Trawa czy wyrośnie,kiedy wyrośnie ?

Rośliny wieloletnie, trawy, paprocie, lawenda, chryzantemy, piwonie, ...
Awatar użytkownika
PiotrekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2519
Od: 18 wrz 2011, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Trawa czy wyrośnie,kiedy wyrośnie ?

Post »

Możesz już siać :wink:
jaro710j
200p
200p
Posty: 216
Od: 29 mar 2015, o 21:14
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Trawa czy wyrośnie,kiedy wyrośnie ?

Post »

Po posianiu wypuścić wodę z wału i wałować na lekko ? Działka jest 50 km od domu, więc nie mogę podlewać. Podlać po zasianiu, skoro wiem, że potem przez kilka dni wody nie dostanie, czy zaryzykować i poczekać na deszcz. Spadki mam nieduże (ok. 5 cm na 10 m) czy ulewa nie poprzemieszcza przywałowanych nasion ?
Awatar użytkownika
PiotrekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2519
Od: 18 wrz 2011, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Trawa czy wyrośnie,kiedy wyrośnie ?

Post »

Jak wysiejesz trawę to możesz ją przegrabić (nie powinno się tego robić chyba że masz piasek to możesz przykryć 0,5cm), po wysianiu wałujesz wałem takim jak wałowałeś ziemię przed siewem. Podlej solidnie i zapomnij o niej jak nie możesz podlewać.
jaro710j pisze:Spadki mam nieduże (ok. 5 cm na 10 m) czy ulewa nie poprzemieszcza przywałowanych nasion ?
Jak przysypiesz piaskiem to nic nie powinno wypłynąć.
kolocek
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 29 mar 2017, o 20:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Tania mieszanka traw z castoramy

Post »

Witam , pod koniec miesiąca marca posiałem na ogrodzie trawę , mija 10 ty dzień a ani widu ani słychu po trawie :( pytanie mam czy czasami ziarna nie przemarzły ? a może to jeszcze nie ten okres siania ? czy jest jakaś opcja że nasiona w jakiśkolwiek sposób się zniszczyły i trzeba będzie kupować nową trawę? a może zacząć to teraz mocno lać wodą i wyrośnie .Nie znam trawy i tych nasion ,kto wie a może ona mają taki długi czas kiełkowania :(

Poniżej foto kupionej trawy

Obrazek
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8000
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Trawa czy wyrośnie,kiedy wyrośnie ?

Post »

Spokojnie, żadnego lania wody, bo zaszkodzisz, zrobisz bagno i brak powietrza utrudni kiełkowanie i nasiona zgniją. W ziemi jest jeszcze wystarczająco wilgoci, słońce nie przygrzewa, a przelotne opady wystarczą.
Ja siałam 3 tygodnie temu i przedwczoraj wykiełkowała (uniwersalna Biopon), bardzo ładnie i równo, ale to jest bardzo mocno nasłonecznione miejsce od strony południowej na lekkiej skarpie, gdzie gdybym siała później, to musiałabym podlewać.
bartussiwy
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 18 kwie 2017, o 13:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Trawa czy wyrośnie,kiedy wyrośnie ?

Post »

Witam
Wiosną zabrałem się za zakładanie trawnika przy nowo wybudowanym domu. Wiadomo jak to po budowie było sporo syfu, przyjechał pan z glebogryzarką ciągnikową, wszystko ładnie przejechał, potem grabie, wszystko ładnie wygrabane, ziemia mega (!!!) kamienista. Kamienia wywiozłem bardzo dużo, wiadomo wszystkiego się nie da, bo kamień wyrasta jak grzyby po deszczu:) Po wygrabaniu, została wysiana trawa, na dwie raty bo było wietrznie 8 i 11 dni temu. Całość zawalcowałem i czekam ... Nie wiem czy nie popełniłem błędu bo nie przemieszałem nasion z ziemią tylko zostały uwalcowane. Ogólnie u mnie pogoda od tego czasu jak chyba w całej Polsce czyli sporo deszczu i zimno. Czy to jest przyczyną, że trawa nie kiełkuje ? Niby coś się pojawiło ale tylko pojedyńczo i w niektórych miejscach. Trawa jaką zasiałem to "Super Trawnik" firmy Planta.
Hasahad
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 20 maja 2018, o 14:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Trawy firmy KALNAS

