Bazylowo

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4306
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Bazylowo

Post »

Paluszek się goi, zakupy porobione, pogoda się poprawia, jaszczurka zamieszkała, czegóż chcieć więcej Beatko :)
Aha! Czasu :wink:
Tego więc życzę.
Mszyce i u nas grasują i choć głaskaliśmy je cały czas, to one niewdzięczne :wink: pouciekały na wysokie pędy. Musiałem je pokropić.
Najgorzej, że po tych mokrych a teraz ciepłych dniach, widzę początki mączniaka na niektórych zacienionych roślinach.
Nasuszyłem ub.r. skrzypu - muszę zrobić wywar.
Oby pogoda była bo jakieś baranki biegają po niebie.
Miłego dnia życzę.
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
Bazyla
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1193
Od: 15 lut 2017, o 20:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Bazylowo

Post »

Dobry wieczór

Jak ja mam dość już tej mokrej pogody ;:223 Ślimorów zatrzęsienie, pojawił się też kwieciak :evil: Opryskać niczym nie mogę, bo ciągle mokro. Dziś po południu pojechałam na działkę i ledwo chwilę tam pobyłam, a znowu zaczęło padać. Jedyna z tego korzyść, że wylazło więcej ślimorów, co znaczy, że ich więcej unicestwiłam :twisted:

Marysiu jak ja bym chciała, żeby to już była ostróżka - a to tak perliście w porannej rosie mienią się kwiatki szafirka armeńskiego chyba Fantasy Creation.

Obrazek

Co do urazu, to dobrze podpowiada Ci Twoja wyobraźnia, bolało jak... jeszcze mam siniaka, który kończy się w okolicach kostki - autentycznie. Na szczęście jest bardzo duża poprawa, już nie kuśtykam, boli trochę jak krzywo stanę lub dotykam.
Moje łubiny pokazały kolorek - patrząc na niego podejrzewam, że jednak chyba musiałam je wysiać, o czym sklerotycznie zapomniałam, bo w obu miejscach są w tej samej tonacji kolorystycznej - byłby to aż taki zbieg okoliczności ;:131

Westerplatte ma jeszcze bardziej intensywny kolor niż Hoshi-no-flamenco, do tego czerwone pręciki i takie mini płateczki wkoło nich, jednak ma mniejszy rozmiar kwiatu.

Marysiu powodzenia w walce ze ślimorami, bo czytam, że i u Ciebie są w obfitości oraz słoneczka i jeszcze raz słoneczka ;:196

Jeszcze raz Westerplatte

Obrazek

Obrazek

Aniu - anabuko dziękuję za odwiedzinki i dobre słowo. Powojniki faktycznie już zaczynają, z czego się bardzo cieszę, bo je uwielbiam.
Nowe roślinki cieszą bardzo, oby tylko chciały rosnąć.

Pozdrawiam serdecznie ;:196

Obrazek

Obrazek

Jadziu kochana no ze słoneczka to się cieszę, ale tego deszczu mam już po dziurki w nosie. Tym bardziej, że nie mogę zrobić oprysku, a tu kwieciak, zwiot, mszyca szaleją.
Wnusie rewelacja, babcia kupiła dwie małe koneweczki i podlewały babci kwiatuszki intensywnie - no jakby kwiatuszkom ostatnio mało było wody ;:306 ale cóż, radość dziecka jest ważniejsza.

Jadziu nie mam nic przeciwko słonecznej pogodzie, bo jak na razie deszczu mam po uszy.
Tobie również słoneczka i wygranej walki ze ślimorami.

Obrazek

Obrazek

Andrzejku dziękuję za życzenia czasu - nie mam nic przeciwko, trochę więcej by się go zdało.
Też głaskam te mszycory, ale one chyba mają mnie w głębokim poważaniu i nic sobie z tego nie robią. Do tego jeszcze sie ociepliło i zaczął grasować kwieciak malinowiec. Już mi zniszczył trochę pąków różanych. No chciałam zrobić opryski, ale no nie da się, bo rano jestem w pracy, a po południu pada. Okropność, bardzo mnie to irytuje.

U mnie niestety też na niektórych roślinach widzę oznaki grzyba. Jak tak dalej pójdzie, to wszystko pognije i sparchacieje.

