Róże i inne kwiatki u Adki

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
adka321
100p
100p
Posty: 108
Od: 10 wrz 2018, o 12:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Róże i inne kwiatki u Adki

Post »

Witajcie kochani u mnie w wątku.Moimi ulubionymi kwiatami są róże ,tak naprawdę dopiero zaczynam z nimi przygodę.Na początku nie interesowały mnie konkretne odmiany po prostu kupowałam pierwsze lepsze jak to się mówi z brzega ,ale i tak piękne.Jednak zaczęłam bardziej wgłebiać sie w temat rożany.Uwielbiam wielkokwiatowe, stare klasyczne. Dzięki Dorotce pokochałam rownież austinki ;:138 .Moja kolekcja nie jest jeszcze aż taka duża ,jeżeli taka ilość można tak nazwać ;:173 ,mam około 40 róz.Oprócz królowych uwielbiam również byliny, powojniki ,hortensje. Po prostu kocham kwiatki ,ale niestety nie da rady wszystkich upchać w ogrodzie... ;:124 .Mam dużo trawnika ,który wymaga zachodu żeby pięknie wyglądać.Pomału zaczynam go zamieniać w rabaty,ponieważ stwierdziłam ze kwiaty dają mi więcej radości ...,można obserwować jak jedne przekwitają ,a drugie dopiero budzą się do życia.Postaram się powklejać trochę zdjęć z ogrodu ,jak mi się uda oczywiscie. :wit .Pozdrawiam wszystkich serdecznie.
Ta rabata była poszerzana ,jeszcze sa do przesadzenia róże ,ponieważ miskanty za nimi bardzo się rozrosły .Roże powędrują do przodu, ale to dopiero na przyszły sezon.Jeszcze rosną tam ostróżki i orliki.No i oczywiście teraz królują czosnki :D
Obrazek


A to rabata swieżynka z tego sezonu ,na ktorej rosną roze,lilie, powojniki,dalie ,bodziszki ,kocimietka,orliki i dużo innych bylin.Na przodzie będzie posadzona lawenda na przemian z turzyca ice dance.
Obrazek



Tutaj przy tarasie rosł abraham derby miałam go jeden sezon,ale niestety nie przetrwał zimy mimo kopczyka.Był piękny i ten zapach .Bardzo mi go szkoda,na jego miejsce powędrowała eden rose.Zobaczymy jak się spisze.

Obrazek

Na skarpie po lewej mariatheresia ,pozostałe bezimienne kupione w donicy z B jako miniaturowe,rosną juz 3 sezon .



Obrazek
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Róże i inne kwiatki u Adki

Post »

Witam Cię cieplutko Adrianno w "różanym" :wit
Bardzo się cieszę, że otworzyłaś swój wątek. Masz czym się pochwalić, a nowa rabatka zapowiada się wspaniale.
Szkoda, że Abraham Darby nie przetrwał zimy. Może skusisz się na nowy egzemplarz?

Jak możesz to wstawiaj większe zdjęcia. Będą znacznie lepiej widoczne. I czekam na kolejne fotki ;:168
Awatar użytkownika
adka321
100p
100p
Posty: 108
Od: 10 wrz 2018, o 12:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Róże i inne kwiatki u Adki

Post »

Dorotko poprawie się z tymi zdjęciami tylko obczaję co i jak. Chyba zaznaczyłam zły format w fotosiku :roll:
Na abrahama derby mam ogromna ochotę ..nie zaprzeczę.Moze muszę jej znaleźć inne miejsce i kupić dobrą sadzonkę.Piękna róża i naprawdę rosła bezproblemowo,a po zimie ani trochę nie odbiła hmm.
Awatar użytkownika
irpam
500p
500p
Posty: 541
Od: 10 lip 2017, o 17:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opole

Re: Róże i inne kwiatki u Adki

Post »

Serdecznie witam Cię Adrianno ;:138 ;:138 ;:138
Zafascynowanie różami nie ma granic. Jak ktoś je pokochał to już wpadł na całego. Wiem to po sobie.
Cieszę się, że będzie co u Ciebie oglądać.
Szkoda, że Abrahamek nie przetrwał, ale to tak piękna róża, że może jednak do Ciebie jeszcze przywędruje. :tan
Pozdrawiam i zapraszam, Irena
Ogród i róże Ireny
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Róże i inne kwiatki u Adki

Post »

