lubiące wilgoć. Nie podlewam tam częściej niż inne partie ogrodu. A co tam za piękne zwierza leżą sobie w twoim avatarku? Uwielbiam takie międzygatunkowe komitywy ;:173

Stasiu szkoda maluszków i żal ich mamy, widzę jak ta u siostry opiekuje się swoimi dziećmi, choć to jej pierwszy raz, więc z pewnością dla tej twojej to musiała być wielka tragedia :( Iryski jeszcze nie wszystkie pokazałam, niektóre wciąż każą czekać na kwiaty. Idealnie opisałaś orliki ;:215


Dzisiaj trochę różności, żeby nie zamęczać iryskami :wink:
Przelot pospolity Coccinea
Obrazek

Obrazek

Bertram marokański Silberkissen
Obrazek

Fiołek Rebecca
Obrazek

Powojnik Asao
Obrazek

Obrazek

Tawuła wczesna
Obrazek

złotokap
Obrazek

Krzewuszka
Obrazek

Obrazek

Pelargonie
Blue Wonder
Obrazek

Marbacka Tulpan
Obrazek

Zaczynają piwonie i goździki
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
adka321
100p
100p
Posty: 108
Od: 10 wrz 2018, o 12:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Nasze 1500m2 - cz. 3

Post »

Piekne kwiecia zapodałaś Małgosiu..A w avatarku moje dwa pupilki,które sie bardzo kochają :D .Cola suczka mieszaniec i dachowiec Luśka .Kociczka wychowała się od malutkiego z Colą i mam wrażenie że traktuje ją jak matkę ;:108
PaulaF-Z
500p
500p
Posty: 602
Od: 1 lis 2016, o 20:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Nasze 1500m2 - cz. 3

Post »

Gosiu,

twój ogród coraz bardziej zachwyca.
Napiszesz mi, czy przycinasz przekwitłe kwiatostany irysków? Nie mam z nimi jeszcze doświadczenia, w tym roku po raz pierwszy kwitną mi trzy odmiany.
Teraz masz trochę więcej czasu na ogród?
Awatar użytkownika
slila1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6347
Od: 18 maja 2009, o 19:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Nasze 1500m2 - cz. 3

Post »

Irysy bardzo ładne i co roku ich przybywa. Zgromadziłaś już poważną kolekcję.
W zakątku pod brzozami zrobił się busz, doskonale dobrałaś rośliny.
Cudnie rozrósł się przelot, u mnie jakoś nie chce się zaaklimatyzować. Zdradź na jakim stanowisku rośnie, bo nie odpuszczę i będę znów próbować wprowadzić go na działkę.
Uroczy fiołek Rebecca pobył u mnie przez trzy sezony i niestety zniknął. Jak znajdę to znów kupię, bo warto go mieć.
Pelargonie zachwycają, szkoda że nie mam gdzie przechować ich przez zimę.
Pozdrawiam Lidka "Jest mowa kwiatów tajemna i cicha". Wincenty Pol
Moje wątki.
Moja działka cz.9
Awatar użytkownika
anida
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2018
Od: 26 sie 2015, o 21:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Augustów, strefa 5b

Re: Nasze 1500m2 - cz. 3

Post »

A ten przelot, wcale nie taki pospolity :;230 , kolejny kwiatek, który widzę pierwszy raz. A w złotokapie jestem zakochana od jakiegoś czasu i jeszcze go nie mam.
Pozdrawiam Anida

Nie należy mylić prawdy z opinią większości.
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Nasze 1500m2 - cz. 3

Post »

Przelot chyba jakoś mało popularny, a szkoda bo jest niezwykły. Super połączenie kolorów i te puszki pomiędzy kwiatkami ;:oj Zupełnie go nie znam, może warto w takim razie sobie go sprowadzić, bo bardzo ożywia rabatki.
Nad Bertramem kiedyś się zastanawiałam, ale on zimowo niepewny i w końcu się na niego nie zdecydowałam. Długo go masz?
Moc masz orlików i każdy inny ;:oj Ja mam tylko kilka i jeszcze nie za duże kępki, ale przesadziłam siewki i będę miała więcej :tan
Pogodnego wekendu ;:196
Awatar użytkownika
Ola2310
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3071
Od: 24 maja 2015, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice śląsk
Kontakt:

