Rośliny Arkadiusa cz.3

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
Zablokowany
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Sukulenty pierwsza klasa ;:138 . Tarczników nie zazdroszczę, pilnuj sąsiednich roślin, bo one mogą "z przyczajki" zaatakować.
Awatar użytkownika
Karolina_Cz
50p
50p
Posty: 61
Od: 1 sty 2019, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Brwinów

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Piękne, zadbane rośliny, do tego jeszcze pięknie sfotografowane ;:215
Ja tarczniki przerabiałam tej zimy i sprawdziły mi się pałeczki Substrala Tarcznik Ultra. Tarczniki zniknęły i szczęśliwie nie wróciły. Polecam.
Awatar użytkownika
duju
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3962
Od: 13 paź 2008, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Witaj :wit O, tak z tarcznikami trudno walczyć. Moja teściowa miała oblepioną nimi hoyę.
Piękne sukulenty ;:138
Pozdrawiam - Justyna
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4195
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

"Napotkane po drodze" - tak nazwałem krótki przerywnik pomiędzy poprzednim a kolejnym postem.

Okazały i przepięknie prezentujący się rododendron rosnący na jednej z posesji przy samej ulicy.
Nie mogłem przejechać obok niego obojętnie więc wysiadłem z samochodu i zrobiłem mu zdjęcie-krzew o przepięknych pełnych,różowego koloru kwiatach.

Obrazek


Obrazek


Rosnący sobie i stojący na stole kuchennym w jednym ze sklepów meblowych sukulent kwitnący pięknymi o różnych odcieniach koloru kwiatami.Podłoże miał bardzo przesuszone i chyba dlatego tak pięknie zakwitł.
Znalazłem zdjęcie podobnego na stronie internetowej:Ładny dom - echeveria,więc chyba się nie mylę,że jest to Echeveria elegans

Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Pozdrawiam :wit i do zobaczenia w kolejnym poście.
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2564
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Cudny ten "bukiet różowy" a sukulent faktycznie niezwykłe kwiaty :)
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Awatar użytkownika
Akwelan_2009
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7587
Od: 10 sty 2009, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Arkadius121 pisze: Obrazek
Maj pięknie "żegna się" i jednocześnie wspaniale wita się z czerwcem - przepiękny widok ;:138 .
Pamiętaj o bliskich, jeśli chcesz by oni pamiętali o tobie !!!
Mieczysław
Sukulenty, ale nie kaktusy cz. I. cz. II. cz. III. cz. IV. cz.V
Awatar użytkownika
Bufo-bufo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4548
Od: 26 lip 2009, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pomorze Gdańskie

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Miłe roślinne znaleziska, ale jakim cudem na tak wąskiej nóżce, różanecznik utrzymuje tak wielką koronę :shock: Taczniki wełnowce i przędziorki to straszne pasożyty roślin, u mnie zauważyłam je na porzeczkach czarnych (piennych), a wcześniej wykończyły i agrest pienny (za późno się zorientowałam że to tarczniki).
Pozdrawiam, Sandra

Ogród pod jodłą cz. 4
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4195
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Marciu - Kasiu - Grażynko - Igo - Agnieszko - Basiu - Karolinko - Justynko - YteiraV

Witam Was Wszystkie po trzech tygodniach nieobecności na naszym forum :wit
Bardzo dziękuję za miłe odwiedziny i sympatyczne w treści posty ;:196
Zapraszam do kolejnych odwiedzin a tymczasem serdecznie pozdrawiam Was,Forumowiczów i Gości :wit

Ostatnie dwa tygodnie minęły nam na wypoczynku na Wyspach Kanaryjskich.Był to już nasz drugi pobyt Wyspach w tym roku-pierwszy miał miejsce w zimie na przełomie stycznia i lutego w San Augustin na tygodniowych wczasach all inclusive a tym razem zauroczeni 'Kanarami' spędziliśmy na nich dwa tygodnie w miejscowości Maspalomas w wynajętym trzyosobowym piętrowym bungalowie-na piętrze sypialnia,na parterze zaplecze kuchenne w którym sami przygotowywaliśmy sobie posiłki we własnym zakresie bo dość już mieliśmy tuczenia się na all inclusive w zimie w San Augustin ;:108 Polecam Wszystkim jeden i drugi kurort wspaniale usytuowany i świetnie zagospodarowany.
Pełna egzotyka,miła atmosfera i zagwarantowana pogoda,dzięki której udało nam się uniknąć polskich afrykańskich upałów bo jak na ironię kiedy w Polsce było trzydzieści ponad stopni C to na Wyspach- 23,24 ;:306

