Bylinowo-różany ogród u Minnie

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Bylinowo-różany ogród u Minnie

Post »

Aniu, masz istny irysowy szał. Co jeden to piękniejszy, a kolory...ach, po prostu cudne ;:215 Wszystkie fotki obejrzałam dwa razy. Szkoda, że u mnie nie ma już miejsca, bo chętnie bym podziwiała takie cudowności na żywo.
Teraz czekam na zdjęcia królowych ;:65
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Bylinowo-różany ogród u Minnie

Post »

Twoje irysy są cudowne.Jestem w ciągłym szoku.Inne kwiatki też piękne i takie zdrowe.

Miłego dnia.
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Bylinowo-różany ogród u Minnie

Post »

Aniu dobrze, że Ci słońce zaświeciło i mogłaś pokazać te przepiękne irysy, bo moje w deszczu wyglądają jakby płakały ;:145
Awatar użytkownika
duju
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3962
Od: 13 paź 2008, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Bylinowo-różany ogród u Minnie

Post »

Minnie pisze: Obrazek
Aniu, jak nazywa się ta roślinka? Piękne irysy ;:138 oglądam i oglądam ;)
Pozdrawiam - Justyna
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7669
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Bylinowo-różany ogród u Minnie

Post »

Justynka....ja Ci odpowiem to jeden z bodziszków.
A wszystkim powiem, że ja byłam w tym irysowym królestwie Ani. Widok powalający.....taka gama kolorów, że nie wiedziałam którym się zachwycać. Stoją sobie dostojnie na rabatach i wyglądają jak szykujące się panny do walca wiedeńskiego......piękne.
Nie mogłam się powstrzymać żeby nie cyknąć fotki, myślę że Ania pozwoli wkleić tutaj te swoje pannice.



Obrazek

Obrazek

I takie okazy zagoszczą w moim ogrodzie, teraz chodzę i szukam im miejscówkę aby były widoczne i oczka cieszyły.
Aniu A Tobie jeszcze raz dziękujemy za miłe spotkanie, pyszne ciacho z kawusią i piękne, dorodne, bardzo duże kłącza roślin.
Uważam że w przyszłym sezonie już będę się nimi cieszyła.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Bylinowo-różany ogród u Minnie

Post »

Krysiu nie ma to jak miłe spotkanie forumowe, a w dodatku w tak cudnym ogrodzie Ani. Widzieć w realu te wszystkie piekności to różnica, patrząc na fotki to inksza inkszość. Mam nadzieję ,ze jeszcze coś się zmieściło do bagażnika :;230
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Bylinowo-różany ogród u Minnie

Post »

Ach te twoje irysy ;:173 Wspaniale się prezentują.
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Bylinowo-różany ogród u Minnie

Post »

Aniu, gdzie nam się zapodziałaś? Czekam na zdjęcia różyczek? ;:65
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Bylinowo-różany ogród u Minnie

Post »

Aniu przepiękny irysowy pokaz ;:oj śliczne są!
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25116
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Bylinowo-różany ogród u Minnie

Post »

Aniu, minął miesiąc. Nie masz czasu?
Ja w tym roku jakoś mam kryzys czasowy
Przepięknie kwitły irysy
Awatar użytkownika
Minnie
200p
200p
Posty: 273
Od: 11 kwie 2016, o 15:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Bylinowo-różany ogród u Minnie

Post »

Witam wszystkich bardzo serdecznie :wit

W końcu znalazłam chwilkę czasu i najwyższy czas zdmuchnąć kurz z mojego wątku.

Ponieważ ostatnie zdjęcia są z końca maja, to wstawię też kilka poglądowych zdjęć z czerwca. Teraz chwilowo posucha z kwitnieniami, floksy i lilie muszą nadrabiać za całą resztę, ale wszystko wynagradzają nieziemskie zapachy, które z każdym dniem przybierają na sile. Codziennie kwiaty otwierają coraz to nowe pachnące cudeńka ;:170 Róże z kwitnieniem miały pod górkę, trafiły na największe upały, ale radziły sobie zaskakująco dobrze. Odkryłam, że im lepiej rozwinięty system korzeniowy, tym mniej przypalają się kwiaty u wrażliwych odmian. I na odwrót. U kilku odmian po przesadzeniu w tym roku kwiaty zostały doszczętnie zniszczone przez słońce, choć w zeszłym roku nie było takiego problemu.
Generalnie ogródek prezentuje się średnio, bo sporą część rabat przeryłam i posadziłam nowe (czyt. mikrusie) rośliny.
Irysów nadal nie podzieliłam, muszę otworzyć wreszcie sklepik...

Pomidorki rosną pod folią, a ja drepczę niecierpliwie. Jeszcze tyle czasu trzeba czekać, a ja posadziłam tyle obiecujących odmian. W tym sezonie jestem już troszkę mądrzejsza, liczę, że w tym roku będą dużo smaczniejsze. Tylko będą znacznie później niż w zeszłym roku, chociaż wysadzone w podobnym terminie.
Ten rok szczególnie jest dla podfoliowych upraw niekorzystny, najpierw zimno i opady, a więc też zero słoneczka, które by tą folię podgrzało, potem mega upały, w efekcie z całego drugiego-trzeciego grona mam po jednym, dwóch albo żadnym zawiązku ;:174 Na przyszły rok muszę sobie sprawić jakąś cieniówkę...

