W moim ogrodzie cz.40

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

Obrazek

Mam śliczną azalię Oxydol

Obrazek

Hostę niewielką w liściach a ogromną w donicy


Obrazek

Takie śliczne petunie


Obrazek

Lewizje

Obrazek

i mnóstwo maleństw, aksamitki o ciekawym kolorze i nawet kilka sadzonek ogórków, bo moje jakoś nie są skoro do kiełkowania.

W ogrodzie zakwitły pierwsze maki
Obrazek

i piwonia majowa

Obrazek

kwitnie tamaryszek
Obrazek

i takie cudo pierwszy raz zakwitnie
Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pierwsze zbiory


Obrazek

i kotek na nowo obitym fotelu :D
Obrazek

Dobrego dnia!
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

To M zaszalał ;:306 ma gust azalia ma bardzo ładny czysty kolorek, a czy pachnie. Lewizja bardzo mi się podobają, wiem że to roślinki bardzo kapryśne, nie na każdej ziemi im po drodze więc nawet ich nie zapraszam do ogrodu. za to będę podziwiała u Ciebie.
Ogórki fatalnie tego sezonu kiełkują, nie dziwi mnie bo przy takiej pogodzie to i ja bym zastrajkowała. Mam już dość deszczy, wystarczy, lepiej żeby chmury poczekały do lipca i dwa razy w tygodniu dobrze ogrody podlały.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
AmeliaL
200p
200p
Posty: 306
Od: 23 maja 2013, o 19:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

Marysiu i ja wpisuję się do nowej, 40 części ;:oj Twoich ogrodowych opowieści.
Mimo wszelkich koparkowych rewolucji, ogród nadal bujny i kolorowy. ;:167
Ślimaków współczuję, ja natomiast walczę z mrówkami. Jest tego strasznie dużo w tym roku :evil:
Biała azalia ;:215 A i ta ogromniasta hosta też fajna. Takich wielkich sadzonek to jeszcze nie widziałam. Z reguły jeden, czasem dwa pędy w doniczce. :roll:

To już rok minął od naszego spotkania. Strasznie szybko ten czas leci ;:oj

Marysiu, przyjmij od naszej całej rodzinki życzenia wszystkiego co najlepsze, przede wszystkim zdrowia, samych słonecznych i radosnych dni w życiu oraz wiecznego uśmiechu i zadowolenia z ogrodu :!: ;:168 ;:196
Pozdrawiam Amelia
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

Witaj Marysiu,cieszę się z Tobą ,że takie piękności przywiozłaś do ogrodu ,u mnie nie ma końca z tym deszczem ,leje dalej ,jadę na targ i potem do Wadowic ,mam załatwienie to wykorzystam ten mokry dzień ,może po południu się poprawi to coś zrobię w ogrodzie ,,dzisiaj patrzę a ślimaki zjadły mi wszystką sałatę w skrzynce przed domem ,nic nie zostawiły ,tylko musztardowiec sterczy ,pewnie im smak nie pasował ,te ślimaki gorsze jak szarańcza ,pozdrawiam i słoneczka życzę ,może u Ciebie lepiej ,Czaruś wrócił do domku ,chyba i jemu źle z tym deszczem ,pozdrawiam ,u mnie tak ciemno od chmur jakby noc była ,nie da się pisać bez światła ;:196
Awatar użytkownika
duju
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3962
Od: 13 paź 2008, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

No, no Marysiu ;:138 piękne zakupy. U mnie w końcu przestało padać, od rana chodzą kosiarki koło bloków.
Czy Ty zapisujesz sobie osobno gdzie , od kogo i co dostałaś? Czy masz znaczniki na ogrodzie?
Pozdrawiam - Justyna
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

Aż miło popatrzeć na wypełniony ślicznościami bagażnik samochodu ;:138 Wiem, że cała przyjemność po Twojej stronie, ale i mi gębusia się roześmiała na ten widokObrazek Azalia już całkiem pokaźnych rozmiarów i tak bielusieńka, że będzie świeciła w ogrodzie jak latarnia. Aż zazdroszczę takich wypraw, bo ja to już szerokim łukiem omijam wszelkie szkółki, a szkoda, bo uwielbiam to wyszukiwanie diamencików.
Kiedyż ten deszcz da Wam już spokój? U mnie też pada co i rusz, ale teraz robi chociaż jakieś przerwy. W czasie takiej pogody ślimory mają używanie, stołówka czynna 24 h/dobę. Szkoda gadaćObrazek
Lepszej pogody, Marysiu i więcej umiaru w działaniach ogrodowych, bo w końcu nie dasz rady. Spokojności ;:196
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7889
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

Marysiu
Wspaniałe zakupy ;:138
Azalia jest anielsko piękna :D
Petunie ciekawe ,pewnie super pachną, do skrzynek pójdą :?:
Skoro Małżonek pojechał z Tobą do szkółki musiał być jakiś powód ;:224
Rocznica ślubu czy imieniny :?:
Nwp. winszuję samych słonecznych dni w życiu i w ogrodzie ;:196 ;:167
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16500
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

Marysiu, widzę, że M stanął na wysokości i obdarował Cię wspaniałymi prezentami imieninowymi. Wielkie ;:433 ;:433 dla niego.

