Bylinowo-różany ogród u Minnie

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Bylinowo-różany ogród u Minnie

Post »

Irysy cudne jak jeden szkoda ,ze nie mogą u mnie gościć .Ślimaki uskuteczniają swoje obżarstwo na nich .Dzisiaj wysypałam skorupki jajek i mączki bazaltowej ,jednak cóż jak znów pada ;:222 .Jednak po wczorajszym wysypaniu skorupek zauważyłam dzisiaj ,że skutecznie odgradzają rośliny od nich, bo doszły tylko do skorupek i nic dalej, a przyklejone skorupki do ciała chyba nie pozwalają im na jakieś ruchy.Zobaczymy jak po deszczu będzie pójdę sprawdzić .Ładne odmiany Rh a rabatki super skomponowane ;:333
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5993
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Bylinowo-różany ogród u Minnie

Post »

Aniu, pięknie. ;:167 Wspaniałe kępy irysów. Długo się im opierałam a teraz chciała bym mieć takie jak twoje :lol: Najbardziej podoba mi się Fabulous Frills i Wintry Sky. Czekam na ciąg dalszy przedstawienia, bo po tych pączkach widać, że to dopiero początek :wink:
Awatar użytkownika
duju
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3962
Od: 13 paź 2008, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Bylinowo-różany ogród u Minnie

Post »

No, co Ty. Piękności pokazujesz, możesz zanudzać. Jak już rozgościłam się w fotelu, to tak szybko stąd nie pójdę ;:306
Pozdrawiam - Justyna
Awatar użytkownika
Bazyla
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1193
Od: 15 lut 2017, o 20:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Bylinowo-różany ogród u Minnie

Post »

;:oj jestem w irysowym niebie, a właściwie w przedogródku, bo spektakl dopiero się zaczyna. Tonacja kolorystyczna jak najbardziej w moim guście - czy możliwe jest zarażenie się irysodozą na odległość, bo mam chyba jakieś pierwsze objawy :;230
A te World Premier i Dramatic Style - no napatrzeć się nie mogę. Podobnie z resztą jak na pozostałe i na śliczne widoczki Twoich rabatek.

Moje liscie tulipanó niestety zamiast spokojnie zasychać, to widać, że na tych mokrych obumierających częściach rozwijają się grzyby. No mokro jak diabli, dzień w dzień pada. A do tego zrobiło się cieplej, to i więcej szkodników i grzybów szaleje.

Bardzo mi odpowiada takie zanudzanie, więc czekam i proszę o jeszcze

Dobrej pogody :wit
Życie jest zbyt krótkie, żeby się na nie obrażać
Beata
Bazylowo
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Bylinowo-różany ogród u Minnie

Post »

Aniu pięknie u Ciebie, co prawda pogoda nas nie rozpieszcza, ale ogród widzę nie narzeka. Iryski cudowne, co jeden to ładniejszy, ja ostatnio też do nich wzdycham haha, rodki widzę ładnie kwitną, burz kwiatów na nich. Orlik przepiękny!
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7669
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Bylinowo-różany ogród u Minnie

Post »

Aniu czas pomyka a pogoda się nie zmienia.
Ja to aż boję się jechać do domu...co tam zostanę ;:306 ale to najmniejszy problem w stosunku do tego co się dzieje na południu kraju.
Patrzę na Twoje irysy i nie potrafię określić które masz kopać, same piękności u Ciebie i jeszcze piszesz że pachną...po raz pierwszy słyszę że irysy pachną.
Piękny ten Twój bylinowy.
Aniu zajrzyj na pw.