W czasie kwitnienia irysów gościłam u siebie naszą forumową Krysię Leszczynę z mężem. Krysiu, bardzo mi było miło Was poznać i cieszę się, że spodobało się Wam moje rodzinne miasto.

Krysia przywiozła mi piękny upominek, tym piękniejszy, że wydziergany własnymi rękami i darowany od serca. Zdjęcia mi gdzieś się zawieruszyły, ale jak zrobię nowe, to się pochwalę :D Jeszcze raz dziękuję Ci Krysiu za prezent i odwiedziny!

Iwonko - oj deszczu było sporo, a potem długo, długo nic ;:185 Dopiero wczoraj coś pokropiło, dzisiaj troszkę więcej, ale nadal sucho. Nie mogłoby tak troszkę po równo w każdym miesiącu? Dziś odebrałam rachunek za wodę i z leksza to chyba jak do tej pory rekordowo wysoki ;:219

Jadziu - ślimory w tą suchą pogodę chyba dały za wygraną? U mnie nawet komary dają żyć ostatnio. To chyba jedyne plusy tej suszy... Ogóreczki rosną? Dały radę odeprzeć atak krwiożerczych bestii? ;:173 Szkoda bardzo tych zjedzonych roślinek.

Dorotko - róże kwitły, przekwitły, a ja na forum nie dotarłam ;:124 Mam takie zaległości, że nie wiem kiedy to nadrobię, ale zdjęć z czerwcowych forumowych ogrodów sobie nie odmówię :D

Danusiu - z tą zdrowotnością to u mnie różnie bywa, wiadomo, im bliżej końca sezonu, tym więcej chorób. Na razie róże dosyć zdrowe, na kilku tylko pokazała się rdza, ale nie ma jeszcze plamistości, ani mączniaka.

Marysiu, szczerze mówiąc, to trzeba było polować na trochę przejaśnień, bo też u mnie ciągle padało. Teraz za to wyglądamy wszyscy za deszczem ;:131

Justynko - czy bodziszek się przyjął? Zapomniałam Ci napisać, że bodziszki po przesadzeniu długo do siebie dochodzą, więdną im liście, mam nadzieję, że przetrwał :D

Małgosiu (clem)
- patrzę ciągle na roślinki od Ciebie i wciąż jesteś w moich myślach :D Ten biały (długo kwitnący) floks wyrósł w tym roku na potwora i urósł do nieba. Czy u Ciebie też jest taki wysoki? Musiałam go przesadzić :D

Mariuszu pięknie dziękuję :D

Małgosiu (Margo) czasu jak na lekarstwo, nie wiem jak z rana robi się nagle wieczór? Ale trwają wakacje, dzieci w domu, więc jest co koło nich i z nimi robić. Nawet w ogóle nie włączam tv, a laptopa wertuję głównie w zbieraniu informacji o uprawie pomidorów, bo moim ciągle coś dolega ;:224 Sama nie wiem, dlaczego czas tak przelatuje przez palce, a codziennie idę spać urobiona jak koń...

No to jeszcze garść fotek i lecę kłaść dzieci do łóżek, trochę mam obsuwę ;:224

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I nieco nowsze:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dobrej nocy!
Pozdrawiam serdecznie, Ania
Bylinowo-różany ogród u Minnie
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Bylinowo-różany ogród u Minnie

Post »

Aniu ,ależ będę pachnące kolorowe sny po obejrzeniu tylu kwitnących okazów w dodatku pachnących ;:167 ;:167 Masz cudnie ukwiecony ogród u mnie większość róż przekwitła, ale niektóre juz zbierają się do powtórki .Najbardziej płodna różyczka w tym sezonie to jak na razie Grace młodziutka pierwszy sezon u mnie, ale już ja pokochałam całym sercem .Jak tylko zaczęła kwitnąć, wciąż pokazuje nowe kwiaty jedne przekwitają inne już się otwierają. Na razie jest niziutka ma może jakieś 0,5 m ,ale wigorem zawstydza te wszystkie moje stare róże. Tak powinny kwitnąć róże. Jeszcze tylko Schwarze Madonna tak w tym roku szaleje
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
adka321
100p
100p
Posty: 108
Od: 10 wrz 2018, o 12:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Bylinowo-różany ogród u Minnie

Post »

Witaj Aniu .Te twoje kolorowe rabaty są cudowne.Rośliny w tym sezonie ogólnie maja pod górkę ,choć przyznaje róże i tak dzielnie się trzymają.Moje kwitły krotko ..dopiero zaczynają robić następne pąki.
Aniu czekam z niecierpliwością na ten sklepik z irysami ;:138
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”