Ogródek doktora Lokiego ? cd...

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12067
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Ogródek doktora Lokiego ? cd...

Post »

@ Pelagia ? Ano mam kwiecia, mam, i z dnia na dzień go coraz więcej? Groszek samosiejek od lat mi się pojawia? I zawsze ta jedna odmiana kolorystyczna? Co do róży ? ta z niebieskawym środkiem to odmiana Blue Eyes? Reszta zaś to róże wysiane z nasion ? rosną nieśpiesznie, powoli, ale jako że mam je już siódmy rok, to osiągnęły całkiem spore rozmiary i trzeba je już przycinać, bo przejść się nie da? Kwiaty mają małe, ale za to w oszałamiających ilościach? A łubin? Dużo mi go nie zostało, powypadał, dosiewam właśnie w tym roku? Ale te co są, rozmiary mają iście olimpijskie?

@ Slila ? Dziękuję serdecznie za uznanie? A mieczyki bizantyjskie już nawet powoli przekwitać zaczynają?

@ Drako
? Coś w życiu trzeba robić? ;-) A co do kwitnących samosiejek ? dzisiaj dołączyły do nich kolejne, tym razem są to maki polne. Rozmiarów olimpijskich (bo bydlaki mają metr czterdzieści)? Przyplątał się też skądś kozibród łąkowy (ja go nie siałem)? No i wreszcie zakwitła Baptisia australis? A już położyłem na niej lagę...

Antirrhinum majus
Obrazek

Aster alpinus
Obrazek

Baptisia australis
Obrazek

Dianthus plumarius
Obrazek

Geranium psilostemon
Obrazek

Iris x hollandica
Obrazek
Obrazek

Iris variegata
Obrazek

Papaver rhoeas
Obrazek
Obrazek

Tanacetum coccineum
Obrazek

Tragopogon pratensis

Obrazek

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
e-genia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 32013
Od: 5 wrz 2008, o 19:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Ogródek doktora Lokiego ? cd...

Post »

Loki ja widzę u Ciebie co najmniej 3 iryski takie jak moje.
Awatar użytkownika
slila1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6331
Od: 18 maja 2009, o 19:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Ogródek doktora Lokiego ? cd...

Post »

Bbtysja zrobiła niespodziankę i wreszcie zakwitła, pamiętam jak czekałeś na jej kwiaty. Moja już też rozwija pąki. Lubię ten czas gdy rozkwita.
Mak polny wyjątkowo obficie rozsiał się w tym roku i próbował zawładnąć moimi rabatami, Jest piękny, więc sporo siewek zostawiłam. Twój pobił rekord wysokości.
Kozibród łąkowy jeszcze nigdy nie przyplątał się na moją działkę, a szkoda, bo pewnie ucieszyłyby mnie jego kwiaty.
Z pewną dozą zazdrości spoglądam na kwitnące obrazki włoskie, bo moje co roku mają tylko ładne, bo ładne, ale tylko liście.
Pozdrawiam Lidka "Jest mowa kwiatów tajemna i cicha". Wincenty Pol
Moje wątki.
Moja działka cz.9
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12067
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Ogródek doktora Lokiego ? cd...

Post »

@ E-Genia ? Jesteś zatem o wiele bardziej spostrzegawcza niż ja.

@ Slila ? Powiem Ci szczerze, że autentycznie nie wierzyłem już, że ta baptysja wyprodukuje kiedykolwiek cokolwiek innego niż tylko zieleninę? A jednak? Co do maku ? zawładnął mi jedną rabatą, ale przede wszystkim zawładnął ścieżkami? I miejscami przejść już trudno, albo wręcz nie sposób? Jeśli chodzi o kozibród ? u mnie w okolicy jest dosyć popularną dziko rosnącą rośliną, więc nie dziwię się, że go przywiało też i do mnie? A co do obrazków ? od lat kwitną co roku, niezawodnie? Choć aż tylu kwiatów co w tym, to chyba jeszcze nie miały?

Wczoraj byłem w sklepie ogrodniczym. Po nawóz, ziemię i podpórkę dla groszków. Oczywiście wyszedłem też z całym naręczem nowych roślin, a jakże? W tym z miecznicą, której istnienie odkryłem serfując po internecie dwa dni wcześniej i od razu stwierdziłem, że muszę ją mieć (nie wiedząc nawet, że bywa sprzedawana jako roślina ozdobna ? bo trafiłem na nią czytając o naturalnej florze Kanady)...

Argyrocytisus battandieri
Obrazek

Aster alpinus
Obrazek

Baptisia australis
Obrazek

Cistus x loretii
Obrazek

Dianthus plumarius
Obrazek

Digitalis purpurea
Obrazek

Iris variegata
Obrazek

Sisyrinchium montanum
Obrazek

Tragopogon pratensis

Obrazek

Pozdrawiam!
LOKI
Drako
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1341
Od: 17 lut 2013, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Płd. Wielkopolska

Re: Ogródek doktora Lokiego ? cd...