Witaj Ado, zapowiada się ciekawie Twój różany ogród, już czekam na kolejną porcję zdjęć (przy dodawaniu z fotosika, zaznacz np. pełny rozmiar zdjęcia, albo 500 pikseli - zobaczysz na podglądzie jak się to prezentuje).
Abraham Darby koniecznie zaproś jeszcze raz, ja w tym roku swojego ścięłam do ziemi, bo miał jeden smętny badyl, ale przy okazji kupiłam też nowego, gdyby stary się nie ogarnął... ale rośnie, wypuszcza młodziaki.
Eden piękna jest! Naprawdę zdrowa i bezproblemowa róża! Będziesz z niej zadowolona ;:138
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Róże i inne kwiatki u Adki

Post »

Witaj Ado w różanym światku szalonych ogrodniczek :;230 Rabatki cudne szkoda tylko ,ze trzeba klikać w fotki aby obejrzeć wyraźnie cały dobytek .Mój Abraham też rachityczny jednak wciąż o niego walczę ,żeby się wzmocnił i pokazał na co go stać.Austinki cudne, jednak u mnie nie chcą rosnąć, więc nawet do nich nie podchodzę, chociaż mam ich parę dlatego widzę jak zamiast rosnąć -wegetują
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
adka321
100p
100p
Posty: 108
Od: 10 wrz 2018, o 12:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Róże i inne kwiatki u Adki

Post »

Dziewczyny dziękuję bardzo za odwiedziny ,nawet nie czuję jak rymuję :D .Dzisiaj zamówiłam abrahamka i jeszcze 4 inne Marilyn Monroe ,Heathcliff ,The Ancient Mariner i Charles De Gaulle no bo przecież jednej się nie opłacało brać ;:224 .Wpadłam jak śliwka bo tak kusiłyście :lol: .Zdjęcia poprawiłam ,chyba jest teraz ok.
Awatar użytkownika
adka321
100p
100p
Posty: 108
Od: 10 wrz 2018, o 12:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Róże i inne kwiatki u Adki

Post »

A tutaj moje kochane the fairy ,w tle jeszcze abrahamek ,a za nim graham thomas .W tym sezonie okrywowki dopadły mszyce,ale już opryskane .Rozrabiam gnojowke z pokrzyw z woda 1:1 i dodaje mydło potasowe z czosnkiem .Na drugi dzień padają ;:108


Obrazek
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Róże i inne kwiatki u Adki

Post »

Piękny widoczek The fairy to super róża tylko potrzebuje miejsca którego u mnie brak.No cóż mogę powiedzieć zaszalałaś Ado!!!!!! :;230
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Róże i inne kwiatki u Adki

Post »

Piękne azalie.
a na dole to tojeść rozesłana ??
Awatar użytkownika
adka321
100p
100p
Posty: 108
Od: 10 wrz 2018, o 12:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Róże i inne kwiatki u Adki

Post »

JAKUCH aa tam na pewno gdzieś znajdziesz na nie miejsce dla chcącego nic trudnego .Coś przeniesiesz albo zamienisz :lol:
anabuko1 jeśli masz na myśli te kwiatki nad tojeścią to są różyczki okrywowe the fairy które polecam szczerze.Jeszcze mam zółte i białe ,ale dopiero w tym sezonie pokażą kwiatki .
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1724
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Róże i inne kwiatki u Adki

Post »

Serdecznie witam :wit kolejną zarażoną różyczkomanią , ładnie tu u Ciebie. ;:333
Czosnki masz w rozkwicie , moje dwa (biały i fioletowy mają główki jeszcze zielone).
Widzę, że potencjał w areale (ziemi na rabatki) jeszcze spory. ;:215
U mnie Edenka szybko się rozrosła (w tym roku trzeci sezon ma najstarsza ), w zeszłym roku długo była w pączku ale jak już się rozwinęła to morze kwiatów było.
Pokazuj swoje piękności , będę zaglądać tu częściej.
Awatar użytkownika
adka321
100p
100p
Posty: 108
Od: 10 wrz 2018, o 12:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Róże i inne kwiatki u Adki

Post »

ewita44 witaj Ewuniu ,jak tylko kwiatki pokażą płatki...będą świeże zdjęcia .Moja edenka ma nawet sporo pączków. Sadziłam ją latem tamtego roku z donicy,ciekawa jestem czy zachwyci w tym sezonie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje róże !”