W moim ogrodzie cz.40

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

Tak myślałam, że niebawem otworzysz kolejną jubileuszową część wątku ;:304
Przepiękny wstęp, masz rację wiosna tego roku nam się coś ociąga, maj zaskakuje kapryśna pogodą. Deszczu jak na razie wystarczy.
Twój "nowy" przekopowy teren niedługo się zazieleni, zarośnie i zapomnisz o koparkowych rewolucjach.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

Witam!
Zaraz odbiorą mi prąd więc jedynie powitam nowych Gości ;:4

Kasiu czekam niecierpliwie na owoce nieszpułki! Niestety u mnie żadne cukiereczki nie eliminują ich całkowicie a mam jedne i drugie ślimaki.
Krokusy tak się namnażają bo zaczęło się od 10 kupionych cebulek. Sadzę cebulki na siatce i nie wpadają głębiej. Zapraszam ;:180

Martusiu jak miło ;:304 Dziękuję za życzenia ;:168

Beatko bardzo dziękuję za wspaniałe życzenia ;:168 Miłego wtorku!

Dorotko regulaminowe wymogi trzeba spełniać :D Dzisiaj znowu straszą burzami a ja mam wody dość, bo teraz wraz z nią wchodzą choroby i szkodniki. Czekam na ten czas ale na razie jeszcze straszy pomarańczowy pas i mimo deszczów już się tak nie zapada. Pozdrawiam ;:168

Wszystkim zaglądającym Dobrego i słonecznego dnia ;:3
Awatar użytkownika
zielonajagoda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2869
Od: 4 lut 2011, o 10:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

Ja jak zawsze z lekkim opóźnieniem, ale jestem :D
Tfu tfu, u nas na razie ślimakowej plagi nie ma, pojedyncze sztuki i niech tak zostanie.
Awatar użytkownika
julcia1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2254
Od: 19 maja 2011, o 08:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Leszno w Wielkopolsce

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

Marysiu 40 cześć ;:138 gratulacje, chyba na całym forum nie ma takiego długiego wątku.
Mam nadal sucho, deszczu malutko to i nagich ślimaków na razie nie widziałam, i tak niech zostanie. Znajduję jedynie puste skorupy może to jednak zasługa tych niebieskich granulek bo sypałam jak kiełkowały hosty.
Biegusy opłakałam ,bo też zawsze podziwiałam w twoim ogrodzie, cudne były, szczególnie kaczorek z zawadiackim loczkiem w ogonie ;:145
Ogród przyjadę specjalnie obejrzeć na żywo tylko muszę to jakoś zorganizować ale kiedy to będzie, może na emeryturze ;:168
Podziwiam w Twoim ogrodzie wiele roślin ,o których nie miałam pojęcia ze istnieją.
Spokojnego dnia.
Pozdrawiam Julia
Moje zielone zakręcenie
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2564
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

:shock: już 40-tka ;:63 :) No to niech będzie pełna dorodnych krzewów,kwiatów i owoców ;:167 ;:108
A ślimaki truja sie to mączką czy tylko ona jest tak zaporowo?
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

Witaj Marysiu,masz u siebie jakieś prace prądowe ,to pewnie pójdziesz do ogrodu co podziałać ,ja też zaraz idę ,bo już wróciłam z miasta ,zawiozłam samochód do zmiany opon ,dość szybko się opamiętałam ;:306 zrobiłam jakieś zakupy ,zapłaciłam podatki ,a teraz do roboty ogrodowej trzeba iść ,a tak mi się nie chce ,po prostu nic mi się nie chce ,jest pod chmurą ,ale nie pada ,więc powinno dobrze się pracować,pozdrawiam i spokojnego dnia życzę ;:196
Awatar użytkownika
Mirek19
1000p
1000p
Posty: 2167
Od: 20 maja 2016, o 13:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

Witalski,

Marysiu,ja też melduję się w nowej części .
Gratulacje z okazji rubinowych godów ;:215
Pozdrawiam, Mirek
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym, następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7889
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

Marysiu
Melduje się Twoja główna Fanka Pelaśka ;:138
Jestem pod wrażeniem - 40 - ta część :!:
Gratuluję i czekam na dalszy ciąg opowieści. :D
Ciekawie wymyśliłaś skrótowe przejście przez ten nie łatwy początek ogrodowego roku.
Wzruszyłam się na widok Św.P. kaczusi. :(
Trzymam kciuki za walkę ze ślimakami.
Swoją drogą ''twarde'' ślimaki ;:oj U mnie są obślizgłe i miękkie fujjj :evil:
Najlepiej je kolekcjonować, zostawione truchła przyciągają następne rzesze.
No ale powinniśmy się tu radować wiosną ,słonkiem iryskami i piwoniami ;:138
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

Witaj Marysiu :wit . Wybacz moje opóźnienie ale wiesz jak w życiu bywa, ciągły brak czasu ;:224 . Dzisiaj kolejny dzień z deszczem więc mogę trochę nadrobić forumowe zaległości. Pięknie rozpoczęłaś wątek wspominkami z zimy i nie tylko ;:333 . 40 - ta część robi wrażenie ;:215 . Szkoda kaczek , no ale życie toczy się dalej. Pozdrawiam :wit .
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