Słonka i ciepełka życzę, bez deszczu w najbliższym czasie :wit

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Zaczyna kwitnąć czarna malina, niestety i kwieciak na niej zawitał - szkoda, że dojrzałam go na zdjęciu dopiero w domu, bo tym sposobem uszedł z życiem

Obrazek

A na dobranoc mój pierwszy i jedyny irysek

Obrazek

Dobrej nocy i słonecznej środy
Życie jest zbyt krótkie, żeby się na nie obrażać
Beata
Bazylowo
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Bazylowo

Post »

Kochanie witaj w Kwieciakowym,ślimakowym ,deszczowym, zwiotowym i bruzdownicowym klubie ;:222 .U mnie to samo dzisiaj zauważyłam ,a przecież jeszcze wczoraj były wszystkie paki w porządku. Pokazała sie też już Ogrodnica niszczylistka ubiłam jedną bo tylko tyle zauważyłam, a na nią to mam szczególne baczenie za 2016 rok, gdy zniszczyła mi wszystkie kwiaty Maigolda. Szafirowy kropelkowy kwiatek bardzo urodziwy .Kurcze twój damski wieczornik juz calutki w kwiatach u mnie dopiero sie namyśla .Łubiny też w twoim ulubionym kolorku. Słoneczka wesołego życzmy sobie nawzajem ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Bazylowo

Post »

Witaj :wit . Jedynym plusem tych ciągłych deszczy jest soczysta zieleń ;:224 . Może ciepło przyjdzie.... w lecie :;230 . Na razie nie zapowiada się ;:222 . U mnie mszyc też dostatek i różnych innych paskudztw. Irysek może i jedyny ale piękny jest ;:215 . Mnie nie podobają się tylko żółte te stare babcine ale reszta zwłaszcza te w niebieskościach jest boska ;:215 . U mnie na razie pojedyncze młode karpy ale na pewno będę dokupywała nowe. Pozdrawiam :wit .
Awatar użytkownika
Bazyla
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1193
Od: 15 lut 2017, o 20:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Bazylowo

Post »

Witama Wszystkich serdecznie

I znowu leje z nieba ... To już nawet nie jest denerwujące, to jest już ... Kolejny dzień, kiedy to do południa nawet nieźle, potem zaczyna się kręcić i bawić z nami w kotka i myszkę, raz słoneczko, raz granatowa chmura i tak w kółko - człowiek się zastanawia czy pojechać na działkę, czy coś zdąży zrobić, czy nie warto, bo będzie jak ostatnio - ledwo zajadę to zacznie padać.
I dobrze, że nie pojechałam, bo czarny scenariusz się znowu sprawdził ;:223
A na działce szaleją: ślimory, kwieciaki, mszyce i zwioty - a tu jakikolwiek oprysk nie ma sensu, bo rośliny rano jeszcze mokre, a po południu znowu mokre.

Oczywiście z drugiej strony to nic, w porównaniu z terenami, gdzie przeszły trąby powietrzne i wystąpiły zalania. Bardzo współczuję poszkodowanym.

Jadziu jedyne pocieszenie z przynależności do takiego klubu to fakt, że raźniej znosić troski wśród przyjaciół.
Ogrodnicy jeszcze nie zauważyłam, ale myślę, że to tylko kwestia czasu - no, chyba, że zwiot i kwieciak zniszczą wszystko i już dla tej małpy nie zostanie nic.

Wieczornik pięknie pachnie, aż żal, że nie mam go pod oknem mieszkania.
Łubin jeszcze bym chciała mieć taki krwistoczerwony, może kiedyś trafię nasiona.

Tak, życzmy sobie słoneczka i cierpliwości do tej okropnej pogody ;:196

Isago z wczoraj, w kolejnej fazie kwitnienia
Obrazek

Ewelinko jak tak dalej pójdzie, to ta soczysta zieleń zmieni się w zgniłozielony. U mnie znowu leje i gadzina ogrodowa szaleje. Zeżrą mi wszystko, a czego nie zeżrą to zgnije lub spleśnieje ;:223 jak tak dalej poleje. Już z tej złości to mi się nawet zrymowało.
Irysek faktycznie uroczy, a do tego ładnie pachnie. Ale taki samotny i smutny sierotka, chyba będę musiała mu dokupić jakieś towarzystwo ;:306

I faktycznie swoim kwitnieniem wypełniają lukę między tulipanami a różami, piwoniami i wczesnymi powojnikami.

Pozdrawiam :wit

Obrazek

Pozdrawiam Wszystkich, życzę dobrej pogody i dużo ;:3 ;:3 ;:3
Mój balkonowy Rhapsody

Obrazek
Życie jest zbyt krótkie, żeby się na nie obrażać
Beata
Bazylowo
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Bazylowo

Post »

Witaj Beatko :wit
Ja nie wiem wydawało mi się, że u Ciebie pisałem a jednak nie ;:124 coś kiepsko z tą moją pamięcią hihi.
Widzę, że powojniki zaczynają szaleć u Ciebie :) przepiękne barwy i ładnie się rozrastają.
Co prawda pogoda nas nie rozpieszcza, u nas tak samo pada i pada, opryski też idą na nic bo zostają zmyte, no ale nic nie poradzimy. Widzę cały czas szalejesz z zakupami :) Działka coś czuję, że będzie pękać w szwach :)
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16500
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Bazylowo

Post »