Post »

Dzisiaj w ogrodniczym przeglądając nasiona zobaczyłem coś znajomego i stwierdziłem "o, to to co miał Loki, ale nie chciało mu przezimować". :lol: Może niekoniecznie przezimować, ale współpracy odmawiało na pewno. Jakaś bylinka jeśli dobrze pamiętam, ale co dokładnie to już nie pamiętam. :)
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2864
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogródek doktora Lokiego ? cd...

Post »

Loki, u Ciebie w kwitnieniach to już lato! Szczodrzeniec super, bodziszek armeński kojarzy mi się z innym kształtem kwiatka, a ten jest fantastyczny! Jak długo czekałeś na kwitnienie babtysji? Miecznica mnie nie lubi, a gdzie reszta z tego naręcza?
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12067
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Ogródek doktora Lokiego ? cd...

Post »

@ Drako ? No i teraz będę zachodził w głowę co to mogło być? Bylina, z nasion, która bardzo szybko wypadała? Od razu na myśl przychodzą mi goryczki? Ale podobnie było też z dzwonkami? Chociaż fakt, że nie umiesz mi powiedzieć co to, oznacza, że zapewne było to coś bardziej egzotycznego?

@ Marta ? A gdzie tam lato? Jednoroczne ledwo od ziemi odrosły, większość nawet jeszcze liścieni nie zrzuciła? Lato jest wtedy jak jednoroczne już zaczynają kwitnąć? Na razie to wiosna ? byliny wiosenne, krzaki plus trochę samosiejek? Co do szczodrzeńca ? wszystkie bobowate są dla mnie fetyszem. :;230 Jeśli chodzi o bodziszka armeńskiego ? jest to odmiana Catherine Deneuve, charakteryzuje się właśnie takim osobliwym kształtem płatków. Co do baptysji ? bodaj cztery lata przyszło mi czekać? I to wiedząc, że kupiłem sadzonkę (bo z nasion po prostu znikła i wypadła po dwóch latach). Co do miecznicy ? mam nadzieję, że mnie polubi. A co do reszty naręcza ? wkopana. Czekam aż może kiedyś zakwitnie, bo co ja będę niewielką zieleninę focił? :;230

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7937
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Ogródek doktora Lokiego ? cd...

Post »

Loki
Fajnie ,że zakwitła już u Ciebie babtysja.
U nas rzadka roślina, raz widziałam na żywo w sprzedaży.
Moja też dopiero po paru latach zakwitła, jest coraz piękniejsza, a sadzonkę zrobił mi ze swojego okazu nasz Florian :D
Miecznica jest urocza ,ale zdaj się nie zbyt trwała.
A jakie podpórki dla groszków stosujesz :?:
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12067
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Ogródek doktora Lokiego ? cd...

Post »

@ Pelagia ? no mnie ta baptysja niesamowicie cieszy ? najlepszy dowód, znowu wklejam jej fotkę dzisiaj? Co do miecznicy ? zobaczymy? Przyzwyczaiłem się niestety do roślin, które krotko trwają i wypadają, więc jeśli tak z nią będzie, to trudno? A co do podpórek dla groszków ? a metalową drabinkę z prętów na tyle cienkich, że groszek powinien być w stanie się ich chwycić kupiłem...

Baptisia australis
Obrazek

Hedysarum coronarium
Obrazek

Salvia nemorosa
Obrazek

Silene flos-cuculi
Obrazek

Tradescantia virginiana

Obrazek

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12067
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Ogródek doktora Lokiego ? cd...

Post »

Jeszcze mały bonus? Trzy filmiki z mojego ogrodu:

12. maja 2019: https://drive.google.com/open?id=18O1Kr ... pRDrM_G_vg

18. maja 2019: https://drive.google.com/open?id=1cmd0l ... lJpgUvyKFp

31. maja 2019: https://drive.google.com/open?id=1w3-ls ... DRXc_1GwsQ

Miłego wirtualnego spaceru!

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
e-genia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 32013
Od: 5 wrz 2008, o 19:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Ogródek doktora Lokiego ? cd...

Post »

Loki jak dodajesz filmy , ja nie umiem
Awatar użytkownika
slila1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6331
Od: 18 maja 2009, o 19:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Ogródek doktora Lokiego ? cd...

Post »

Jak miło było odbyć trzy spacery po pięknym ogrodzie.
Sporo roślin udało Ci się posadzić na tym skrawku ziemi.
Najbardziej zachwyciłam się moszenkami południowymi. Wprost marzę o tym krzewie, a on rosnąć u mnie nie chce.
Pozdrawiam Lidka "Jest mowa kwiatów tajemna i cicha". Wincenty Pol
Moje wątki.
Moja działka cz.9
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12067
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Ogródek doktora Lokiego ? cd...

Post »

@ E-Genia ? no mam konto na Google, więc przerzuciłem filmy na Google Drive (z komórki korzystając z opcji ?udostępnij? w galerii filmów, z komputera po prostu metodą przeciągnij i upuść), poczekałem aż się doda i samoczynnie obrobi, a potem klik prawym przyciskiem myszy i wybór linku do udostępnienia. I gotowe.

@ Slila ? dziękuję za wyrazy uznania. Moszenki południowe naprawdę uwielbiam. Kwitną bardzo długo i bardzo obficie, a do tego przyciągają całe tłumy zadrzechni fioletowych?

Pozdrawiam!
LOKI
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”