Re: Nasze 1500m2 - cz. 3

Post »

Matko Małgoś ile ty masz irysów!a!!
Mnie coś one denerwują. Mam ich troszkę, kiedyś było więcej ale nie są moimi ulubionymi roślinami....
Kotki fajne. Wszystko małe fajne ale za szybko rośnie.... Moja siostra zakochana w adoptowanym kotku...
Orliki u ciebie piękne. Inne niż moje.
Nie mam takich ciemnych.... Cudne.
Pozbieraj z nich nasionka...
Miłego wieczoru kochana i dużo słonka jutro. ;:196
Ja niestety do pracy popołudniu. ;:145
Awatar użytkownika
sauromatum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1701
Od: 18 maja 2010, o 08:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Nasze 1500m2 - cz. 3

Post »

Ten przelot wygląda super :) Z budowy rośliny wnioskuję, że to roślina stanowisk kserotermicznych, prawda? szykowałaś jakieś specjalne stanowisko dla niego?
Piękne kwitnienia pozostałych roślin :)
Awatar użytkownika
stasia_ogrod
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5199
Od: 13 mar 2011, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: andrychow

Re: Nasze 1500m2 - cz. 3

Post »

Małgosiu, malowniczy ten przelot, raczej na suche stanowiska a u mnie zbyt mokro. ;:oj
Powojniki, to moja miłość, najpiękniejsze gdy dopiero otwiera się pączuś i barwa jest intensywna, potem nieco od słonka płowieją. ;:215
Pozdrawiam i dobrego tygodnia życzę. ;:3 ;:3 :wit
kasia74
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2805
Od: 1 cze 2010, o 23:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Głogów/Dolnośląskie

Re: Nasze 1500m2 - cz. 3

Post »

Małgosiu podczytuję Twój wątek od dawna. W końcu postanowiłaś się wpisać.
Cudne masz irysy i orliki. Nowa rabata kolorowa. Wszystko takie zadbane.
Przelot hm nie słyszałam nigdy tej nazwy ale kolor bardzo przypadł mi do gusty do tego jest go taka ilość ;:63
Awatar użytkownika
karolacha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8142
Od: 1 cze 2014, o 15:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Nasze 1500m2 - cz. 3

Post »

Piękny ogród, dużo cudności. Ale nie ma nic słodszego od takich słodziaków, futrzaków ;:167 :wit
Moje Arboretum
Część 8 - zapraszam Karolina
Awatar użytkownika
TROJA
500p
500p
Posty: 906
Od: 6 kwie 2017, o 09:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Nasze 1500m2 - cz. 3

Post »

Kilka dni mnie nie było na forum a tu już tyle zaległości :wink: Czy te irysy niepodpisane są bezimienne wszystkie czy masz gdzieś nazwy? Bo niektórych nazwę mogę podać :wink: U mnie chciejstw coraz więcej tylko brak chętnych do tworzenia nowych rabat a mi przepuklina dokucza i nie mogę sama, a rośniki kupuje i tak stoją w doniczkach czekając aż się ktoś nad nimi zlituje i je posadzi.
Pozdrawiam Ania
Mój ogród http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=100470" onclick="window.open(this.href);return false;
Moje nadwyżki viewtopic.php?f=11&t=117198" onclick="window.open(this.href);return false;
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Nasze 1500m2 - cz. 3

Post »

Witaj Gosiu,kwiatów masz mnóstwo ,maj cudowny w Twoim ogródku,przelot bardzo mi sie spodobał a i irysy uwielbiam i wszystko co kwitnie ,jak ja kocham te roślinki i nigdy nie ma końca jak na nie patrzę ,pozdrawiam ;:196
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”