Bazylowo

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Bazylowo

Post »

Beatko, u mnie tez codziennie coś z nieba doleje. ;:222
ale powojniki masz śliczne ;:215
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Bazylowo

Post »

Beatko, muszę się na Ciebie poskarżyć, tylko nie bardzo wiem komu ;:185 Zaległości w wątkach mam ogromne i to nie tylko w Twoim, ale i we wszystkich innych. Każdy jednak zachował się w miarę przyzwoicie, dwie góra trzy strony do nadrobienia, a u Ciebie sześć ;:202 I jeszcze należałoby wszystko przeczytać i na dodatek ze zrozumieniem ;:202 ;:306
Zimnica widzę, nie ominęła nikogo, chociaż nie u wszystkich spowodowała takie spustoszenie, jak u mnie. Dobrze przynajmniej, że przestało lać, to mogę podgonić robotę na działce, ale teraz z kolei Ty przesiadujesz w domu z powodu deszczu. jakoś ta pogoda nie zna umiaru ;:222
Powojnik z olbrzymi kwiatami przepiękny, ale nazwa jakoś mi umknęła. Wcale się nie dziwię, że czarujesz jego kwiatami w kilku postach. Taka piękność warta jest pokazania ;:215 Pozostałe wielkokwiatowe też kwitną, jakby były z innej grupy, przecież to wręcz nieprzyzwoite :wink: Gdyby tak moje chciały tak rosnąć... Tymczasem mam dwa i oba już uwiędły, jak tylko przekwitną lilie, które rosną im w nogach, to oba wylatują natychmiast.
Wierzby piękne, a na dodatek wyjaśniło się, dlaczego one z daleka są dwukolorowe, czyli biało-zielone
https://images92.fotosik.pl/183/6cd7451db99a30d1med.jpg :;230
Fajne dziwaczki u siebie znajdujesz, a to złotolitkę, spiralnego liliowca i jeszcze na dodatek czosnek z czapeczką ;:138 A cóż to za ślicznotka https://images89.fotosik.pl/182/fb2af03f6b757458med.jpg ?
Współczuję takiej ilości wody z nieba, chorego paluszka i alergii i w związku z tym życzę Ci zdróweczka i słonecznego nieba ;:196
Awatar użytkownika
Bazyla
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1193
Od: 15 lut 2017, o 20:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Bazylowo

Post »

Dobry wieczór Kochani ;:4

Nareszcie, nareszcie dzień bez deszczu, a do tego ciepły i w większości słoneczny :heja :tan ;:138
Po pracy pojechałam prosto na działeczkę i wróciłam dopiero po 21-ej - ależ to było cudowne.
Dlatego wybaczcie proszę, ale dziś tylko krótka relacja, a na posty odpowiem później, bo jestem trochę zmęczona.

Działeczka zaskoczyła mnie pozytywnie, bo myślałam, że przez te deszcze będzie gorzej. No, całkiem dobrze to też nie było. Najbardziej deszczem oberwały bratki oraz petunie i dwie pelargonie. Tulipanowe liście też sparchaciałe. Ślimorów obfitość, ale jakichś większych zniszczeń jak na razie nie poczyniły. Z resztą każdy, który wpadnie mi w oko kończy swój żywot na tym łez padole. Gąsienic niewiele, zwiota też, za to szaleje kwieciak ;:223 Uzbierałam dwie garści uciętych pąków różanych, a kilka tych dziadów ubiłam własnymi rękami.

No i nareszcie przyszedł ciepły, bezwietrzny, bezchmurny wieczór, więc mogłam zrobić oprysk mospilanem - ciekawe, jaki będzie tego efekt, bo robiłam to pierwszy raz i mam szczerą nadzieję, że nie zniszczyłam sobie roślin ;:202 Ale musiałam, nie ze względu na mszyce,gąsienice czy nawet zwiota, bruzdownicę, ale ze względu na tego wstrętnego kwieciaka - no płakać mi się chciało jak zbierałam te poucinane pąki ;:145

Ale żeby jak najmniej zaszkodzić faunie pożytecznej robiłam to już po zakończeniu wieczornego oblotu przez owady.

A oto kilka dzisiejszych fociszek:

Zaczynają kwitnąć krzewuszki
Obrazek

Obrazek

Taki bratkowy dziwaczek variegata
Obrazek

Moje Lidlowe nabytki chyba się przyjęły, bo ruszają do przodu - porzeczka krwista i jaśminowiec wonny

Obrazek

Obrazek

Moje lilijki doniczkowe

Obrazek

Obrazek

No i kolejne moje miłości szykują się do prezentacji

Vyvyan Pennell

Obrazek

Obrazek

Veronica's Choice

Obrazek

Jeszcze raz Isago, który z każdym dniem wygląda inaczej

Obrazek

Maczek puszcza do nas oczko

Obrazek

Było coś dla ducha, teraz coś dla ciała - pierwsze zbiory

Obrazek

I na dobranoc ogródeczek z innego punktu widzenia

Obrazek

Dobrej nocy Wszystkim Miłym Gościom
:wit
Życie jest zbyt krótkie, żeby się na nie obrażać
Beata
Bazylowo
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Bazylowo

