Nasze 1500m2 - cz. 3

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Nasze 1500m2 - cz. 3

Post »

Martuś oj tak - iryski SDB to bajka, ale uprzedzam, że z tych typu "niekończąca się opowieść" :lol:

Aniu Troja no to będzie pokaz floksowy ;:65 Ja też mam do nich słabość. Wszystkie mi się podobają, więc kupuję na zasadzie "takiego jeszcze nie mam" ;:14 Takie małe gnojki z nornic, a tyle szkód potrafią wyrządzić :twisted:

Wiolu tulipanka rozbawiłaś mnie tym "tylko" :;230 Ale rozumiem cię doskonale... Co prawda teraz rysują się przede mną nowe horyzonty, jednak jeszcze rok temu latałam po całym ogrodzie jak kot z chorym pęcherzem z powojnikiem, który dostałam jako gratis i nie miałam dla niego zaplanowanego miejsca ;:224

Stasiu ogród stroi się w coraz to nowe kształty i kolory, jak tak dalej pójdzie z przybywaniem nowych nasadzeń to niedługo dnia mi braknie, żeby pochylić się nad każdym kwiatuszkiem ;:224 A przecież każdemu trzeba szepnąć na uszko, że jest piękny 8-) Guernsey Cream się bardzo stara, a co za tym idzie znów podłamała moje mocne postanowienie trzymania się z daleka od wielkokwiatowych wcześniekwitnących.

Ewelinko część moich irysków też jeszcze mało rozrośnięta, mam nadzieję, że spodoba im się u mnie i szybko nadrobią :wink: U ciebie jest super ziemia, więc zanim się obejrzysz będziesz miała kępy, że ho ho :D

Paulinko ja też floksy kupuję na zasadzie "takiego jeszcze nie mam" :lol: Tyle że jakoś w tym roku nie spotkałam nic nowego.

Ewuś ewarost siewki floksów wiechowatych to zawsze spora loteria i frajda z niespodzianki :D Czasami jabłko od jabłoni potrafi całkiem daleko spaść :wink: A jakie powojniki kupiłaś?

-- 16 maja 2019, o 22:01 --

Dzisiaj trochę różności :wink:

Zawciąg jałowcolistny
Obrazek

Goryczka
Obrazek

Fiołki rogate
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Powoli zaczynają bodziszki:
Obrazek

Obrazek

Pelargonia Caliope Dark
Obrazek
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16968
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Nasze 1500m2 - cz. 3

Post »

Ach jak ja lubię takie różności , a twoje sa bardzo ładne .;:108 ;:108
Bodziszki, skalnice, brateczki, i cudny kolorek pelargonki ;:215
Zawciąg jałowcolistny ładnie kwitnie.
Bodziszek żałobny szaleje.I u mnie sobie kwitnie.W tamtym roku dostałam mały, w tym już podrósł i ładniejszy się zrobi.
pozdrowki zostawiam ;:3
PaulaF-Z
500p
500p
Posty: 602
Od: 1 lis 2016, o 20:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Nasze 1500m2 - cz. 3

Post »

Gosiu,

coraz bardziej kolorowo w twoim ogrodzie :D
Ja staram się spędzać każdą wolną chwilę na działce. Zawsze jest coś do zrobienia. :D
Dzisiaj posadziłam własne sadzonki pomidorów. Ciekawe, czy ten sezon będzie dla nich łaskawy? ;:88
Oczywiście nastąpiła zmiana planów. Tam, gdzie planowałam wsadzić ukorzeniony bukszpan, znalazły się pomidory. Trochę przesadziłam z ilością sadzonek, a em był przeciwny, by komuś wydać, bo lubi pomidory i tyle :D
Masz też u siebie warzywnik?
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Nasze 1500m2 - cz. 3

Post »

Małgosiu super ;:3 na tych fotkach, aż mi się cieplej zrobiło ... Czy twoja Comasia rozrasta się sama http://i66.tinypic.com/t7kemh.jpg czy trzeba dosadzać bo moja jakby stoi w miejscu i nie przyrasta.
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Nasze 1500m2 - cz. 3

Post »

Małgosiu piękna wiosna, może teraz trochę dużo deszczu, ale działka pięknie kwitnie :)
Awatar użytkownika
Ola2310
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3071
Od: 24 maja 2015, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice śląsk
Kontakt:

Re: Nasze 1500m2 - cz. 3

Post »

Gosieńko bodziszki pięknie rozkwitają. U mnie te od ciebie takie kępy zrobiły! Nie widziałam że one tak szybko przyrastają. Coraz bardziej je lubię....
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Nasze 1500m2 - cz. 3

Post »

Śliczne ta maleńkie iryski ;:oj Takie mają urocze falbanki i Mam kilka, ale kwitnie tylko jeden. Pozostałe są liche i nie wiem co im może nie odpowiadać?
A te poduchy floksów? Goryczki, które zawsze chciałam mieć, a które nigdy nie chciały ze mną zamieszkać? I kukliki urocze, Czemu ja ich nie mam?
Miłego weekendu ;:196
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Nasze 1500m2 - cz. 3

Post »

Aniu anabuko z czasem tych różności przybywa i przybywa :wink: Ale ja też tak lubię, bo wtedy nigdy nie brakuje kolorów na rabatach...