Maspalomas ? najstarszy ośrodek turystyczny w południowej części wyspy Gran Canaria w archipelagu Wysp Kanaryjskich. Jest on częścią gminy San Bartolomé de Tirajana.

Miejsce to jest znane turystom zwłaszcza dzięki tamtejszym hotelom, plażom i przede wszystkim wydmom chronionym w rezerwacie ?Dunas de Maspalomas?.

W Maspalomas znajduje się wysoka na 68 metrów latarnia morska El Faro de Maspalomas. Znajduje się ona na południowym krańcu ciągnącego się w kierunku Playa del Inglés (hiszp. Plaża Anglika) dwunastokilometrowego pasa plaż i wydm, gdzie wydzielono w roku 1987 rezerwat przyrody.Źródło tekst:Wikipedia.

Poza tym jest tam mnóstwo atrakcji ale trzeba się zdecydować albo wybrać zwiedzanie albo postawić na wypoczynek-my wybraliśmy
to drugie z czego jesteśmy bardzo zadowoleni i przywieźliśmy do domu moc wrażeń.
Poniżej zdjęcia tamtejszej roślinności,których zrobiłem mnóstwo a wybierając moim zdaniem najciekawsze i tak musiałem podzielić je na dwie części a zatem dzisiaj zapraszam do obejrzenia części I-szej ;:180

Na zdjęciu recepcja naszego ośrodka wypoczynkowego-Cordial Green Golf nazwa od ogromnego pola golfowego.

Obrazek


Bungalowy w których mieszkaliśmy porośnięte przepięknie kwitnącą bugenvillą.


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Powiększyła się nam rodzinka o trzy turkawki-mamusię i dwa młode,bardzo oswojone przylatywały na dokarmianie.


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Hotel RIU i pasaż pod hotelem,którym przechodziło się na deptak potem na wydmy i plażę oceanu.


Obrazek


Rośliny rosnące wzdłuż pasażu.


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Deptak prowadzący w kierunku wydm i oceanu.


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Jaszczurki-iguany z hiszpańskiego żyjące na wydmach.


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Pozdrawiam i życzę miłych wrażeń :wit

Uwaga:Prawdopodobnie jest awaria hostingu zdjęć-fotosik.pl i dlatego nie wyświetlone są wszystkie zdjęcia ;:185 ;:145
Awatar użytkownika
wiewioreczka
500p
500p
Posty: 902
Od: 11 maja 2012, o 23:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Jaworzno.... Śląsk

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Arkadiuszu dobrze że zajrzałam miałam nosa,wczoraj wróciłam z tygodnia po Chorwacji - impreza Smaki Chorwacji, a od 6 lipca 14dni impreza Odkrywamy Turcję. Przyznaje, że jeśli chodzi o Turcję i miejsca które obejmuje ta impreza - byłeś moją inspiracją i Twoja relacja z tego kraju, za co bardzo dziękuje. Bardzo czekam na relacje z Kanarów :wink:

Pozdrawiam ciepło :D
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4195
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Anetko witaj :wit