Tobie życzę wszystkiego, co w życiu najpiękniejsze, wymarzone, oczekiwane.
Długich lat w zdrowiu, wypełnionych szczęściem, miłością i radością.
Niech Ci Niebo sprzyja we wszystkich poczynaniach. ;:cm ;:cm ;:cm

Obrazek

Nie miałam czasu zaglądać na FO z uwagi na dość absorbującą gościówę. ;:168 Dzisiaj po obiadku gościówa odjechała, a ja czuję ogromny niedosyt ;:174 , po pierwsze z powodu braku czasu dla forumowych przyjaciół, po drugie z uwagi na i tak za krótki czas na rozmowy z przyjaciółką z młodzieńczych lat, z którą ostatnio widuję się niezwykle rzadko, za rzadko.
Odreaguję rozstanie, odeśpię przegadane noce i dopiero wówczas nadrobię stracony dla forum czas.

Pozdrawiam cieplutko. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

Marysiu piekne zakupy, azalia cudna ;:215 lewizje miałam, ale bez daszku zimą nie poradziły sobie, musisz pamiętać o tym ;:108 wszystkiego dobrego Marysiu , zdrówka i słoneczka piękniego ;:196
tencia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1493
Od: 26 sty 2013, o 20:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

Marysiu jak Ty pędzisz z tymi watkami za nic nie mogę nadążyc ;:108 .Zakupy pierwsza klasa ,jest na czym oko zawiesić ;:215 ,moje pociechy też mnie zawiązły do ogrodniczego ,miałam kupić bez meyera ale był brzydki więc zakupiłam dwie hortensje i jezyne bezkolcową.U Ciebie dużo deszczu a nas znowu straszą przymrozkami ;:223 ,przykrylam część roślin ale wszystkiego nie okryje ,niech się dzieje ,dzisiaj dosiałam pietruszkę bo prawie wcale nie wzeszła i tak dom ,praca ,działka i w między czasie wizyty wnuków u mnie lub odwrotnie i czas szybko leci.
Pozdrawiam serdecznie i ;:3 życzę ;:168
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2817
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

Marysiu, zakupy piękne i pokaźne należą Ci się, w końcu to trzy święta!
Troszkę spóźniona, śpieszę z życzeniami zdrówka i pogody ducha ;:196
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

Witaj Marysiu,domyślam się ,że to Twoje urodziny i stąd te ogrodowe prezenty,więc i ja ślę moc serdecznych życzeń ,zdrowia i spełnienia marzeń ogrodowych i dużo siły do realizacji tych marzeń ,a prezencik już kupiony dla Ciebie i też może być do ogrodu ;:196 ,pozdrawiamObrazek
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

Witam!
Jakaś rozbabrana jestem ostatnio :oops: Na nic czasu, wszystko przecieka przez palce. Jedynie w ogrodzie coś jeszcze podziałam, ale to już nie to co dawniej. Odtrawiłam wczoraj jedną z jeżyn wbiłam patyki i dzisiaj jeszcze drutem zrobię poprzeczne rusztowania i przywiążę. Kosić się nie da, bo ciągle siąpi i w trawie jest więcej wody niż trawy...no może ciut przesadzam Obrazek
Wczoraj popracowałam w tunelu wiążąc pomidory i jakoś tak ten zapach na mnie podziałał, że pomidorów mi się już strasznie kce :D Posadziłam w tunelu ogórki kupione w szkółce i fasolkę co wykiełkowała w doniczkach. Fasolka posiana w skrzyni też wykiełkowała po paru dniach...więc to będzie rok fasolki :D
Wczoraj listonosz przywiózł dwie przesyłki więc musiałam posadzić kupione i dostane rośliny. Kupione jeszcze niektóre zostały, ale one są w doniczkach. Jutro zamiaruję M wyciągnąć jeszcze po magnolię i jak nie wykupili to się skuszę, a jak znam siebie po samą magnolię nie opłaca się jechać ObrazekObrazekŚmiejecie się też...Wy mnie rozumiecie ;:4

Dorotko azalię wybrałam sama M tylko portfel otworzył i miałam dostać tylko ją, a zapłacił za całe zakupy...chyba polubił mojego bzuma Obrazek
Lewizję Bea zimuje w domu, ale nie wiem czy będzie mi się chciało, bo w sumie nie kosztuje dużo. Jednego roku przetrwała na skalniaku, ale załatwiły ją w drugim roku mrówki. ;:14
Ja też mam dość deszczy i mam zamiar zacząć krzyczeć jak wyjdę do ogrodu i znowu leje ;:303