;:196
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Bylinowo-różany ogród u Minnie

Post »

Śliczne iryski i azalie.Gratulacje.
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Bylinowo-różany ogród u Minnie

Post »

Chociaż jedna osoba zadowolona z deszczu! Aniu mnie deszcz wychodzi bokiem, bo wcale nie ma słońca, a deszcz leje non stop jedynie raz ściana deszczu a innym razem jak z deszczownicy :D Widać, że kochasz irysy bo masz ich mnóstwo i zgadzam się, że są odmiany co pachną pięknie ;:215
Wracając do upraw to każdy ma swoje doświadczenia, bo to co na jednym podłożu działa dobrze na innych całkiem się nie sprawdza :D Pozdrawiam :wit
Awatar użytkownika
adka321
100p
100p
Posty: 108
Od: 10 wrz 2018, o 12:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Bylinowo-różany ogród u Minnie

Post »

Witaj Aniu skusiłam się na iryski,ale na razie parę sztuk. A coż to za odmiana bodziszka? ,taki śliczny niebieski.
Mam problem z róża savoy hotel na paru listkach pojawił sie mączniak :( ,może miałaś doświadczenie z tym i wiesz czym to skutecznie zwalczyć. Czy muszę poobrywać te zainfekowane listki?
Awatar użytkownika
Minnie
200p
200p
Posty: 273
Od: 11 kwie 2016, o 15:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Bylinowo-różany ogród u Minnie

Post »

Witam bardzo serdecznie wszystkich gości. Ciągle jestem w niedoczasie, a dni lecą między palcami. Aż trudno uwierzyć, że maj już ma się ku końcowi. Przez tą paskudną pogodę nawet nie wiadomo, że był. Rośliny też jakby tej wiosny nie zauważyły, bo starają się nadrobić teraz stracony czas. Ten tydzień w prognozach ma być także deszczowy ;:185 Przynajmniej ma być trochę cieplej.

Ewelinko - tuje szybko rosną, doczekasz się :D Wintry Sky to wciąż jeden z moich ulubionych, wygląda jak z wosku i całkiem dobrze znosi deszcz. Będziesz z niego zadowolona, to bardzo dobra odmiana.

Jadziu - oj współczuję Ci tych paskud, u mnie najbardziej grasują w tunelu, że sałatę obżerają to jeszcze pal sześć, ale zeżarły mi ledwo co wykiełkowane ogórki :evil: Teraz na noc nakrywam słoikami to, co zdążyło się uchować przed tymi żarłocznymi bestiami. Na razie chodzę i zbieram delikwentów, cóż poradzić?
Jeszcze nigdy ślimaki nie tknęły u mnie irysów, tylko gąsienice... To już jakieś mutanty chyba u Ciebie ;:202 Patent ze skorupkami wart zapamiętania, fajny ekologiczny sposób, w szczególności, gdy pod warzywa nie chce się sypać chemii...

Wiolu - irysy jeszcze jakiś czas będą kwitły. Wiadomo, im większa kępa, tym nieco dłużej. Takie duże i rozrośnięte są oczywiście najpiękniejsze, na taki efekt trzeba poczekać ok. 3 lata, ale w zależności od odmiany i wielkości posadzonego kłącza powinny zakwitnąć pierwszymi kwiatami już na drugi rok po posadzeniu.

Justynko, staram się nadążyć ze wstawianiem zdjęć :D

Beatko - i u mnie liście tulipanów zamiast zasychać, to zgniły, spleśniały. Strach pomyśleć, co się tam dzieje pod ziemią z cebulkami ;:202 Podobnie z liściami czosnków. Oj, grzyby będą miały w tym roku używanie...
Nie wiedziałam, że lubisz niebieskości, raczej celowałam w żółtcie, czerwienie, pomarańcze i brązy :)

Mariuszu - nie wszystkie rodki mi w tym roku ładnie zakwitły, ale zawaliłam sprawę, bo tym starszym nie dałam w zeszłym roku nawozu, zresztą oprócz róż i irysów niczego nie nawoziłam... zatem każdy kwiat na rh bardzo mnie cieszy :D

Krysiu - niedługo wrócisz na swoje włości, a zastaniesz z pewnością multum chwastów, bo te w tą pogodę nie próżnują! Ale dla Ciebie to dobrze, że nie ma suszy, ogród sobie na pewno poradził pod Waszą nieobecność.

Danusiu - dziękuję ;:196

Marysiu - oj zadowolona z deszczu to ja nie jestem, a raczej z deszczu w takich hurtowych ilościach ;:224 Ja tylko staram się dostrzegać pozytywy, a że za suszą i upałami szczególnie nie tęsknię, to cieszę się z tego, co jest. Trzeba jednak przyznać, że pogoda płata nam figle i nie wiem, ile rośliny tego deszczu jeszcze zniosą. Nie wygląda to dobrze. To jest właśnie wada ciężkiej ziemi, niestety.