Miło mi bardzo,że zawitałaś ponownie do mojego wątku zostawiając po swojej wizycie ślad w postaci przesympatycznego w treści postu.
Tym bardziej jest mi miło,że swymi fotorelacjami i komentarzami z odwiedzanych przeze mnie miejsc inspiruję Cię do ich odwiedzania :)
Piszesz jeszcze,że czekasz z niecierpliwością na mój kolejny post w dziale-Moje wędrówki...i fotorelację z Wysp Kanaryjskich na które zawitałem w tym roku aż dwukrotnie bo na przełomie stycznia i lutego oraz na początku czerwca.Być może nieco Cię rozczaruję ale moja fotorelacja z czerwca będzie raczej skromna z zamieszczeniem niewielu zdjęć dlatego,że tym razem postawiliśmy tylko i wyłącznie na wypoczynek a miejsc do wypoczynku było multum.Przepraszam,że piszę dopiero teraz ale niestety rozleniwił się człek nieco po pobycie na Kanarach a jest to jak sami to nazwaliśmy-rajskie miejsce,zwłaszcza jeżeli spędza się tam urlop w zimie,no cóż zaledwie 200km od Afryki!

Pozdrawiam Cię bardzo serdecznie jak również Forumowiczów i Gości :wit i życzę ciekawych wojaży i miłych doznań ;:108 zapraszając do kolejnych odwiedzin w moich wątkach ;:180

W dzisiejszym poście dla odmiany aby nie zamęczać jednym cięgiem fotorelacją z Maspalomas,coś z domowych parapetów jako,że niektóre z moich zielonych poczyniły w międzyczasie pewne postępy,które cieszą co świadczy o ich zaadoptowaniu się w domowych warunkach.

Na początek zdjęcia odmłodzonych jak co roku wiosną dwóch trzykrotek,które jeszcze nie dawno ukorzenione w wodzie i posadzone do podłoża już rozpuściły swoje długie jak na taki krótki okres czasu warkocze i coraz większe pasiaste liście.

Trzykrotka pasiasta - Tradescantia zebrina

Obrazek


Obrazek


Róża pustyni - Adenium obesum

Urosła dosyć wysoka i wydawało mi się,że jest zbyt wybujała i nie mogłem się doczekać jej kwitnienia dlatego zdecydowałem o odcięciu jej wierzchołka i posadzeniu go do odpowiedniego podłoża-czy się przyjmie nie wiem,czekam z niecierpliwością.
Natomiast jej caudex wydał kilka dorodnych i coraz większych pędów ku memu zadowoleniu ale na ich ukorzenienie na pniu adenium trzeba będzie jeszcze trochę poczekać.

Na zdjęciu poniżej odcięty wierzchołek.

Obrazek

Caudex adenium z młodymi przyrostami.

Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Jociec wspaniały - Aeschynantus speciosus

Jeden z pędów odcięty jesienią ukorzeniony w wodzie i posadzony do podłoża rośnie zdrowo i wypuszcza młode pędy.
Na szczycie dwu młodych pędów widoczne zawiązki pąków kwiatowych.

Obrazek


Obrazek


Sansewieria cylindryczna krasnolud - Sansevieria cylindrica Boncellensis

Zrobiła podwójną niespodziankę-pierwsza to pokaźne dorastające już potomstwo,które jeszcze niedawno było maciupkie i ledwo widoczne,drugie to wypuszczanie kolejnego czyli siódmego "ramienia"-chyba na szczęście jeżeli siódme :D

Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Pozdrawiam i życzę sukcesów w hodowli roślin :wit
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2564
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Teraz żeby uniknąć upałów tropikalnych w kraju trzeba jechac na Canaria ;:306 O tempora :roll:
Nigdy nie byłam tam w zimie; jakie mieliscie wrażenia zimą?
Zdjęcia piekne, te bugenville faktycznie sa niesamowite. Mnie nie rosły więcej niz 30 cm :wink:
życzę udanych eksperymentów kwiatowych. Fioletowa trzykrotka super ;:333
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
wisnia897
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2795
Od: 23 sie 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Piękne trzykrotki, podziwiam tm bardziej, że ja się z nimi nie dogaduję. Adenium i sansewieria też dobrze się prezentują, widać, że dobrze się u Ciebie czują :wink:
Monika
U Wiśni (roślinkowy mix)
Zbieranina Wiśni (kaktusy)
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Pięknie się zagęściło Adenium ;:138 , ma bardzo duży potencjał na bycie wspaniałą rośliną, bo już wygląda ciekawie.
Zablokowany

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”