Witam kolejnych miłych Gości! ;:4

Iwonko nie ma opóźnienia i jak bez ślimaków to szczególnie Cię witam ;:168

Julciu
40 cześć ;:138 gratulacje, chyba na całym forum nie ma takiego długiego wątku.
Nie wiem czy się cieszyć czy martwić ;:306 na wszelki wypadek nie sprawdzam.
U Ciebie sucho to kryształki się trzymają, ja miejscami mam niebieską glajzę po deszczu i sypię następne :?
Patrz jak to jest jedni biegusy jedzą i mają coraz to nowe, a my opłakujemy...Julciu nieustannie zapraszam! ;:180 Dobrego dnia ;:196

Igo przyszła mączka i chciałam sprawdzić, ale tylko przeszłam ogród i zaczęło padać ;:223 Na mszyce ponoć działa tak że odpadają, a na ślimaki zaporowo https://poradnikogrodniczy.pl/maczka-ba ... o_window=1 . Dziękuję ;:196

Martusiu jak zniknął prąd to poszłam w ogród i koło południa się zaczęło. Trochę popracowałam w tunelu, posadziłam papryki i coś posiałam, dostałam chryzantemy które posadziłam do doniczek i po obiedzie już nie wyszłam leje, leje, leje i ochłodziło się ;:oj Może Tobie lepiej się udało... ściskam ;:196

Mirku no proszę można to i na gody przełożyć! Dziękuję i pozdrawiam ;:138

Agnieszko jak miło ;:196 Powiem szczerze, że nie miałam coś weny ani na początek ani na tytuł i tak jakoś skleciłam, bo trzeba już było. Z tytułem największy problem, bo dumanie mi dało w kość ;:306 więc musiało być coś uniwersalnego. Kupiłabym kaczki, ale jakby znowu padły łupem...kupię jak się zwolni mały kurniczek tzn jak kochin odejdzie, ale stary i trzyma się nieźle ;:306
Muszę zacząć zbierać truchła, ale na ogół robię to o świcie i zapominam o rękawiczkach więc tylko dźgam szpikulcami różnistymi ;:306

Ewelinko nie mam Ci co wybaczać jesteś na początku nowej części i dziękuję, że pamiętasz ;:196
Masz tyle obowiązków, podwójny ogród więc i tak jesteś często na FO. Dziękuję i tak jak piszesz życie toczy się dalej. Pozdrawiam :wit

Wczoraj zrobiłam trochę zdjęć i teraz na bieżąco...

Wisteria ciągle w pół drogi, bez też i taki na wpół rozwinięty już brązowieje ;:223


Obrazek

bniec różowy
Obrazek

zaczynają kwitnąć krzewuszki

Obrazek


Obrazek

Obrazek


Obrazek


Obrazek

Obrazek

Młode piwonie drzewiaste prezent zeszłoroczny od koleżanek, dzisiaj już rozkwitnięte ale leje ...
Obrazek

Obrazek

Obrazek

jaskier pełny
Obrazek


Obrazek

malutka hakuro z patyka
Obrazek



Obrazek

Obrazek

Obrazek

pigwa cała w kwiatach!
Obrazek

Martusiu u mnie boróweczki też będą!
Obrazek

Dzisiaj rano stwierdziłam, że na dyptamie nie ma żadnego kwiatostanu...odgryziony chyba przez ślimaki ;:oj

Obrazek

stopowiec moja tegoroczna chluba
Obrazek

obuwik jak za rok zakwitnie to zajmie miejsce stopowca
Obrazek

Dziękuję za odwiedziny i życzę miłego wieczoru!
Awatar użytkownika
calka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1400
Od: 14 paź 2012, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelszczyzna

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

Dzień dobry Marysiu :wit
Życzę Ci by następna część nosiła tytuł "Zaduma po cudownym lecie" :D Kwiaty borówki zapowiadają faktycznie obfite zbiory.
Pozdrawiam ;:196
Ewa
Awatar użytkownika
Zuzia111
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2090
Od: 13 paź 2016, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

Witaj Marysiu.. ;:168 . Mimo nie najlepszej pogody jest u ciebie na czym oko zawiesić ;:108 Bardzo ładne piwonie i iryski, nie wspomnę o roślinkach których nawet nie znam ;:173 . Pogoda i mnie się nie podoba, co się troszkę rozkręcę na działce to pada..przed chwilą przeszła burza, oby na dobre bo kręci się w koło od trzech godzin. Co do ślimaków są, ale nie zatrzęsienie za to innego dziadostwa wszędzie pełno. Nawet czymś wypryskać nie można bo codziennie choć trochę popada. Pozdrawiam ;:167
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16499
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

Marysiu, jestem i ja, choć jak zwykle spóźniona. Oczy mi się kleją, ale nie zasnęłabym, nie zajrzawszy do Twojego nowego wątku. ;:185 ;:185 A pięknie go rozpoczęłaś, począwszy od pożegnania zadumy po upalnym lecie, poprzez zimowe migawki, skończywszy na wiosennych obrazach i refleksjach. ;:138
Wszystko pięknie, tylko słoneczka Twemu ogrodowi brakuje, wody z nieba masz nadmiar, więc niech już ta woda przestanie się lać, a słonko zacznie dogrzewać i osuszać ziemię. ;:3 ;:3 ;:3
Niech Ci zdrówko dopisuje, byś mogła cieszyć się swymi pięknymi i roślinami oraz smacznymi owocami. ;:196 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”