Post »

Witam, nie dawno posialem trawę firmy KALNAS sahara oraz Wimbledon. Było to wtorek 15.05.18
Pytanie ile wschodzi taka trawa? Dodam że wysiew był siewnikiem, potem walcowane. Nasiona codziennie wieczorem podlewane. Ziemia jest średnia, taka mieszanka zwykłej brązowej z czarną ziemia. Jak jest sucho jest jak kamień. Wcześniej przejechałem całość glebogryzarka na 28cm głęboko.
Awatar użytkownika
kamil_kluczbork
200p
200p
Posty: 450
Od: 19 mar 2018, o 07:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kluczbork
Kontakt:

Re: Trawa czy wyrośnie,kiedy wyrośnie ?

Post »

Spokojnie proszę czekać i podlewać, jak są upały takie jak dzisiaj to najlepiej rano 5-6 i wieczorem 20. Po miesiącu (30 dni) skosić i dalej podlewać, uzupełnić miejsca gdzie trawa nie wyrosła nasionami zmieszanymi z ziemią. Można fotkę ?.
Gordix
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 5 maja 2019, o 13:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Trawa czy wyrośnie,kiedy wyrośnie ?

Post »

Witam Was serdecznie!
Sprowadza mnie problem nowego trawnika,a w zasadzie jego braku :(...Otóż na koniec marca zamówiłem usługę zakładania trawnika,teren został wyrównany, w tym glebogryzarką separacyjną (stara darń została zerwana). Teren został użyźniony, i wysiana została trawa. Firma zakładająca trawnik uznała,że gleba jest lekko kwaśna i że nie ma potrzeby nawożenia ziemi. Wysiane ziarna zostały przykryte ziemią ogrodową, ale wiatr zdążył już ją nieco poprzemieszczać.

Obrazek

Obrazek

Po ponad miesiącu ogród wygląda jak powyżej :/... trawa praktycznie nie kiełkuje poza kilka punktami (głównie tam gdzie było nieco ziemi ogrodowej). Rodzaj trawy jaki został użyty to Substral Samozagęszczający, a ostatnio dosypałem jeszcze 4kg Graminexu Wembley.
I tutaj proszę Was o poradę - czy nasiona wysiane pod koniec marca wyschły? Czy jest to możliwe? Przyznam,że w nadziei na większe deszcze bywały przerwy w podlewaniu trawnika (nawet do 3 dni), ale czy to spowodowałoby aż tak wolny wzrost trawy?

Czy dałem plamy i nie ma co już liczyć na trawnik, czy może jeszcze odrobina cierpliwości?
Ironmaiden
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 20 maja 2019, o 09:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kłopoty z trawnikiem!

Post »

Witam serdecznie. Poproszę Was o pomocne słowo ;:215
2 tyg temu zasiałem trawę. Podlewam codziennie + padał kilkukrotnie deszcz. Nie wykiełkowało ani jedno źdźbło, kiedy sąsiadowi po tygodniu zeczęła trawka wschodzić. Mi wyrósł tylko perz w wielu miejscach. Nie mam nic do tego perzu, miałem zamiar kosic go razem z trawa.
Nawiozłem ziemii, wyrównałem, przegrabiłem, zasiałem i lekko zwałowałem. Mam poczynic jakies kroki? Czy dalej tylko podlewac i czekać? Trawe kupił mi kumpel na jarmarku( bez żadnej nazwy firmowej). Sobie to samo posiał i wschodzi ;:223
Awatar użytkownika
kamil_kluczbork
200p
200p
Posty: 450
Od: 19 mar 2018, o 07:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kluczbork
Kontakt:

Re: Trawa czy wyrośnie,kiedy wyrośnie ?

Post »

Gordix pisze:Witam Was serdecznie!
Sprowadza mnie problem nowego trawnika,a w zasadzie jego braku :(...Otóż na koniec marca zamówiłem usługę zakładania trawnika,teren został wyrównany, w tym glebogryzarką separacyjną (stara darń została zerwana). Teren został użyźniony, i wysiana została trawa. Firma zakładająca trawnik uznała,że gleba jest lekko kwaśna i że nie ma potrzeby nawożenia ziemi. Wysiane ziarna zostały przykryte ziemią ogrodową, ale wiatr zdążył już ją nieco poprzemieszczać.