Beatko, widzę, że Twoje roślinki zupełnie dobrze sobie radzą w tej deszczowej pogodzie. ;:333 Pięknie zakwitły powojniki, nawet łubiny już uchyliły rąbka tajemnicy koloru swych kwiatów, ciekawy kształt pokazał czosnek, a magiczne zdjęcie szafirka robi niesamowite wrażenie. ;:138 ;:138
Gdyby jeszcze szkodniki typu ślimaki, kwieciaki czy poskrzypki tudzież rozmaite choroby typu mączniak czy grzyby zechciały odpuścić, byłoby naprawdę pięknie. ;:108
Niech więc woda z nieba przestanie lać się na Twoją działeczkę, a słoneczko pogoni chmury , ogrzeje i osuszy przemokniętą ziemię i pozwoli Tobie działać w ogrodzie. No i niech nóżka przestanie dokuczać. ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Bazylowo

Post »

Beaciu kochanie masz racje w grupie zawsze raźniej zmagać sie z troskami czy radościami ;:196 .Gdyby nie te ślimory na które chyba znalazłam wreszcie sposób to w sumie ten deszcz by mi nie wadził gdyby jeszcze trochę ciepełka zagościło na naszym niebie.Najpierw susza a teraz pora deszczowa ,ale pamiętam ,że u Ani na wybrzeżu też w ubiegłym roku tak lało, a wszystko cudnie rosło i kwitło.Przy wielkim slońcu nie nacieszymy się długo kwiatami tak jak w ubiegłym roku a przy deszczu też nie no chyba ,że panny są wytrzymałe na deszcz co mało się zdarza. Słoneczka wesołego życzmy sobie ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4306
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Bazylowo

Post »

Beatko, gdy działka jest dalej to przy takiej pogodzie zastanawiamy czy jechać. Ja na szczęście mam ją zaraz po drugiej stronie ulicy. Dlatego nie przeszkadzała mi wczorajsza ulewa. Nawet pracowałem podczas deszczu :wink:
Ponieważ kiedyś posadziłem różaneczniki na rabacie w pełni nasłonecznionej i w tym roku znowu trzy mi wyschły :( zlikwidowałem rabatę przy altanie (siedząc na ławeczce, widziałaś ją pod oknem) i poprzenosiłem tam różaneczniki.
Ten deszcz choć ulewny, nie był jednak zbyt zimny ;:224 Od razu miałem je ładnie podlane :)
W ten sposób jest nowe słoneczne miejsce pod kwiatki, bo te wykopane przeniosłem w puste miejsca wypalonej przez sąsiada rabaty bylinowej.
Życzę poprawy pogody.
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
ed04
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 1011
Od: 5 mar 2017, o 14:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Bazylowo

Post »

Ale dużo kwitnień brawo. Pomidory i papryki śliczne zieloniutkie, niech dobrze rosną.
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Bazylowo

Post »

Witaj Beatko,pogodę masz jak i ja bardzo deszczową ,mnie już zaczyna woda wlewać się do piwnic ,obstawiliśmy dom workami i jakoś jest lepiej ,a w ogrodzie robota stoi ,tylko dynie -2 górki zdążyłam posiać wczoraj i przedwczoraj ,a cała reszta czeka ,powojnik Isago cudowny ,zresztą inne też piękne ,lubię ich kwiaty,przez te deszcze trawa przerasta ,szkodniki w ogrodach grasują ,a my przyglądamy się bezczynnie ,ale roślinki rosną i zakwitają i bardzo chcą się nam przypodobać ,pozdrawiam ;:196 i życzę pięknej pogody ;:196 bo u mnie leje dalej .
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Bazylowo

Post »

Witaj Beatko!
Czy irysek jedyny, bo nie koniecznie je lubisz czy początek kolekcji? :D
Powojniki masz nie tylko śliczne, ale odwdzięczają się obfitym i wczesnym kwitnieniem ;:63
Dałam się nabrać z tym szafirkiem...teraz to widać, że to nie ostróżka a ja myślałam kupiona z kwiatostanem i kwitnie już :D Skoro łubiny już kwitną :wink:
Niebieskie maleństwo uwięzione w liściach lilii wyjątkowo ładne :D
Wieczornik damski nie chce u mnie być ani sadzony ani siany, coś mu nie pasuje ;:131
Słoneczka i zdecydowanej poprawy pogody oraz całkiem sprawnej nóżki. ;:196 ;:196 Obrazek
Awatar użytkownika
kamil_kluczbork
200p
200p
Posty: 450
Od: 19 mar 2018, o 07:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kluczbork
Kontakt:

Re: Bazylowo

Post »

Fajna różnorodność roślinna, dużo kolorów i zdjęcia dobrej jakości, chętnie zaglądam co jakiś czas by nacieszyć oko i inspirować się do dalszej rozbudowy moich rabat, jako amator - szanuję :wit :wit :wit
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”