Paulinko ja też lubię przebywać teraz w ogrodzie, po pierwsze maj to był mój ulubiony miesiąc od zawsze, a do tego teraz dzięki częstym deszczom wszystko jest takie soczyście zielone ;:173 Mój em też posadził kilka pomidorów, zobaczymy co z nich wyjdzie. Warzywnik oczywiście mam, ale moja ulubiona część to ta z truskawkami i rządkami słoneczników :lol: A że w tym roku w warzywnik postanowił się zabawić em, to z przyjemnością oddałam mu to zadanie :wink:

Ewuś ewarost no właśnie moja też jakoś nie skora do rozrostu, w sumie to od lat zakwita tyloma samymi pędami, ale przynajmniej jej nie ubywa :wink:

Mariusz deszczu w tym roku pod dostatkiem, ale przynajmniej teraz wszystko jest pięknie zielone, wystarczy że w lato muszę patrzeć na podsuszone trawniki...

Olu bodziszki nie wszędzie tak szybko przyrastają, widocznie tak im u ciebie dobrze :D

Iwonko iryski to raczej mało wymagające istotki, więc nie wiem czemu u ciebie słabo kwitną. Tym bardziej, że przecież wszystko inne masz przepiękne. Gdy kupiłam goryczkę robiłam objazd po kolejnych szkółkach. W innej pan pomagał mi ładować roślinki do bagażnika, zobaczył goryczkę i powiedział, że on już ich nie sprzedaje, bo nie przeżywały zimy... Wsadziłam więc ją byle gdzie z mocnym postanowieniem nie przywiązywania się do niej :wink: A ona bidula już kilka lat jest ze mną, pewnie na przekór tamtemu panu :lol: Kukliki mam zaledwie dwa, ale już chcę więcej :D


Znów trochę spóźniona, ale jeszcze kwitną :wink:
Alene?s Other Love
Obrazek

Annie Oakley
Obrazek

Ballet Lesson
Obrazek

Experiment
Obrazek

Overcast
Obrazek

Plamka
Obrazek

Porte Benhour
Obrazek

Under Ice
Obrazek

Cherry Garden
Obrazek

Classic Sunrise
Obrazek

Cocoa Pink
Obrazek

I piękne bezimienne :wink:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

bródkowe
Obrazek

Obrazek

Cozy Calico
Obrazek

Pożegnanie ?poduszkowych? floksów :wit
Obrazek

Obrazek

Uwielbiam czas, gdy kwitną bzy i to jak z daleka wabią mnie swoim zapachem ;:173
Obrazek

Obrazek

Czyż może być coś słodszego? Niestety nie mam ich na co dzień, ale zawsze mogę odwiedzić i się pozachwycać ;:167
Obrazek
Awatar użytkownika
anida
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2018
Od: 26 sie 2015, o 21:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Augustów, strefa 5b

Re: Nasze 1500m2 - cz. 3

Post »

Przepiękne irysy i floksy.
Pozdrawiam Anida

Nie należy mylić prawdy z opinią większości.
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16968
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Nasze 1500m2 - cz. 3

Post »

Piękne te poduszkowe floksów .I ja je uwielbiam.Moje juz przekwitły.
Masz bardzo ładne i sporo iryski. ;:215
Ni i ten bez fioletowy, ciemny.Cudny.Na takiego choruje.Mam obiecany korzonek. ;:108
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Nasze 1500m2 - cz. 3

Post »

anida dziękuję ;:196

Aniu anabuko moje floksy też już się pożegnały, jeszcze tylko kanadyjskie kwitną. Iryski nie wszystkie jeszcze zakwitły, część pewnie dopiero w przyszłym roku da kwiaty.


Irysków część dalsza:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Orliki
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Trochę pachnidełek ;:173
Wiciokrzew Graham Thomas
Obrazek

Liliowiec Middendorfa zawsze pierwszy
Obrazek


Lubię gdy ogród jest tak majowo zielony ;:173
Obrazek

Obrazek

Mój ulubiony zakątek pod brzozami
Obrazek

Na nowej rabatce zaczyna być coś widać :wink:
Obrazek
Awatar użytkownika
adka321
100p
100p
Posty: 108
Od: 10 wrz 2018, o 12:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Nasze 1500m2 - cz. 3

Post »

Witaj Gosiu roślinki to masz wypasione w ogrodzie.Iryski cudne.Zastanawiałam się co posadzić pod brzozami.Słyszałam ze wciągaja dużo wody i zabierają innym roślinką ,a u Ciebie ładnie dają rade funkie ,serduszkę widzę ,bodziszek i co ta jeszcze masz? Czy jakoś szczególnie podlewasz to miejsce?
Awatar użytkownika
stasia_ogrod
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5199
Od: 13 mar 2011, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: andrychow

Re: Nasze 1500m2 - cz. 3

Post »

Fajne kociaczki, u nas maluszki coś pożarło a kocia mama kilka dni po nich płakała, aż żal było patrzeć. ;:145
Gosieńko, Ty to jesteś królową irysków, przeogromną kolekcję ich zgromadziłaś. ;:oj ;:215
Czas orlików nastał, zadarły spódniczki i tańczą na wietrze, żeby znów krzyżówkami się rozsiać od nowa. ;:433 ;:433 ;:79
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”