Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16960
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Piękne róże,
U mnie jez mszyce i skoczek grasuje.Wczoraj zrobiłam oprysk .a za 3 godziny poszedł deszcz.I chyba wszystko ;:222
Powojniki cudne.U mnie Kaiser tez kwitnie. ;:167
A co to malutkie pod powojnikami ??
Orliki piekne. ;:173
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Princess of infinity ma jednego pąka reszta to ślepaki ,teraz dopiero będę wyczekiwać na jej kwiaty.Cudna Grace zawiązała 3 pąki, ale to chudzinka i ma jakieś 30 cm wzrostu ,a u koleżanki rosła chyba 4 lata i bardzo słabo kwitła .Dlatego teraz ja czekam co u mnie pokaże.Przez te deszcze straciłam sporo patyczków, a tak sie dobrze miały .Na razie tylko 1 Eyes ma kalusa i malutkie korzonki /3 pozostałe mają się jako tako dzisiaj posadziłam je do piasku może jeszcze coś z nich będzie, a jak nie to po kwitnieniu znów wsadzę ale tym razem do piasku .Nie ma to jak dobra ziemia ja w ubiegłym roku miałam granulowany koński ,ale czy aż tak cudownie po nim kwitły róże nie powiedziałabym ;:224 Wreszcie dzień bez deszczu i ze ;:3 oby jutrzejszy i niedzielny dzień również były słoneczne ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Cześć Jadziu Księżniczka należy do śpiochów :wink: , u mnie zaczyna kwitnąć pod koniec czerwca lub na początku lipca, w zależności od pogody. Kwitnie za to do późnej jesieni. Troszkę na nią trzeba poczekać, ale warto, bo wiąże całe wiechy kwiatów, może jeszcze nie w tym roku, musi się troszkę zadomowić, ale w przyszłym już powinna się postarać. A jak tam Novalis sobie radzi, urósł trochę? Moje szaleją w tym roku, jakby nie zauważyły ubiegłorocznej przeprowadzki.
Moją Grace jak i kilka innych czeka przeprowadzka do sanatorium czyt.doniczek, w gruncie słabo sobie radzą ale chyba i miejsca wybrałam nie najlepsze, teraz tylko zastanawiam się gdzie ;:131 miejsca już zaczyna brakować.
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Aniu robactwa wszędzie pełno, pąków jednak różanych w tym roku też dużo. Opryski w deszczowe dni nie pomagają, więc z nich zrezygnowałam. Trudno będzie co ma być, wszak to nie szarańcza, że zje wszystkie, większość i tak zakwitnie.
Kaisera posadziłam w złym miejscu, musi dostać bardziej reprezentacyjne, takie mu się należy bo kwitem zsypany od samego dołu. Rozmiarami nie grzeszy, szkoda by połowy z nich nie było widać.
Te drobniutkie kwiatuszki kupiłam jako gipsówkę, śliczna jest, nie mogłam od niej oczu oderwać i capnęłam do koszyka.
Orliki u mnie rozsiewają się jak szalone, mam je najdalszych zakątkach ogrodu i każdy inny, najbardziej lubię białe i wszelkie odcienie błękitu od najjaśniejszych do najciemniejszych.
Te z siewu najlepiej rosną, kilkakrotnie kupowałam orliki w sklepach, te jednak zdecydowanie nie lubią mojego ogrodu, żaden nie przetrwał zimy. Natomiast bardzo ładnie rośnie orlik który dostałam od Dorotki.