Obrazek

Obrazek

Po ponad miesiącu ogród wygląda jak powyżej :/... trawa praktycznie nie kiełkuje poza kilka punktami (głównie tam gdzie było nieco ziemi ogrodowej). Rodzaj trawy jaki został użyty to Substral Samozagęszczający, a ostatnio dosypałem jeszcze 4kg Graminexu Wembley.
I tutaj proszę Was o poradę - czy nasiona wysiane pod koniec marca wyschły? Czy jest to możliwe? Przyznam,że w nadziei na większe deszcze bywały przerwy w podlewaniu trawnika (nawet do 3 dni), ale czy to spowodowałoby aż tak wolny wzrost trawy?

Czy dałem plamy i nie ma co już liczyć na trawnik, czy może jeszcze odrobina cierpliwości?
Powiem szczerze że dość słabo to wygląda, coś zostało zrobione źle. Po takim czasie i przy tych deszczach powinno być wszystko dobrze. Ta ziemia u Ciebie wygląda jak piasek. Jak nie ruszy to musisz siać jeszcze raz, wówczas przykryj nasiona torfem. W ogóle z tego co widzę to strasznie zbita ta ziemia, wygląda jak skała, ale to może tylko takie zdjęcie. Poza tym wymieszałeś nasiona , trawa jak wzejdzie to będzie się różnić kolorem, czy taki efekt cię zadowoli ?. Miałem graminex wembley w swoim ogrodzie, nie było łatwo, ze względu na fakt iż trochę przepaliłem trawnik zerwałem i teraz mam BARENBOURG i jestem zadowolony. Sporo osób poleca teraz także tę samozagęszczającą ale nie mam z nią doświadczenia. Ja bym interweniował z twoim trawnikiem, bo cos tam nie bardzo jest :)

-- 24 maja 2019, o 07:07 --
Ironmaiden pisze:Witam serdecznie. Poproszę Was o pomocne słowo ;:215
2 tyg temu zasiałem trawę. Podlewam codziennie + padał kilkukrotnie deszcz. Nie wykiełkowało ani jedno źdźbło, kiedy sąsiadowi po tygodniu zeczęła trawka wschodzić. Mi wyrósł tylko perz w wielu miejscach. Nie mam nic do tego perzu, miałem zamiar kosic go razem z trawa.
Nawiozłem ziemii, wyrównałem, przegrabiłem, zasiałem i lekko zwałowałem. Mam poczynic jakies kroki? Czy dalej tylko podlewac i czekać? Trawe kupił mi kumpel na jarmarku( bez żadnej nazwy firmowej). Sobie to samo posiał i wschodzi ;:223
Poczekaj jeszcze 2 tygodnie. Pokaż zdjęcia :)
Ironmaiden
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 20 maja 2019, o 09:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Trawa czy wyrośnie,kiedy wyrośnie ?

Post »

Nie mogę coś dodać zdjęć, nie ogarniamy tych internetów hehe
Od siania minęło 3 i pół tygodnia juz. Wyrosło mnóstwo perzu i innych chwastów. Pojawiły się również młode zdzbła trawy. Mniej więcej 2-4 zdzbła na metr kwadratowy.. nie mam pojęcia o co tu chodzi. Rozmawiam z przyjaciółmi czy znajomymi i wszyscy się dziwią że nie ma trawy na świeżej rozwiezionej ziemii, gdzie u nichawet na piasku wyrosła po 2 tyg. Krew mnie już zalewa, nie wiem jakie kroki poczynić. Wydałem 3000 zl na nawiezienie ziemii i na trawe. ;:223
RIWIANA
200p
200p
Posty: 276
Od: 2 lip 2015, o 15:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Trawa czy wyrośnie,kiedy wyrośnie ?

Post »

Wiem ze cie to nie pocieszy ale mieliśmy tak samo trawa zaczęła wychodzić po 4 tygodniach i była bardzo nędzna przez cały okres ale już jej nie ma a w zeszłym roku sialiśmy w czerwcu podlewanie rano i póżnym wieczorem zaczęła po tygodniu wychodzić z trawą nie ma reguły nigdy nie wiesz....szkoda tym bardziej że włożyłeś tyle kasy :oops:
Ewa
ODPOWIEDZ

Wróć do „BYLINY, trawy, zioła”