Amelciu faktycznie! to już rok przypomniałaś mi ten fakt i bardzo Wam dziękuję za życzenia, a nie zapomnij że Wojtuś dalej nie ma zdjęcia w ogrodzie tylko że kaczek już nie ma ;:131 Może kiedyś jeszcze odwiedzicie te strony. Do tej pory też nie przystawałam przy szkółkach, ale sporo błądziłam w necie i często kończyło się kup teraz więcej też kupuję na FO. Tym razem zdecydowałam się poszaleć. A azalii mam tylko dwie, jedna mała kupiona na jesieni.
Z mrówkami też zaczynam walczyć, ale deszcz hamuje ich szkody za to ślimaki młócą wszystko.
Pozdrawiam Was i jeszcze raz dziękuję za dobre słowo Obrazek

Martusiu Koziorożcu mnie w skrzyni ślimaki zjadły bazylię, a sama ją wysiewałam i niewiele wzeszło a i to padło ich łupem ;:14 Odmieniam mojego M i czasem się udaje coś wydobyć ogrodowego ;:306 Tylko praca przynosi efekty Obrazek Deszczu mam dość i wyć mi się chce na jego widok, dlatego niech nam nareszcie słońce zaświeci! Podrap Czarusia za uszkiem i pozdrawiam Cię suchutko Obrazek

Justynko u nas kosiarki się dławią chociaż te wielkie koszą rowy, bo trawa po pas!
Nie kochana nie zapisuję coś pamiętam, ale nie wszystko a wiele przepada przez ślimaki i glinę. Dlatego nie miałoby to sensu a tylko żal! Nawet nie zapisuję co kto by chciał, dlatego jak coś to proszę chcącego zapisz :D

Iwonko1 prawda że to miły widok, drugi to mój wózek po wypakowaniu bagażnika. Chciałam taką azalię, bo chce urządzić widok przed oknem kuchennym i żeby efekt był natychmiastowy.
Rozumiem Twoje obawy i coś czuję że po kolejnych udanych zakupach będę tam zaglądać częściej, bo to jest na trasie do mojej córki :wink:
Nie wiem kiedy deszcz skończy nas uszczęśliwiać, bo nawet dzisiaj siąpi ;:145
Iwonko jak dwa, trzy dni leje to jak się dorwę do pracy ...no to trudno z tym umiarem wygrać Obrazek

Agnieszko piękna azalia i mnie zachwyciła i petunie jak cukiereczki, bo nieduże i pełne i słodki kolorek. Już w skrzynce po pierwiosnkach rosną, a pierwiosnki poszły do gruntu!
Powody były dwa, bo ja jestem majowa i dzień po dniu mam urodziny i imieniny...właściwie to były dwa prezenty, zawsze byłam pokrzywdzona :uszy
Dziękuję kochana ;:167

Lucynko dziękuję za wspaniałe życzenia i mam nadzieję, że się spełnią bo zdrowie jest nam niezbędne żeby się cieszyć całą resztą Obrazek i za te piękne róże Obrazek
Wiem że miałaś miły czas spędzony z gościem ;:167 i trudno FO poczeka bo masz go na co dzień.
Serdeczności Ci posyłam i dziękuję jeszcze raz Obrazek

Iwonko 0042 dziękuję za życzenia Obrazek i rady co do lewizji. Nie dawałam jej daszku, ale przetrwała kiedyś i potem mrówki dokonały jej żywota. Pozostałe kupowane były jednoroczne.

Tereniu ja sama za sobą nie nadążam Obrazek Jeżyny bezkolcowej mogłam Ci dać sporo, bo one są żywotne, rozrastają się odłogami ale jeżyna jest pyszna, a jakie kompoty z niej są pyszne. Jem sporo i nawet robię dżemy tylko przecieram przez sito. Bzik mam kiepsko posadzony, ale daje radę i wyrósł już spory, a pachnie bosko! Nie życzę Ci przymrozków i mam nadzieją że ominą wszystkie ogrody. ..pola zresztą też, bo szkoda plonów. Pietruszkę mam tylko naciową, bo u mnie sianie nie ma sensu. Czas szybko leci, ale dobrze że masz go wypełniony przyjemnościami też oprócz obowiązków. Pozdrawiam i bądź zdrowa Tereniu Obrazek

Martusiu 64 dziękuję kochana ...masz rację to kumulacja świąt Obrazek , a wiesz że jest ich więcej 27 urodziłam dziedzica (jedynego w całej rodzinie) i 28 urodziła się też kiedyś moja mama (urodziłyśmy się w jednym dniu miesiąca) coś w tym maju jest! magia!

Martusiu Koziorożcu mój dobry duszku ;:167 dziękuję Ci serdecznie! tak nawet i to i to, bo kiedyś w zamierzchłych czasach 29 maja było Marii Magdaleny, potem zrobili ze mnie Teodozję ObrazekObrazek też ładnie Obrazek Szykuj się na kolejną sobotę po zjeździe na 8 czerwca tylko jak załatwić ogromny parasol Obrazek
Pozdrawiam!Obrazek

Dziękuję, że jesteście ze mną i życzę wspaniałego dnia ;:4
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”