Przy tej okazji Dorotko ;:196 ;:180
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Też mam takie róże ,które dopiero w czerwcu zaczynają swój sezon to m/innymi Hansestadt Rostock także cudna Rose der Hoffnung. Kurcze cosik mi sie wydaje ,ze jednak to nie będą łodyżki Jacqueliny tylko dziczki ,jednak jeszcze trochę poczekam z wywaleniem .W to miejsce pójdzie moja patyczkowa na pieńku Grandiflora. Daysy Novalis minimalnie podrósł ma sporo pąków, ale też miał sporo ślepaków .Ten sezon niby udany, ale bardzo spóźniony, potem róże będą szaleć do zimy, a nie wiadomo kiedy zaczną powtórkę czy aby ;:224 .Cóż powinniśmy się już przyzwyczaić do deszczu ,bo znów pada ;:222
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Daysy, ciekawa jestem jak w tym roku wygląda Twoja Francois Juranville? Dobrze przezimowała?
Moja rozszalała się na całego i ma z milion pąków. Jestem w szoku, bo dwa lata temu myślałam, że już po niej. Po którejś kolejnej wichurze, przewróciła się razem ze starą pergolą na inne róże, aż naruszyła korzenie. Musiałam ją ściąć na 1m, a część pędów zupełnie wycięłam. W ubiegłym roku kwitła słabiutko, za to wypuszczała ciągle nowe pędy. Zimy praktycznie nie było, więc w tym roku wycięłam może ze dwie suche gałązki. Zajęła już całą nową pergolę i widzę, że zaczyna brakować jej miejsca. Trzeba będzie chyba dostawić drugą ;:202
Awatar użytkownika
jonatanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3255
Od: 4 mar 2012, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Ależ róże mają pąków, będzie pokaz różany. Harrison's Yellow jaki kolczasty.Daysy jaką powierzchnię muszę przeznaczyć na Nevade i M.Hilling? Chciałabym posadzić przy murze dawnego garażu
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16960
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Cuudne twoje róże. ;:167
Masz racje może szarańcza wszystkiego nie zje.ale listki jak zje, to Beda róże brzydko wyglądać. ;:222
A fakt , pogoda nie sprzyja aby jakieś oprysk zrobić. :roll:
Orliki tez lubię.Fajne masz z nimi doświadczenia.U mnie tez rozsiewają się w rożnych miejscach. .
ale na razie się ciesze.
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Pokazałaś piękne różane pączki! Jeđli nic się nie stanie - będziemy mieć bardzo obfite kwitnienia. Uwielbiam przyglądać się właśnie pączkom -czasem wydłużonym, czasem w gormie kuli a czasem bombek. W tym roku zachwycam się zapoczkąwanej Teasing Georgia.
Awatar użytkownika
adka321
100p
100p
Posty: 108
Od: 10 wrz 2018, o 12:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Daysy ślicznotki różane pięknie u Ciebie zapączkowane ,a niektóre już w rozkwicie nawet .U mnie jeszcze troszkę śpią ,liczę ze w końcu zrobi się ciepło i ruszą z kwiatkami.Ta gipsówka tez urocza,orliki,powojniki ,iryski oczywiście tez. Pozdrawiam :wit
Awatar użytkownika
irpam
500p
500p
Posty: 541
Od: 10 lip 2017, o 17:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opole