Post »

Wczoraj Beatko zabierałam sie do pisania u Ciebie, a tu ciach forum zamknęli ,ale już furtka otwarta wiec szybciutko odpisuję.jak to cieszy 2 dni bez deszczu a raczej z dzisiejszym 3 Jednak znów zapowiadają deszcze, gradobicie i trąby powietrzne.Wczoraj syn z synową siedzieli przy grilu, a tu jakieś niezidentyfikowane odgłosy słychać przy altance .Patrzą a tam do Zuzinej karmy przytuptał sobie jeż i to taki wielki .Fajnie a byłam ciekawa kto tak opróżnia pojemniczek tylko z jednej strony a to pan jeż :heja Fajny variegatowy bratek taki ewenement cudny ten Isago inne również nie próżnują, Vyvyan Pennell zapowiada sie fajnie .Hmmm nie ma to jak własne owoce ;:303 ja niestety muszę jeszcze długo na nie poczekać, na razie mogę delektować sie tylko rabarbarem :;230
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Bazylowo

Post »

Śliczne krzewuszki Beatko.Lilie zaraz będą kwitły.kocham te kwiaty. ;:173
Na porzeczkę krwista i ja mam jeszcze ochotę.Ale nigdzie jej jeszcze nie trafiłam.
Powojniki ruszyły..Twoje prześliczne ;:215
Awatar użytkownika
TROJA
500p
500p
Posty: 906
Od: 6 kwie 2017, o 09:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Bazylowo

Post »

Beatko u nas jagody kamczackie też już się zaczęły ale są trochę bez smaku przez tą pogodę, za dużo deszczu i za mało słońca. A niestety jak patrzałam na pogodę to nie ma być lepiej, ciekawa jestem co będzie z truskawkami w tym roku. Słoneczka życzę ;:3
Pozdrawiam Ania
Mój ogród http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=100470" onclick="window.open(this.href);return false;
Moje nadwyżki viewtopic.php?f=11&t=117198" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8927
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Re: Bazylowo

Post »

Całe południe narzeka na deszcze a u mnie susza :( Przez kilka dni coś tam popadało, ale dawno wyschło.
Pięknie zaczęły powojniki. Isago jest rewelacyjny. Chyba rozejrzę się za nim. I jeszcze jakiś podobał mi się u Ciebie w zeszłym roku...Prince Charles w kolorze białym jeśli dobrze pamiętam...
Życzę słońca i zdrówka!
Awatar użytkownika
Elizabetka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 8474
Od: 4 lip 2006, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Bazylowo

Post »

Beatko cudnie u Ciebie idą powojniki. U mnie marniutko i jak już tylko bylinowe.
Czas tulipanów, które u Ciebie są oszołamiające niestety minął tak jak pobyt w dalekim kraju.
To jest też moje marzenie a zwłaszcza Szkocja ale może kiedyś przez cufal. :wink:
Mocno ściskam i życzę udanej do ogródkowania pogody. ;:196
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2564
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Bazylowo

Post »

Piękne powojniki :) Ale narobiłaś apetytu tymi jagodami i truskawkami ;:92
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Bazylowo

Post »

Beatko czy to truskawki już dojrzały? bo poziomki nie mają takich zielonych ogonków :D Jagodę kamczacką mam jedna wczesną i też już skubnęłam, ale nie ma jeszcze dobrego smaku. Co będzie dobre jak non stop leje i słońca nie ma :wink: U mnie już też jeden powojnik zaczyna kwitnąć ale Twoje już w pełni rozkwitu...czy one kwitną raz czy powtarzają?
Co posiałaś w lidlowych nabytkach?
Życzę Beatko pięknego czerwca po paskudnym maju i zdróweczka ;:196 ;:196
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16495
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Bazylowo

Post »

Piękne powojniki, Beatko!
W ogóle to u Ciebie nie tylko bardzo kolorowo, ale też smacznie. ;:92
Moje borówki amerykańskie tylko tyle, że żyją, bo owocować zaczną dopiero za rok, a poziomki ani truskaweczki z własnej uprawy jeszcze nie skosztowałam, mimo że słońca moim roślinkom nie brakuje, a i wody dostały tyle ile trzeba. ;:108
Pozdrawiam słonecznie. ;:3 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
ed04
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 1011
Od: 5 mar 2017, o 14:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Bazylowo

Post »

Piękne powojniki. Widzę że jagody kamczackie już zbierasz, ja nie zdążyłem jakieś ptaki były szybsze.
mlodamama21x
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 29 mar 2019, o 09:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Bazylowo

Post »

Alergia to naprawdę okropna choroba... żeby skutecznie ją leczyć trzeba poprawnie zdiagnozować przyczynę jej powstawania. Warto wykonać testy alergiczne, których wyniki pokżą co uczula.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”