Adko, czyżbym kolejną osobę zwiodła na pokuszenie? ;:oj Fajnie, bo zawsze czytałam z wielką przykrością zarzuty pod ich adresem, a tu jednak ktoś potrafi ulec ich urokowi :D
Ten bodziszek to gatunek Magnificum, czyli wspaniały.
Na mączniaka (i inne choroby w przyszłości) polecam przestudiować poniższą wyszukiwarkę:
http://ochronaroslin.agro.pl/index.php? ... &keywords=
Jeżeli mączniak już jest, to nie wystarczy środek zapobiegawczy, musi mieć działanie interwencyjne.
Przejrzyj opisy środków, z zakupem w lokalnych sklepach może być gorzej. Możesz postawić na stary i sprawdzony Topsin, ale powinny być do rotacji dwa różne środki. Dobrze jest usunąć porażone części rośliny, ale zakładam, że zajęty jest też wierzchołek z pąkami. Zależy więc od Ciebie, czy zdecydujesz się je ściąć.
Można spróbować sposobami ekologicznymi, ale sama dopiero raczkuję w temacie, więc na dzień dzisiejszy nie chcę się wypowiadać.

W ogródku trwa w najlepsze irysowy festiwal :D

Brazilian Holiday
Obrazek

Poem Of Ecstasy
Obrazek

Champagne Waltz
Obrazek

Slovak Prince
Obrazek

Suspicion
Obrazek

Trilion
Obrazek

Wintry Sky
Obrazek

High Chapparal
Obrazek

Biały NN
Obrazek

Stairway To Heaven
Obrazek

Pośredni (IB) Inner Gleam
Obrazek

Val De Loire
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dobrej nocy :wit
Pozdrawiam serdecznie, Ania
Bylinowo-różany ogród u Minnie
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7669
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Bylinowo-różany ogród u Minnie

Post »

Aniu myślę że zaglądałaś na pv.
Ale jak zobaczyłam co rozkwitło dzisiaj to chyba dopiszemy żółci i jeszcze inności.

Do zobaczenia
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Bylinowo-różany ogród u Minnie

Post »

Ale sobie wybrałam niesamowity moment na odwiedziny ;:oj Jak zwykle czarujesz cudownościami w falbankach. Są takie słodkie, co jeden, to ładniejszy :tan A przecież na tym się nie kończy, nie tylko irysy masz w ogrodzie. Zaczynają bodziszki, czosnki bujają się nad rabatkami, i gdzieś nawet dojrzałam różowiejącą już naparstnicę. Moje mnie zawiodły w tym roku, nie mam żadnej, tylko jakieś maleńkie siewki znalazłam w znikomej ilości.
Deszczu chyba wszyscy mają już dość, a on pada i pada. dzieiaj też, a ja przyjechałam rowerem do pracy. Ale liczyłam się z tym, najwyżej trochę zmoknę. Cieakwe kiedy to się zmieni?
Pozdrawiam i słoneczka zyczę ;:196
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Bylinowo-różany ogród u Minnie

Post »

Aniu ależ masz cudne te iryski ;:167 szczególnie ten mnie zauroczył Brazilian Holiday achhh ,żeby u mnie chciały tak cudownie rosnąć, a raczej kwitnąć.Dzisiaj zakwitła stara odmiana NN ,ale jak sie nie ma co się lubi ,,,,,,.Pożarte irysy dostały nowy domek dzisiaj nawet musiałam wykopać cudna chryzantemę ,bo po mimo ,ze była okryta to i tak mi ją doszczętnie pożarły .Zostały gołe łodygi ,a w dwóch innych miejscach po tej chryzantemie nie mam nawet śladu ;:145 One są nie do opanowania, o ogórkach nawet nie wspominam, bo teraz wysiałam w donicy, a donica stoi na stole w altance bo juz wykiełkowały to samo 3 inne donice z ogórkami okryte szybkami też stoją na stole .Myśle ,ze lada dzień już powinny sie pokazać siewki ;:3
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”