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Patrząc na tą ilość pąków to będzie cudnie, a może już jest. Bo to kilka dni już minęło. :tan :tan
Powojniki, liliowce, orliki cudo.
Od dwóch lat zapałałam też miłością do tych czosnków olbrzymich.
A ja zapytam o roślinkę pierwszą pod różami, pod takie tam różności. Co to jest?
Kwitnienie będzie super. Masz dużo róż których nie mam. ;:131 ;:145 . ale wiadomo, każdy ma coś innego. Pozdrawiam :wit
Pozdrawiam i zapraszam, Irena
Ogród i róże Ireny
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Witam koleżanki :wit w pierwszy dzień bez deszczu ;:215

Teraz przydałoby się kilka ciepłych, słonecznych dni aby nasze panienki oczarowały nas ogromną ilością kwiatów. To oczekiwanie jest coraz bardziej męczące, codziennie wychodzę do ogrodu z nadzieją, że to już się stało, że róże zamiast pąkami pokryte są niezmierzoną ilością kwiatów. Może wynika to z ilości pąków na różach ;:oj Spójrzcie tak wygląda moja Jenny Duval


Jenny Duval
Obrazek

Obrazek

Irenko no niestety, róże jak i my czekają na słoneczko a ono dopiero dzisiaj zawitało do mnie. Niestety zrobiło się też zimno, więc jeszcze kilka dni poczekamy na kwiaty.
Roślinka o którą pytasz to bodziszek :) a to część kępki
Obrazek


Trudno jest mieć wszystkie róże, ja nie mam tych co Ty, Ty nie masz takich jak ja, na szczęście możemy je oglądać nawzajem w swoich ogrodach, to taka namiastka spełnienia naszych zachcianek ;:333

Ada, dziękuję, na różyczki tak jak Ty muszę jeszcze poczekać, na razie cieszy mnie ilość pąków, w tym roku wyjątkowa. Kilka ciepłych dni i doczekamy się tegorocznej obfitości ;:108

Ewo, chyba w tym roku nikt nie narzeka na ilość zawiązanych kwiatów na różach, teraz tylko potrzebna piękna pogoda żeby można było się nimi cieszyć. Pączuś dla Ciebie, idealny w każdym calu

Sutter's Gold
Obrazek

Niestety nie mam Teasing Georgia, będę ją podglądać u Ciebie

Aniu, nawet ja trochę uszczkną, to i tak większość zostanie, nic na to nie poradzimy, lać chemią? Chyba nikt z nas nie chce, a poza tym, czy świat musi być idealny :wink: ? Nigdy taki nie był i my też go takim nie uczynimy.
W tym roku mam masę mszyc, deszcz leje bez przerwy i nawet jak bym chciała, to nie opryskam.

Harrison' Yellow dla Ciebie, niestety deszcz większość kwiatów zniszczył tak zresztą jak i na Nevadzie i M.Hilling, na szczęście zostało jeszcze dużo paków, które czekają na lepszą pogodę.
Obrazek

I ostatnia moja rabata, bardzo szybko zmienia swoje oblicze, chyba ją polubię, chociaż będą jeszcze poprawki.
Obrazek


Joasiu o Nevadzie i M.Hilling odpowiedziałam u Ciebie Nie tylko Harrison's Yellow taki kolczasty,Rosa Sp."Altaica" jest taka sama, dwa jeże , to właśnie ona, szkoda, że deszcz zabrał jej troszkę urody.
Obrazek

Dorotko dwa lata temu F.Juranville przemarzła, w zeszłym budowała krzaczek od nowa i w tym już wygląda całkiem, całkiem.
Teraz skierowała swoje pędy w innym kierunku i musiałam dać jej tymczasową podporę, bo jeszcze ma za krótkie pędy by się załapać na łuk. Tak wygląda aktualnie

Obrazek

Jadziu, sama wiesz, że nie zawsze patyczki się przyjmują, ja się cieszę jak mam kilka a wtykam co tylko się da. Nie ma się co martwić, nie w tym to w następnym roku, zawsze kiedyś się uda. Nie wszystkie są takie chętne do współpracy ;:224 .
U mnie na szczęście dzisiaj nie padało, za to zrobiło się zimno, jak nie urok to.... srebrne wesele :;230
Na poprawę humory kilka fotek

Rosa Sp. "Altaica"
Obrazek

Obrazek

M. Hilling i Nevada przed i po deszczu
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Niestety wczorajszy deszcz był dla nich bezwzględny, wiele kwiatów zostało zniszczonych

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
kania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3198
Od: 25 maja 2009, o 10:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk i okolice

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Niezwykła ilość pąków!!! ;:138 Niezliczona wprost ilość. To zdjęcie chyba będzie mi się dzisiaj śniło :D .
Krzaczki Kani
Krzaczki Kani(2)
Pozdrawiam :) - Kasia
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje róże !”